problem z odpalaniem

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
pawelblasiak
Status: Offline

problem z odpalaniem

Post autor: pawelblasiak »

witam mam taki dylemat przy odpalaniu jest taki objaw że jak jest założony przewód na świece tylnego cylindra to się dławi i odbija w gaźnik jakby za wcześnie dostawał iskrę a na pierwszym pali na dotyk morze ktoś coś doradzi bo brakuje mi pomysłów :frustrated:
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: radar64 »

a nie masz zamienionych przewodów na cewkach,czyli suma sumarum odwrotnie fajki na świecach
pawelblasiak
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: pawelblasiak »

fajki odpadają a przewodów nie sprawdzałem tak ogólnie to kupiłem virke w częściach i tam ktoś grzebał morze wiesz jakie kolory do którego cylindra

[ Dodano: Nie Lis 07, 2010 1:01 pm ]
wiem że idom tam dwa czerwono białe pomarańczowy i siwy i teraz gdzie który ma być podpięty
bodzio.w691
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: bodzio.w691 »

Virago 1100. Gwizd z prawej strony silnika przy dodawaniu gazu lub na wyższych obrotach
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: pisior »

bodzio.w691, dzień dobry :uklon:
Obrazek
pawelblasiak
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: pawelblasiak »

własnie wróciłem z garażu i próbowałem z tymi przewodami i jest ok ale jak sprawdzałem iskrę to za uwarzyłem ze iskra cały czas przeskakuje na świecy nawet gdy niekrecie rozrusznikiem i nie wiem dlaczego a po odpaleniu kicha i strzela i gaźniki czyszczone i zsynchronizowane i ręce mi opadają morze ktoś coś doradzi co z tym zrobić bo mi brak pomysłów
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: leszekk »

pawelblasiak pisze:własnie wróciłem z garażu i próbowałem z tymi przewodami i jest ok ale jak sprawdzałem iskrę to za uwarzyłem ze iskra cały czas przeskakuje na świecy nawet gdy niekrecie rozrusznikiem i nie wiem dlaczego a po odpaleniu kicha i strzela i gaźniki czyszczone i zsynchronizowane i ręce mi opadają morze ktoś coś doradzi co z tym zrobić bo mi brak pomysłów
Zacznij, proszę, od wstawienia przecinków i kropek tam, gdzie uważasz, że powinny się znaleźć, ja przez ten czas skocze nad morze i potem może coś wymyślimy
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: strazak »

pawelblasiak pisze:to za uwarzyłem ze iskra cały czas przeskakuje na świecy nawet gdy niekrecie rozrusznikiem i
tak normalnie to nie ma takiej możliwości chyba że ktoś ci zamiast czujnika położenia wału podłączył przerywacz od kierunków .
ADAM
Awatar użytkownika
Ragnar
Posty: 1384
Rejestracja: 27 sierpnia 2008, 21:30
Motocykl: Suzuki VL 1500
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 59
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: Ragnar »

leszekk pisze:Zacznij, proszę, od wstawienia przecinków i kropek tam, gdzie uważasz, że powinny się znaleźć, ja przez ten czas skocze nad morze i potem może coś wymyślimy
:lol: :lol: :lol:
:nazdrowie:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: Blunio »

leszekk pisze:iskra cały czas przeskakuje na świecy nawet gdy niekrecie rozrusznikiem
Cuda , jak zauważył strazak. Coś pokręciłeś :roll:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: -waldi- »

pawelblasiak pisze: jak sprawdzałem iskrę to za uwarzyłem ze iskra cały czas przeskakuje na świecy nawet gdy niekrecie rozrusznikiem
uszkodzony czujnik, okablowanie jego lub moduł zapłonowy
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: kyller »

czujnik odpada
albo zjeb.......okablowanie (ale ciezko mi wynalezc tak usterkę, no chyba ze wersja z dwoma halotronami)
albo moduł
a/kurde wydrukuj sobie schematy tam jest wszytko czarno na białym
b/wersja z jednym halotronem czy z dwoma ?
pawelblasiak
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: pawelblasiak »

Witam i pozdrawiam dzięki za odpowiedzi na mój post dopiero dziś czytam bo na co dzień jestem kierowcom Tira i nie zawsze mogę odpisać jak mam wolne to siadam i czytam koledze który uczy mnie pisowni też dziękuje ale jak to mówią kierowcy pisownie mam jak Policjant w jednym palcu wiec sorry za pisownie na razie lepiej nie będzie

[ Dodano: Czw Lis 11, 2010 8:41 pm ]
Napisze jak to wygląda moduły mam dwa bo też myślałem że to moduł na obydwu są takie objawy wiec widzę że to chyba wina czujnika wiec jutro zdejmę pokrywę tylko pytanie jak go sprawdzić jeśli ktoś się z tym bawił to poprosił bym o pomoc
ODPOWIEDZ