[XV535] Problem z wolnymi obrotami

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
konik
Status: Offline

[XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: konik »

Hej,
mam problem ze swoja Virażką. Mianowicie ma bardzo niestabilne wolne obroty. Jeśli zostawię ją samej sobie to z reguły po krótkiej chwili gaśnie :(

Jeśli podkręce wolne obroty to niby jest lepiej ale wtedy po dodaniu gazu potrafi sie zawiesić na wyższych obrotach, po czym gwałtownie spada i znowu zaczyna sie dławić.

Sprawdzałem świece, mieszanka wydaje sie lekko uboga ale nie mam 100% pewności (kiedyś miałem problem z poziomem paliwa (był za niski), po własnoręcznych naprawach było lepiej ale nie idealnie).

I teraz pytanie co z tym robic? Aku jest nowe, świeczki też. Myślałem że może lewe powietrze łapie ale takie byłyby wtedy objawy? Mam dość stary filtr powietrza i krućce wyglądają już na lekko spracowane.

Doradźcie co sprawdzić/wymienić najpierw i jak ugryźć ten problem.
Z góry dzięki.
Konik
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: Kaczor-Motorock »

Ja bym jeszcze raz sprawdził świeczki,przeczyścil, zobaczył. a nawet wymienił.Jeżeli to nie pomorze, trzeba szukać dalej. Pozdrawiam
konik
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: konik »

Hej,
Obawiam sie ze to nie wina swieczek. Pod koniec zeszlego sezonu tez mialem nowe swieczki i objawy byly takie same. Tak czy siak sprawdze ale poradzcie cos wiecej.
Pozdro
Konik
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: ayo007 »

konik pisze: Myślałem że może lewe powietrze łapie ale takie byłyby wtedy objawy? Mam dość stary filtr powietrza i krućce wyglądają już na lekko spracowane.

Doradźcie co sprawdzić/wymienić najpierw i jak ugryźć ten problem.
Z góry dzięki.
Konik
..myslisz w dobrym kierunku, niestabilność obrotów to przede wszystkim efekt zasysania fałszywego powietrza, sprawdź przede wszystkim króćce dolotowe, najlepiej je odłącz od gazników i dokładnie obejrz..zobacz tez na przewody podcisnienia i zaciski na nich...od tego trzeba rozpocząć..pozdrawiam!
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: ZWIERZAK »

nie wiem jak w 535 ale u nie też miałem takie objawy motor strzelał szarpał nie trzymał obrotów etc. okazało się że były wydmuchane oringi pod króćcami doprowadzającymi powietrze także szedł bym tym tropem bo jak ciągnie "lewe" powietrze to za nic w świecie go nie wyregulujesz
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
konik
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: konik »

Witam,
dzieki za odpowiedzi. Tym tropem pojde i mam nadzieje ze uda mi sie uzdrowic Virazke :)
ayo007 pisze:zobacz tez na przewody podcisnienia i zaciski na nich...
Co masz dokladnie ayo na mysli? Bo rozumiem ze cos innego niz krucce.
Pozdro
Konik

PS. Jakie sa objawy zabrudzonego/zużytego filtra powietrza?
Awatar użytkownika
Fidel
Posty: 120
Rejestracja: 08 lutego 2008, 19:58
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Suwałki
Wiek: 55
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: Fidel »

Najlepiej wymień ten filtr , chociaż nie ma od bezpośrednio wpływu na opisane przez Ciebie objawy to jednak , brudny filtr to : zmiana stosunku (lubię to określenie :) ) powietrza do paliwa , ponieważ następuje to stopniowo nie wyczujesz momentu , kiedy już nie jest właściwy stosunek :) , to masz za bogatą mieszankę , a bogata mieszanka to : większe zużycie paliwa , spadek osiągów - jednym słowem muł . Reasumując zmienia się skład mieszanki . Jak nie masz nowego (koszt ok 40 zł) , możesz udać się do najbliższej stacji (benzynowej) , można kupić tam piwo , przy okazji skorzystasz tam ze sprężonego powietrza , przedmuchanie filtra zazwyczaj skutkuje ,ja jednak , jak nie miałbym co zrobić z czterema dychami , kupiłbym filtr.
Pozdrawiam
Caramba!
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: ayo007 »

konik pisze:
ayo007 pisze:zobacz tez na przewody podcisnienia i zaciski na nich...
Co masz dokladnie ayo na mysli? Bo rozumiem ze cos innego niz krucce.
..krótko, zobacz na stan gumowych przewodów dochodzących i ochodzacych od gazników i zacisków na nich..pozdrawiam
Virago 1100,na razie starczy..:)
konik
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: konik »

Hej,
dzis sprawdzilem stan kruccow. Z zewnatrz sa w jednym miejscu bardzo delikatnie popekane ale wewnatrz sa idealne. Wymienilem tez uszczelki pomiedzy kruccami i cylindrami. Sila rzeczy sprawdzilem polaczenie do i z gaznikow, wszystko podlaczylem najlepiej jak potrafilem i jestem prawie pewien ze wszystko jest szczelne.

Aha, przy okazji wyregulowalem poziom paliwa w gaznikach i jest teraz w przednim 14costam a w tylnym 13 costam mm (zalecane 13.5-14.5mm). Wiem ze jeszcze nie jest idealnie ale juz blisko.

Niestety problem pozostal... jest delikatnie lepiej ale nadal daleko od idealu. Sruby mieszanki wykrecone na 2-2¼ obrotu, swieczki nowe, aku 100%.

Co moge jeszcze zrobic?
Pozdro
Konik
mholub
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: mholub »

Dokładnie tak jak chłopaki piszą, miałem to samo, nieszczelne króćce ssące, bądź nieszczelne zaworki na króćcach. Wtedy pozostaje tylko wymiana. Najtańsze znalazłem w sklepie motobot.pl

[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 1:51 pm ]
W warsztacie zrobili mi taki test: wzięli spray "pomoc rozruchowa" i ostrożnie, na zapalonym moto rozpylali na króćce od zewnątrz, na jednym cylidrze zaczęły mi wtedy gwałtownie rosnąć obroty - co świadczyło o nieszczelności króća. Mój też wizualnie nie miał wad, ale kurcze tylko wizualnie
torba76
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: torba76 »

ja tez mam pewien problem z obrotami: mam virazke 1100 - niedawno przeszła "serwisówkę" m.in. czyszczenie i regulacje gaźników. No i wydaje mi sie że dziwnie chodzi na wolnych obrotach. chodzi niby przwidłowo ale jak dodaję gazu i puszczam - wtedy obroty jakby sie zawieszają tak na 1500-2000 - i wolno schodzą do ok 1000. Ale wystarczy podregulować śrubką ta co ustala przepustnice na wolnych obrotach - tak żeby wolne obroty były ok 700-800 i juz tego zawieszenia obrotów nie ma przy przegazówce. Zostawiłbym tak ale te 700 obrotów to nieco mało i silnik nie pracuje równo i ma chęć przygasać. Czy to normalne czy da sie coś zrobić? Bo tak mysle co moze mieć wspólnego ustalenie połozenia przepustnicy na wolnych obrotach i takie zawieszanie obrotów...Dzięki za porady!!
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: kyller »

ma sporo wspolnego :)
w gazniku masz trzy układy
biegu jałowego
przejsciowy
glówny
ich praca na siebei zachodzi
z tego co piszesz wynika ze cos z regulacja jest nie okej
mówiac szczerze jeszcze nie analizowałem pracy gaznika podcisnieniowego ale chyba sie za to zabiore
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: [XV535] Problem z wolnymi obrotami

Post autor: tacim »

No mi też moto faluje na wolnych z 900 na 1200 różnie. A gdzie jest dysza mieszanki w 1100??? I o co chodzi z obrotami śrubki czy to są te po bokach gażnika w dolnej części.
ODPOWIEDZ