kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 162
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 08:48
Motocykl: Yamaha Virago XV 1100
Lokalizacja: Dukla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Rob »

Ja swojego Nolana N43 (ale nie Air) wersja otwarta - bez szczęki - kupiłem za 555 PLN.
Piaseczno - sklep na Chyliczkowskiej.
Jeżdżę w nim 2 miesiące - moja opinia:
- w tym przedziale cenowym (500-600 PLN) - jak najbardziej OK.
Wredniak
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Wredniak »

Rob pisze:Ja swojego Nolana N43 (ale nie Air) wersja otwarta - bez szczęki - kupiłem za 555 PLN.
Piaseczno - sklep na Chyliczkowskiej.
Jeżdżę w nim 2 miesiące - moja opinia:
- w tym przedziale cenowym (500-600 PLN) - jak najbardziej OK.
Po ostatnich wydarzeniach tylko szczękowy! Przy otwartym chirurg byłby potrzebny :cry: .
Awatar użytkownika
slaviar
Posty: 18
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:26
Motocykl: Virago XV 535 1994r.
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiek: 51
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: slaviar »

No i w końcu zakupiłem i ja swój pierwszy kask do mojego pierwszego motoru. Przeczytałem przed zakupem wasze opinie, przeglądałem sklepy internetowe i tak do końca nie wiedziałem co wybrać. Wiadomo bezpieczeństwo przed wszystkim, ale na pewno każdy ma jakiś gust i przy wyborze kasku kieruje sie też jego wyglądem zewnętrznym (no i cena też nie pozostaje bez znaczenia). Kierując się opiniami doświadczonych kolegów pojechałem do najbliższego sklepu (jakieś 50 km :) ) bo jednak przeważały opinie żeby przymierzyć... i powiem wam, że jest to podstawowe przykazanie przy kupnie kasku. Mały wybór w sklepie był więc wybrałem się na moto bazar. Przymierzałem chyba z 12 różnych modeli, ale nic mi pasowało. W końcu ubrałem na głowę HJC IS-URBY i się w nim zakochałem. Leżał mi tak jakby na miarę był robiony i mimo, że cena była wyższa niż przewidywany budżet to zakup został dokonany.
Wierzyć mi się teraz nie chce że chciałem na początku kask kupić przez internet na podstawie zdjęcia, bez przymiarki i dokładnych oględzin - wstyd.

Kask przymierzyć trzeba i basta !!!

Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
R8 JACK
Posty: 1265
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 10:40
Motocykl: VIRAGO xv1100
Lokalizacja: Potok
Wiek: 53
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: R8 JACK »

slaviar pisze: Kask przymierzyć trzeba i basta !!!
Popieram i wszystkim to doradzam, oraz dobierać zawsze ciaśniejszy!!
Awatar użytkownika
copy_paste
Posty: 178
Rejestracja: 27 listopada 2010, 21:03
Motocykl: 750tka
Lokalizacja: Gliwice
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: copy_paste »

DAREK.S pisze:Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Airoha J105 (...)
imo najfajniejszy z tych wszystkich kasków modułowych i już bym był jego właścicielem gdyby nie to, że podobnie jak w n43 szybka może być albo otwarta albo zamknieta - nie ma pozycji pośrednich. problem ten rozwiązuje caberg hyper x, który najprawdopodobniej uda mi się kupić w piątek za 750pln :mrgreen:
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1030
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: ZWIERZAK »

No i kupiłem. Caberg hyper x za 725zł. Pomyślałem że podzielę się moimi wrażeniami. Długo w sklepie przymierzałem i porównywałem Caberga z Nolanem N43 AIR. Kupiłem Caberga, ponieważ:
-blenda nie sprawia wrażenia jakby miała za chwilę opaść (przy zamykaniu blendy słychać taki klik, a w przypadku nolana przy mocniejszym czepnięciu blenda opada, a poza tym w Cabrgu jest trochę dluższa i bliżej nosa, ale tylko trochę
-szybka ma możliwość ustawienia w kilku pozycjach co czasem się przydaje
Może to dziwne ale te dwa argumenty wystarczyły żebym kupił Caberga. Obydwa kaski są nie różnią się pod względem estetyki czy jakości wykonania. jeśli chodzi o wentylację to podejrzewam, że w nolanie pewnie będzie lepsza, ale nie wiem na 100% bo w nolanie nie jeżdziłem. Co do wrażeń z jazdy, kask jest cichy, szybka naprawdę nie paruje (do nolana trzeba by dokupić pin lock za ok 100zł), przy ok 80 km/h słychać delikatny świst ale nie potęguje się wraz ze wzrostem prędkości a nawet powiedziałbym, że ucicha. To tyle co mi przychodzi na szybko do głowy po przejechaniu ok 60km. Zobaczymy jak będzie dalej.
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
lukeswirus
Posty: 588
Rejestracja: 28 marca 2011, 14:18
Motocykl: TRACER 7
Lokalizacja: ZABRZE
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: lukeswirus »

Ja mam nolana N41 i przy wysokich prędkościach szybka mi się podnosi :)
YAMAHA TRACER 7
Awatar użytkownika
kris70
Posty: 613
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 11:40
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 54
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kris70 »

http://astonehelmets.com/site_astone.dll/EXEC# jak na razie nie narzekam :D astone helmets dj10m
"...jeśli Bóg drzwi zamyka,to otwiera okno..."
Awatar użytkownika
allman1
Posty: 76
Rejestracja: 05 lipca 2009, 17:37
Motocykl: 535 3br 1991r..
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Wiek: 41
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: allman1 »

Spodobał mi się kask Caberg Reverso. Znalazłem go w dość dobrej cenie, i chcę zapytać, czy ktoś ma lub mierzył, i może mi powiedzieć dlaczego warto lub nie warto zainwestować w ten kask.
Nieważne gdzie, nieważny czas, dopóki tylko pełny bak... MOJE PLECY-MOJA SPRAWA!
Dioda
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Dioda »

Ufff..Przeczytałem CAŁY(!!!) wątek.
Dioda
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Dioda »

Śmigam w otwartym no name i czas na coś porządnego.Po podsumowaniu z Waszych wypowiedzi wynika że najlepszy wybór to n43 Air.Klamka zapadła:w sobotę lecę na motobajzel i kupuję.I prośba:
Jeżeli ktokolwiek zna jakieś przyczyny aby tych dwoje nie mogło się połączyć,niech powie to teraz....
please
....lub zamilknie na wieki
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: leszekk »

Pisałem wcześniej ale powtórzę - N43 (nawet air) ma szybę o charakterze binarnym - zamknięta lub otwarta. Półotwarta (np. chroniąca tylko oczy a pozwalająca swobodnie oddychać) ustawić się nie da. Jeśli to Cię nie odstrasza to tak poza tym, to bardzo dobry wybór.
Pozostaje potencjalna przeszkoda druga: kask może nie pasować do głowy. W moim przypadku N43 air we właściwym rozmiarze uwierał mnie w czubek głowy (trzeba by zmniejszyć jego zdolności pochłaniania energii poprzez ugniecenie wkładu amortyzującego tak, aby nie uwierał), większy był już dobry, ale z kolei latał luźno, co dyskwalifikuje taki kask jako właściwą ochronę. Tak więc mimo zachwytu, jakiego zapewne doznasz mając kask w ręku, przymierz go dokładnie bo być może nie on Ci jest pisany.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1444
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Paweł Włóczykij »

leszekk pisze:Pisałem wcześniej ale powtórzę - N43 (nawet air) ma szybę o charakterze binarnym - zamknięta lub otwarta. Półotwarta (np. chroniąca tylko oczy a pozwalająca swobodnie oddychać) ustawić się nie da. Jeśli to Cię nie odstrasza to tak poza tym, to bardzo dobry wybór.
Mam taki właśnie - faktycznie jest to problem, bo i kask nie jest rewelacyjnie wentylowany. Radzę sobie używając chusty zawiązanej na szyi jako podkładki między szybę a szczękę kasku. Powstaje szparka zupełnie wystarczająca do zlikwidowania pary wodnej na szybie. Jest głośniej, ale w innym kasku z uchyloną szybą byłoby to samo.
...via ad meta - metam est!
Dioda
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Dioda »

Dzięki,ale co w zamian?Może tak:nie śmigam szybko,podobają mi się kaski z wypinaną szczęką( myślałem o n42,ale co niektórzy postraszyli mnie drutowaniem szczęki),chcę blendę.Kasy mam tak na n43 air.Naxa i na gmola starczy?
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1444
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Paweł Włóczykij »

Dioda pisze:...Kasy mam tak na n43 air.Naxa i na gmola starczy?
.
Bierz tego Nolana. Ja "przesiadłem się" na niego właśnie z Naxy. Różnica bardzo duża na plus jak dla mnie. Problem z uchylaniem szybki nie jest decydujący moim zdaniem. A ochrona głowy bardzo ważna... (sprawdziłem!)
...via ad meta - metam est!
Dioda
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Dioda »

I takich słów mi trzeba było!Wiem co brać.Dzięki :mrgreen:
Awatar użytkownika
PeeM
Posty: 30
Rejestracja: 06 grudnia 2009, 13:08
Motocykl: Była XV535 '91 , jest VT1100 C3 AERO
Lokalizacja: Gostynin
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: PeeM »

Wszystkie opinie są cenne. W zasadzie też zdecydowałem się na N43 air, ale ostatnio znalazłem kask LS2 SCAPE. Nie miałem możliwości go dotknięcia, obejrzenia, przymierzenia. Może ktoś używa lub miał w rękach i podzieli się swoją opinią na jego temat. Będę wdzięczny.
FMYV jest najlepsze !!!!
Awatar użytkownika
Karolla
Posty: 97
Rejestracja: 26 maja 2011, 19:28
Motocykl: Virago 535 / NT700VA
Lokalizacja: Leszno
Wiek: 46
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Karolla »

LS2 nieee !!! :| tzn. ja osobiście się zraziłam i nie polecam....co prawda mam do czynienia z kaskiem otwartym LS2 STROKE, ale już dzięki niemu jestem uprzedzona do LS2.
STROKE - mega głośny....to jego największa wada (wiem, że otwarty i dlatego głośny ale bez przesady) , a poza tym miałam przygodę na autostradzie... podczas jazdy poluzowała się śruba-mocowanie szybki odpadło... nic przyjemnego... gdyby nie pomoc kolegi to pewnie wracałabym dwa dni...bez tej szybki... A poza tym to na pierwszy rzut oka fajnie wygląda, jest lekki,ma blendę i cena przyzwoita... :wink:
Cóż....jeszcze trochę się muszę z nim pomęczyć... Też myślę m.in. o N43 air i chyba warto wyłożyć więcej bo to nie zakup 'na chwilę'... i raczej z kategorii WAŻNYCH, więc nie ma co oszczędzać.
W życiu piękne są tylko chwile
...and nothing else matters
Awatar użytkownika
PeeM
Posty: 30
Rejestracja: 06 grudnia 2009, 13:08
Motocykl: Była XV535 '91 , jest VT1100 C3 AERO
Lokalizacja: Gostynin
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: PeeM »

Karolla pisze:LS2 nieee !!! :| tzn. ja osobiście się zraziłam i nie polecam....co prawda mam do czynienia z kaskiem otwartym LS2 STROKE, ale już dzięki niemu jestem uprzedzona do LS2.
STROKE - mega głośny.....
Co do głośności twojego kasku to ja się też nie dziwię (krótka szyba). Ten którym się zainteresowałem, posiada inną konstrukcję i co do "głośności" może być lepiej. Może uda się gdzieś znależć miejsce pobytu tego kasku to się przekonam albo nie. :) Dzięki za opinię.
FMYV jest najlepsze !!!!
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: toooomelo »

A ja mam pytanie co do szybki w kasku.
Czy do tego kasku NAXA można kupić przyciemnianą szybkę, najlepiej "lustrzankę"?
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: GLIWICKI »

toooomelo pisze:Czy do tego kasku NAXA można kupić przyciemnianą szybkę, najlepiej "lustrzankę"?
Tutaj znajdziesz wszystko co jest dostępne: http://www.naxa.pl/index.php?section=ak ... _do_kaskow
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Dioda
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Dioda »

Mam tego Nolana!!!Pierwsze wrażenie:leży komfortowo,szybka i blenda chodzą ok(na razie)wentylacja dobra.Natomiast mój no name jest cichszy.Co prawda otwarty,ale...Przy większych prędkościach (130 :wink: )N43 zachowuje się elegancko:jadąc z wypiętą szczęką nie podwiewa specjalnie.Podsumowując:udany zakup.Podziękował za pomoc w wyborze
Darek 004
Posty: 5
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 20:26
Motocykl: Virago 1100
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Darek 004 »

A co koledzy sądzą o takim wynalazku :twisted:
http://moto.allegro.pl/kask-dainese-d-j ... 66111.html
na przyszły sezon muszę coś kupić i tak szukam wertuję temat od kilku dni i mam już mętlik może coś doradzicie na szlifierkach latałem w AGV lekkie i ogólnie ok w stosunku jakość cena aha dobrze było by żebym mógł włożyć okulary przeciw słoneczne :wink: blenda odpada nie podoba mi się wole coś w stylu cobretti :mrgreen:
Awatar użytkownika
fynfeuro
Posty: 446
Rejestracja: 25 lipca 2011, 15:54
Motocykl: była Miotła -535
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 52
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: fynfeuro »

No to się pochwalę :D
Schubert C3.
Niby miał być cichy, (podobno najcichszy to integral Shoei Qwest), ale wolałem z blendą i szczękowca.
I ta cichość to mnie zawiodła. Słyszę pracę tłoków, a wygar z rur to zagłusza odrzutowca :D
Może to wina moto a nie kasku? Ale ciszy to tam nie ma :(
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na adrenalinę a wzrasta na spokój
Nie młody i gniewny, ale stary i wqrw...y. Czasami zgryźliwy, bo tetryk.
Obrazek
Awatar użytkownika
gpz
Posty: 160
Rejestracja: 20 września 2010, 18:19
Motocykl: virago XV 750 1994
Lokalizacja: okolice łańcuta/kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: gpz »

ja zakupiłem końcem września lazer tempo gl. Dla mnie jest super. Kask cichy, wygodnie leży, w miarę lekki:P, i co najwaniejsze dla ciebie, bez blendy:D. no i ma długą szybę, co też jest plusem. a okulary mi się zmieściły pod niego. Generalnie ten lazer jest odpowiednikiem agv planet, ale cóż ja wybrałem lazera o a tu link: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... w&dur=2138
trochę długi... na allegro nie ma:D
ODPOWIEDZ