Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
kondi1975
Status: Offline

Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: kondi1975 »

Witam koledzy.Zaliczyłem pierwszą jazdę pare dni temu,niestety wyjeździłem do końca paliwo i moja ślicznotka zgasła.Zatankowałem z karnisterka 5 litrów i nic,wcale nie chce chociaż zamruczeć.świece nowe,nie zalane.Może ktoś miał już podobną historię?Co prawda zaprowadziłem dziś na przegląd wiosenny także pewnie ją uruchomią ale zastanawia mnie czemu tak się dzieje bo to już drugi raz mam taki problem,ale za pierwszym razem kiedy zbrakło paliwa i po zatankowaniu męczyłem ją pół dnia i w końcu odpaliła.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: Antek »

poprostu się zapowietrzyła bidulka :smile: nic poważnego
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: Strażak »

Trzeba było zalać i odczekać chwilę, mnie też się zdażyło wyssać paliwo do "0" po zatankowaniu chwilę odczekałem i odpalała bez problemu, może musiałem trochę pokręcić ale odpalała.
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
jozjag
Posty: 140
Rejestracja: 08 grudnia 2007, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 250 i XV750
Lokalizacja: Goleniów
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: jozjag »

Mi też się zdarzyła taka sytuacja :frustrated: - przełączyłem po zatankowaniu na zalewanie gaźnika :drunksmile: chwile odczekałem potem zakręciłem na 3-4 sek rozrusznikiem. Przełączyłem na ON przekręciłem lekko manetkę gazu i zapaliła bez problemu. :motorcycle:
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: strazak »

podczas ostatniej jazdy musiałem przełączyć na rezerwe i objaw był następujący :
troche sie zaczeła dusić , prawie gasnąc i po chwili zaskoczyła do normalnej pracy . W przypadku juniora gdy sobie pojeździć chciał i wyjeździł paliwko to było jeszcze bardziej śmieszne :
nie przełączył na rezerwe i zapchał sprzęt do domu po krótkiej ale treściwej instrukcji sprawa wyglądała śmiesznie najpierw pompa paliwa troche głośniej popracowała uruchomiłem ją kilka razy wyłącznikiem zapłonu (przy manetce) i dopiero po chwili rozrusznik zaskoczyła bez problemu :bravo: młody czerwony jak burak stwierdził że teraz najdalej gdzie pojedzie na odległość głosu .
ADAM
kumacha
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: kumacha »

Mi na samym początku jak tylko kupiłem moją laleczkę to brat wyjeździł wszystko paliwo i jak pojechałem w mała trasę to po kilku km stanąłem. Przełączyłem na rezerwę i pompa pracowała ale moto nie chciał odpalic a kręciłem trochę dlugo i tak kilka razy. Skończyło się na tym że wezwałem posiłki i przywieżli mi paliwo ale nie obyło sie bez odpalania na zaciąg. Teraz staram się unikać rez i jak tylko zrobię ponad 150 km to rozgladam się za stacją
kondi1975
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: kondi1975 »

no to problem mam za sobą wstawiłem motor na przegląd i się okazało że padły(nowo założone )świece,także jak komuś się przydarzy podobna sprawa zacząć trzeba od świec.Z tym że dziwne bo zrobiłem na tych świecach 48km dokładnie,a szlag je trafił.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: ayo007 »

kondi1975 pisze:no to problem mam za sobą wstawiłem motor na przegląd i się okazało że padły(nowo założone )świece,także jak komuś się przydarzy podobna sprawa zacząć trzeba od świec.Z tym że dziwne bo zrobiłem na tych świecach 48km dokładnie,a szlag je trafił.Pozdrawiam
..nic specjalnego, normalna przypadłość Virago, jak masz swiece za 15zł/szt standardowe z rdzeniem miedzianym to właśnie tak sie one czasami zachowują..
Virago 1100,na razie starczy..:)
gustaw
Posty: 22
Rejestracja: 02 października 2007, 19:13
Motocykl: Virago 250
Lokalizacja: Mrągowo
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: gustaw »

Słuchajcie coś jest na rzeczy.
Wczoraj też robiłem przeglądzik. olej, filterek, świece i wio. No kurcze nie dało się jechać moto jakby nieokiełznane. Świece ponoć fenomen Briska republika Ćeska. W sklepie polecili bo ponoć z NGK straszne podróby. No niedało się jeździć. Założyłem stare NGK no bajeczka. Lalka gadała jak należy. Zaznaczam , że przerwa w świecach została zachowana jak należy. Poszedłem dziś do sklepu i bez problema wymienili świece na nowe. No ale po założeniu znowu to samo. Włozyłem jeszce starsze NGK i też laleczka gadała jak niewiasta. Co jest z tymi swiecami?
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: ayo007 »

..bardzo Was proszę nie kupujcie zadnego taniego badziewia, nawet zalecane swiece padają zaraz po uruchomieniu silnika, warto dac kilkadziesiat złotych za markową swiecę np. platynową czy irydową, a odwdzięczy sie ona długą i bezawaryjną pracą..
Virago 1100,na razie starczy..:)
pedros85
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: pedros85 »

ja jak czasem wyjezdze do konca bo zdaza sie czasem i to:P to stsram sie zalac tyle na ile mi pozwoli budżet, załaczam ssanko do pierwszego zagadania, i jak sie nie uda tego zgrac takl ze motorek cyka to krece drugi raz bez ssanka i juz gra... tylko u mnie nie ma pompy paliwa...:P a to mze zmieniac postac rzeczy:)
Awatar użytkownika
dolphin
Posty: 570
Rejestracja: 17 lutego 2008, 11:26
Motocykl: Virago XV 750 '94
Lokalizacja: EPA
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: dolphin »

Witajcie!
Podłączę się do tematu. W tych sprawach jestem totalnym laikiem:( Ostatnio po zakupie motorku przejechałem kilka metrów, skończyło się paliwo.. Zalałem 5 literków i.. laleczka ani drgnie:( Rozrusznik słychać - kręci. Paliwem czuć i nic poza tym. Nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać:( Jest kranik. Domyślam się, że pozycja "rezerwa" musi być włączona gdy się kończy paliwko, pozycja dolna "fuel on" czy jakoś tak - jest to normalną pozycją, a pozycja "prime"? Help me!! Pół królestwa za odpalenie mojej lali :rock:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
mistaro
Posty: 1331
Rejestracja: 10 września 2007, 17:04
Motocykl: xv250xvs650vstar1100
Lokalizacja: Dzierżów/Gorzów.Wlkp
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: mistaro »

siema, miałem podobny problem, maszyna mi stanęła w czasie jazdy! Na szczęście 100 metrów pchania i stacja paliw:) Wiem, ze jak zatankowałem swoją to też nie chciała palić, tylko rozrusznik sie kręcił! Ale kręcił, kręcił, kręcił aż zapalił! Pewnie kwestia, ze po jakimś czasie paliwo dojdzie!

Długo kręciłeś bez skutku ???
Awatar użytkownika
dolphin
Posty: 570
Rejestracja: 17 lutego 2008, 11:26
Motocykl: Virago XV 750 '94
Lokalizacja: EPA
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: dolphin »

długo niestety:(
Myślałem nawet, że jak postoi tak zalany parę dni to zapali, ale dziś po dłuuugim kręceniu nadal nic:(
"W życiu piękne są tylko chwile.."
Awatar użytkownika
mistaro
Posty: 1331
Rejestracja: 10 września 2007, 17:04
Motocykl: xv250xvs650vstar1100
Lokalizacja: Dzierżów/Gorzów.Wlkp
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: mistaro »

ja kręciłem z minute może mniej, a próbowałeś z różnymi pozycjami kranika???
Awatar użytkownika
dolphin
Posty: 570
Rejestracja: 17 lutego 2008, 11:26
Motocykl: Virago XV 750 '94
Lokalizacja: EPA
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: dolphin »

tak, i próbowałem też ze ssaniem i bez i nadal było nic:(
Nie mam pojęcia co się stało. Od momentu kiedy się przewrócił na wietrze, odpaliłem go chyba normalnie 1 raz.. przejechałem kawałek, nic się nie działo. Potem zabrakło paliwa, zdechła lalka, i teraz taki problem:(
"W życiu piękne są tylko chwile.."
Awatar użytkownika
mistaro
Posty: 1331
Rejestracja: 10 września 2007, 17:04
Motocykl: xv250xvs650vstar1100
Lokalizacja: Dzierżów/Gorzów.Wlkp
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: mistaro »

ja Ci już nie pomogę, za cienki jestem w tych sprawach! Poczekaj chwile, to któryś z kolegów bardziej doświadczonych ci pomoże !!!
Awatar użytkownika
dolphin
Posty: 570
Rejestracja: 17 lutego 2008, 11:26
Motocykl: Virago XV 750 '94
Lokalizacja: EPA
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: dolphin »

ale i tak dzięki za dobre chęci:)
Ja niestety dopiero zaczynam przygodę z moto, więc mam cichą nadzieję, że Koledzy będą mieli do mnie cierpliwość;)
pozdrawiam
"W życiu piękne są tylko chwile.."
pedros85
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: pedros85 »

po pierwsze zajzyj do swiec, po drugie nalej mu do pałena a jak nie do pelna to tak sporo ze by było, spusc wache z komor plywakowych, przekrec kranik na pri albo na on, ew troche podmuchaj przez scierke w zbiornik przez wlew, i jak wykrecisz swieczki to przekreci troche4 bez swiec, sprawdz ta sikre, puzniej wkrec swiece i krec rozruchem , jak nie pali to najpierw sprawdz czy wacha z powrotem napłyneła w komory, jak nie to szukaj przyczyny na drodze zbiornik gaznik jak tak to sprawdz swiece i podładuj bateryjke
powodzenia i pisz czy pomogło cos czy nie
pozdros
Tygrys67
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: Tygrys67 »

Włącz zapłon i poczekaj aż pompa napełni gażniki,po kilku sekundach pompa przestanie pracowac (brzęczy) następnie wył. i włącz zapłon i słuchaj czy pompa brzęczy jeżeli tak to zrób tak kilka razy do momentu aż nie będzie ją słychać następnie próbuj odpalić kranik na on jeśli masz kilka litrów paliwa(niemniej jak 3l to jest rezerwa).Jeśli dalej nie zagada to wykręć świece i sprawdż świece czy jest iskra i jaka Powodzenia. :motorcycle:
pedros85
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: pedros85 »

hehe zapomniałem ze koleczy w swoich maszynerich pompy maja... ja mam tylko grawitacje:) pozdros
Awatar użytkownika
dolphin
Posty: 570
Rejestracja: 17 lutego 2008, 11:26
Motocykl: Virago XV 750 '94
Lokalizacja: EPA
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: dolphin »

Dzięki Koledzy za wskazówki! Dziś po pracy jeszcze podładuję bateryjke, a potem przetestuję wszystkie rady:)
Pochwalę się wynikiem;)
Mam nadzieję, że pozytywnym :rock:
pozdrawiam

[ Dodano: Pią Mar 21, 2008 1:47 pm ]
Witam ponownie:)
Dziś nadeszła piękna chwila.. Moja laleczka odpaliła:) Wystarczyło wykręcić świece, przeczyścić je, sprawdzić jak iskrzą i odpaliła za 1 razem:)
Dzięki jeszcze raz za rady i pozdrawiam :rock:
p.s. Do zobaczenia na drodze;)
kondi1975
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: kondi1975 »

Problemów ciąg dalszy
Odebrałem Virówę z serwisu przed świętami,dojechałem na kołach.
Motor potem stał ok 10dni,od czasu do czasu go przepalałem robiąc może ze 300 metrów dziennie(motor na razie stoi w firmie-zima)
No i nadszedł ten dzień kiedy znowu zdechł i nie pali.
Pisząc wyżej o tym jak zabrakło mi paliwa i po za tankowaniu 5 litrów,przejechałem może w sumie ze 3 km zdechł,zatankowałem go do pełna,okazało się że weszło mi tylko 3 litry.
Do virago wg instrukcji wchodzi 13,5litra tylko nie wiem czy razem z rezerwą 2,5 litra.
Do czego zmierzam że wlałem w sumie 8 litrów do pustego motoru a paliwa mam pod sam korek.Więc już głupi jestem o co chodzi.Motor zatankowany na maksa 8 litrami(powinno wejść minimum 12 litrów) i nie pali.Była regulacja robiona świece i co teraz mogło się stać??? :twisted: :twisted: :rock:
Awatar użytkownika
mikelaxel
Posty: 472
Rejestracja: 08 marca 2008, 23:55
Motocykl: XV 535 '98
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: mikelaxel »

moim zdaniem od początku problemu miałeś paliwo w zbiorniku myśląc że go nie masz, a jak sam pisałeś padły świece - patrz porada mistrza Ayo
pozdrawiam
czy po wodzie da się śmigać na moto?
kondi1975
Status: Offline

Re: Zabrakło mi paliwa,po zatankowaniu nie może odpalić!

Post autor: kondi1975 »

jeśli to świece ponownie bo już mam wymienione 2 kpl świec w przeciągu 60 kilometrów to chyba trafiam na jakieś podróby.albo co je rozwala?pozdrawiam :rock:
ODPOWIEDZ