PRAHA :)

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

PRAHA :)

Post autor: MORDA »

Witam forumowiczów i mam pytanie czy ktoś zna fajny nie drogi hotel w Pradze i może ma ktoś namiary na przewodnika po Pradze :rock:
Awatar użytkownika
Ragnar
Posty: 1384
Rejestracja: 27 sierpnia 2008, 21:30
Motocykl: Suzuki VL 1500
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 59
Status: Offline

Re: PRAHA :)

Post autor: Ragnar »

MORDA, no nie pomogę, ale powiem Ci jak ja to zrobiłem. Znalazłem nocleg gdzieś koło Kłodzka. Następnie wybrałem się do Pragi, zwiedziłem i wróciłem. Nie da się wszystkiego zobaczyć w jeden dzień, ale po drodze widziałem wiele kwater do wynajęcia. Swego czasu było taniej niż u nas, co oczywiście mogło się zmienić. Jeżeli mogę ci podpowiedzieć, szukaj noclegu poza Pragą, zawsze można dojechać, bo sama stolica jest droga. Przewodnika nie miałem, ale tak naprawdę potrzebny nie jest. Gdzie nie spojrzysz, tam zabytek. Kup przewodnik i sprawdzając co oglądasz, dowiesz się co to :mrgreen:
Jeżeli oczywiście tak Ci odpowiada. Miłego zwiedzania
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Re: PRAHA :)

Post autor: OsTrY »

Rodzice byli w zeszłym roku. HOTEL

Opisali hotel jako "nie było źle". Stosunkowo czysto, wiadomo bez serwisu na 5 gwiazdek, ale jak zwykle chodziło o cenę a tej Ci konkretnie nie podam. Nie było dużo, ale, że byli z wycieczką to mieli grupą zarezerwowane miejsca wcześniej.

Z przewodnikiem niestety w najmniejszym stopniu Ci nie pomogę. Co prawda wiem, że mieli Polaka mieszkającego tam kawał czasu, który jest dostępny również od tak i czycha na "ofiary" w centrum, ale żadnego kontaktu nie posiadam.
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: PRAHA :)

Post autor: DAREK.S »

MORDA wszystko zależy ile czasu chcesz spędzić w Pradze. Czy jedziesz tam powypoczywać (o ile to możliwe) czy tylko zwiedzić miasto. Jeżeli nastawisz się na zwiedzanie z przewodnikiem to trzeba się nastawić na cały dzień biegania i dość duże tempo zwiedzania. Nie wiem jak z przewodnikami wynajmowanymi na miejscu, ale można się wybrać do Pragi z Polski. W większości uzdrowisk z rejonu Kłodzka można wykupić autokarową wycieczkę z przewodnikiem. Rozwiązanie takie ma trochę zalet, bo nie martwisz się parkowaniem, kostami transportu po mieście, wejściówkami do muzeów, jest trochę czasu na wypicie piwka, itd., a do tego wychodzi taniej niż jadąc samdzielnie. Tak jak pisał Grzesiek 64 nie da się wszystkiego zoaczyć w ciągu jednego dnia ale główne atrakcje zaliczysz. Jeżeli koniecznie szukasz kwatery to sugerowałbym raczej hotel na obrzeżach Pragi, pozostawienie środka transportu pod hotelem i dojazd do miasta metrem albo tramwajem.
Awatar użytkownika
AndrzejR
Posty: 214
Rejestracja: 24 maja 2010, 21:29
Motocykl: HD 883XLH
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: PRAHA :)

Post autor: AndrzejR »

Byłem kiedyś w hostelu Elf. Fajny klimacik, ale jak rok później przyjechałem z dziewuchą to się okazało że olali naszą rezerwację i zostaliśmy bez pokoju... Udaliśmy się zatem do clown&bard - tam było bardzo fajnie i od ręki dostaliśmy pokój :) co do przewodnika, to ja czytałem http://www.pinezka.strefa.pl/ i powiem Ci, że to bardzo nam pomogło :)
Awatar użytkownika
daro_2038
Posty: 107
Rejestracja: 26 listopada 2008, 21:42
Motocykl: virago 750 89r
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: PRAHA :)

Post autor: daro_2038 »

Byłem 3 tygodni temu w Pradze w "TOP-HOTEL" cena za pok.2-os 168 pln cena byłą promocyjna, oczywiście ze śniadaniem (szwedzki stół wszystko co potrzeba i jeszcze trochę) Cała wycieczka trwała 4 dni 1 nocleg w P 2 w ZIeleńcu.Było super polecam.
poz.
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: PRAHA :)

Post autor: MORDA »

Dziękuje wszystkim za pomoc :rock:
ODPOWIEDZ