Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: Schwartzu »

Spontaniczna czerwcówka - to pomysł, który wykiełkował na równie spontanicznym spotkaniu (w Miałkówku).

W imieniu lysybald i swoim zapraszam chętnych na rundkę wokół Tater.

Orientacyjny plan wypadu (bo przecież na spontanie nie może być mowy o planowaniu):

nocleg 1 -Zakopane lub okolice
nocleg 2 -Liptovski Mikulas, hasanie po okolicach
nocleg 3 -Szczyrk

link do mapki

:motorcycle:
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: Antek »

fajny pomysł Paweł ! samemu aż ślinka cieknie na taki wyjazd ale rubli w portfelu brak :/
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: DAREK.S »

Szwarcu fajny pomysł, jak najbardziej namawiam bo wycieczka jest warta grzechu. W zeszłym roku zrobiliśmy podobną traskę z GŚ, tyle że była to wycieczka jednodniowa :)
Tu możesz pooglądać fotki Dara - https://picasaweb.google.com/daro139/Do ... vKC4q74qwE
Mnie w tym roku chodził po głowie weekend na Słowacji w Mikulaszu ale niestety żoncia pracuje w piątek i z weekendu została tylko sobota i niedziela. Gdyby się jednak udało zgrać termin to może udałoby się dołączyć. Napisz kiedy planujesz być w Zakopcu. Może ktoś z GŚ dołączy bo traska ciekawa i od nas to właściwie rzut beretem. A jak nie uda się wybrać na Słowację to może chociaż jakieś małe spotkanie w Szczyrku albo Wiśle? Kto wie, zobaczymy może coś się uda zorganizować :)
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: GregorS »

pomysł fajny, sam coś takiego zamierzałem zaproponować, ale skoro już jest to się chyba z żoną dołączymy. tylko trasę bym delikatnie zmienił dla wygody i ciekawszych widoków. KIelce-Tarnów-Nowy Sacz- Niedzica-Keżmarok-Tatrzańska Lomnica a dalej zgodnie z planem.
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: lysybald »

Szwartzu, ty nawet nie wiesz jaką radochę mi sprawiłeś swoją decyzją :grin:
A jak noclegujemy? preferuje namiot bo większy spontan i zdrowsze dla kręgosłupa :twisted: ale jak będę w mniejszości to się dostosuje.
Lukasz11 jak z Tobą, bierz żonkę :cool: albo i nie :mrgreen: kilka dni wytchnienia przed nowymi wyzwaniami dobrze Ci zrobi.
gregors1975, dobra tak jedźmy...

aha, mam 3 cytryny (zbyszko) Paweł, Grzesiek co wy na to....jak nie pojedziecie to chyba nie mam :mrgreen:
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: ZWIERZAK »

W sumie to okolice moje. Jak tylko nie będę miał egzaminów i kasa pozwoli to się piszę
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: Schwartzu »

lysybald pisze:Szwartzu, ty nawet nie wiesz jaką radochę mi sprawiłeś swoją decyzją
Nie słodź, nie słodź. Ale pamiętam, że moją pierwszą dłuższą podróż w moim jeszcze krótkim życiu motocyklowym, wykonałem właśnie z Tobą w czerwcówkę zeszłego roku. Będzie co opijać :nazdrowie:
lysybald pisze:A jak noclegujemy? preferuje namiot bo większy spontan i zdrowsze dla kręgosłupa
Oczywiście też preferuje namiocik, ew. mogę podzielić się miejscem, bo jest go sporo.
Antek pisze:fajny pomysł Paweł ! samemu aż ślinka cieknie na taki wyjazd ale rubli w portfelu brak :/
Hmm, byle na paliwko starczyło, resztę się już wymyśli. To w końcu ma być spontan ;)
DAREK.S pisze:W zeszłym roku zrobiliśmy podobną traskę z GŚ
Fotki faktycznie przemawiają za pięknem tamtych miejsc. :) Dzięki za linka.
Oczywiście jak tylko uda się dopasować z czasem i miejscem, to przyłączajcie się!
gregors1975 pisze:skoro już jest to się chyba z żoną dołączymy
:bravo:
ZWIERZAK, dawaj, dawaj!
gregors1975 pisze:tylko trasę bym delikatnie zmienił dla wygody i ciekawszych widoków. KIelce-Tarnów-Nowy Sacz- Niedzica-Keżmarok-Tatrzańska Lomnica a dalej zgodnie z planem.
Czyli jakoś tak: mapka ?
I nocleg w Niedzicy?
No i dobra. Właśnie myślałem o tym, żeby ominąć Zakopane. Już tyle razy i o każdej porze roku tam byłem, że już trochę mam go dosyć ;)

Z drugiej strony Szczyrk, albo Wisła - to jeszcze do ustalenia.

Ej, musimy przystopować z tym planowaniem, bo to ma być w końcu spontan :lol:
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
krukers
Posty: 90
Rejestracja: 28 marca 2009, 20:20
Motocykl: było 535'93 jest Hornet 600'00
Lokalizacja: Osiek
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: krukers »

ja mam tylko taką małą rade. Jak będziesz na Słowacji warto zapuścic sie troche dalej w strone Banskiej Bystrzycy, chodzi mi tutaj głównie o drogę nr. 14. Trasa bardzo popularna wśród motocyklistów głównie ze wzgledu na winkle. Sam co prawda tam nie byłem, narazie trenuje u siebie, ale z opowiadań moich przyjaciół wiem że warto tam jechac. Miesiąc temu jak byłem w okolicach Liptowskiego i jeszcze był śnieg na szczytach gór. Jak juz będziesz w Zakopanym godny polecenia jest też zalew Czorsztyński, pare ładnych zamków do odwiedzenia. Sam jak sie wszystko ułoży postaram sie z wami spotkac w Zakopanym. Pozdrawiam
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: lysybald »

Spontan spontanem, ale :cool: 1 nocleg moglibyśmy zrobić w okolicach Bukowiny, co by po trudach podróży :mrgreen:
usiąść na tarasie i opierdoliw*y żarełko w Szymkówce pocieszyć troszkę oczy.
Z Keźmaroka blisko mamy do http://www.spisskyhrad.sk/pl.html po drodze mijamy baseny termalne w Vrbov...
Z Bukowikny przez zamek do Liptovskiego jakieś 200km mamy, więc czasowo da się ogarnąć.
Dobra już milczę....w końcu to spontan :wink:
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: GregorS »

zaplanujmy tylko gdzie możemy się spotkać co by dalej razem polecieć. my wyruszymy z Rawy Mazowieckiej i będziemy lecieć na Kielce. Co do noclegów to my raczej kwatery-dwa śpiwory, dwie karimaty, namiot, jakiś bagaż, dwie osoby na virci to trochę by wyglądało jak cyganski wóz.
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1444
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: Paweł Włóczykij »

Smakuście mi narobili... :rock: I jeszcze te 3 cytryny... Jakbyście mnie starego chcieli, to zacznę kombinować, jak się wyrwać.... :frustrated:
...via ad meta - metam est!
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: lysybald »

Paweł, przyodziewaj rumaka i w drogę, będę miał eliksir młodości, działa widziałem w Miałkówku :wink:
Awatar użytkownika
Daro
Posty: 1447
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: XV1100 '94
Lokalizacja: Skawina
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: Daro »

lysybald pisze: ... będę miał eliksir młodości, działa widziałem w Miałkówku :wink:
Ja tez widziałem i strach się bać - działa tak że chwila zapomnienia i można się odmłodzić aż do powrotu w pieluchy :lol:
A tak poważniej to powodzenia w realizacji planów - trasa chyba jedyna taka do przejechania w okolicach Polski , z takimi widokami , z winklami i tą przestrzenią ograniczoną tylko ścianą gór https://picasaweb.google.com/daro139/Do ... 7398751378
Szkoda tylko że tym razem nie mam szans na dołączenie - ale trzymam kciuki :rock:
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1444
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: Paweł Włóczykij »

Daro pisze:
lysybald pisze: ... będę miał eliksir młodości, działa widziałem w Miałkówku :wink:
Ja tez widziałem i strach się bać - działa tak że chwila zapomnienia i można się odmłodzić aż do powrotu w pieluchy :lol:
Panowie... jak pamiętam(!) eliksir nie jest aż tak rewelacyjny - odmłodził mnie, góra, o 30 lat... Choć faktycznie, dla wielu byłby to powrót w pieluchy... :roll:

Co do wyjazdu, piszę się na listę rezerwową - jeśli uda się mi wyrwać, to z ogromną radością ruszę.

P.S. Daro, zdjęcia debeściarskie, klimat...
...via ad meta - metam est!
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: Schwartzu »

Paweł pisze:Co do wyjazdu, piszę się na listę rezerwową - jeśli uda się mi wyrwać, to z ogromną radością ruszę.
:bravo:

[ Dodano: Wto Cze 14, 2011 10:00 am ]
gregors1975 pisze:zaplanujmy tylko gdzie możemy się spotkać co by dalej razem polecieć. my wyruszymy z Rawy Mazowieckiej i będziemy lecieć na Kielce.
W sumie też możemy z Warszawy pojechać przez Rawę. Jeśli nie, to najpóźniej w Kielcach nasze drogi się zejdą.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: GregorS »

no, przez Rawe by było fajnieObrazek
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
Awatar użytkownika
andzik
Posty: 438
Rejestracja: 07 sierpnia 2009, 19:18
Motocykl: Virago XV 535 92r
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: andzik »

Ależ bym chętnie z Wami pojechał!!! tylko, że już obiecałem powrót do Białegostoku i to jest nie do ruszenia...
Powodzenia!!!
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: Schwartzu »

andzik pisze:Ależ bym chętnie z Wami pojechał!!! tylko, że już obiecałem powrót do Białegostoku i to jest nie do ruszenia...
Powodzenia!!!
To może przekonasz Białystok, żeby pojechał z nami? :>


gregors1975, zaproponuj proszę wygodne miejsce spotkania w okolicach Rawy. Myślę, że pojawimy się tam koło 9:00.

lysybald, Paweł i inni chętni z okolic Warszawy - proponuje spotkanie w okolicach Nadarzyna (gdzie dokładnie, jakaś propozycja?) o godzinie 8:00

Godziny pasują, czy lepiej wszystko przesunąć na wcześniejszą godzinę?
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: lysybald »

Schwartzu, spotkajmy się na pierwszej stacji benzynowej ''Lukoil'' za Nadarzynem.
Dla mnie godzina jest dobra.
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: GregorS »

godzina ok. jadąc od Wa-wy do Rawy to będzie najlepiej tak- na wysokości Rawy pierwszy zjazd będzie na Łódź za wiaduktem, a nastepne będzie duże skrzyzowanie ze światłami w lewo na Opoczno, to na tym skrzyżowaniu skręćcie w prawo na Rawe i za 20 metrów w lewo i za 30 m w prawo na WASBRUK- STACJA PALIW. TAM BEDZIEM CZEKAĆObrazek
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: Schwartzu »

gregors1975, a możesz podać adres lub wskazać na mapie? Wolałbym nie zgadywać miejsca, żeby długo się potem nie szukać...
lysybald pisze:Schwartzu, spotkajmy się na pierwszej stacji benzynowej ''Lukoil'' za Nadarzynem.
Dla mnie godzina jest dobra.
OK, czyli Lukoil za Nadarzynem o 8:00.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: GregorS »

ULICA TO JEST PRZEMYSŁOWA, A TO SKRZYŻOWANIE TO JEST PIERWSZE I JEDYNE NA TEJ TRASIE, RAWA TO NIE WA-WA, JUTRO POJADE I ZOBACZE KTÓRY TO KILOMETR I JAK TO WSZYSTKO WYGLADA BO TERA Z GIERKÓWKA JEST W REMONCIE .
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: Schwartzu »

gregors1975 pisze:ULICA TO JEST PRZEMYSŁOWA
Dobra, to już będę wiedział gdzie. :)
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: lysybald »

Schwartzu, gregors1975, pogoda nam chyba figla spłatała... :neutral:
Nie wygląda to za ciekawie. link do prognozy
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Dookoła Tater HEJ! [23-26.06.2011]

Post autor: GregorS »

eeee w czwartek ma nie padac......może pojedziemy na południe i poszukamy słońca.....albo zawiniemy na kwatere i do niedzieli.....Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
ODPOWIEDZ