Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Dodatki i przeróbki do Virago
tomekgryfice
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: tomekgryfice »

rabw, masz rację, to nie mało, jednak zostawiając motocykl na kilka godzin to nie powinno mieć znaczenia przy sprawnym akku. U mnie w aucie wstrząsowy jest dość czuły i daje znać przy lekkim stuknięciu w auto kilkukrotnym dżwiękiem i w tym samym momencie słyszę to na pilocie, nie włącza to jednak alarmu. W jakiś sposób jednak to odstrasza, alarm załączy się przy szybkim jednostajnym i kilku sekundowym naruszeniu strefy. Widzę że temat wzbudza zainteresowanie, więc postanowiłem kupić i zamontować urządzonko jak najprędzej będę mógł.
rabw
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: rabw »

tomekgryfice pisze:U mnie w aucie wstrząsowy jest dość czuły i daje znać przy lekkim stuknięciu w auto kilkukrotnym dżwiękiem
Wg mnie to bardzo fajny patent.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: elrychu »

a czy wie może ktoś jaki jest w wspomnianej blokadzie Xena XN15 czas pracy na jednym zestawie baterii?
Chodzi mi o to, co ile będzie je trzeba wymieniać jeśli blokada będzie założona cały czas przez zimę. W instrukcji niby piszą że "w warunkach normalnej eksploatacji powinna wystarczyć na 8 miesięcy", ale nie wiadomo co producent rozumie przez normalną eksploatację...
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: acze »

Napewno; trzymalem tydzien nieuzywana w sakwie przy niskiej temperaturze i szlag trafil baterie.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: elrychu »

Dzisiaj odebrałem blokadę Xena XN15, oczywiście jest już na tarczy. Ciekawe tylko jak będzie z tym czasem pracy bo garaż nie ogrzewany a blokada jest założona cały czas. Jak będę pisał za parę dni tzn. że baterie padły a jak nic nie będę pisał tzn. że ciągle baterie trzymają :)
100688
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: 100688 »

elrychu pisze:Dzisiaj odebrałem blokadę Xena XN15, oczywiście jest już na tarczy. Ciekawe tylko jak będzie z tym czasem pracy bo garaż nie ogrzewany a blokada jest założona cały czas. Jak będę pisał za parę dni tzn. że baterie padły a jak nic nie będę pisał tzn. że ciągle baterie trzymają :)
Mi padły dokładnie z 2-3 tygodnie temu :] wsadziełm juz nowy komplet. ale co mnie zdziwiło to to że jak baterie są słabe to blokada cały czas wydaje taki dzwięk Y, Y, Y .... ;] Mi trzymały od czerwca (a przypuszczam ze to były juz tzw "leżaki") wiec nie tak źle ! Pozdro :rock:
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2012, 18:50 przez 100688, łącznie zmieniany 1 raz.
Charles
Posty: 95
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 18:50
Motocykl: Yamaha Virago XV 1100
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Charles »

Jeżeli mogę coś od siebie to tak...
Baterie czy akumulatory jakie by nie były to nieładowane w niskiej temperaturze szybko wyzioną ducha. Także jak ktoś trzyma w garażu przy domu to szkoda z bateriami. Najlepiej to zakupić sobie syrenkę 12V taką z wbudowanym akumulatorem i normalnie podłączyć zasilacz 12V do gniazdka, żeby ją cały czas zasilał. W momencie odłączenia takiej syrenki od zasilania to zaczyna wyć. Tylko trzebaby podłączyć jakiś układzik, który po ponownym podłączeniu nie pozwoli żeby syrenka się wyłączyła. I schemat jest prosty: wchodzi złodziej, widzi coś podłączonego to nie sprawdza co i jak, albo pomyśli że się akumulator ładuje. Odłącza kabel, a tu zaczyna wyć. To taki najprostrzy sposób na garaż.

Natomiast co do tych alarmów do motocykli to bardzo trzeba uważać, żeby nie kupić takiego do samochodu bo one dużo więcej prądu żrą w czasie czuwania. W swojej poprzednie Virówce 750 podłączyłem taki i sprawował się bardzo dobrze łącznie z odpalaniem silnika z pilota (ale tylko wtedy jak silnik był ciepły, bo nie nauczyli alarmu naciągać ssania :wink: ). Teraz zakupiłem taki z powiadamianiem na pilota, ale jeszcze nie zamontowałem. Jak tylko to zrobię to dam znać.

Z tą Xeną to słyszałem że bardzo dobre rozwiązanie. Nie wyłamiesz tarczy ani zacisku, bo jak siądziesz na moto to zaczyna wyć. Niestety nie da się wyłączyć bez załączenia alarmu, bo wkładając kluczyk już ją pobudzimy, ale będzie to trwało chwilkę.

A najlepiej to zawsze mieć kawałek łańcucha i kłódkę i do czegoś przypiąć.

Wychodzenie z założenia że wszystko można ukraść jest błędne. Im więcej zabezpieczeń tym więcej czasu musi złodziej spędzić przy moto. Jeżeli to zawodowiec i oceni ryzyko to sobie odpuści, jak amator to nie złamie zabezpieczeń. Także ja ze swojej strony zachęcam do zabezpieczeń.
kaszalot16
Posty: 98
Rejestracja: 06 lutego 2008, 23:56
Motocykl: Yamaha XV 750
Lokalizacja: Dziki Zachód
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: kaszalot16 »

Kolego podpisuję się pod tym dwoma "ręcami"!

Pozdrawiam serdeczniście! :chopper: :rock:
żyj i daj żyć innym...
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: acze »

Ja się z kolei obawiam, że złodziej może coś zrobić z XENĄ (zapchać, czy coś?) i moto coprawda nie ukradnie (chodziaż tyle), ale ja też nie pojadę, bo nie otworzę. No ale lepiej już tak niż miałby maszynę gwizdnąć.
Awatar użytkownika
bolec
Posty: 945
Rejestracja: 11 września 2007, 17:37
Motocykl: Lucek
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: bolec »

Gdyby nasze prawo było inne to bym podłączył 220v niech chu... ma za swoje jak dotknie laleczki :grin:
Lucek jest mój i będę go pierdolił czy wam się podoba czy nie ....
Obrazek
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: ziółko1961 »

bolec pisze:Gdyby nasze prawo było inne to bym podłączył 220v niech chu... ma za swoje jak dotknie laleczki :grin:
Ciekawe kto najczęściej dotyka twej lalaczki?-pewnie ty :grin:
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
korozja
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: korozja »

Tak sobie czytam wasze posty o tych wszystkich zabezpieczeniach i najbardziej micha mi się cieszy jak chwalicie blokady na tarczę :bravo:
A słyszał ktoś z was o sposobie na właśnie takie zabezpieczenie :mrgreen:
tzw. na wrotkę - wystarczy podłożyć wrotkę pod koło i przepchać motor za róg i tam już hulaj dusza można nawet na lawetę zapakować
Moim zdaniem najlepiej porządny łańcuch w sakwach i do latarni za tylne koło :bravo:
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Stilgar »

Zamontowałem u siebie alarm, w Drawnie Bolec ma zawinąć moto. To będzie próba , napiszemy czy mu sie uda
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
Taternik
Posty: 1236
Rejestracja: 25 września 2008, 22:21
Motocykl: Yamaha XV 750 1994
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Taternik »

stilgar75 pisze:Zamontowałem u siebie alarm
Też mam alarm strasznie drze morde jak tylko lekko się dotknie moto-narazie skuteczny :bikersmile:
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Antek »

koledzy a jak z akumulatorem? czy ten alarm nie rozładowuje go przypadkiem bo takie opinie słyszałem
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Stilgar »

koledzy a jak z akumulatorem? czy ten alarm nie rozładowuje go przypadkiem bo takie opinie słyszałem
Pobór prądu w czasie czuwania 0,008A
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Łuki
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Łuki »

bolec pisze:Gdyby nasze prawo było inne to bym podłączył 220v niech chu... ma za swoje jak dotknie laleczki :grin:
Dodałbym do tego obowiązkową amputację łapy którą wyciągnął po cudze moto.
rabw
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: rabw »

korozja pisze:Tak sobie czytam wasze posty o tych wszystkich zabezpieczeniach i najbardziej micha mi się cieszy jak chwalicie blokady na tarczę :bravo:
A słyszał ktoś z was o sposobie na właśnie takie zabezpieczenie :mrgreen:
tzw. na wrotkę - wystarczy podłożyć wrotkę pod koło i przepchać motor za róg i tam już hulaj dusza można nawet na lawetę zapakować
Moim zdaniem najlepiej porządny łańcuch w sakwach i do latarni za tylne koło :bravo:
Uno: żeby podłożyć wrotkę pod koło, trzeba choć trochę poruszyć motór, a Xeny (bo o nich głównie mowa) mają alarm dźwiękowy, który uruchamia się jeśli blokada się poruszy. Wydaje mi się, że dość trudno jest podniść 200-300kg tak, żeby Xena nawet nie drgnęła. Tyle tylko, że zabezpieczenia z alarmem są skuteczne tylko wtedy, kiedy samemu można podbiec do motru lub w pobliżu znajduje się np. znajomy czy jakiś zaprzyjaźniony ochroniarz. Jak właściciela albo owych znajomych nie ma w pobliżu, to wrotka niestety może się sprawdzić choćby wyło i strzelało :/ (liczyć na przechodniów chyba nie ma co :/ )

Dos: A łańcuchy i wszelkie inne "mocowania" podobno szybko idą nożycami z przekładnią (wiadomo, zależy od nożyc i rodzaju stali mocowania). A z kolei zwiększanie solidności mocowań to zwiększanie ich kosztów albo masy albo jednego i drugiego.

Tres: Co do ogólnego sensu zabezpieczeń to wg mnie dobrze skonkludował temat Charles:
Charles pisze: Wychodzenie z założenia że wszystko można ukraść jest błędne. Im więcej zabezpieczeń tym więcej czasu musi złodziej spędzić przy moto. Jeżeli to zawodowiec i oceni ryzyko to sobie odpuści, jak amator to nie złamie zabezpieczeń. Także ja ze swojej strony zachęcam do zabezpieczeń.
:arrow: wszystkie zabezp. można złamać tylko w teorii, a w praktyce pytanie jest: a) jakim kosztem, b) jak szybko, c) przy jakich "umiejętnościach" złodzieja. Dlatego moim zdaniem najlepiej spisują się zabezpieczenia łączone, np:
- Xena, żeby złodziej musiał przyjść z wrotką i liczyć na wyczerpane bateryjki
- łańcuch, żeby oprócz wrotki musiał mieć przecinak ;)
[robi się niezła paranoja, ale jak działać to działać :twisted: ]
siwy99
Posty: 48
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 22:46
Motocykl: virago 1100
Lokalizacja: Krasnystaw
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: siwy99 »

Panowie a jak by tak połaczyć czujnik udarowy z ukrytym telefonem komurkowym na kartę ,w momecie zadziałania czujnika udarowego nasz motocykl by do nas zadzwonił ! telefon byłby ładowany podczas jazdy czas czuwania długi i zajebiście nietypowe rozwiązanie ! na 100% to możliwe jest . i zawsze jest mozliwa lokalizacja skradzionego motocykla do wyczerpania baterii w telefonie lub akumulatora .
Jakby co patent jest siwego !!!
Grzegorz
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: -waldi- »

siwy99 pisze:Jakby co patent jest siwego !!!
siwy99, tak działają typowe alarmy domów itd.. z modułem GSM :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Arni »

już dawno mam taki pomysł w głowie. Gdy jeszcze nie było telefonów na kartę w których po jednym doładowaniu przez rok można wykonywać połączenia zastanawiałem się, nad jakimiś krótkofalówkami 5W ze stanów, które mogły by dać zasięg nawet do kilku km w zależności od terenu, co bije na głowę wszystkie alarmy z powiadamianiem.
Pomysł genialny, tylko wykonanie :neutral:

gdyby rozpocząć produkcję takich półprofesjonalnych tanich modułów, podłączanych do standardowych alarmów pojazdów to mógłby zbić niezłą kasę
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: wwwolti »

są zarówno takie alarmy, jak i systemy namierzania gps/gsm (np optoscan). generalnie każdy taki system załatwisz bez pudła przykrywając pojazd metalową drobną siatką. ale jakby udało się zrobić coś jakiego niewielkim kosztem to czemu nie.
na pewno większość zestawów głośnomówiących ma taki guzik do połączenia a przyciśnięcie i dłuższe przytrzymanie takiego guzika powoduje połączenie z ostatnim numerem... więc wystarczyłoby dokupić taki zestaw. ustawić w telefonie odpowiednie połączenie i czujnik podłączyć do tego przewodu. wydaje się dość proste, ciekawe... może ktoś biegły w elektronice coś napisze...
dochodzą opłaty abonamentowe za taką kartę więc nie wiem sam... ale może warto.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Arni »

wwwolti pisze:dochodzą opłaty abonamentowe za taką kartę więc nie wiem sam... ale może warto.
starter play za 5zł i doładowanie 5zł i masz na rok, więc zdecydowanie warto
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
siwy99
Posty: 48
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 22:46
Motocykl: virago 1100
Lokalizacja: Krasnystaw
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: siwy99 »

Panowie ale cała atrakcja polegała by na tym że nikt nie spodziewałby się czegos takiego w naszych motorkach ! co innego nowy sprzet np. gold wing itp. te napeno maja alarmy i napeno złodzieje wiedzą o tym a tu niespodzianka !
Grzegorz
Awatar użytkownika
RASTONS
Posty: 45
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 09:35
Motocykl: Virago 535, Savage LS650 sprzedany
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: RASTONS »

Ja od kilku lat stosuję stalową linkę w stalowych przegubach i lampę lub inny słupek, a pod domem mam inny patent: zabetonowane w trawniku oczko na moją linkę i alarm podłączony do gniazdka w domu, z przewodem-pentelką przy kole - jak ktoś zerwie przewód, to włącza się syrena i halogen skierowany na motor.
Pozdrawiam RASTONS
http://www.zerostresu.pl
ODPOWIEDZ