Sissybar w 535 - problem z montażem (temat wydzielony)

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Angelo
Posty: 47
Rejestracja: 19 marca 2011, 12:46
Motocykl: Honda VT 750 Shadow
Lokalizacja: górny śląsk
Wiek: 57
Status: Offline

Sissybar w 535 - problem z montażem (temat wydzielony)

Post autor: Angelo »

Witajcie, Sorki, ze trochę nie w temacie, ale nie znalazłem w wątkach tematu,który mnie zajmuje. Otóz po kilku miesiącach odejmowania sobie od ust, kupiłem sobie oparcie pasażera tzw. sissybar. Jestem nowy i nie wiem jak załączyć zdjęcie do postu. Chodzi o moją virago 535. Oparcie mocowane jest dwoma rurkami do zakonczenia ramy pod kanapą pasażera, a także dodatkowo do błotników z boku. Po pół dniu walki i dokupienia dłuższych śrub, zamacowaniu wreszcie w całóść (pięknie wygląda) okazało się kuźwa, że te rurki oparcia mocowane do końca ramy pod siedzeniem pasażera, przeszkadzają w nałożeniu tegoż siedzenia. Nie wiem co robić , proszę poradźcie. Dzięki z góry za wszelkie porady
Prawdziwa odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, lecz na umiejętności działania pomimo strachu.
Awatar użytkownika
GreeG
Posty: 92
Rejestracja: 01 września 2011, 08:24
Motocykl: YAMAHA XV1100 VIRAGO
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Bagażnik 1100 -odsłona 4- fotki surowe real

Post autor: GreeG »

z 535 nie miałem doczynienia zatem ciężko będzie mi pomóc,
ale pokombinuj z wstawieniem fotek, ktoś na pewno pomoże.
u mnie pod polem wpisywnia tekstu jest zakładka dodaj załącznik i tam wstawiam fotki.
powodzenia.
jeżeli chcesz żeby było zrobione dobrze - to zrób to sam
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Bagażnik 1100 -odsłona 4- fotki surowe real

Post autor: Blunio »

Angelo pisze:te rurki oparcia mocowane do końca ramy pod siedzeniem pasażera, przeszkadzają w nałożeniu tegoż siedzenia
Jak przyjaę do domu to mogę zrobić fotki, jak to ustrojstwo wygląda i załączyć :cool:
Angelo pisze:Jestem nowy i nie wiem jak załączyć zdjęcie do postu.
Musisz się zalogować na jakimś "wieszaku" do zdjęć, na przykład: http://imageshack.us/content.php?page=features
Tam zamieszczasz swoje zdjęcia, a potem do postu wklejasz linka do zdjęcia na tym "Wieszaku". Zamieszcza zrzut ekranowy z ImageShack, jak wygląda na nim link do obrazka motocykla:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bagażnik 1100 -odsłona 4- fotki surowe real

Post autor: toooomelo »

Blunio pisze: Musisz się zalogować na jakimś "wieszaku" do zdjęć, na przykład: http://imageshack.us/content.php?page=features
Na ImageShack nawet nie trzeba się rejestrować, żeby wstawić zdjęcie ;)
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Bagażnik 1100 -odsłona 4- fotki surowe real

Post autor: Blunio »

Na ImageShack nawet nie trzeba się rejestrować, żeby wstawić zdjęcie
No tak, zauważyłem. Ale jak długo będzie ono wisieć na rejestrowanymi nierejestrowanym użytkowniku ? Jest jakaś różnica ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bagażnik 1100 -odsłona 4- fotki surowe real

Post autor: toooomelo »

Blunio pisze:... jak długo będzie ono wisieć na rejestrowanymi nierejestrowanym użytkowniku ? Jest jakaś różnica ?
Nie wiem, czy jest różnica. Ja nie jestem zarejestrowany, a zdjęcia wciąż "wiszą" :wink:
Istotnym czynnikiem jest chyba ilość "otwarć" zdjęcia. Gdy zdjęcie jest zapomniane i nie jest wcale oglądane, po jakimś czasie faktycznie może zniknąć, choć nie powinno.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Angelo
Posty: 47
Rejestracja: 19 marca 2011, 12:46
Motocykl: Honda VT 750 Shadow
Lokalizacja: górny śląsk
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Bagażnik 1100 -odsłona 4- fotki surowe real POSPAWANE

Post autor: Angelo »

Witam ponownie. Zrobiłem fotki , nie wiem czy uda mi się wrzucić na forum. Na pierwszym zdjęciu białymi strzałkami zaznaczone sa rurki oparcia, które przeszkadzają w założeniu kanapy, czerwona strzałka pokazuje metalowy zaczep macujący kanapę. Na drugim zdjęciu czerwoną strzałką zaznaczony jest zaczep od spodu kanapy, który ma wchodzić w ten metalowy z pierwszego zdjęcia. Już myślałem, aby poprostu dospawać wyższy zaczep macujący siedzenie. Może koledzy jakieś inne sugestie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Załączniki
Zdjęcie0315.jpg
Zdjęcie0316.jpg
Prawdziwa odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, lecz na umiejętności działania pomimo strachu.
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Bagażnik 1100 -odsłona 4- fotki surowe real POSPAWANE

Post autor: Flower »

Angelo pisze:Witam ponownie. Zrobiłem fotki , nie wiem czy uda mi się wrzucić na forum. Na pierwszym zdjęciu białymi strzałkami zaznaczone sa rurki oparcia, które przeszkadzają w założeniu kanapy, czerwona strzałka pokazuje metalowy zaczep macujący kanapę. Na drugim zdjęciu czerwoną strzałką zaznaczony jest zaczep od spodu kanapy, który ma wchodzić w ten metalowy z pierwszego zdjęcia. Już myślałem, aby poprostu dospawać wyższy zaczep macujący siedzenie. Może koledzy jakieś inne sugestie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Szkoda, że mam tak daleko do garażu... Ja odwinąłem pokrowiec, trzpieniówką wyfrezowałem sobie miejsce na rurki i takerem przybiłem z powrotem obicie kanapy i bez sakw bez problemu zakładam siedzenie (mam sakwy na ramie położone pod siedzeniem), a mam dokładnie w ten sposób rozwiązane oparcie co u Ciebie ;)

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Bagażnik 1100 -odsłona 4- fotki surowe real POSPAWANE

Post autor: pisior »

Flower pisze:
Angelo pisze:Witam ponownie. Zrobiłem fotki , nie wiem czy uda mi się wrzucić na forum. Na pierwszym zdjęciu białymi strzałkami zaznaczone sa rurki oparcia, które przeszkadzają w założeniu kanapy, czerwona strzałka pokazuje metalowy zaczep macujący kanapę. Na drugim zdjęciu czerwoną strzałką zaznaczony jest zaczep od spodu kanapy, który ma wchodzić w ten metalowy z pierwszego zdjęcia. Już myślałem, aby poprostu dospawać wyższy zaczep macujący siedzenie. Może koledzy jakieś inne sugestie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Szkoda, że mam tak daleko do garażu... Ja odwinąłem pokrowiec, trzpieniówką wyfrezowałem sobie miejsce na rurki i takerem przybiłem z powrotem obicie kanapy i bez sakw bez problemu zakładam siedzenie (mam sakwy na ramie położone pod siedzeniem), a mam dokładnie w ten sposób rozwiązane oparcie co u Ciebie ;)
a zamek czasem nie przeszkadza ?
kurde to temat bagażnika do 1100 ,ktoś tu gafe walnol :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Angelo
Posty: 47
Rejestracja: 19 marca 2011, 12:46
Motocykl: Honda VT 750 Shadow
Lokalizacja: górny śląsk
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Sissybar w 535 - problem z montażem (temat wydzielony)

Post autor: Angelo »

Flower dzięki za pomysł. Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale proponujesz odklejenie skóry kanapy i wyfrezowanie tworzywa siedzenia w miejscu gdzie przychodzą rury oparcia? Mnie w tej chwili tylną kanapę trzyma tylko przednie zaczepy, który otwieranę sa kluczykiem w kanapie. W sumie można by tak jeździć, ale na pewno podczas jazdy będzie klekotać no i nie wiem czy jak nie zabiorę plecaka czy mi drogą nie spadnie :D . Dzięki Flower za pomysł, muszę to przymyśleć. Pozdrawiam
Prawdziwa odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, lecz na umiejętności działania pomimo strachu.
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Sissybar w 535 - problem z montażem (temat wydzielony)

Post autor: Flower »

Angelo pisze:Flower dzięki za pomysł. Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale proponujesz odklejenie skóry kanapy i wyfrezowanie tworzywa siedzenia w miejscu gdzie przychodzą rury oparcia? Mnie w tej chwili tylną kanapę trzyma tylko przednie zaczepy, który otwieranę sa kluczykiem w kanapie. W sumie można by tak jeździć, ale na pewno podczas jazdy będzie klekotać no i nie wiem czy jak nie zabiorę plecaka czy mi drogą nie spadnie :D . Dzięki Flower za pomysł, muszę to przymyśleć. Pozdrawiam
Dokładnie, u mnie nie jest klejona, a jedynie przystrzelona takerem, więc wyrwałem zszywki, wyfrezowałem pod rurki, z lekkim naddatkiem (3mm), normalnie naciągnąłem pokrowiec i zdjęta wygląda jak oryginał, a jak zakładasz to w tych miejscach się odkształca ;P

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
ODPOWIEDZ