Czym wypolerować gmol z kwasówki

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Czym wypolerować gmol z kwasówki

Post autor: Arktos »

Witam no i stalo sie zaliczylem pierwszy maly szlif. Prędkość była mała więc straty żadne gmol od Bartka uratował moto i moją noge :mrgreen: Niestety przytarłem go troche i nie mam pomyslu czym go spolerować (mam do dyspozycji wiertarke lub szlifierke) Na Allegro jest sporo wynalazów (krążki i pasty polerskie) ale nie mam pojęcia co kupić (rurka jest z kwasówki). Może ktoś juz to robił? i doradzi. Pozdrawiam Artur :chopper:
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Czym wypolerować gmol z kwasówki

Post autor: wwwolti »

viewtopic.php?t=533

już jest temat.
pozdr
Wojtek
m.rozanski
Status: Offline

Re: Czym wypolerować gmol z kwasówki

Post autor: m.rozanski »

zalezy jak mocno jest porysowany gmol. najpierw wez wiertarke i krazki z papieru. zeszlifuj takim krazkiem o zarnistosci ok 200 wszystkie otarcia. potem zaloz np 500 i jeszcze raz przejedz tak aby nie bylo widac rys po poprzednim papierze. jesli zarysowanie jest glebokie mozesz zaczac od grubszego papieru czli np 120. potem juz recznie szlifujesz stopniowo zmieniajac papier az do ziarnistosci 2500. jak juz gmol jest ladny tylko matowy to na wiertarke zakladasz zamiast krazka z papierem to krazek filcowy. kupojesz paste polerska w kamieniu i polerujesz np . http://allegro.pl/item344492965_pasta_p ... inium.html
polerujesz tak dluga az bedzie lustro. :)
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Czym wypolerować gmol z kwasówki

Post autor: Arktos »

Dziekuje Ci kolego z Kalisza (nick masz jakiś ciężki do odmiany) o to mi chodziło. Paste i polerki już zamówiłem na Allegro i wypoleruje go w wolnej chwili wg.Twojej rady o wynikach napisze. Pozdrawiam motonite z najstarszego miasta w Polsce :chopper:
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
ODPOWIEDZ