Bak zamiast atrapy

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
maciekmobile
Status: Offline

Bak zamiast atrapy

Post autor: maciekmobile »

Witam. Mam male pytanie odnosnie baku w motorze. Czy jest taka mozliwosc zeby w virago 535 z 89 roku zalozyc bak zamiast atrapy ??

Czy ktos z kolego i kolezanek sie czyms takim zajmowal?? Powiem szczerze ze dosc uciazliwe jest jezdzenie gdy ma sie w baku tylko dolny zbiornik.

Czy kupno baku z nowszej virago nie przeszkadzaloby zeby zalozyc?? Nie zagladalem pod bak a moze ktos to juz przerabial Pozdrawiam maciek
zaor
Status: Offline

Re: Bak zamiast atrapy

Post autor: zaor »

maciekmobile pisze:Witam. Mam male pytanie odnosnie baku w motorze. Czy jest taka mozliwosc zeby w virago 535 z 89 roku zalozyc bak zamiast atrapy ??

Czy ktos z kolego i kolezanek sie czyms takim zajmowal?? Powiem szczerze ze dosc uciazliwe jest jezdzenie gdy ma sie w baku tylko dolny zbiornik.

Czy kupno baku z nowszej virago nie przeszkadzaloby zeby zalozyc?? Nie zagladalem pod bak a moze ktos to juz przerabial Pozdrawiam maciek
Hm.. potrzebne by ci były 2 rurki - paliwowa i odpowietrzająca połączone z górnym bakiem. Nie wiem czy u ciebie jest taka możliwość (tzn, czy są otwory)?

Najlepiej sprawdź jak to jest rozwiązane w viraszce z dwoma bakami (np. w instrukcji Clymera masz rysunki).
Piotrek
Status: Offline

Re: Bak zamiast atrapy

Post autor: Piotrek »

Muszę Cię zmartwić:

"Trzeba pamiętać, że górnego zbiornika paliwa z modeli produkowanych od 1989 r. nie można zastosować we wcześniejszych rocznikach"
Więc pewnie pozostają tylko jakieś mechaniczne modyfikacje i kombinowanie. Cytat pochodzi z broszurki "Kupujemy używany motocykl" wydanej przez ŚM.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Bak zamiast atrapy

Post autor: kyller »

to jest tak w zasadzie nalezało by zmienic i atrape i zbiornik pod siedzeniem to jest nałatwiej
jak nie to w dolnym zbiorniku nalezy wspawac dwie rurki łączace zgórnym zbiornikiem i zaspawac wlew aha jescze jedno (zbiornik jest 3 cm dłuższy od atrapy) czasami jak masz akcesoryjne -jednoczesciowe siedzenie to trzeba przesunac tylne zaczepy sieddzenia o 2 centymetry i zaczep zamka siedzenia tez trzeba przesunąć
temat jest wykonalny w 100%
ODPOWIEDZ