moto nie pali - dziwne objawy

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
archivi
Status: Offline

moto nie pali - dziwne objawy

Post autor: archivi »

witam.

sprawa dotyczy FJ1200 ale mam nadzieje ze uda mi sie u Was znalesc na ten problem odpowiedz...

problem taki:
moto chodzilo OK. sciagnelismy przednia owiewke (niecierpie owiewek;P), wraz z licznikami... od licznikow dwie kostki (oswietlenie, kontrolki, obrotomierz).

po sklejeniu, wymalowaniu itp owiewek, po poskladaniu calego sprzetu, proba odpalenia... i tu zonk.... aku naladowany, dobry - nowy, a przy kreceniu zasilanie spada do 0 (wszyskie kontrolki gasna) i nie kreci walem, a wskazowka obrotomierza idzie w gore.... zeby wykluczyc problem uszkodzonego aku - po podpieciu pod aku z auta problem dokladnie ten sam.

kostki od zegarow sprawdzalem 2x - niema mozliwosci podpiecia zle, ale nawet na odlaczonych kostkach objaw jest dokladnie taki sam...


problem typowo techniczny i mogl dotyczyc praktycznie kazdego moto wiec mysle ze moze ktos cos podpowie...

z gory dzieki!
pozdrawiam
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: moto nie pali - dziwne objawy

Post autor: strazak »

a czasami przed rozbiórką wszystko było ok ? możesz jeszcze sprawdzić sam rozrusznik podłącz na krótko (bezpośrednio) jak zakręci to pozostaje sprawa przekaźnika który jest odpowiedzialny za odłączenie innych odbiorników w trakcie rozruchu i przekazanie prądu na zapłon i rozrusznik .
ADAM
archivi
Status: Offline

Re: moto nie pali - dziwne objawy

Post autor: archivi »

przed rozbiorka wszystko w 100% bylo ok... zastanawiam sie czy gdzies jakis kabel sie nie przetarl i z masa zwarcia nie robi... dziwi mnie strasznie ta wskazowka od obrotomierza....

na krotko - sprawdze....
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: moto nie pali - dziwne objawy

Post autor: Marek73 »

archivi pisze:zastanawiam sie czy gdzies jakis kabel sie nie przetarl i z masa zwarcia nie robi
też bym poszedł tym tropem
archivi
Status: Offline

Re: moto nie pali - dziwne objawy

Post autor: archivi »

ok czas mnie goni... jutro zlot... moto nie hula... ja obstawiam ze rozrusznik ok... co wtedy moglo by jeszcze byc?

jestem w pracy i moto sprawdze dopiero za jakas godzinke.... jeszcze jakies idee?

dzieki!
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: moto nie pali - dziwne objawy

Post autor: ayo007 »

.. ja proponuję sprawdzic połączenie masy na akumulatorze i plusa z akumulatora do rozrusznika, dla mnie ewidentnie gdzies gubi prąd..dokręc wszystkie śrubki..i sprawdz przebieg kabli jak koledzy wyżej pisali..
Virago 1100,na razie starczy..:)
archivi
Status: Offline

Re: moto nie pali - dziwne objawy

Post autor: archivi »

ok.... no to rozrosznik na krotko, to powinno juz wszystko wyjasnic.... potem po kabelkach zobaczymy co sie bedzie dzialo... dzieki wam!
pozdrawiam... zamelduje co i jak;)

[ Dodano: Sob Kwi 26, 2008 9:28 pm ]
a wiec.... ;)

niewiem jak virago ale fj ma swoje humorki ;) pewnie jak wiekszosc motocykli.... dzisiaj po ladowaniu aku przez cala noc, fj odpalila bez zadnych problemow...

mimo wszystko strasznie dziwne wydaje mi sie zachowanie wskazowki obrotomierza... teraz podczas rozruchu wskazowka praktycznie sie nie rusza... wczesniej podskakiwala do ok 3000rpm.


wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi....
zycze wszystkim udanego sezonu.
pozdrawiam
przemel.
ODPOWIEDZ