Rozrząd w virago 535 co i jak?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Michał
Status: Offline

Rozrząd w virago 535 co i jak?

Post autor: Michał »

Mam pytanko.
Od jakiegoś czasu w mojej virazce z silnika wydobywają się dziwne szmery, trzaski i inne nie przyjemne dżwieki(wydaje mi sie że sie to nasiliło).
Najprawdopodobniej jest to łańcuszek rozrządu. Więc mam pytanie, ile jest łańcuszków w virazce(wydaje mi sie że dwa, ale chce sie upewnic przed zakupem).
Może ktoś już wymieniał je w domowym zaciszu i mógłby powiedzieć coś jeszcze na temat wymiany.
Przeglądałem forum, ale nie znalazłem żadnego wątku na temat rozrządu :( . . .
Będe wdzięczny za każdą pomoc ponieważ powoli zaczynam bać sie jeżdzić, żeby nic nie trzasło...
michael
Status: Offline

Re: Rozrząd w virago 535 co i jak?

Post autor: michael »

hałasuje ciągle? z łańcuszkiem to jest tak, że najczęściej przy odpuszczeniu gazu słychać metaliczny dźwięk, szorowanie. jak normalnie jedziesz, to niekoniecznie. kiedy luzy zaworowe ustawiałeś? a łańcuszki oczywiście dwa- po jednym na garnek.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Rozrząd w virago 535 co i jak?

Post autor: kyller »

hmm..
jak sie pytasz ile lancuchów jest w virówce to moze lepeij sam nie probuj ich wymieniać
1.jak łancusek jest wyciagniety to napinacz powinien byc wysuniety na maksa
2.wyrecsasz srodkowa srube napinacza, luzuje on sprezyne a potem te dwie mniejsze srubki i wyciagasz i oceniasz na ile wysuniety jest napnacz jak praktycni edo konca to łancuszek do wymiany
wkrecajac zapinas zna pierwszym "zabku" sprezyna potem go dopchnie

a najlepiej zeby ktos tego motocykiela posłuchał z jakie czesci wawy jestes?
Michał
Status: Offline

Re: Rozrząd w virago 535 co i jak?

Post autor: Michał »

Silnik szumi i chodzi głośno cały czas, najbardziej słychać na postoju.
W czasie jazdy też mi sie wydaje że coś tam stuka(mimo naprawde głośnych wydechów). Zaworów jeszcze nie miałem okazji regulować.
Też mam zamiar się za to wziąć chociaż motor równo chodzi i nie strzela, a słyszałem ze to sa objawy nie ustawionych luzów zaworowych.
Jestem z ochoty, jest tu nawet na Bema ten serwis, ale obawiam sie ze zedrą ze mnie ostatnie pieniądze...(chyba że ktoś zna ten serwis i korzystał już z ich usług i wie czy są drodzy)
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Rozrząd w virago 535 co i jak?

Post autor: BoPos »

Michał pisze:...chociaż motor równo chodzi i nie strzela, a słyszałem ze to sa objawy nie ustawionych luzów zaworowych.
Nie sądzę, żeby 'strzały' miały cokolwiek wspólnego z zaworami i ich regulacją.
'Strzały' są spowodowane przez układ zasilania (skład mieszanki) i wysokiego napięcia (jakość iskry) a nie przez zawory.
Ubald
Status: Offline

Re: Rozrząd w virago 535 co i jak?

Post autor: Ubald »

Michał pisze:Zaworów jeszcze nie miałem okazji regulować.
z ktorego roku jest moto? i jaki brzebieg?
Michał
Status: Offline

Re: Rozrząd w virago 535 co i jak?

Post autor: Michał »

Virazka jest z 92r. Przebieg 34tys.
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozrząd w virago 535 co i jak?

Post autor: jaroz »

no to chyba i dziś na mnie trafiło. jadę sobie a tu nagle zgrzyt. na początku myślałem że to coś z biegami, ale zmieniłem bieg i cisza. do czasu kiedy nie weszło na większe obroty. niestety nie mam obrotomierza. ale na niskich spoko. jak pójdzie do góry to dzwoni. moje przypuszczenia: łańcuch nierządu. ale co dalej? przeczytałem Clymera. nie ma regulacji do łańcucha. jest napinacz ale on działa ze stałą siłą napierając na łańcuch. jutro rozkręcam popatrzeć na luzy na tym łańcuchu, ale nie mam żadnej koncepcji. jeśli macie jakieś sugestie to będą mile widziane.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Rozrząd w virago 535 co i jak?

Post autor: kyller »

łancuszek na niskich tez halasuje
a napinacz słuzy własnie do regulacji ta sprezyna co w nim jest wypycha bolec
przeczytaj dwa posty wyzej to co napisąłem i od tego zacznij
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozrząd w virago 535 co i jak?

Post autor: jaroz »

zasadnicze pytanie, które mnie nurtuje. czy takie coś może wystąpić nagle?? przecież naciąganie się łańcuszka jest to proces długotrwały. jak to możliwe aby tak nagle??


no i rozebrałem i zobaczyłem. na przednim garze jest luz na łańcuszku ale napinacz go eliminuje. na tylnym garze (bardzo mnie to zdziwiło) nie ma najmniejszego luzu. a biorąc pod uwagę zasadę działania napinacza to nie ma prawa być zbyt luźny chyba że luz wychodzi poza granice w jakich napinacz pracuje.

WNIOSEK!!!
te trzaski to nie były z łańcuszka nierządu. prawdopodobnie to jest sprzęgło. ale co dokładnie, to nie mam pojęcia. zabieram się za szukanie.
ODPOWIEDZ