Modyfikacja wydechu XV750 1982 ?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Modyfikacja wydechu XV750 1982 ?

Post autor: tylust »

Koledzy. Nadal zbieram info potrzebne mi do przebudowy mojego moto. Obecnie badam temat przeróbki wydechu z podwójnego na jednostronny. Poniżej zdjęcie oryginału i moje pytanie z prośbą o opinie. Co myślicie o takiej modyfikacji jak na zdjęciu ? Cięcie puszki tak jak wskazuje czerwona linia i jej zaspawanie ?

Obrazek

To oczywiście rozwiązanie doraźne. Tłumiki są przeżarte od dołu i tak je muszę wywalić, ale zyskałbym coś w rodzaju kolektora, do którego mógłbym dobrać jakiś końcowy tłumik.

Docelowo myślę o zrobieniu czegoś takiego jak na zdjęciu poniżej :

Obrazek

Chodzi głównie o ten element z rozgałęzieniem. Bo kolanko od cylindra jest w dobrym stanie, a tłumik to już sprawa wyboru powiedzmy estetycznego.
Czy znacie kogoś kto mógłby takiego zadania się podjąć i za jaką kasę ? Znowu - nie jest to praca na już. Zbieram informacje :mrgreen:
Tomek
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Modyfikacja wydechu XV750 1982 ?

Post autor: HaCaT »

Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Modyfikacja wydechu XV750 1982 ?

Post autor: tylust »

Puszczenie obu wydechów oddzielnie to też jakies rozwiązanie. Zastanawim sie tylko czy potem nie ma problemów z wyregulowaniem gaźników skoro długośc obu rur jest mocno różna ? Czy to nie ma wpływu ? jak jest puszka po drodze to te spaliny jakoś sie pewnie rozprężają ? Choć raczej tak zgaduję niż wiem :lol:
Tomek
Awatar użytkownika
Friilin
Posty: 308
Rejestracja: 24 listopada 2011, 20:15
Motocykl: 2x XV920J Virago 82r
Lokalizacja: Pionki k. Radomia
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Modyfikacja wydechu XV750 1982 ?

Post autor: Friilin »

Ja mam nieoryginalne wydechy bez żadnych puch i moto normalnie się reguluje. Małym efektem ubocznym może być popierdywanie/strzelanie przy odpuszczaniu gazu, a i to nie zawsze. Oryginalnie wydech powinienem mieć dokładnie taki jak Ty.
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: Modyfikacja wydechu XV750 1982 ?

Post autor: Robert von Berlin »

tylust pisze:Puszczenie obu wydechów oddzielnie to też jakies rozwiązanie. Zastanawim sie tylko czy potem nie ma problemów z wyregulowaniem gaźników skoro długośc obu rur jest mocno różna ? Czy to nie ma wpływu ? jak jest puszka po drodze to te spaliny jakoś sie pewnie rozprężają ? Choć raczej tak zgaduję niż wiem :lol:

Ona sie nawet nazywa puszka rozprezna. Jesli wszystko pozostale bedzie ok, to nie bedzie problemu z regulacja. Nie dlugosc tu decyduje a przepustowosc.
Jobejt XV 750 Special ´82
ODPOWIEDZ