Osłona wału kardana virago 535

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Osłona wału kardana virago 535

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Ponieważ nie spotkałem się z osłoną wału kardana do virago 535 w sprzedaży, a wał kardana nie należy do najbardziej ozdobnych w moim mniemaniu, postanowiłem zrobić go samemu.

Zaprojektowałem osłonę w COREL-u i zaniosłem do grawera, który to wyciął z kwasówki gr. 1mm. Wybrał nadmiar materiału z oczodołów, nosa, i krzyża maltańskiego zabarwił na czarno i wypolerował powierzchnię "na lusterko" za 50 PLN.

Przy odbiorze powiedział że po raz ostatni dał się wje....ać na taka minę i żebym przypadkiem kolegom nie polecał jego usług w tym zakresie LOL ale pomysł jakis jest ;)

Poniżej zdjęcie efektu końcowego, a dla zainteresowanych w tym miejscu Obrazek LINK spod którego możecie zaciągnąć wspomniany plik COREL-a, co może Wam zaoszczędzić masę czasu w odpowiednim zwymiarowaniu otworów, krzywizny etc. żeby nie kolidowały z elementami motocykla.

Kształt jak ktoś potrafi może wymyślić oczywiście samemu najważniejszy w tym wszystkim jest element łaczący osłonę z mocowaniem wału kardana.

Życzę chwil radosnej twórczości ;)
Obrazek
Berek
Status: Offline

Re: Osłona wału kardana virago 535

Post autor: Berek »

Bomba :cool:
Już myśle co ja sobie zrobie :lol:
powinienies to opatentować :boks:
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Osłona wału kardana virago 535

Post autor: Feldek »

super sprawa! bardzo fajnie się prezentuje - pomysł i wykonanie naprawdę pierwsza klasa :mrgreen: warto chyba pomyśleć nad czym podobnym do swojego maleństwa... :wink:
michael
Status: Offline

Re: Osłona wału kardana virago 535

Post autor: michael »

Bardzo ładna robota! Tylko ihmo nie ma racji bytu w virago, bo tu nie widać przecież wału, tak jak w niektórych motocyklach. Ale wykonanie co najmniej profesjonalne!
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Osłona wału kardana virago 535

Post autor: alonso »

Nie ma to jak własne dzieło>masz teraz wyjątkowy gadżet.Gratuluje,ładna rzecz. :smile:
Ragabash
Status: Offline

Re: Osłona wału kardana virago 535

Post autor: Ragabash »

Pomysł ciekawy i oryginalny ale powiem szczerze, że mi nie do końca coś takiego podchodzi.
No ale co kto lubi, najważniejsze, że się tobie podoba.
Awatar użytkownika
TOM
Posty: 1434
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 00:47
Motocykl: pies..zły - BT 1100
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Osłona wału kardana virago 535

Post autor: TOM »

można gdzieś kupić gotowce??
do draga znalazlem , ale do virki niet..
SYNU coś Ty qrwa zrobił !!!
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Osłona wału kardana virago 535

Post autor: Antek »

Rzeźnia masz łeb :bravo: słuchaj nie zechciał byś zaprojektować czegoś podobnego mianowicie osłonę rozrusznika do Virki 1100 mocowaną na te same śruby co rozrusznik ? tyle, że bez żadnych bajerów po prostu kształt rury przeciętej na pół z kwasówki 1mm i wypolerowane?
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Osłona wału kardana virago 535

Post autor: radar64 »

Faktycznie ,u mnie w tym miejscu spaw nie jest zbyt elegancki,dodatkowo podchodzi ruda.Ale po bliższych oględzinach i rozpatrzeniu myślę sobie,że w razie jakiejkolwiek wywrotki typu gleba to ta blaszka może zadziałać jak zwykłe ostrze i poharatać odnóże,przy niefarcie tak kierującego jak i pasażera.Ja stawiam na hameraita,bądź lakierek zimą.No chyba żeby tą czachę uformować półkoliście,chowając tym samym sterczące rogi.
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

osłona rozrusznika

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Antek pisze:Rzeźnia masz łeb :bravo: słuchaj nie zechciał byś zaprojektować czegoś podobnego mianowicie osłonę rozrusznika do Virki 1100 mocowaną na te same śruby co rozrusznik ? tyle, że bez żadnych bajerów po prostu kształt rury przeciętej na pół z kwasówki 1mm i wypolerowane?
Jak znasz kogoś we wrocku kto może podstawić motor taki jak Twój na godzinę- dwie to dało by się zrobić ;)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SlawekZ
Posty: 316
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 18:05
Motocykl: VS1400, JAWA 350 z wozem
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Osłona wału kardana virago 535

Post autor: SlawekZ »

rzeznia_numer_5 pisze:Jak znasz kogoś we wrocku kto może podstawić motor taki jak Twój na godzinę- dwie to dało by się zrobić ;)
Mam do dyspozycji XV750/94 - jeśli to to samo to służę wzorem... (może zrobić 2 sztuki?)
Pozdrawiam :-)
http://www.bikepics.com/members/slawekz/
GDW (Gang Dzikich Wieprzy)
dzodzo23
Status: Offline

Re: Osłona wału kardana virago 535

Post autor: dzodzo23 »

SlawekZ pisze:
rzeznia_numer_5 pisze:Jak znasz kogoś we wrocku kto może podstawić motor taki jak Twój na godzinę- dwie to dało by się zrobić ;)
Mam do dyspozycji XV750/94 - jeśli to to samo to służę wzorem... (może zrobić 2 sztuki?)
ja tez mam 750 z 94 ;] jakby co to tez sie pisze hehe ;d
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Osłona wału kardana virago 535

Post autor: Antek »

rzeznia_numer_5 pisze:Jak znasz kogoś we wrocku kto może podstawić motor taki jak Twój na godzinę- dwie to dało by się zrobić ;)
O widzisz chwila moment i sami się zgłaszają :mrgreen: Sławek dzięki! Dzodzo musisz do mnie wpaść albo ja do Ciebie i sprawdzimy czy wszystko jest tak samo jeśli tak to będziemy działać! , Rzeźnia, Sławek poinformuję Was :rock:

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 10:50 pm ]
Rzeźnia sprawdziłem wszystko jest identycznie więc można działać, może zrobię podglądowy model tej części z tektury i jak ma to być mocowane na motongu i przedstawię ci fotki?
Obrazek Czy daleko oni....?
ODPOWIEDZ