Virago 535 rozmiar dyszy wolnych obrotow

Tematy związane z gażnikami
McGrzes
Posty: 5
Rejestracja: 27 lipca 2022, 09:55
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Virago 535 rozmiar dyszy wolnych obrotow

Post autor: McGrzes »

Skąd mam wiedzieć jaka jest wielksc dyszy wolnych obrotow raz piszą 35 raz 32.5 LUB 37.2 to ile w końcu to ma ktoś wie ?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 535 rozmiar dyszy wolnych obrotow

Post autor: leszekk »

A skąd ja mam wiedzieć jaki masz motocykl? Model 535 - OK, rocznik? wersja? jaki typ gaźnika i czy nikt czegoś nie podmienił przez 30 lat używania motocykla, który cylinder Cię interesuje?
Pozbieraj te wszystkie dane a następnie otwórz serwisówkę Clymera na rozdziale szóstym, gdzie na końcu będziesz miał pełny zestaw informacji.
Jak się domyślam na dyszy też powinno być jakieś oznaczenie mniej lub bardziej zrozumiałe - nie rozbierałem to nie wiem, ale przecież nikt w serwisie czy w fabryce nie będzie miarką mierzył.
W zależności od rocznika i wersji (np. UK, US, Europa, Szwajcaria itd.i być może jeszcze wersje zdławione) mogły być instalowane gaźniki Mikuni bądź Hitachi, rozmiar dyszy mógł być inny dla przedniego i tylnego cylindra. Niestety nie mam szklanej kuli żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Edit: Haynes twierdzi, że w 535 powinno być 32,5 tylko w latach 1987 and 1988 w wersji US, wszystkie pozostałe 35 (pod warunkiem, że masz gaźnik Mikuni BDS34)
Co ciekawe, w modelach 700-1100 podano rozmiary od 40 do 43, nigdzie nie znalazłem podawanej przez Ciebie wartości 37,2. Jesteś pewien, że masz gaźnik od Virago?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
McGrzes
Posty: 5
Rejestracja: 27 lipca 2022, 09:55
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Virago 535 rozmiar dyszy wolnych obrotow

Post autor: McGrzes »

dzienki za odpowiedz a 37,2 znalazłem w zestawach naprawczych dla viagro i sie dziwiłem.
ODPOWIEDZ