Przeróbka tarczy licznika 535

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
piochu-m
Posty: 187
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 11:57
Motocykl: Boulevard C50T
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 50
Status: Offline

Przeróbka tarczy licznika 535

Post autor: piochu-m »

Co sądzicie o przerobieniu tarczy licznika w 535tce?

W moim przypadku mam ją w kolorze niebieskawym z żółtawymi cyferkami i wskazówką.
Totalnie nie pasuje do czarnego lakieru z popielatymi wstawkami na baku i błotnikach.
Chodzi mi więc po głowie rozebranie licznika i po zeskanowaniu tarczy zrobienie czegoś ciekawszego, może z innym kolorem podświetlenia (zrobiłem tak kiedyś w samochodzie i wyszło super).
Co o tym sądzicie?
Czy nie będzie to "śmierdzieć" w przyszłości potencjalnemu nabywcy ingerencją w stan licznika?
Mam co prawda dokumentację serwisową i porobiłbym zdjęcia oryginału do wglądu.
Korci mnie ta przeróbka, choć szczerze jeszcze nie wiem czy nie będzie problemu z jego rozebraniem?
Może ktoś już licznik rozbierał?

Aktualnie pracuję nad przerobieniem siedzenia w 535 na coś ciekawszego i o liczniku myślę jako drugim projekcie, ale w głowie już coś kiełkuje :wink:
Charles
Posty: 95
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 18:50
Motocykl: Yamaha Virago XV 1100
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przeróbka tarczy licznika 535

Post autor: Charles »

Nie pamiętam jak jest w 535, ale jeżeli tak samo jak w 750/1100 to będziesz miał duży problem. Liczniki są teoretycznie nierozbieralne. Mozna to zrobić, ale poważnie pokaleczysz ten pierścień co przytrzymuje szybkę. Znaczy się jak założysz spowrotem puszkę to nie będzie nic widać, natomiast jak zdejmiesz puszkę to będzie widoczne. Przerabiałem ten temat w 750 i mówię z doświadczenia, ale jeżeli masz zamiar wymienić tarczę to i tak będzie wiadomo, że coś było robione przy zegarze.
ODPOWIEDZ