Montaż gmoli

Dodatki i przeróbki do Virago
pingwa
Status: Offline

Montaż gmoli

Post autor: pingwa »

Witam!
Proszę o poradę w jaki sposób zamocować gmole. Zamierzam sam je wykonać tylko nie wiem w jakich punktach je zamocować. Najprawdopodobniej będzie to gmol jednoczęściowy. Proszę o podpowiedź i ewentualne foto.
Pozdrawim i byle do wiosny !
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: robson »

Cześć a więc tak żeby nie owijać w bawełnę :) Tez zrobiłem sam gmole mocowanie w 2 punktach 1 mocowanie na szpilkach trzymających silnik nad głowicą. 2 mocowanie na dolnej śrubie trzymającej wysunięte pod nóżki pod cylindrem. To 1 możesz zrobić na jednej śrubie lub dwóch.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: KoSS »

Robson daj większą fotkę bo na telefonie nie było wiele widać.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
.:Łukasz:.
Posty: 228
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 09:06
Motocykl: Yamaha Road Star 1.7
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: .:Łukasz:. »

robson pisze:...mocowanie w 2 punktach 1 mocowanie na szpilkach trzymających silnik nad głowicą. 2 mocowanie na dolnej śrubie trzymającej wysunięte pod nóżki pod cylindrem.
Mam zamontowane dokładnie tak samo :bravo:
Łukasz
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: robson »

KoSS pisze:Robson daj większą fotkę bo na telefonie nie było wiele widać.
zobacz w galerii :) dodam że jest to na razie po spawaniu wstępnym,dalsza część fotek i temat będą po chromowaniu.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
pingwa
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: pingwa »

Wielkie dzięki "robson" !. Mam tylko jedną wątpliwość. Szpilki mocujące silnik do ramy są za krótkie żeby jescze do nich domontować gmola i zakręcić kolejną nakrętką . Trzeba by było odkręcić dotychczasowe nakrętki, zamocować gmole i dopiero je zakręcić. Nie wiem tylko czy taka operacja nie osłabiu punktu mocowania silnika. Tym bardziej że chyba będzie trzeba zastosować cieńsze nakrętki lub dłuższe szpilki a to już jest poważna sprawa.
Co o tym sądzisz ?
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: robson »

Tak dokładnie jak piszesz.Są za krótkie te szpilki i trzeba dokupić dłuższe,około 1.0-1,5 cm w zależności jakie dasz blaszki trzymające gmole.Jak zrobisz nowe gmole to na pewno przypasujesz i będziesz widział jakie trzeba,oddając do chromowania zawieziesz też szpilki i nakrętki,możesz zastosować nakrętki z kołnierzem maskującym gwint,są ładniejsze i łatwe w utrzymaniu czystości.Co do długości szpilek to napiszę jak pomierzę jakie są długie.Wrzucę jeszcze fotkę montażową od spodu jak to u mnie wygląda przy wysuniętych podnóżkach.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
pingwa
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: pingwa »

Dzięki ! Czekam na fotki!

[ Dodano: Czw Mar 12, 2009 8:40 pm ]
Kurcze ! Są piękne !
Mam prośbę - czy mogę skorzystać z Twojego wzoru i ile to będzie kosztowało ?
motocyklista 45
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: motocyklista 45 »

robson pisze:Tak dokładnie jak piszesz.Są za krótkie te szpilki i trzeba dokupić dłuższe,około 1.0-1,5 cm w zależności jakie dasz blaszki trzymające gmole.Jak zrobisz nowe gmole to na pewno przypasujesz i będziesz widział jakie trzeba,oddając do chromowania zawieziesz też szpilki i nakrętki,możesz zastosować nakrętki z kołnierzem maskującym gwint,są ładniejsze i łatwe w utrzymaniu czystości.Co do długości szpilek to napiszę jak pomierzę jakie są długie.Wrzucę jeszcze fotkę montażową od spodu jak to u mnie wygląda przy wysuniętych podnóżkach.
:chopper: witam moje trzy grosze,musza miec taka samo twardosc i srednice tzw fi i podkladki najlepsze sprezynujace, ladne mamy maszynki wiec niech wszystko bedzie z gornej polki,pozdrawiam zycze szerokiej drogi :grin:
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: robson »

motocyklista 45 pisze:
robson pisze:Tak dokładnie jak piszesz.Są za krótkie te szpilki i trzeba dokupić dłuższe,około 1.0-1,5 cm w zależności jakie dasz blaszki trzymające gmole.Jak zrobisz nowe gmole to na pewno przypasujesz i będziesz widział jakie trzeba,oddając do chromowania zawieziesz też szpilki i nakrętki,możesz zastosować nakrętki z kołnierzem maskującym gwint,są ładniejsze i łatwe w utrzymaniu czystości.Co do długości szpilek to napiszę jak pomierzę jakie są długie.Wrzucę jeszcze fotkę montażową od spodu jak to u mnie wygląda przy wysuniętych podnóżkach.
:chopper: witam moje trzy grosze,musza miec taka samo twardosc i srednice tzw fi i podkladki najlepsze sprezynujace, ladne mamy maszynki wiec niech wszystko bedzie z gornej polki,pozdrawiam zycze szerokiej drogi :grin:
Tak jak piszesz.W sklepie sprzedają śruby twardsze od nierdzewki o tej samej grubości co do podkładek to nie trzeba sprężynujących wystarczą zwykłe,ale po to tylko że jak je odkręcisz ze 2 razy i pognieciesz to można wymienić.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
Daro
Posty: 1447
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: XV1100 '94
Lokalizacja: Skawina
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: Daro »

Fajnie wyszły . Teraz tylko chrom i będzie super.
A najważniejsze że koszty nieporównywalnie mniejsze niż oryginały - koszt u Sepioła podobnych to ponad 1200 zł
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 92
Rejestracja: 11 lutego 2008, 13:33
Motocykl: Virago750,Gold Wing
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: Andrzej »

Ładne i fachowo zamocowane . Pozdrawiam :chopper:
Uśmiechnij się , tylko do wiosny .......
mario63
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: mario63 »

Witam i wysyłam link do rysunku z punktami mocowania i wymiarami szpilek.

http://www.motocykle.katowice.pl/sklep/ ... producent=

Kliknij na rysunek. Pozdrawiam
pingwa
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: pingwa »

Jeszcze jedno pytanie. Czy przed wyjęciem obydwu szpilek silnik trzeba podeprzeć lub podwiesić czy bdzie wisiał tylko na tylnim mocowaniu ?. Chyba że w inny sposób - najpierw wymienić jedna szpilkę a później drugą (silnik przez chwilę będzie wisiał tylko na jednej szpilce)
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: robson »

pingwa pisze:Jeszcze jedno pytanie. Czy przed wyjęciem obydwu szpilek silnik trzeba podeprzeć lub podwiesić czy bdzie wisiał tylko na tylnim mocowaniu ?. Chyba że w inny sposób - najpierw wymienić jedna szpilkę a później drugą (silnik przez chwilę będzie wisiał tylko na jednej szpilce)

Może być bez szpilek ale lekko może opaść i wtedy jest kłopot,ciężko jest potem wstawić w to samo miejsce.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
pingwa
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: pingwa »

Dzięki wielkie ! Jak tylko zgromadzę materiały biorę się do roboty ! Szerokości !
abod
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: abod »

Mam pytanie - czy ktoś może widział jak wygladają takie sklepowe gmole. Nie bardzo mam jak zrobić oryginalne. A widziałem - jeden facet sprzedaje własnie do Virago 750 gmole klasyczne: http://www.motoakcesoria.xwp.pl/ cena też przystępna. A co myślicie o innych modelach?
pingwa
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: pingwa »

Te na zdjęciu są super ! Właśnie podobne chcę wykonać. Zauważyłem również że motor na foto ma zamontowane tylne gmole - możę ktoś wie jak je wykonać i mocować ?
tomekgryfice
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: tomekgryfice »

abod
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39e ... d3bff.html
zobacz, niedaleko mieszkamy od siebie i to zrobił mi gość w Gryficach pod moją modłe. Możesz zadzwonić jak byś był w mojej okolicy, sam zobaczysz i zdecydujesz.
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: KoSS »

Jestem właśnie po pierwszej przymiarce gmoli pazurków które mi dorabia jeden ślusarz z nierdzewki. Początek zapowiada się super pionowe rurki o średnicy 50mm a poziome 42mm będą podobne do tych tylko bez kierunkowskazów na następną przymiarkę postaram się zabrać aparat to wam pokarzę. Postaram się też żeby do tego czasu zrobił mi wycenę to wam podam też koszt.
Obrazek

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2009 10:09 pm ]
Robson obiecałem fotki moich nowych gmoli więc wstawiam, fakt jeszcze nie na motorku ale te też wstawię jak założę.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Fotki robione już po ciemku więc trochę ziarna widać postaram się wstawić lepsze ale to już po zamontowaniu.
Tak jak pisałem już wcześniej rurki pionowe fi50 poziome fi42 z dwu milimetrowej polerowanej nierdzewki.

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2009 9:39 pm ]
0biecałem więc dodaje zaraz po montażu.

Obrazek

Obrazek

ale mam bałagan w garażu :mrgreen:
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
Daro
Posty: 1447
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: XV1100 '94
Lokalizacja: Skawina
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: Daro »

Ale masz teraz buzer :bravo:
Piękna profesjonalna robota - jak autentyk albo nawet lepiej bo jedyne niepowtarzalne i twoje. Trzeba będzie pooglądać na żywo :bikersmile:
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: KoSS »

Jeszcze trzy fotki, gmole tak wyszły że mogę zmieniać biegi piętą jak trzymam nogi na najniższych rogach, a jednocześnie nie przeszkadza to w jeździe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: Strażak »

piękna robota, będę musiał nad czymś takim pomyśleć :rock:
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: robson »

A oto moje dzieło.Pierwsze fotki przed spawaniem i chromowaniem.

Obrazek

Obrazek

Po chromowaniu i montażu

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
Daro
Posty: 1447
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: XV1100 '94
Lokalizacja: Skawina
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Montaż gmoli

Post autor: Daro »

Fajny efekt końcowy :bravo:
ODPOWIEDZ