Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Pitt
Status: Offline

Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: Pitt »

Siemka wszystkim viragomaniakom i całej reszcie tu obecnej na innych sprzętach ;-). Jestem nowym nabywcą virażki. Póki co robią się dokumenty a ja oczywiście tylko pożeram ją wzrokiem.... no prawie tylko bo oczywiście, choć raz dziennie muszę posłuchac jak gada a nawet próbowałem się po podwóreczku wypościć na małe kółko i tu 1 problem.
Jak wbijam 1 bieg automatycznie gaśnie. Udało mi sięwczoraj zrobić kółko na niej po tym jak zdjęłem manetkę i klamka bardziej naciągała linkę albo to był poprostu fuks bo dzis moim mili próbowałem znów i juz sie nie udało gasła za kazdym razem. Czy to problem z linką a jeśli tak jak sie do tego zabrac czy może coś poważniejszego i pytanie nr 2 o którym coś tam czytałem na forum ale jako laik nie wyłapałem tego co trzeba czyli : Co zrobić zeby odpalała na wciśniętym sprzęgle a nie tylko wtedy gdy świeci neutral. Pozdrawiam Pitt.
Awatar użytkownika
walt
Posty: 285
Rejestracja: 12 lutego 2009, 17:25
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Kartuzy
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: walt »

Witay.Sprawdż wyłącznik przy stópce bocznej. :idea:
"Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej ,niż się chciało"
L.Staff
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: OsTrY »

W pierwszej kolejności przychodzi mi na myśl rozłożona boczna stopka...
Odnośnie odpalania na biegu ze sprzęgłem - ja miałem uszkodzony ten włącznik przy klamce sprzęgła. Rozebrałem go, ładnie polutowałem końcówki, zaizolowałem i dogiąłem blaszki które powinny się stykać przy wciśniętej klamce sprzęgła. To tyle. Działa do dziś.
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2464
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: Dono »

po prostu jak ruszasz to składaj stopkę...
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Pitt
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: Pitt »

Jakieś wskazówki jak wygląda bym mógł go zlokalizowac ?

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2009 7:40 pm ]
Czyli wg. was wwstępnie to napewno nie kwestia linki sprzęgła lub jego regulacji ?
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2464
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: Dono »

Pitt pisze: Czyli wg. was wwstępnie to napewno nie kwestia linki sprzęgła lub jego regulacji ?
:mrgreen: na pewno :mrgreen:
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Pitt pisze: Czyli wg. was wwstępnie to napewno nie kwestia linki sprzęgła lub jego regulacji ?
Aleś się uparł żeby regulować wszystko zamiast złożyć tą stopkę :mrgreen: :nazdrowie:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: OsTrY »

Pitt pisze:akieś wskazówki jak wygląda bym mógł go zlokalizowac ?
Podejrzewam, że 535 tak samo jak 750 dochodzi do niego bezpośrednio przewód. Powiedzmy na wysokości zawiasu z klamki sprzęgła powinien wystawać. Ale to nie on jest przyczyną, że moto gaśnie, tylko jak wszyscy piszą boczna stopka (zapewne).

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2009, 20:02 przez OsTrY, łącznie zmieniany 2 razy.
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
Awatar użytkownika
walt
Posty: 285
Rejestracja: 12 lutego 2009, 17:25
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Kartuzy
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: walt »

Jakieś wskazówki jak wygląda bym mógł go zlokalizowac ?
Taka czarna kostka z której wychodzi bolec jak masz rozłorzoną stopke a jak składasz to się chowa.
"Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej ,niż się chciało"
L.Staff
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: OsTrY »

walt pisze:Jakieś wskazówki jak wygląda bym mógł go zlokalizowac ?
Taka czarna kostka z której wychodzi bolec jak masz rozłorzoną stopke a jak składasz to się chowa.
Hmmm chyba koledze chodzi o czujnik przy klamce sprzęgła "Co zrobić zeby odpalała na wciśniętym sprzęgle a nie tylko wtedy gdy świeci neutral."
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
Pitt
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: Pitt »

Dzięki wielkie, ludziska posprawdzam co i jak i opowiem jakie efekty póki co raz jeszcze wielkie dzieki ;-) pozdro.
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: sart »

Moja 535 tka, nie posiada czujnika przy klamce (może inne mają) - ja bym stawiał na czujnik przy stopce
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
S_K_W_A_R_A
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: S_K_W_A_R_A »

ja miałem to samo kiedyś, ruszałem z pod akademika wszyscy w oknach a tu lipa straszna, gaśnie i nie wiadomo co jest , okazało się że wystarczyło tylko przeczyścić czujnik i w drogę
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: Marcin »

Pitt pisze:choć raz dziennie muszę posłuchac jak gada
Następny problem to będą zalane świece. 535 nie lubi jak się ją odpala na kilka chwil. Jak odpalasz to przejedź się żeby się rozgrzała !!! Takie pykanie na chwilką nie jest niczym dobrym.
Obrazek
Pitt
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: Pitt »

Dzieki panowie uwagi wzięte do serca jesli macie jeszcze jakies pomysły to zamieniam sie w słuch ;-) pozdro świąteczne
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Pitt pisze:Dzieki panowie uwagi wzięte do serca jesli macie jeszcze jakies pomysły to zamieniam sie w słuch ;-) pozdro świąteczne
Mamy rozumieć, że na pewno nie masz rozłożonej nóżki, sprawdziłeś i wykluczyłeś z całkowitą pewnością jako przyczynę wyłaczniki przy stopce oraz przy klamce sprzęgła i dalej Ci gaśnie przy wrzucaniu jedynki, czy nic nie zrobiłeś a my mamy w ramach gimnastyki umysłowej wymyślać co jeszcze może być powodem? :razz:
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2009, 16:05 przez rzeznia_numer_5, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: tyfuz »

gdyby to nie było to wszystko, co zostało już wymienione wcześniej, to może być kwestia świec, lalka mi gasła gdy z garażu próbowałem wyjechac :P. Tyle, że wtedy pojawiają się też problemy z zapaleniem i chodzeniem na pojedyńczym cylindrze ;>

Ewentualnie chyba można sprawdzić czy zgaśnie ruszając z 2 :mrgreen:
Pitt
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: Pitt »

Panowie , nie miałem jak przez te święta sprawdzic , bo jak sami wiecie trzeba było spedzac czas z rodzina i jeżdzić od jednych rodziców do drugich z dzieciakami, obżerać się nieludzko i tylko na myśl o moto zamyslonym spojrzeniem uciekać przez okno tudzież na widok przelatującego chopperka na ulicy wydawać z siebie mało zrozumiałe dla żony dzwięki typu auuu auu auu...
Ale jutro napewno sprawdze co się da wykluczyc, więc gimnastyka waszych szacownych główek napewno nie bedzie nadaremna ;-) z góry dziękuje Pozdro.

[ Dodano: Pon Kwi 13, 2009 7:38 pm ]
I jeszcze pytanko. Znalazłem na allegro zestaw do virażki filtr oleju, olej 4L i 2 świece ze sklepu moto w namysłowie w 2 opcjach, która jest właściwsza, bo różnica jest tylko w oleju a znam powiedzenie , że : Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.."
linki; http://moto.allegro.pl/item600030196_ol ... irago.html
http://moto.allegro.pl/item606750326_ol ... irago.html
Awatar użytkownika
motobambo
Posty: 350
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 10:08
Motocykl: Junak
Lokalizacja: Pińczów
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: motobambo »

wiesz co, co do tego że ci gasnie to oprócz stopki to może być za słaby akumulator a co do oleju to musisz wiedzieć jaki masz obecnie co do tego linku to troche drogo cena która widnieje to wychodzi z przesyłką tak że to dla leniwych zestaw lepiej samemu zgromadzić ;)
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Pitt pisze: I jeszcze pytanko. Znalazłem na allegro zestaw do virażki filtr oleju, olej 4L i 2 świece ze sklepu moto w namysłowie w 2 opcjach, która jest właściwsza, bo różnica jest tylko w oleju a znam powiedzenie , że : Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.."
W dziale download masz między innymi instrukcje do virago 535. Ułatwi ci ona życie również w doborze oleju. Temat oleju poza tym był wielokrotnie wałkowany wystarczy poszukać. Właściwszy do Virago 535 jest olej z aukcji do virago 535 nie do virago 1000. :razz:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Pitt
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: Pitt »

Panowie virażka odpalona pochodziła dłużej na postoju i problem z gaśnięciem przy wrzucaniu 1 biegu zniknał, ale żeby nie być hipokrytą nie wykluczam ze w pierwszym otumanieniu nie złożyłem nożki ;-). Z tym czujnikiem przy klamce sprzęgła to faktycznie jest tam, ale że ze mnie mechanik jak z koziej du... trąba to sam nie bede tego ruszał, chyba że jest jakis życzliwy "virażka" z wrocka który zna się na owej robocie i potrafi za dotknięciem czarodziejskiej różdzki sprawić by dało się ją odpalać przy wciśniętym sprzęgle bez względu na to czy jest wbity jakiś bieg... Jutro do wydziału komunikacji, po drodze pzu i do zobaczenia na drogach szacowna ekipo;-)
MarzycielPL
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: MarzycielPL »

Hejka. Ja sie podczepie pod temat (nie bede zakladal nowego), Panowie wiec w czym rzecz, wymienilem olej i dzis druga jazda po wymiania zauwazylem ze przy wjezdzaniu do ogrodu mi zgasla maszyna odpalam ja przejechalem jakies 5m i zatrzymalem sie, mialem problem z wrzuceniem luzu pozniej gdy juz go znalazlem profilaktycznie zalaczylem 1 i obroty spadly i motor zgasl probowalem kilka razy, z tego co tutaj doczytalem to moze virazki tak maja? jeszcze jedno podczas jazdy zachowuje sie normalnie lecz gdy zatrzymuje sie i wrzucam luzik skrzynia jakby glosniej pracuje;/ podobne tez tak virazki maja czy mam przewrazliwiona glowe?

pzdr.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: Blunio »

MarzycielPL, ale chaotycznie piszesz :roll: Ale do rzeczy ... objawy wskazują, że sprzęgło Ci "ciągnie", na co wskazuje problem z wrzuceniem luzu i gaśnięcie moto po wrzuceniu biegu. Czyli sprzęgło do regulacji ... nie panikuj, na wstępie to problem pokręcenia śrubą przy klamce sprzęgła. Ale umiejętnie, jak przedobrzysz, sprzęgło zacznie się slizgać i go "spalisz", chociaż sprzęgło pracujące w oleju trudno spalić, ale może się zużyć. Poczytaj instrukcje dot. regulcji sprzęgła.
MarzycielPL pisze:wrzucam luzik skrzynia jakby glosniej pracuje
Rzeczywiście, po wrzuceniu luzu i puszczeniu klamki sprzęgła zaczyna coś hurgotać. Virazki tak mają, jak pociągniesz klamkę sprzęgła, hałas powinien się zmniejszyc.
A w ogóle, praca sprzęgła i skrzyni biegów w dużym stopniu zależy od klasy zalanego oleju. W tym sezonie zalałem minerał i powiem szczerze, że biegi zaczęły wchodzić jak "po maśle", sprzęgło chodzi jak zegareczek. Poprzedni olej zalali mi druciarze w Motoriście, niby syntetyk, ale tak na prawdę to nie wiadomo co. Tak samo przeczyścili mi gaźniki ... forsę wzięli, ale nawet nie zajrzeli go gaźiorów. Jak po ich czyszczeniu zajrzałem do komór pływakowych, syf mozna było wybierać łyżeczką do herbaty. A dwie stówki to zainkasowali :twisted:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
MarzycielPL
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: MarzycielPL »

http://www.allegro.pl/item641756135_cas ... 40_4l.html

Wlalem ten olej. Martwie sie czy czasem nie zaduzo go wlalem ok 2,6 l gdyz nie wymienialem filtra oleju. Jutro bede praktykowalem z regulacja sprzegla i zobaczymy. jak mozna wyczuc kiedy sprzeglo sie slizga ? tak zeby nie przedobrzyc w jedna ani w druga strone;/
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Gaśnie po wrzuceniu biegu i jak...

Post autor: leszekk »

MarzycielPL pisze:jak mozna wyczuc kiedy sprzeglo sie slizga ?
Możesz to sprawdzić na stojącym motocyklu. Najpierw wyczuj, w którym momencie po włączeniu 1-go biegu próbuje ruszyć (jeśli nie masz wszystkiego w rozsypce, następuje to mniej więcej w tym samym położeniu klamki sprzęgła). Następnie, upewniwszy się, że moto trzymasz solidnie i masz kawałek placu przed sobą, wciskając hamulec (najlepiej nożny bo ręka będzie potrzebna do dodawania gazu) puszczasz powoli sprzęgło przekraczając moment, kiedy motocykl chciałby ruszyć. Jeśli zdechnie od razu, sprzęgło ustawione perfekcyjnie. Jeśli nie musisz motocykla zbyt mocno trzymać a mimo to nie odjeżdża, znaczy, że sprzęgło się ślizga.
W czasie jazdy - dodajesz gazu, obroty rosną, prędkość nie rośnie = sprzęgło się ślizga (oczywiście pod warunkiem, że to nie poślizg tylnego koła). Zwykle daje się to zauważyć nie w tak oczywisty sposób, ale samo wrażenie, że "chyba się ślizga" powinno zmotywować do sprawdzenia regulacji sprzęgła.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
ODPOWIEDZ