The P51 Mustang Airshow - Duxford , Anglia 11 Lipca 09.

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

The P51 Mustang Airshow - Duxford , Anglia 11 Lipca 09.

Post autor: mad91K »

Miałem nie jechać ale jednak ! Deszcz ustał - spadł na nas blask Bożych łask i pojechaliśmy ( Ja i Ojciec ).

Planowaliśmy to od miesiąca , w pierwszych założeniach miało nas być 3-je ale kolega Rafał już wcześniej miał inne plany więc nie mógł do nas dołączyć.

Tak więc dziś późnym rankiem wyruszyliśmy w drogę do oddalonego o 70 kilometrów muzeum / lotniska Duxford gdzie już kiedyś byliśmy lecz nie motorami i nie na tak prestiżowym pokazie. W tym roku , impreza została uświetniona pokazem akrobatycznym jedynej na świecie grupy latającej na wojskowych samolotach myśliwskich P-51 MUSTANG.

http://pl.wikipedia.org/wiki/P-51

Droga zajęła nam około godzinki , jako iż wolnym leszczem jechaliśmy po drodze podziwiając widoki i idiotyzm kierowców puszek którzy namolnie próbowali nas wyprzedzać pod górę i na podwójnej ciągłej. :bikersmile:

Na lotnisko zajechaliśmy pół godziny przed pokazem , zaparkowaliśmy w sekcji wyznaczonej wyłącznie dla motocyklistów - przy samym pasie startowym. :cool: Po rozbrojeniu , stanęliśmy w wygodnym miejscu i zaczął się show...

Obrazek

Na pasie dojazdowym pojawiły się : BF109 , FockeWulf 90 , Spitfire , Hurricane z polską szachownicą i emblematem szwadronu 303 , Seafire oraz P-40 i P-51.
Gdy maszyny wzniosły się w powietrze zaczęły przelatywać z rykiem silnika o którym posiadacze XV1100 mogą pomarzyć ( :twisted: ) 10 metrów nad pasem , wzbijając się później świecą w niebo.

Obrazek

W dalszej części programu w przestworza wzbiły się samoloty bombowe; B-25 Mitchell i B17 The Flying Fortress. Paszcza opada na widok ogromnego bombowca rodem z rajdu na Berlin przelatującego nad głowami publiki. Pokazały się także samoloty transportowe takie jak DC-3 i DC - 10 jak i sportowe - Jak 50 lub Suchoj 29.

Obrazek


Jedyne na co muszę się poskarżyć to spiker - francuz który przez cały czas trwania show nudził i smęcił , mówiąc strasznym akcentem lub niczym proboszcz na mszy ogłaszający listę tych którzy dali na tacę - i ile dali - podając szczegóły techniczne.

Pod koniec zwiedziłem jeszcze pawilon pojazdów pancernych , kupiłem sobie bojówki w Urban Camo - dostałem w prezencie parę dog-tagów z imieniem , nazwiskiem , napisem XV125 , telefonami , datą urodzenia etc etc.

I jeszcze na sam koniec , moim jakże urokliwym szczęściem udało mi się ruszyć motorem zapominając zdjąć disc lock.... efekt ....Dzięki Bogu i partii nic się nie stało , moto oparło się na końcówce kierownicy a ja zebrałem 3 razy w hełm. :oops: :wink:



Podsumowując : WARTO BYŁO !
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: The P51 Mustang Airshow - Duxford , Anglia 11 Lipca 09.

Post autor: Antek »

piękne maszyny...również jestem miłośnikiem lotnictwa pozdrawiam!
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
wemar
Posty: 268
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:26
Motocykl: Road Star 1700
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 60
Status: Offline

Re: The P51 Mustang Airshow - Duxford , Anglia 11 Lipca 09.

Post autor: wemar »

Mad, jak będziesz miał chwilę, to odwiedź muzeum w Cosford (dobry dojazd M54).
Tam nic nie lata, ale jest co pooglądać - szczególnie w nowej hali wystawowej.
Jeżdżę, bo lubię. Obrazek
ODPOWIEDZ