problem z uruchomieniem 535

Tematy związane z gażnikami
andyk
Posty: 9
Rejestracja: 06 września 2009, 17:55
Motocykl: virago 535 98'
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 54
Status: Offline

problem z uruchomieniem 535

Post autor: andyk »

Witam serdecznie, jestem nowy ale Wasze porady czytam od kilku tygodni. Zdecydowałem się napisać co mnie trapi. Nie mogę odpalić motocykla, pali tylko na ssaniu i to po bardzo długim hełtaniu. Zdjęcie ssania powoduje zgaśnięcie, nie pomaga dodawanie gazu. Nawet jak silnik jest zagrzany na tym ssaniu to po zdjęciu gaśnie, od czasu do czasu strzeli w tłumik. Świece są ok, ale i tak wymieniłem na nowe, iskra jest, pompa podaje paliwo. Może, ktoś miał taki przypadek i pomoże, bo nie chce mi się jechać do serwisu ( po tym co czytałem na ich temat).
Pozdrawiam
andyk
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: problem z uruchomieniem 535

Post autor: marceli5555 »

Najprawdopodobniej masz gaźniki do czyszczenia i od tego proponuje zacząć
andyk
Posty: 9
Rejestracja: 06 września 2009, 17:55
Motocykl: virago 535 98'
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 54
Status: Offline

dzięki

Post autor: andyk »

Mam jeszcze pytanie czy aby wyczyścić gaźniki trzeba je demontować?
krukers
Posty: 90
Rejestracja: 28 marca 2009, 20:20
Motocykl: było 535'93 jest Hornet 600'00
Lokalizacja: Osiek
Wiek: 33
Status: Offline

Re: problem z uruchomieniem 535

Post autor: krukers »

tak, nie zapomnij potem o synchronizacji gaźników ;)
Awatar użytkownika
Lolek
Posty: 894
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 13:53
Motocykl: 1100 95r.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 31
Status: Offline

Re: problem z uruchomieniem 535

Post autor: Lolek »

raczej to nie beda gazniki , ja mialem to samo pojechalem do mechanika z lala i odkrecil swiece przylozyl urzadzenie do mierzenia atmosfer i wykazalo 2 atmosfery w 1 garnku a w drugim 4 od razu powiedzial pierscionki i mial racje :motorcycle:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: problem z uruchomieniem 535

Post autor: Blunio »

andyk pisze:czy aby wyczyścić gaźniki trzeba je demontować
Najlepiej zdemontować, bo wtedy zabieg czyszczenia wykonasz najdokładniej. A bez zdejmowania zrobisz to powierzchownie. To że moto pali na ssaniu może świadczyć że nie jest wytwarzana mieszanka w trybie normalnym i dopiero jej skład mniej więcej odpowiada normie (stosunkowi powietrza do paliwa jak 1:17 kg) po wzbogaceniu ssaniem. Najpierw zajrzyj do gaźników bez ich demontazu. Może uda się coś wskórać. Jak nie, zdemontuj, ale dla robiącego to pierwszy raz to robota na parę godzin. No ale ile cennego doświadczenia się zdobywa, ile jest okazji do otwarcia browca, hehe.
krukers pisze:nie zapomnij potem o synchronizacji
Jak już wielokrotnie wspominałem, synchro jest ostatnim etapem regulacji moto, po regulacji gaźników, zaworów, dobraniu odpowiednich świec itp. Taki po prostu makijaż, który dama kładzie po dokładnym myciu ciała :razz: Lolek, masz rację, ale zanim się rozbierze silnik trzeba najpierw go zdiagnozować i ew. wyregulować.
andyk, a Ty uzupełnij profil - przede wszystkim rodzaj posiadanego motóra, cobyśmy wiedzieli o czym dyskutujemy, a poza tym parę innych danych, których podanie wymaga chociażby grzeczność.
Pozdrawiam :-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
andyk
Posty: 9
Rejestracja: 06 września 2009, 17:55
Motocykl: virago 535 98'
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 54
Status: Offline

Re: problem z uruchomieniem 535

Post autor: andyk »

Witam i dzięki za wszystkie rady, najlepsza dotyczy browaru. Profil uzupełniłem.
Zastanawiam się czy powodem problemów z uruchomieniem mogą być membrany.
Ale gaźnik też wyczyszczę.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ