manetka gazu [XV250]

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
bogo
Status: Offline

manetka gazu [XV250]

Post autor: bogo »

witam..panowie pisalem kiedys ze manetka gazu mi nie odbija..popuscilem linke na regulacji naciagu i manetka zaczela odbijac...dobrze zrobilem czy zle ..pozdrawiam :bikersmile:
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2008, 04:45 przez bogo, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateo
Status: Offline

Re: manetka gazu [XV250]

Post autor: Mateo »

Skoro zaczela odbijac to hyba dobrze :smile:
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: manetka gazu [XV250]

Post autor: ayo007 »

..no pewnie, cel uświeca środki! :rock:
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: manetka gazu [XV250]

Post autor: strazak »

a ja mam pytanie do bogo jeśli po odpuszczeniu linki gazu manetka zaczeła odbijać to chyba nie jest wina manetki ani linki więc możemy nieśmiało stwierdzić że coś nie tak jest z połączeniem rolgazu z pancerzem linki gazu a dokładniej ten wcześniej wspomniany pancerz za głęboko wchodzi w rolgaz i blokuje rączke czy też manetke jak kto woli a luz na manetce powinien być wyczuwalny lecz bez przesady . Natomiast interesuje mnie sam fakt czy wcześniej miałeś luz na manetce gazu czy miałeś linke na sztywno , może to być oznaką wyrobienia gniazda linki w manetce gazu .
ADAM
demid
Status: Offline

Re: manetka gazu [XV250]

Post autor: demid »

moim zdaniem to wina tezgo ze linka w oslonie ciezko chodzi bo przydalo by sie smarowanie:)
tak samo jak i samej manetce zeby latwiej sie na kierownicy obracala- mozna tez zamiast jakiegos smarowidla uzyc tasmy teflonowej
do smarowania samej linki to najlepszy bylby smar grafitowy- tylko trzeba go rozgrzewac, a na manetke to i zwykly tawot bedzie ok
bogo
Status: Offline

Re: manetka gazu [XV250]

Post autor: bogo »

manetka byla ustawiona na sztywno popuscilem dwa obroty i zaczela odbijac ..mysle ze bedzie dobrze..dzieki za rady pozdrawiam :bravo:

[ Dodano: Sob Lut 09, 2008 1:31 pm ]
jakie manetki kupic do virago 250 ..czy 500 ma taka sama kirownice jak 250 ..pozdrawiam :?:
demid
Status: Offline

Re: manetka gazu [XV250]

Post autor: demid »

manetke kupuje sie pod kierownice... zobacz jak amasz srednice, zdaje sie ze tak jak w 535 to 22mm
bogo
Status: Offline

Re: manetka gazu [XV250]

Post autor: bogo »

prosze na namiar na alegro

[ Dodano: Sob Lut 09, 2008 2:17 pm ]
manetka ma wejscie na dwie linki i to jest problem :nazdrowie:
demid
Status: Offline

Re: manetka gazu [XV250]

Post autor: demid »

why problem?? wszytskie tak maja
a na allegro niestety nic zbyt fajneg nie ma, zwykle jakis plastikowy syf, highway hawk robi naprawde niezle
ODPOWIEDZ