Sprzedam Yamaha Virago 535 rocznik 1997.

Oferty sprzedaży motocykli..
januszs0
Motocykl: 535
Status: Offline

Sprzedam Yamaha Virago 535 rocznik 1997.

Post autor: januszs0 »

Witam
Do sprzedania motocykl Yamaha XV535. Jestem pierwszym właścicielem tego motocykla w PL. Motor został sprowadzony do PL z Holandii w 2017r. Dla zainteresowanych do wglądu skany oryginalnych dokumentów jakie miałem przed rejestracją motoru w Polsce. Motocyklem jeździłem przez 3 sezony od 2016 do 2019r w tym czasie zrobiłem tym motorem ok 11 tys km do sprawdzenia w cepik. Obecny przebieg ok 41 tys. Sprzedaje z powodu zakupienia w listopadzie 2019r turystyka. W tym sezonie motocykl praktycznie nie używany zrobił tylko ok 150km jedna trasa na przegląd w maju i druga kilka dni temu. W czasie użytkowania motocykl miał co roku zmieniany olej oraz filtr jak również regulowane zawory. W 2019r roku w czerwcu zmieniłem opony na nowe. Data produkcji opon 2018r. W tym roku w czerwcu zakupiłem nowy akumulator. W październiku 2019r zmieniłem olej w kardanie. Jak wynika z nr VIN motocykl ma silnik 3BR co oznacza że opuścił on fabrykę z mniejszą mocą ok 25KW. W silniku były założone na króćcach dolotowych zwężki które dławiły silnik. Jest to standardowa procedura, tak w tych motorach producent regulował dopuszczalna moc. W 2019r roku podczas przygotowań do sezonu zlikwidowałem te zwężki teraz motor ma pełną moc 32KW co daje 44KM. Motocyklem mogą jeździć osoby posiadające prawo jazdy kat A2, moc wpisana w dowodzie rejestracyjnym 25KW. Ze względu na fabryczne obniżenie mocy silnik podczas dotychczasowej eksploatacji nie oddawał pełnej mocy moim zdaniem jest on w bardzo dobrej kondycji. Oczywiście jak w każdej Virago w silniku podczas pracy słychać kosz sprzęgła. Ogólnie stan techniczny motocykla jak na jego wiek określam na dobry +. Osoby zainteresowane proszę o kontakt, większą ilość zdjęć zamieściłem w moim albumie https://www.fotosik.pl/u/januszs0/album/2542699 . Na baku motocykla jest jedna wgniotka obok kierownicy widoczna na fotografii. Motor z taką wgniotką przyjechał z Holandii ja z tym nic nie robiłem. Na tylnym błotniku jest jedno obtarcie, prawdopodobnie poprzedni właściciel miał w motorze bagażnik lub uchwyty do sakw dlatego powstało tam to obtarcie. Na silniku widać schodzący lakier na deklach, niestety jest to wada wszystkich modeli Virago, ten typ tak ma można to trochę za polerować ale i tak wyjdzie ponownie W motocyklu naprawiłem gwinty od dekla filtru oleju. Gwinty te łatwo jest zerwać przy zmianie oleju, każdy kto zmieniał olej w tym silniku potwierdzi takie zjawisko. Obecnie wszystkie śruby maja założone sprężynki HELICOIL i nie ma już ryzyka zerwania gwintu. Zaraz po zakupie motocykla sprawdziłem stan sprzęgła rozrusznika ale poprzedni właściciel naprawiał to sprzęgło więc nie musiałem nic z tym robić. Przez 3 lata użytkowania nie miałem z tym nigdy problemów. W czasie użytkowania motoru zrobiłem następujące naprawy: od momentu zakupu motocykl nie był w stanie uzyskać prędkości większej jak 115 km/h. Na początku winiłem za ten stan ograniczenie mocy ale później po 2 latach użytkowania i po lekturze forum doszedłem do wniosku że motocykl powinien uzyskiwać większą prędkość. Sprawdziłem gaźniki i stwierdziłem że za taką usterkę odpowiada uszkodzona membrana która się rozkleiła i nie wysuwała się do końca. Membranę naprawiłem, usunąłem zwężki na dolotach i motocykl ożył. Obecnie bez najmniejszych problemów można osiągnąć prędkość 140-150 km/h. Druga naprawa dotyczyła luzu na boki jaki występował w jednej z krzywek zaworowych. Dorobiłem tam stalowa podkładkę z odpowiedniego materiału i problem został rozwiązany. W 2019 r otwierałem dekiel od strony sprzęgła ale po dokonaniu oględzin że wszystko jest tam ok dekiel został zamontowany na swoje miejsce. I to już wszystkie naprawy jakie robiłem w tym motocyklu. Podsumowując jak na swoje lata motocykl jest w dobrej kondycji. Jest to bardzo popularny motocykl mający dobrą opinię i po 3 latach użytkowania osobiście mogę ją potwierdzić. Motor idealny dla początkujących motocyklistów oraz osób o niskim wzroście. Najdłuższa trasa jaką zrobiłem tym motocyklem to 400 km jednorazowo. Do motoru dodaje niedokończony bagażnik opisany tutaj: viewtopic.php?f=4&t=38036 który wystarczy pomalować i można zakładać kufer na tył. Bagażnik ten jest wycięty laserem z blachy czarnej 3mm. Kupujący dostanie wszystkie pliki potrzebne do zamówienia takiego samego bagażnika z nierdzewki oraz kontakt do firmy wykonującej takie usługi koszt takiej usługi to ok 200zł. Dla informacji nie jestem handlarzem, motocykle to moja pasja, sprzedawany egzemplarz jest moim prywatnym motocyklem tak jak napisałem wcześniej sprzedaję z powodu zakupu innego motocykla. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na oględziny i jazdę próbną. Motocykl na ważne OC i przegląd do 05.2021. Nie będzie problemu sprawdzić motor na dłuższym odcinku, jedyny warunek to pozostawienie należności za motor jako kaucji. Krótkie jazdy testowe możliwe na placu który jest bardzo blisko mojego domu. Cena to 7.5 tys. Jeśli jesteś zainteresowany proszę o kontakt postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Mój numer telefonu 660 633 498 a lokalizacja to okolice Rzeszowa.

Pozdrawiam Janusz
Załączniki
PICT1_ko.jpg
januszs0
Motocykl: 535
Status: Offline

Re: Sprzedam Yamaha Virago 535 rocznik 1997.

Post autor: januszs0 »

Aktualne
ODPOWIEDZ