Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
ponczeksp
Status: Offline

Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: ponczeksp »

Dostałem dobra promocję zakupu blokady firmy Xena. I teraz nie wiem, którą wybrać. Czy Xn18 czy Xn14 (chciałem Xn15 ale jej juz nie ma). Wiem, że temat był poruszany milion razy, ale takiego porównania nie znalazłem. Powiedzcie mi prosze czy xn18 spasuje do mojej Laluni 535, czy nie jest za duża? Ma ktos taką wogóle? jak to się sprawuje? No i która wygrać?
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: Flower »

Masz promocję bo Xeny wycofali z polskiego rynku, mogę wrzucić test blokad z "Motocykla", tam mówią, że właściwie te blokady przed niczym nie zabezpieczają, jeśli chodzi o mechanicznie uwolnienie motocykla od nich i czytałem w necie, że to nie tylko zdanie jednego czasopisma. O dziwo zwycięzcą tamtego testu nie została najdroższa na rynku blokada, a taka w rozsądnej cenie.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
ponczeksp
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: ponczeksp »

Jak mozesz to wrzuć ten test. Przez jakis czas nie było ich na rynku, ale teraz jest i to sporo bo wiele sklepów dostało w końcu dostawy. Dlatego zastanawiam sie nad kupnem.
Awatar użytkownika
andzik
Posty: 438
Rejestracja: 07 sierpnia 2009, 19:18
Motocykl: Virago XV 535 92r
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: andzik »

Witam!
Przyłączam się do prośby. Właśnie miałem kupować blokadę xeny ale stwierdziłem, że najpierw zobaczę co na forum słychać :wink: - i najwyraźniej dobrze zrobiłem. Co zatem polecacie na chwilę obecną?
Co myślicie o blokadach firmy oxford i najważniejsze czy wejdzie na virago 535 (siedze teraz 200 km od mojej pięknej i nie jestem w stanie sprawdzić wymiarów tarczy)
http://motoallegro.pl/item1039646719_bl ... tanio.html
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: Flower »

Test blokad

Tutaj test, niestety nie posiadam skanera, więc jest w formie zdjęć w odpowiednio dużej rozdzielczości, więc każdy kto nie będzie wstanie przeczytać może sobie przybliżyć :P heh...

Paczka zajmuje niewiele ponad 10MB
Awatar użytkownika
bruno-rz
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 22:44
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: bruno-rz »

andzik pisze:Witam!
Co myślicie o blokadach firmy oxford i najważniejsze czy wejdzie na virago 535 (siedze teraz 200 km od mojej pięknej i nie jestem w stanie sprawdzić wymiarów tarczy)
http://motoallegro.pl/item1039646719_bl ... tanio.html
Zakupiłem takową.
Skusiłem się ceną :mrgreen:
Na tarcze pasuje, niestety alarm nie jest najgłośniejszy.
Testowałem w dzień, moto stało przed blokiem, ja na III p i musiałem się wsłuchiwać aby go usłuszeć.
W dzień "szum ulicy" jest dość głośny więc może w nocy było by słychać.
Oczywiście okno było otwarte.
Napewno sprawdzi się jako blokada :razz:
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: Pixa »

Ja mam taka, tylko ze matowa: BLOKADA
Alarm glosny, czsami b czuly a czasami trzeba dosc mocno ruszyc kiera, zeby zaskoczyl. W kazdym razie za ta cene polecam :-)
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: Grim »

Pixa pisze:Ja mam taka, tylko ze matowa: BLOKADA
Alarm glosny, czsami b czuly a czasami trzeba dosc mocno ruszyc kiera, zeby zaskoczyl. W kazdym razie za ta cene polecam :-)
Chyba się skuszę.
Jak mają ukraść to ukradną i z garażu, z łańcucha choćby i Kryptonite za 600zł ( http://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p2ck ), ale to maleństwo może pogoni jakiegoś gnojka który chciałby się "przejechać".

Edit:
Flower pisze:Test blokad
Tutaj test, niestety nie posiadam skanera, więc jest w formie zdjęć w odpowiednio dużej rozdzielczości, więc każdy kto nie będzie wstanie przeczytać może sobie przybliżyć :P heh...
O, albo zwycięzcę tego testu... Albo oba ;)
vel Socjopata
ponczeksp
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: ponczeksp »

Albo jeszcze inna blokada Xena XX15. Czy wiecie może czy ona spasuje do 535?
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: Flower »

No ja się właśnie zastanawiam nad zwycięzcą tego testu, a właściwie to zdobywam fundusze, bo jako przyszły student uczę się jak mieć pusty portfel :P

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
ponczeksp
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: ponczeksp »

Nie no ten test jest jakiś zafałszowany. Przecież widać, że to tylko test abusa, a xenę tylko jeden model dali i to ten najgorszy. Ja mówiłem o czymś porządnym, czymś konkretnym. To jest wewnętrzny test abusa i tyle. Nie przydatny w stosunku do innych blokad.
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: Flower »

Test abusa, a wygrywa moto-detail... Osobiście wydaje mi się, że wybrali te najszerzej dostępne.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Zajonc
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: Zajonc »

Gdzieś już widziałem test Abusa, w jakimś programie telewizyjnym. Oczywiście był nie do pokonania..
Husky
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: Husky »

Moja przygoda z wszelkimi blokadami skończyła się tak że nie chce mi się ich wozić ... :roll:
Awatar użytkownika
schalker
Posty: 32
Rejestracja: 10 października 2013, 22:52
Motocykl: Yamaha Virago 535 DX
Lokalizacja: Gostyń Śląska
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Xena XN18, a Xena XN14 czy pasuje.

Post autor: schalker »

Witam,

a sprawdzał ktoś czy Xena XN14 pasuje do Virago 535 ?

Producent podaje wymiar 47 mm jako wymiar od końca blokady do trzpienia, sprawdzałem przed chwilą suwmiarką na swoim moto i wychodzi dokładnie 46,2 mm.

Nie wiem czy nie będzie za ciasno ...
ODPOWIEDZ