pielęgnacja odzieży skórzanej

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: pielęgnacja odzieży skórzanej

Post autor: Arni »

toooomelo pisze:Czy ten "URAD" można kupić w jakimś sklepie, czy tylko na allegro?
ja kupiłem na allegro. Skóra odzyskuje barwę jak nowa i nie brudzi później jak to potrafi pasta do butów
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
Johny89
Posty: 192
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 10:52
Motocykl: Virago 535, X-11
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 35
Status: Offline

Re: pielęgnacja odzieży skórzanej

Post autor: Johny89 »

Polecam pastę firmy eilfix. działa jak krem bo natłuszcza i zmiekcza skórę zwłaszcza po deszczu nadaje kolor i połysk jak pasta do butów i źle nie pachnie w przeciwieństwie do kremu nie zostają zacieki po deszczu, nie brudzi nie śmierdzi. Odradzam spraye.... bardzo wysuszają a z czasem doprowadzają do spękań....
Awatar użytkownika
gpz
Posty: 160
Rejestracja: 20 września 2010, 18:19
Motocykl: virago XV 750 1994
Lokalizacja: okolice łańcuta/kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: pielęgnacja odzieży skórzanej

Post autor: gpz »

noszę się z zamiarem kupna używanych spodni skórzanych na allegro.. trochę się boję 'zapachu wewnętrznego' :D.. wiecie o czym mówię.. macie jakiś pomysł jak się tego pozbyć? ktoś pisał że można wyprać normalnie w pralce... ale jakieś inne patenty? ten z pralką jak narazie hardcorowy....
Awatar użytkownika
Redneck
Posty: 1412
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 23:09
Motocykl: Yamaha XTZ750 ST
Lokalizacja: UK, Coventry
Status: Offline

Re: pielęgnacja odzieży skórzanej

Post autor: Redneck »

odkad pamietam po chacie biegaly rozne zwierzaki-w ich przypadku najlepszym neutralizatorem niepozadanych zapachow byl: ocet (ew. roztwor wodny), chlor 1:10 z woda, denaturat (ciezko wietrzeje), odswiezacz powietrza w duzych ilosciach. potem standardowo wietrzenie-najlepiej jak jest mroz; w przypadku portek moze samo wietrzenie na lewej stronie pomoze?
We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going.
We believe in bucking the system that's built to smash individuals as bugs on a windshield.
We don't care what everyone else believes.
Amen.
Awatar użytkownika
Adziel
Posty: 1608
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 21:13
Motocykl: Yamaha xv 1000 GE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 57
Status: Offline

Re: pielęgnacja odzieży skórzanej

Post autor: Adziel »

Jest taki spray ,,8in1,,Hygiene ,, - Usuwa plamy,zapachy itp .Polecam.na (Alledrogo).a po tym preparacie można lekko przetrzeć Terpentyną z apteki,- ma fajny zapach.(ale po lewej stronie skóry).
Obrazek
Awatar użytkownika
Johny89
Posty: 192
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 10:52
Motocykl: Virago 535, X-11
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 35
Status: Offline

Re: pielęgnacja odzieży skórzanej

Post autor: Johny89 »

Skóra rzadko przechodzi jakimś zapachem... Ja kupiłem używki to pachniały jak nówki... chyba że są z podszewką ale to można odwrócić spodnie na lewą stronę i potraktować roztworem H2O + "biały jeleń" i wysuszyć a później zaimpregnować skórę od zewn. woskiem lub impregnatem bo zesztywnieją po wysuszeniu.
Awatar użytkownika
Redneck
Posty: 1412
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 23:09
Motocykl: Yamaha XTZ750 ST
Lokalizacja: UK, Coventry
Status: Offline

Re: pielęgnacja odzieży skórzanej

Post autor: Redneck »

Johny89 pisze:Skóra rzadko przechodzi jakimś zapachem...
kocie siki dobre na wszystko :twisted: :twisted: :twisted:
We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going.
We believe in bucking the system that's built to smash individuals as bugs on a windshield.
We don't care what everyone else believes.
Amen.
piotrek1284
Status: Offline

Re: pielęgnacja odzieży skórzanej

Post autor: piotrek1284 »

Cześć wszystkim. Jestem nowy ale nie w temacie skóry ;) Ja używam preparatu zakupionego tutaj: https://xxxxxxxxxxxxxxxx (ocenzurowano :twisted: :cool: ) żadnej chemii, przyjemny miodowy zapach. Jest to środek raczej do pielęgnacji a nie do czyszczenia.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2020, 18:55 przez Dono, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Perfidnemu spamerstwu mówimy NIE! Dono
ODPOWIEDZ