[Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytania

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Yorick
Status: Offline

[Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytania

Post autor: Yorick »

Witam serdecznie,

Potrzebuję doposażyć XV 250 w stelaże i sakwy, ewentualnie też w bagażnik. Wiem, że ten temat był tu już poruszany, przez ostatnie dni przejrzałem pod tym kątem archiwalne posty na forum. Mam jednak kilka dodatkowych pytań.

1. Z postów na forum wynika, że aby założyć stelaże raczej wszyscy przestawiają kierunkowskazy. Czy komuś może udało się założyć stelaże i sakwy bez przestawiania kierunkowskazów? Jeśli tak, to jaki był efekt i czy można by gdzieś zobaczyć jakieś zdjęcia?

2. Szukając w sieci gotowych stelaży, natrafiłem tylko na stelaże firmy Moto Detail. Niestety, żaden ze sklepów w których je namierzyłem nie ma zdjęć tego modelu. Czy ktoś ma może takie stelaże i mógłby podesłać jakieś fotki?

3. Jakiś rok temu przewinął się tu wątek o tym, że ponoć jest możliwość wykonania stelaży do XV 250 na zamówienie w firmie Idea Motor. Czy ktoś składał u nich takie zamówienie i z jakim skutkiem?

4. Czy ktoś montował może bagażnik do tego motocykla? W polskich sklepach nie znalazłem póki co żadnego bagażnika do Virago 250, ma ktoś może namiary na miejsca gdzie coś takiego sprzedają bądź dorabiają? (Mam motocykl tylko z relingiem wokół siedzenia, więc wersja bagażnika mocowanego do sissy-baru odpada).

Z góry dziękuję za każdą konkretną pomoc :-) jak również za pomoc niekonkretną i za wszelkie wsparcie moralne ;-)

Pozdrawiam,
Yorick
Awatar użytkownika
Mani
Posty: 321
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 21:01
Motocykl: VT 700 / była: XV250
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 33
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytania

Post autor: Mani »

Na necie masz dużo zdjęć 250tek z sakwami, zarówno z przesuniętymi kierunkami jak i bez.
Bez przesuwania wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek

czyli moim zdaniem tak sobie ( ale to kwestia gustu ), natomiast umożliwia mocowanie praktycznie tylko takich workowatych, małych sakw. Z dużymi, usztywnianymi będzie już problem.

Zresztą nie wiem, czy robią jakieś stelaże, przy których nie trzeba przesuwać kierunków.
A nawet jeśli, to moim zdaniem na pewno warto to zrobić, zarówno ze względów estetycznych jak i funkcjonalnych :razz:

A polega to praktycznie na dorobieniu 2 x po 20 cm kabelka. Także polecam.

W mojej galerii masz zdjęcia z sakwami jak i bez. Niestety nie wiem jakie to stelaże, bo taką już kupiłem.

Co do firm, muszą się wypowiedzieć inni.

Szerokości
"... ale my to mamy gdzieś. Dokładnie tam..."
Awatar użytkownika
Andrzej11
Posty: 179
Rejestracja: 03 listopada 2008, 11:59
Motocykl: virago 250, xvs 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 62
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytania

Post autor: Andrzej11 »

Yorick, a moze stelaż zrobisz sobie sam.Pręt stalowy fi 10 ( 15 zł za 6 metrów), + 2 godz. roboty i spawacz 10 minut. Jak jesteś zainteresowany to możesz zdjąć wymiary stelaża z mojej xv 250.
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytania

Post autor: Grim »

Yorick pisze: 1. Z postów na forum wynika, że aby założyć stelaże raczej wszyscy przestawiają kierunkowskazy. Czy komuś może udało się założyć stelaże i sakwy bez przestawiania kierunkowskazów? Jeśli tak, to jaki był efekt i czy można by gdzieś zobaczyć jakieś zdjęcia?
Da się, ale nie polecam.
a) jeżeli upchniesz sakwy przed kierunkami to będą musiały być stosunkowo małe, workowate sakwy oraz prawie na pewno zasłonisz sobie cały amortyzator który w mojej opinii jest całkiem estetycznym elementem motocykla ;)
b) jeżeli upchniesz sakwy POD kierunkami (co wielu użytkowników robi, na necie zdjęć sporo, np: http://allegro.pl/yamaha-virago-250-jak ... 16501.html) to ograniczysz sobie dostęp do zawartości a jednak sakwy nie mają tylko zdobić.

Jak nie chcesz nawiercać błotnika (ja dla przykładu bardzo nie chcę ;) ) możesz sobie kierunkowskazy kątownikami podczepić zaraz za rejestracją (pomysł zaciągnięty od użytkownika forum, ale nie mogę tego tematu teraz znaleźć :/ ) - zawsze możesz potem przywrócić stan pierwotny, gdybyś z jakichś powodów miał potrzebę.
Mani pisze: Zresztą nie wiem, czy robią jakieś stelaże, przy których nie trzeba przesuwać kierunków.
Robią robią, do 250tek w sumie chyba takich więcej trafiłem niż z koniecznością przesuwania. To jest taka "Vka" którą wsuwa się pod kierunkowskaz i do śruby amortyzatora się mocuje. (zdjęcia niestety nie mogę takiego teraz znaleźć). Zazwyczaj takie są dość tanie, ale z powodów wypisanych wcześniej nie polecam.
Yorick pisze: 4. Czy ktoś montował może bagażnik do tego motocykla? W polskich sklepach nie znalazłem póki co żadnego bagażnika do Virago 250, ma ktoś może namiary na miejsca gdzie coś takiego sprzedają bądź dorabiają? (Mam motocykl tylko z relingiem wokół siedzenia, więc wersja bagażnika mocowanego do sissy-baru odpada).
viewtopic.php?t=11027

Ja akurat rozmawiam z tym użytkownikiem (pater-virago) o oparciu, zapewnił że wykona, również i stelaż. Ceny bardzo atrakcyjne podał ;) A i kontakt dobry, więc warto się odezwać.
vel Socjopata
Awatar użytkownika
Mani
Posty: 321
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 21:01
Motocykl: VT 700 / była: XV250
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 33
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytania

Post autor: Mani »

A ja kupiłem od jednego użytkownika na forum używane oparcie z bagażnikiem za 2 stówki. Również widać je w mojej galerii. Więc warto popytać, poszukać np. na forum i allegro ;)
"... ale my to mamy gdzieś. Dokładnie tam..."
Awatar użytkownika
Masmen
Posty: 37
Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 21:46
Motocykl: Yamaha Virago XV250
Lokalizacja: Turek
Wiek: 31
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytania

Post autor: Masmen »

Co do bagażnika koleś sprzedaje świetne na Allegro (hmmm... narazie koleś nie wystawia ich, ale podeśle ci aukcję na której je kupiłem i ewentualnie sprawdzaj go co jakiś czas :mrgreen:) : http://allegro.pl/oparcie-z-bagaznikiem ... 60347.html

Jeśli chodzi o stelaże pod sakwy zgadzam się z Socjopata, albo dostanie się takie trochę badziewne stelaże pod małe "torby" i w nich nie trzeba przestawiać kierunkowskazów. Jeśli myślałeś kiedyś o normalnych sakwach musisz przestawić kierunkowskazy, bo stelaże są mocowane śrubami w miejscach, gdzie znajdują się kierunki. Ewentualnie mógłbyś podorabiać na tokarce dłuższe gwinty do kierunków i spróbować je wtedy wkręcić, ale raczej to nie przejdzie.
Szerokiej
W mych żyłach płynie benzyna, w piersi świszczy turbina.

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Prawdziwi mężczyźni żują pszczółki.
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytania

Post autor: Grim »

Masmen pisze:Co do bagażnika koleś sprzedaje świetne na Allegro (hmmm... narazie koleś nie wystawia ich, ale podeśle ci aukcję na której je kupiłem i ewentualnie sprawdzaj go co jakiś czas :mrgreen: ) : http://allegro.pl/oparcie...1207160347.html
Czaiłem się jakiś czas na to (widzę że ktoś w końcu kupił), jednak po głębszej analizie... wydaje mi się bardzo niskie to oparcie i krótki bagażnik. Ale faktycznie, wygląda świetnie.

Ja oparcie z bagażnikiem sam poluję od jakiegoś czasu, bezowocnie niestety. Szkoda że te z Zippo i podobnych podrób Virażki nie są gdzieś dostępne. Oglądałem w salonie i prezentują się całkiem ładnie ;)

Tak czy owak, po konsultacji z użytkownikiem pater-virago prawdopodobnie skorzystam z jego umiejętności spawalniczych w tym zakresie, potem (w przyszłym sezonie pewno już) pochromuję.

Edit: Mani ma właśnie takie oparcie na jakie poluję - wyższe od tego z allegro, dłuższy bagażnik z małym wzmocnieniem...tyle że nijak dziadostwa dopaść nie mogę :/ A w moto-akcesoria, jak ktoś się orientował, to cudo kosztuje krocie: http://www.moto-akcesoria.pl/oparcie-z- ... go,p,16438
vel Socjopata
Yorick
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytania

Post autor: Yorick »

Dzięki serdeczne wszystkim za rady i sugestie. Powoli zaczynam mieć wyobrażenie tego, co ewentualnie można zrobić oraz czego i gdzie szukać.

Motocykl przygotowuję dla żony, więc cokolwiek miałbym na nim zamontować to musi to być przede wszystkim w miarę ładne :-) Dlatego raczej na pewno posłucham sugestii Maniego, Socjopaty i Masmena i przestawię kierunkowskazy. Wolę nie myśleć, co powiedziałaby moja żona, gdybym jej zamontował na motocyklu "małe, obwisłe sakwy, upchnięte pod kierunkowskazami" ;-) Z tego samego powodu boję się też skorzystać z rady Andrzeja - być może udało by mi się wykonać samemu w miarę solidne stelaże, ale żeby jeszcze przy tym dobrze wyglądały - to już mnie trochę przerasta ;-) Tym niemniej, Andrzeju, dzięki serdeczne za ofertę pomocy - namiary na kogoś, kto mieszka w tym samym mieście, ma taki sam motocykl i pozwoli czasem na niego rzucić okiem dla porównania, są zawsze cenne :-)

Jeżeli chodzi o bagażnik, to szukam czegoś, co nie musiałoby być mocowane do oparcia pasażera. Motocykl ma być zdecydowanie jednoosobowy, więc nie bardzo mi się kalkuluje zakładanie sissy-baru z bagażnikiem. Może raczej już demontaż tylnego siedzenia i instalacja w jego miejsce jakiegoś bagażnika? Jeszcze nie wiem, bagażnik nie jest pilny, więc myślę, że będę się nad tym zastanawiał w długie zimowe wieczory. Na razie spróbuję powalczyć z kierunkowskazami i poszukać stelaży. Za dwa tygodnie jest Motobazar we Wrocławiu, może coś się trafi.

Pozdrowienia,
Yorick
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytania

Post autor: Grim »

Yorick pisze: Motocykl przygotowuję dla żony
Za każdym razem gdy ktoś tak pisze, coś we mnie umiera. Muszę sobie kupić większy motocykl ;)
Yorick pisze:Jeżeli chodzi o bagażnik, to szukam czegoś, co nie musiałoby być mocowane do oparcia pasażera. Motocykl ma być zdecydowanie jednoosobowy, więc nie bardzo mi się kalkuluje zakładanie sissy-baru z bagażnikiem. Może raczej już demontaż tylnego siedzenia i instalacja w jego miejsce jakiegoś bagażnika?
A po co demontować? Tylne siedzenie sprawdza się świetnie w roli bagażnika, przynajmniej mi. Naciągam na tylne siedzenie siatkę i spokojnie pod to drugi kaski i torba wejdzie. Mi problem się pojawia dopiero gdy plecaczek siada z tyłu, wtedy potrzeba bagażnika. Ale na samotne jazdy myślę że tą sławną już torbę Louisa spokojnie można wrzucić na siedzenie z tyłu i przypiąć siatką albo ekspanderami.
vel Socjopata
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytania

Post autor: Przemysl »

pewnie że można przypiąć louisa.co prawda przy moim wzroście(190cm) upchanie na tylne siedzenie tej 50l torby,namiotu i karimaty powoduje że muszę siedzieć sporo bliżej baku niż zwykle no ale jakoś się zapakować da.A przy tym rzeczywiście wygodne oparcie można sobie zrobić jeśli się trochę pomyśli-miękkie rzeczy np.ubrania czy spiwór wystarczy dać od strony siedzenia kierowcy.
pawrus
Posty: 1
Rejestracja: 24 lipca 2014, 19:09
Motocykl: xv250
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytan

Post autor: pawrus »

witam posiadam sakwy , stelaże , piórnik na lagi i ładną owiewke do virago 250
Awatar użytkownika
grzegorz 6
Posty: 349
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 20:11
Motocykl: virago xv -1100
Lokalizacja: mielec
Wiek: 49
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytan

Post autor: grzegorz 6 »

Sprawdzi u mnie masz link .
viewtopic.php?f=13&t=20963
to jest na 125 ale ma pasować na 250 .
-szyba
gmole pojedyncze podwójne
bagażnik
stelaż sakw
deflektory kolan
deflektory dłoni
reling na przedni błotnik
daszek na przed .lampę
stelaż lai kbar plus lampy
Obrazek
Awatar użytkownika
korkillus
Posty: 45
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 13:15
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Mielec
Wiek: 31
Status: Offline

Re: [Virago XV 250] Stelaże, sakwy, bagażnik - kolejne pytan

Post autor: korkillus »

Witajcie ! Czy ktoś poda mi wymiary stelaża od 535? Będę bardzo wdzięczny:)
ODPOWIEDZ