Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: al99 »

tematyka jak w temacie,kiedyś się zaparłem że muszę sobie kupić niewiadówka, niestety droga przez mękę okazała się dość trudna i kosztowna.W końcu się udało, niestety znowu schody-sprzęt zakupiony wymagał kompletnej rekonstrucji i tu narodził się pomysł wznowienia produkcji, ceny kompozytów itz niestety wychodzi dość sporo,a do tego masa innych problemów , sumując replika jest możliwa do wykonania ale 1 do 1 z orginałem to już problem nie bagatela. Cuż można było by tu temat ciągnąć i ciągnąć a nie o to chodzi w tym temacie. Reasumując doszedłem w końcu po cięzkich nakładach finansowych oraz fizycznych do produkcję zacznę ale nie będzie to idealna replika a zmodyfikowana kopia oraz 2 inne przyczepy jako alternatywa dla mojego ..EGO,, oraz oczekiwań motocyklistów.
Temat potraktujcie lajtowo bo o to tu chodzi.



F.W.P.o.D.M.J.S
FABRYKA WSZELKICH PIERDOŁ oraz RZECZY DZIWNYCH MISTRZA JANA SEBASTIANA
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: Marecki »

Zajrzyj tu i poszukaj natchnienia :
http://www.bidouilles-on-my-wing.fr/gb_remorques.html
Pozdrawiam
Marek
Obrazek
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: al99 »

[quote="Marecki"]Zajrzyj tu i poszukaj natchnienia :
http://www.bidouilles-on-my-wing.fr/gb_remorques.html[/quoteDzieki za odzew Marecki .ale ide jaka mi przyświca to jedno kołówka na wachachu wleczonym,
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: Marecki »

Tam jest sporo przyczepek jednokołowych :)
Mi podobają się :
ARMORIC DESIGN
C WAY
CYCLOPE
GENCO
MONO TRAIL
THIRD WHEEL TRAILERS

DAUNTLESS MOTORS (prosta ale pakowna)
UNI-GO (ta jest bardzo ładnia, jest w trzech odmianach: Classic, Retro, Touring Model )

Przyczepka musi mieć ładny (obły) kształt, na tyle uniwersalny żeby pasowała do większości cruiserów .
Kanciaste przyczepki pasują raczej tylko do enduro.
Musisz też pomyśleć nad różnymi wariantami mocowania.

Jaki przewidujesz koszt na gotowo ? (mam na myśli cenę dla klienta)
Pozdrawiam
Marek
Obrazek
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: al99 »

Szczerze powiem że wczoraj link działał ,a dzisaj coś się popaprało z serwerem,ale może jeszcze uda się coś pooglądać.
Na dzień dzisiejszy samo wykonanie kopyta N-31, oraz formy to dość duży koszt przy wyprodukowaniu jednej sztuki (wręcz nie opłacalny,a raczej na pewno ok 7-8 tyś zł)cena samego korpusu tz koszty materiału wachają się ok 800zł netto po uzyskaniu jednej paki,a nie wspomnę o kosztach nakładu za nim do tego dochodzi. rama to już mniejszy koszt,zaczep w tym przypadku na przegubie wraz z układem montażowym do motocykla podobny jak w przypadku uni-go, bagatela tylko niecałe 280zł-340zł max.Zawieszenie proste wleczone ,amortyzacja jak w przypadku orginału na gumach ,opcja do drugiej przyczepy to również wachacz wleczony ale z amorkiem spręzynowym (już przetestowane i sprawdzone)
Hym ....i chyba na dzień dzisiejszy to tyle krótkiego opisu, odpowiadając jeszcze na ostatnie pytanko jak cena końcowa miała by być , to powiem szczerze że przy kalkulacji wyprodukowania min 20szt cena musiała by się zamknąć nie więcej niż 2-do 2,5tyś zł. niestety to dość dużo ,(to moja ocena i wyliczenia) tak że chętnych na taki produkt znaleść graniczy wręcz z cudem.
Strona z www jest w fazie projektu ,tak że nawet nie podaje linka ale myślę że do 2 miesięcy uda się już coś zaprezentować.pozdro
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: Tomson »

ja się tak czasem zastanawiam co ludzie wożą w tych przyczepach. Po jakiego grzyba taka pojemność bagażowa. Oglądam filmy i opisy podróży ludzi którzy jeżdżą na koniec świata i nikt tam nie brał żadnej przyczepy . Czy to trochę nei zaburza idei motocykla ??
Pytam z ciekawości bo nie umiem sobie wyobrazić żebym kiedykolwiek musiał brać aż tyle rzeczy ze sobą. :?:
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Tomson pisze:Pytam z ciekawości bo nie umiem sobie wyobrazić żebym kiedykolwiek musiał brać aż tyle rzeczy ze sobą. :?:
Weź kobietę za pasażera i sobie z łatwością wyobrazisz ;)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: Tomson »

Biore dosyc często i oboje spokojnie pakujemy się na 535. W lipcu wróciła do Polski po miesiącznym wyjeździe ,i zabralismy się spokojnie z jej rzecaami i moimi tez i to bez żadnej przyczepki, wiec dalej nei widze zastosowania dla czegoś takiego i jestem ciekaw co ludzie pakują do teog - Ponton ? Atomową suszarke ?? :)
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: GLIWICKI »

Tomson pisze:(...) W lipcu wróciła do Polski po miesiącznym wyjeździe ,i zabralismy się spokojnie z jej rzecaami i moimi tez i to bez żadnej przyczepki(...)
Faktycznie ... Własciwie to i sakwy niepotrzebne ...
Złota VISA zmieści się wszak w portfelu :mrgreen:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
buchalter
Posty: 474
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: Honda VTX 1300C
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: buchalter »

Tomson pisze:Biore dosyc często i oboje spokojnie pakujemy się na 535
Zazdroszczę. Mojej żonie i w kombi za mało miejsca ;)

Pewnie żeby mówić o plusach i minusach (od strony czysto praktycznej) przyczepek, to trzeba sprawdzić empirycznie, jak to z nimi jest. Jeśli chodzi o estetykę, to dla mnie odpadają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: Tomson »

GLIWICKI pisze:
Tomson pisze:(...) W lipcu wróciła do Polski po miesiącznym wyjeździe ,i zabralismy się spokojnie z jej rzecaami i moimi tez i to bez żadnej przyczepki(...)
Faktycznie ... Własciwie to i sakwy niepotrzebne ...
Złota VISA zmieści się wszak w portfelu :mrgreen:
Fajnie by było jakby tak było :razz:
Ale tak serio to czy w podrózy motocyklem chodzi o to żeby wiząść pół domu albo tyle co do samochodu ??
Moja pakuje sie w 2 sakwy Frank Thomas Cargo ( dosyć spore), ja pakuje sie w wałek Louisa, w taknbag biore apteczke, dokumenty i takie tam i luz. Co można ładowac w taką przyczepe ? jedyne co mi przychodzi do głowy to jak ktoś chce tam wrzucic wszystko żeby motocykla nie obwieszac bagażem :roll:
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: GLIWICKI »

A gdzie sprzęt typu namiot, materace, spiwory, podstawowe akcesoria ...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Tomson pisze:Biore dosyc często i oboje spokojnie pakujemy się na 535.
Chcieć to móc ale mogłaby chcieć zabrać więcej. Nie mam przyczepy a zabieram swojej żonie co roku 3 pary butów, pewnie wolałaby sześć.
GLIWICKI pisze:Złota VISA zmieści się wszak w portfelu :mrgreen:
Gliwicki trafił w sedno. Podróż z przyczepką to sposób na tanie wakacje. Można wziąć ze sobą zapas żarcia na 4 tygodnie. Zresztą zapytaj Antka, który z przyczepką zwiedził pół europy :)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: Tomson »

śpiwory sa lekkie i trzymają sie spokojnie na sakwach a plecaczek ma podparcie dla rąk. materacy żadnych nie biore bo po co. namiot montuje do louisa i sie trzyma ( 3 osobowy).
Inne przedmioty - ?? czyli jakaś kuchenka i takie tam wynalaski ?? nigdy nie brałem bo jak jade gdzieś daleko to też po to żeby spróbowac miejscowej kuchni a nie gotowac na urlopie :)

[ Dodano: Czw Paź 07, 2010 2:36 pm ]
rzeznia_numer_5 pisze:
Tomson pisze:Biore dosyc często i oboje spokojnie pakujemy się na 535.
Chcieć to móc ale mogłaby chcieć zabrać więcej. Nie mam przyczepy a zabieram swojej żonie co roku 3 pary butów, pewnie wolałaby sześć.
GLIWICKI pisze:Złota VISA zmieści się wszak w portfelu :mrgreen:
Gliwicki trafił w sedno. Podróż z przyczepką to sposób na tanie wakacje. Można wziąć ze sobą zapas żarcia na 4 tygodnie. Zresztą zapytaj Antka, który z przyczepką zwiedził pół europy :)
No to jest jakiś pomysł, tylko koszt takie przyczepki pewnie mały nie jest , no i motor chyba też troche wiecej pali prawda ? Własnie , ciekawe jak większe jest spalanie z takim kajakiem na kułkach z tyłu :?:
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Tomson pisze: Inne przedmioty - ?? czyli jakaś kuchenka i takie tam wynalaski ?? nigdy nie brałem bo jak jade gdzieś daleko to też po to żeby spróbowac miejscowej kuchni a nie gotowac na urlopie :)
Niby fakt, ale jak mi po całym dniu na czczo nie chciała zadziałać karta w rumuńkiej restauracji a nie miałem gotówki to żałowałem że nie miałem miejsca na awaryjna zupkę chińską ;)

[ Dodano: Czw Paź 07, 2010 2:39 pm ]
Tomson pisze: No to jest jakiś pomysł, tylko koszt takie przyczepki pewnie mały nie jest , no i motor chyba też troche wiecej pali prawda ? Własnie , ciekawe jak większe jest spalanie z takim kajakiem na kułkach z tyłu :?:
A to faktycznie ciekawe, może by się wypowiedzieli o zaletach i wadach ludzie którzy mieli takie ustrojstwa: Antek i Stilgar69 ;)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: Tomson »

rzeznia_numer_5 pisze:
Tomson pisze: Inne przedmioty - ?? czyli jakaś kuchenka i takie tam wynalaski ?? nigdy nie brałem bo jak jade gdzieś daleko to też po to żeby spróbowac miejscowej kuchni a nie gotowac na urlopie :)
Niby fakt, ale jak mi po całym dniu na czczo nie chciała zadziałać karta w rumuńkiej restauracji a nie miałem gotówki to żałowałem że nie miałem miejsca na awaryjna zupkę chińską ;)

[ Dodano: Czw Paź 07, 2010 2:39 pm ]
Tomson pisze: No to jest jakiś pomysł, tylko koszt takie przyczepki pewnie mały nie jest , no i motor chyba też troche wiecej pali prawda ? Własnie , ciekawe jak większe jest spalanie z takim kajakiem na kułkach z tyłu :?:
hehe ja na takie chwile zawszwe kitram snikersa :)

A to faktycznie ciekawe, może by się wypowiedzieli o zaletach i wadach ludzie którzy mieli takie ustrojstwa: Antek i Stilgar69 ;)


[ Dodano: Czw Paź 07, 2010 2:40 pm ]
heh , ja na takie chwile zawsze kitram awaryjnego snikersa :)
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: Stilgar »

W zeszłym roku jadąc do Zdworza z przyczepką zabrałem do przyczepki
-koszulki zlotowe
-komputer dla Zuzi
-kask dla Zuzi
i wiele innych .
Przyczepka czasem się przydaje.
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: kyller »

dyskusja o dupie maryni
spokojnie na 22 dniowy wyjazd do syrii w dwie osoby
pakujesz sie bez przyczepki
zabierajac dwie dętki, kompresor, komplet narzedzi, namiot, spiwory, cała kuchnię,(maszynka menazki, 4 kubki (tak 4 bo ja kawe pije w małym :mrgreen: ) materac, kamere video, aparat, zaelazny zapas żarcia w tym dwa gatunki kawy :mrgreen: jako rzeczy niezbedne
oraz mieszcza ci sumie takze luksusy typu
elektryczna pompka do materaca czy przetwornica 12->220
a wracajac mozesz jeszcze zapakować kupiona na bazarze fajkę wodną

kwestia wprawy i umiejętności oczywiscie
Awatar użytkownika
thomek13
Posty: 773
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:49
Motocykl: BMW C600 Sport
Lokalizacja: Dreieich - Słubice
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: thomek13 »

rzeznia_numer_5 pisze:Stilgar69
Grzesiek nawet się nie zczaił hehe

Przyczepka jest praktyczn jeżeli chodzi o bagaż i trudno się z tym nie zgodzić! Jeżeli chodzi o jazdę to myślę, że jest nie praktyczna i jeździ się gorzej (nie jeździłem, ale przypuszczam) na krętej drodzę i w górach, w koleinach i w korkach.

Wizualnie jest to dla mnie nie do przyjęcia, pmijając to że za MTkiem byłaby cały czas w powietrzu i nie dotykała by ziemi. No chyba żebym stanął na czerwonym :mrgreen:

Moim zdaniem to albo sam motocykl, ewentualnie sakwy, kufry, tankpady itp albo samochód osobowy lub ciężarowy jak komuś mało miejsca, ale przyczepka za motocyklem to jak kula u nogi :wink:
- sprzedaż samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli
- pomoc w zakupie pojazdu w Niemczech
- załatwienie wszelkich formalności i transport pod dom
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: rzeznia_numer_5 »

kyller pisze:... na 22 dniowy wyjazd do syrii w dwie osoby
pakujesz...
A akwarium dla mrówek, brązowe popiersie lenina, deskę do prasowania, zegar z kukułką, kije do golfa oraz worek cementu portlandzkiego to mądralo niby gdzie?

A tak, masz przyczepkę i nie ma problemu, ha!

[ Dodano: Czw Paź 07, 2010 8:03 pm ]
al99 pisze:F.W.P.o.D.M.J.S
FABRYKA WSZELKICH PIERDOŁ oraz RZECZY DZIWNYCH MISTRZA JANA SEBASTIANA
To Ty może oferowałeś takie przyczepki w stanie surowym na allegro z 2 tygodnie temu? Może to było na otomoto tyle że oglądałem na allegro.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: al99 »

rzeznia_numer_5 pisze:
kyller pisze:... na 22 dniowy wyjazd do syrii w dwie osoby
pakujesz...
A akwarium dla mrówek, brązowe popiersie lenina, deskę do prasowania, zegar z kukułką, kije do golfa oraz worek cementu portlandzkiego to mądralo niby gdzie?

A tak, masz przyczepkę i nie ma problemu, ha!

[ Dodano: Czw Paź 07, 2010 8:03 pm ]
al99 pisze:F.W.P.o.D.M.J.S
FABRYKA WSZELKICH PIERDOŁ oraz RZECZY DZIWNYCH MISTRZA JANA SEBASTIANA
To Ty może oferowałeś takie przyczepki w stanie surowym na allegro z 2 tygodnie temu? Może to było na otomoto tyle że oglądałem na allegro.




Przyznam iż temat się fajnie rozwiną,
krótko mówiąc pomysł się nawiną kilka lat temu, marzyłem o ogonie z tyłu no i sobie sprawiłem N31, niestety w stanie pożal się Boże, a jako że mam sentyment do oldtimera wziołem się za jego remont.
Problemy oczywiście są nie małe, orginalne uszczelki,kółeczko zawiasy itp.
co do jazdy w tym przypadku n-31 sprawa jest troszkę utrudniona ,za wysoki środek ciężkości i niestabilna konstrukcja samej ramy wpływa na samą jazdę,ale nie można tu powiedzieć że podczas jazdy z prędkością 80/100 km/h ogon frunie w powietrzu, po załadowaniu ok 30kg bagażu problemy ustają,jedynie podczas hamowania trzeba mieć na uwadze iż mamy za sobą coś co może nas wyprzedzić.
Nie będę tu się rozpisywał bo temat jest raczej ogólnie klarowny. co do wyprodukowania repliki jak już pisałem koszty nie są małe i nakład czasowy jest ogromny.nie wspomnę już o innych wymogach. No cóż wziołem się więc za powolne wykonanie tej całej złożonej procedury i jakoś mi idzie powoli. Na dzień dzisiejszy są już postępy w 50% całej inwestycji,ale na razie nic nie nie oferowałem i nie oferuję do sprzedaży.
2) Model drugiej przyczepy która ma spełnić moje oczekiwania i samo zadowolenie to model wzorowany na uni-go (nie plagiat, ale musiałem zaczerpnąć jakieś natchnienie)
zawieszenie amortyzowane ,wleczone, bardziej stabilne,nisko osadzony środek ciężkości,ergonomiczna paka,lekka konstrukcja, a co za tym idzie możliwość pokonywania zakrętów bez obawy że mnie moduł wyprzedzi, mam cichą nadzieję że na przyszły rok gotowym modelem zabiorę potrzebne rzeczy choć by na otwarcie sezonu w Kletnie, czas pokarze .
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: Marecki »

kyller pisze:
spokojnie na 22 dniowy wyjazd do syrii w dwie osoby
pakujesz sie bez przyczepki
zabierajac dwie dętki, kompresor, komplet narzedzi, namiot, spiwory, cała kuchnię,(maszynka menazki, 4 kubki (tak 4 bo ja kawe pije w małym :mrgreen: ) materac, kamere video, aparat, zaelazny zapas żarcia w tym dwa gatunki kawy :mrgreen: jako rzeczy niezbedne
oraz mieszcza ci sumie takze luksusy typu
elektryczna pompka do materaca czy przetwornica 12->220
a wracajac mozesz jeszcze zapakować kupiona na bazarze fajkę wodną
a z ciuchów na zmianę to zabierasz pewnie tylko prezerwatywy :mrgreen:
kyller pisze: kwestia wprawy i umiejętności oczywiscie
No, przy odrobinie wprawy to starczy gumowa rękawiczka - 5 w 1 :tongue:
kyller pisze: dyskusja o dupie maryni
Faktycznie, jak to zwykle w życiu bywa będą zwolennicy i przeciwnicy przyczepek.

a tak na poważnie - Kyller dla jasności napisz jeszcze czy jechałeś sam czy z plecaczkiem ?
Nie twierdzę że w dwie osoby nie da się spakować, ale przyczepka mogłaby to ułatwić .


Al99
Nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na kupno przyczepki zwłaszcza że może ona być potrzebna 1-2 razy w roku .
Zastanów się czy nie warto by było zrobić coś w rodzaju wypożyczalni ?!
Problemem jest oczywiście odległość do Ciebie (Tychy),
ale mógłbyś rozstawić po kraju 3-4 przyczepki w strategicznych miejscach
tak aby każdy zainteresowany mógł podjechać do najbliższego punktu i wypożyczyć przyczepkę na kilka dni za rozsądną kwotę .
Pozdrawiam
Marek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: Stilgar »

thomek13 pisze:Grzesiek nawet się nie zczaił hehe
Zczaił , zaczaił ale daje się rzeźni wygadać
thomek13 pisze:Wizualnie jest to dla mnie nie do przyjęcia, pmijając to że za MTkiem byłaby cały czas w powietrzu i nie dotykała by ziemi.
To prawda moja też nie koniecznie chciała dotykać ziemi, za to opona nie podlegała zużyciu. :mrgreen:
thomek13 pisze:Jeżeli chodzi o jazdę to myślę, że jest nie praktyczna i jeździ się gorzej (nie jeździłem, ale przypuszczam) na krętej drodzę i w górach, w koleinach i w korkach.
Jedyny problem jaki zauważyłem to cofanie na parkingach, w innych przypadkach nawet nie wiedziałem że ją mam
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: kyller »

marecki
przciez napisałem że w dwie osoby
i to jest packing na pełen biwak w miejscach dzikich i bez cywilizacyjnych
a jak czyjs plecaczek musi zabierać za dużo gratów no to nie wiem ..
hint-> czas na zmiany
jak dla mnie jazda motocyklem z przyczepka jest nieporozumieniem
takim samym jak 5% wódka smak nadal obrzydliwy a narąbać sie nie idzie
ale oczywiscie co kto woli :mrgreen:
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co myślicie o przyczepkach motocyklowych

Post autor: al99 »

kyller pisze:marecki
przciez napisałem że w dwie osoby
i to jest packing na pełen biwak w miejscach dzikich i bez cywilizacyjnych
a jak czyjs plecaczek musi zabierać za dużo gratów no to nie wiem ..
hint-> czas na zmiany
jak dla mnie jazda motocyklem z przyczepka jest nieporozumieniem
takim samym jak 5% wódka smak nadal obrzydliwy a narąbać sie nie idzie
ale oczywiscie co kto woli :mrgreen:


Jak to się mówi :Kwestia gustu i upodobania nie podlega dyskusji,i nie można nikogo non stop negować bo powiedzmy że nasze zdanie zawsze jest naj naj naj i tylko to co mi się podoba jest dobre dla wszystkich. Bez urazy oczywiście, sugestia taka nawineła mi się po przeczytaniu wielu postów.
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
ODPOWIEDZ