kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Szymon »

pestek pisze:Zaciekawił mnie kask Airoh SV55, podobno można zdemontować szczękę i po dokupieniu szybki zrobić z niego JET55S - czyli 2 kaski w jednym, za cene 690+200szybka... jak przymierzałem wydawał mi sie nieco masywny.
Wczoraj jako pierwszy swoj zakup kupilem na bajzlu tego AIROHA o ktoryn piszesz.
Ztargowalem do 650 . Mysle ze mozna urwac jeszcze wiecej. Dzis jezdzilem i jak na pierwsze doswiadczenia to wg mnie pozytywnie .
pestek pisze:A ta blenda na zewnątrz nie powoduje huku przy wyższych prędkościach?
Kolega narzekal na to rozwiazane wlasnie w NOLANIE - teraz fundnal sobie SHUBERTA i nie narzeka.
A Airoh SV55 tez ma blende w srodku.
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marecki »

Przymierzam się do zakupu drugiego kasku .
W tej chwili mam Caberg Riviera - nie jest zły ,
ale jest jakoś tak ukształtowany wewnątrz że nie mogę założyć okularów przeciwsłonecznych .
Przymierzałem Caberg Downtown S i był problem z rozmiarem ,
55-56 był za ciasny, a 57-58 odrobinkę za luźny .
W tym mniejszym dodatkowo bardzo przeszkadzał mi pasek pod brodą który był jakoś dziwnie umocowany i uciskał krtań .

Chciałbym przymierzyć Airoh JET55S - czy ktoś orientuje się który z poznańskich sklepów oferuje te kaski ?
Pozdrawiam
Marek
Obrazek
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wuem »

pestek pisze:Zaciekawił mnie kask Airoh SV55, podobno można zdemontować szczękę i po dokupieniu szybki zrobić z niego JET55S - czyli 2 kaski w jednym, za cene 690+200szybka... jak przymierzałem wydawał mi sie nieco masywny.
W czwartek dostałem Airoh SV55S czyli wersję sport (nie idzie przerobić na Jet-a chyba). Co prawda nie przejechałem w nim jeszcze setek kilometrów, żeby móc coś więcej powiedzieć, ale pierwsze wrażenia pozytywne. Jest w miarę cichy, waga 1700, no ale jakoś strasznie się tego nie czuje (przy otwartej szczęce trochę bardziej czuć wagę tego kasku). Blenda jest dużym plusem kasku. Po pierwsze przeciwsłonecznie, a po drugie pełni rolę takiej mini szybki przy otwartej szczęce.
No i ważna informacja dla okularników - szczęka otwiera się i zamyka bez konieczności zdejmowania okularów. Blenda też okularom nie przeszkadza, kask ma też "rowki" coby się łatwiej okulary zakładało.

Z minusów, to trochę podwiewa pod brodę, bo w wersji sport nie ma podbródka w kasku, ale są miejsca na mocowanie tego podbródka, więc można dokupić/dorobić.
Pasek na początku gniecie w grdykę, ale moja szyja się po 2-óch dniach przyzwyczaiła :)
Tyle narazie mogę napisać. Pojeździmy - zobaczymy.

Kupiłem go za 488zł w sklepie www.moto-center.pl
Jednak jeżeli się zdecydujesz, to radzę się uzbroić w cierpliwość - czekalem niecałe 2 tygodnie. Dobrze jest też do nich dzwonić i pospieszać, bo inaczej można jeszcze dlużej czekać.
Aha kask jest nielakierowany - na skorupę bezbarwny lakier nałożony.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: tacim »

witam możecie mi powiedzieć czy lapiej miec kask z pełną szybką czy taka jak duże okulary? Co prawda jeszcze nie mam moto ale już musze o tym pomyslec.
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

tacim pisze:witam możecie mi powiedzieć czy lapiej miec kask z pełną szybką czy taka jak duże okulary? Co prawda jeszcze nie mam moto ale już musze o tym pomyslec.
Zdecydowanie z długa szybą i to nie taka do brody tylko za brodę. Kaski z krótkimi szybkami są na skutery na których więcej jak 50 nie pojedziesz. Jak na Moto popędzisz 90 - 100 to cię zawieję bez szyby.
Obrazek
Awatar użytkownika
kasia-jaro
Posty: 1037
Rejestracja: 02 października 2007, 19:26
Motocykl: wigry 3
Lokalizacja: Pcin Dolny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kasia-jaro »

Marcin pisze:Kaski z krótkimi szybkami są na skutery na których więcej jak 50 nie pojedziesz.
ale po powrocie na podwórko można się glebnąć na trawkę i kury mają zaj... naturalną wyżerkę :mrgreen: nie tam jakieś pasze :mrgreen:
Obrazek
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: tacim »

A No tak racja :grin: a coś była mowa o parowaniu szyb? Jak z tym jest ostatnio widziałem chłopaka co miał szybę jak okno w łazience.
Awatar użytkownika
kasia-jaro
Posty: 1037
Rejestracja: 02 października 2007, 19:26
Motocykl: wigry 3
Lokalizacja: Pcin Dolny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kasia-jaro »

Jak z tym jest ostatnio widziałem chłopaka co miał szybę jak okno w łazience.
bo to był ten któremu żona powiesiła mokrą bieliznę w środku na sznurkach
Obrazek
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: sart »

ja nabyłem takie "garnki" http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=342849783 nasza rodzima robota, ale niezłe - i te dodatkowe okularki są świetne
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: tacim »

No wygląda całkiem przyjemnie i cena wery ładna. Muszę podjechac do sklepu zobaczyć jaki łeb mam duży co by kasku 5 razy nie przesyłać w tą i spowrotem :)
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wwwolti »

sart pisze:ja nabyłem takie "garnki" http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=342849783 nasza rodzima robota, ale niezłe - i te dodatkowe okularki są świetne
tej firmy kupiłem kask dla córki. porządnie wykończony, za taką kasę to rewelacja.
oni produkują kaski dla wielu producentów, z tego co mówił gość to min brandują te kaski logiem HELMET i sprzedają razy dwa :) nawet pokazywał mi jakiś model... matowy szczękowiec, nie pamiętam dokładnie symbolu.
pozdr
Wojtek
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: tacim »

Ja mam wrażenie, że matowy cięzko utrzymać w czystości.
kemot27
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kemot27 »

Ja kupiłem piekny kask szczękowy airoha, z wysuwana przyciemniana blenda super sprawa,kask mozna bez problemu przerobic na otwarty,cena 520 super ergonomia i wygoda polecam.
Pamietajcie lepiej wydac trochwe wiecej kaski i kupic porzadny kask , bo głowa sie juz nie zrosnie tak jak reka czy noga.Sam zamierzalem wydac do 250 zeta na kask jednak paru doswiadczonych motocyklistów odwiodło mnie od tego pomysłu,Pozdrawiam :motorcycle:
HARM
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: HARM »

tacim masz złe wrażenie
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: StesiU »

tacim tez tak myslalem, wszyscy odradzali ale i tak kupilem matowy bo mi sie podobał :) wcale nie jest tak zle z utrzymaniem czystości
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pestek »

StesiU pisze:tacim tez tak myslalem, wszyscy odradzali ale i tak kupilem matowy bo mi sie podobał :) wcale nie jest tak zle z utrzymaniem czystości
potwierdzam tez mam mat.

Co do kasku HJC CL-33, byłem wczoraj, przymierzałem. Wszystkie rozmiary miałem na głowie . Nie dobrałem sobie. Grube szwy uciska w niektórych miejscach. Nie wiem na jakiej podstawie mówią że HJC dorównuje Nolanowi, na pewno nie w przypadku tego modelu. Jest bardzo nie wygodny wewnatrz, ani mi ani żonie nie udało sie dobrac takiego który bye gdzies nie uwierał. O dziwo model CL-22 był bardzo wygodny z miejscem na uszy, ale ten drugi był z dużym daszkiem i bez wentylacji, wizualnie nie za bardzo jakoś. Z HJC rezygnuję :(
Kupiłem natomiast tam gdzie napisał wuem tego Airoha SV55. Juz go do mnie wysłali ponoć. Dam znac po pierwszych testach.
Otwartego nadal szukam...
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

Mat i tylko mat !!!! Mam Nolana N42 matrix w macie i jeszcze nie czyściłem bo nie ma potrzeby !!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: GLIWICKI »

Czy ktos jeszcze ma jakies doswiadczenia z kaskami NAXA?
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
m.rozanski
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: m.rozanski »

a ja mam takie pytanie. czy ktos uzywal ktoregos z tych kaskow? http://allegro.pl/item348609867_agv_kas ... ozm_m.html lub http://allegro.pl/item346711723_agv_kas ... ozm_l.html
czy jest jeszcze jakas roznica oprocz tego ze w tym drozszym mozna wyjac srodek i go wyprac? czy tylko tym sie roznia? a tak ogolnie to co sadzicie o firmie agv? rozpietosc cenowa dosc duza bo sa tez po 2500zł napiszcie swoje opinie o tych 2 kaskach. i co byscie brali jeszcze pod uwage w podobnej cenie o podobnym wygladzie. pozdrawiam
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wuem »

m.rozanski pisze:a ja mam takie pytanie. czy ktos uzywal ktoregos z tych kaskow?
co prawda nie te, ale miałem no głowie AGV szczękowca. Myślałem naawet nad kupnem, ale po przymierzeniu bardzo zdziwiło mnie że nie ma on żadnej gąbki wewnątrz na wysokości uszu. Dookoła wszędzie jest, a na uszach pusto.

Co do marki, to sprzedawca mowił, że to dobre kaski, że produkują jeszcze pod innymi markami - na ile to prawda, to nie wiem.

[ Dodano: Nie Kwi 27, 2008 10:53 am ]
kurde bele. coś mi się pochrzaniło.. Z AGV styczności nie miałem :oops: pisałem o ARC a z rozpędu napisałem AGV wybaczcie. podobne trzyliterowe nazwy :P
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
HARM
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: HARM »

m.rozanski pisze:co byscie brali jeszcze pod uwage w podobnej cenie o podobnym wygladzie
o tym akurat napisałem kilka postów wcześniej
m.rozanski
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: m.rozanski »

co do kasku gpmoto to nie zabardzo jak dla mnie- ciemna szyba, kolega pestek napisal ze kask hjc jest wewnatrz niewygodny. zastanawiam sie caly czas nad tym agv. tylko narazie nie mam o tym kasku zadnych opin ani zlych ani dobrych wiec caly czas czekam na wypowiedzi innych
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pestek »

wuem pisze:Myślałem naawet nad kupnem, ale po przymierzeniu bardzo zdziwiło mnie że nie ma on żadnej gąbki wewnątrz na wysokości uszu. Dookoła wszędzie jest, a na uszach pusto.....
pisałem o ARC a z rozpędu napisałem AGV wybaczcie. podobne trzyliterowe nazwy :P
Moja żonka ostatnio przymierzyła HJC ale model CL-22 (CL-33 - niewygodny pisałem powyzej) i ten cl-22 tez nie miał gabki tam gdzie ucho. Bardzo jej sie to spodobało po tym jak w obecny Airoh uwiera ja w ucho... wiec to chyba nie wada, teraz własnie takiego szukamy. Po co Ci ta gąbka tam? W to miejsce można jakiś głośniczek zamontować. No chyba ze jest tak skonstruowany ze z samego rogu brak ocieplenia i wieje w uszy...
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wuem »

gąbka choćby po to żeby trochę wyciszyła i trochę ciepełka dała w chłodniejsze dni.
Tak jakoś dziwnie się czułem z tą pustką na uszy
Wiadomo, że wszystko ma swoje wady i zalety, ale ja bym raczej takiego kasku nie kupował. Jestem przekonany, że będzie głośniejszy niż taki z gąbką, no i tak jak pisałeś może podwiewać.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pestek »

to zależy jak jest wykonany, jeśli wzdłuż brzegu jest gąbka (tzn. na policzkach, skroniach) a tylko nad mocowaniem paska jest pusto to do uszu wiatr nie ma prawa dojść, to samo tyczy sie dźwięku, ale nie wiem jak dokładnie wyglądał ten kask o którym Ty piszesz wiec nie ma co dywagować ;)

ja właśnie przed chwilą dostałem SV55-S Sport i pierwsze wrażenie pozytywne; miła wyściółka, 4 regulowane wloty powietrza, jakas klapeczka z lewej strony, nie wiem czy to pod bluetootha? wuem rozgryzłeś temat?
Zestaw do tego aby zrobić z niego kask otwarty kosztuje ok 200zł prawdopodobnie go zakupię.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
ODPOWIEDZ