kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: leszekk »

bzn pisze:poprostu wziełam ten ktory byl wygodny i rozmiarowo pasowal
I tego się należy trzymać - kask musi pasować na głowę i dawać komfort gdyż niewygodny albo źle dopasowany kask wpływa na bezpieczeństwo. Moim zdaniem nawet bardziej, niż te wszystkie atesty. Atesty mogą się przydać w sytuacji krańcowej (czego nikomu nie życzę i nie dlatego kaski dla siebie kupujemy), wygodny i dobrze dobrany kask ma zapobiegać sytuacjom krańcowym.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
izula
Posty: 227
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:37
Motocykl: czerwona strzała
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: izula »

Tylko nie kupuj szczękowca NAXA. Koleżanka buja się z nim reklamacja za reklamacją. Szczęka w ogóle się obluzowała, co niby wezmą do naprawy to wraca jeszcze gorszy. Odradzam
W dyktaturach to władza daje kasę
W demokracjach to kasa daje władzę


była Virago 535
była Suzuki GSR 600
jest Suzuki GSXR 600
Awatar użytkownika
SANDWOLF
Posty: 340
Rejestracja: 21 września 2010, 15:07
Motocykl: Hornet 600
Lokalizacja: Konin
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: SANDWOLF »

Sprawiłem sobie na święta Nolana n 43. Kupiłem na stronce http://www.msmoto.pl/19-otwarte?p=2 za 565 zł. Firmę wypatrzyłem na ostatnim motobazarze w Poznaniu i tam przymierzałem hełm, ale przy innych zakupach kasy starczyło tylko na kask dla dziewczyny, dlatego przetestowana została również internetowa droga zakupu. Zamówiłem w środę, dzisiaj odebrałem z poczty. Jakby ktoś się zastanawiał - polecam :rock:
Tomek

"Zdenerwowanie to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych."

http://www.youtube.com/watch?v=IYJYA0P5ls8
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: elcede »

Chyba jednak zdecyduje sie na ten: http://allegro.pl/kask-v-can-210-szczek ... 53394.html
Ma chyba to samo co MTR, 3 gwiazdki u SHARP'a (MTR nie ma testow) i nawet ladnie wyglada (nie bedzie widac na nim komarow :P).
Co myslicie o nim? Jezdzil ktos w tym?
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
lukeswirus
Posty: 588
Rejestracja: 28 marca 2011, 14:18
Motocykl: TRACER 7
Lokalizacja: ZABRZE
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: lukeswirus »

trochę ciężki ten V-Can
YAMAHA TRACER 7
Awatar użytkownika
Retman
Posty: 348
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 11:03
Motocykl: ;-)
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Retman »

Witam
Drodzy koledzy,może coś podpowiecie,który z kasków byście wybrali,niestety nie stać mnie na nic lepszego.Chcę najpierw zakupić kask,szukam motocykla w okolicach Wawy,ewentualny dalszy transport przczepka/bus raczej nie wchodzi w rachubę-dodatkowe koszty.Myślę że w granicach 100-120 km mógłbym przejechać ,,nowym,,nabytkiem :P .
Jest jedna Virago którą się interesuję,właśnie w takiej odległości od Wawy,jeśli sprzedający będzie pewny swojego sprzętu i wszystko sprawdzę,to bym nią wrócił.
Kaski nic specjalnego,który ew.wybrać?

http://moto.allegro.pl/kask-ls2-of560-1 ... 87903.html
http://moto.allegro.pl/kask-helm-orzesz ... 63366.html
http://moto.allegro.pl/kaski-jst-kjs-40 ... 75116.html
Dziękuję.
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: elcede »

Mam małe doświadczenie ale używam już jaki z szyba typy jet (podobny do tego ls2), mam też orzeszek i teraz kupiłem kask ls2 tylko z otwierana szczęka.
- orzeszek mam tylko po to żeby go wsadzić do sakwy w razie jak się trafi pasażer. Myślałem ze okulary będą nie potrzebne ale się okazało ze w moim przy uszach ten materiał nie przystawał do uszu i wiatr strasznie przeszkadzał więc dokupiłem oddzielnie gogle.
- jet jest fajny, łatwo się zakłada iw lato jest fajnie. Tylko gorzej jak jest zimno (ja używam do niego takiej maski neoporopenowej i jest już lepiej). W tym ls2 te mocowania duo szyby powodują hałas (w moim szczekowcu jest takie)
jeśli chcesz konkretnie taki to proponuje z szyba.
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pisior »

1 :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Adziel
Posty: 1608
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 21:13
Motocykl: Yamaha xv 1000 GE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 57
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Adziel »

Na lato może być..a na resztę sezonu kup szczękowca.Żuchwy szanuj :D :rock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Mocho »

wziąłbym pierwszy tylko w połysku, ja kupiłem matowy, fajnie wyglądał... na początku, widać każdy bród i ciężko się go czyści ;)
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pisior »

Mocho pisze:wziąłbym pierwszy tylko w połysku, ja kupiłem matowy, fajnie wyglądał... na początku, widać każdy bród i ciężko się go czyści ;)
co racja ,to racja ,popieram mat jest do d :nazdrowie:
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: leszekk »

leszekk pisze:kask musi pasować na głowę i dawać komfort gdyż niewygodny albo źle dopasowany kask wpływa na bezpieczeństwo.
Zatem kupowanie kasku na podstawie katalogu, reklam w gazetach czy w Internecie to (niezależnie od założonego budżetu - czy 200 zł czy 2500 zł) to NIEPOROZUMIENIE. W pierwszej kolejności przymierz kask na głowę, potem myśl skąd wziąć kasę na ten, który pasuje a na koniec zrób zakup przez allegro czy w sklepie internetowym.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Grim »

Mam takiego jak ten nr.2, często w nim jeżdżę, ale jest to zabawka. Na ładną pogodę, spokojne przejazdy po okolicy.
Chociaż raz mi głowę ochronił, przy "lekkiej glebie". I dobrze zniósł to uderzenie, nieco pastowania, klejenia i śladu nie ma. Nie chciałbym tamtego uderzenia odegrać bez kasku.

Ogólnie polecam przejść się do jakiegoś okolicznego sklepu z sprzętem motocyklowym, czasem zdarza się że można dopaść jakiegoś BOXa, NAXA, MDS czy LS2 ze starszej serii w nieco niższej cenie. A jak nie to poprzymierzać a potem polować na allegro.
vel Socjopata
Awatar użytkownika
Retman
Posty: 348
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 11:03
Motocykl: ;-)
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Retman »

Super,dzięki za szczere podpowiedzi!
pozdro
Awatar użytkownika
Retman
Posty: 348
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 11:03
Motocykl: ;-)
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Retman »

Ok.kask dobrany :D ,bardzo podobny model jak ten http://moto.allegro.pl/kask-ls2-of560-1 ... 87903.html dziś przy Modlińskiej w Wawie gdzie mieszkam,w jednym sklepie zaśpiewał mi 190 :shock: ...to ja do wyjścia :lol: ,to on mi mówi 150 :? ,ok.mówię sobie,idę kilkaset metrów do innego,tam ceni 150,po małym targu :P 140...jak w Turcji...
Byłem też w salonie Yamahy,który jest nieopodal,tam to ceny kosmos,jeśli chodzi o części do modelu 535,to jest wszystko,najmiejszych problemów :D ,np.kompletne sprzęgło ok.1tyś euro,tra la la.. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2012, 09:49 przez Retman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukeswirus
Posty: 588
Rejestracja: 28 marca 2011, 14:18
Motocykl: TRACER 7
Lokalizacja: ZABRZE
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: lukeswirus »

ja ostatnio zastanawiam się nad tym http://allegro.pl/nowosc-kask-otwarty-a ... 03458.html. Bardzo fajnie mi leży na głowie :)
YAMAHA TRACER 7
Awatar użytkownika
Retman
Posty: 348
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 11:03
Motocykl: ;-)
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Retman »

Hey,zapomniałem dodać :D ,oczywiście jak koledzy doradzili...jest czarny połysk Obrazek
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: elcede »

elcede pisze:Chyba jednak zdecyduje sie na ten: http://allegro.pl/kask-v-can-210-szczek ... 53394.html
Ma chyba to samo co MTR, 3 gwiazdki u SHARP'a (MTR nie ma testow) i nawet ladnie wyglada (nie bedzie widac na nim komarow :P).
Co myslicie o nim? Jezdzil ktos w tym?
No i wyszlo tak ze tego V-CAN'a nie kupilem (sprzedawca sie do tej pory nie odezwal na pare moich pytan).
Pozniej wpadl mi w oko taki kask: LS2 Ride FF386.1 http://allegro.pl/kask-ls2-ff386-1-ride ... 68826.html. Swoja droga nie polecam sprzedawcy bo same problemy z nim mialem jesli chodzi o przesylke i wymiane na inny rozmiar a nawet na inny model (drozszy). Skonczylo sie na tym ze sprzedawca dostal neutrala a ja w odwecie negatywa. Ale jesli chodzi o kask to jest troche za glosny, po dokladnym obejrzeniu stwierdzilem ze moze to byc wina konstrukcji szyby i jej mocowania: widac na zdjeciu 1 taki czarny plastik ktory sie przekreca i zdejmuje zeby zdjac szybe i tak mysle ze to powietrze oplywajace ten plastik plus wytlocznia w szybie moga byc tego przyczyna.
W koncu zakupilem inny model LS2 Delta FF369.4 http://allegro.pl/kask-ls2-ff369-4-delt ... 89728.html. Czekam teraz na dostawe i moze uda sie przejechac troche i zobaczyc czy ten tez taki bedzie (oby nie)
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Grim »

Niestety, szczękowce jak te, z niskiej półki, mają to do siebie że są głośne. Często to się zmienia z modelu na model, tutaj nieco uszczelka źle uformowana, tam przerwa nieco większa przez co gwiżdże.
Sam mam BOX'a FX-1 którego zakupiłem 2 lata temu w bardzo podobnej cenie. Męczące to dość jest gdy jadąc pod wiatr czy z prędkościami 90km/h + on zaczyna szumieć, gdy wiatr podwiewa pod maskę, prosto na oczy... sporo takich "drobiazgów" jest które strasznie przeszkadzają. Swego czasu miałem okazję wypróbować Caberg Trip (dziś Konda czy tam Rhino) - potężna różnica, a to wciąż nie jest wysoka półka.
vel Socjopata
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: elcede »

elcede pisze:
elcede pisze: W koncu zakupilem inny model LS2 Delta FF369.4 http://allegro.pl/kask-ls2-ff369-4-delt ... 89728.html. Czekam teraz na dostawe i moze uda sie przejechac troche i zobaczyc czy ten tez taki bedzie (oby nie)
No wiec dostawa byla wczoraj (calkiem szybko). Kask L zamiast M i dobrze lezy (przylega wszedzie).
Jesli chodzi o roznice co do poprzedniego to troche ciezej zamknac szczeke majac kask na glowie (moze to sie wyrobi, albo ja sie naucze jak to robic). Niestety pogoda taka ze narazie nie sprawdzilem jak z glosnoscia. Wysuwanie okularow calkiem niezle (chociaz w moim sie nie chowaja do konca-tak z pol cm wystaja). Szyba z racji innego mocowania troche ciezej sie otwiera (jest na zabki i ma chyba 5 czy 6 mozliwosci ustawienia). Co wazniejsze to podczas noszenia go wczoraj w domu na glowie i sprawdzania wszystkiego to mialem wrazenie ze szyba mniej paruje (a dokladniej to nie chciala mi zaparowac), dodatkowo jest nawiew na szybke od srodka kasku no i pinlock'i do mocowania dodatkowej szybki (koszt ok.90zl). Tak poza tym to jakos szczegolnie ciezki nie jest (jak bym znalazl dokladna wage w kuchni to moze bym go zwazyl).
Srodek jest wyjmowany (ten idacy przez caly kask), ale nie zauwazylem zeby dalo sie zdjac ten material, ktory przylega do policzkow, da sie go odpiac tak ze zwisa poza kask, ale na dole jest przymocowany i nie wiem czy w ogole demontowalny. Za to w miejscu uszu sa wyzlobienia na sluchawki wraz z materialem do ktorego mozna je na rzepy przyczepic i material jest dziurkowany w miejscu zakrywania sluchawek (wiec idzie wsadzic jakies audio).
Jeszcze jest roznica jesli chodzi o podniesienie szczeki maksymalnie do gory (zaskakuje wtedy w pewien sposob tak ze mamy pewnosc ze sie nie opusci).
Tak ze ogolnie jest na plus, chociaz poprzedni wydawal mi sie jak by troche lepiej wykonany, chociaz firma ta sama , moze to tylko wrazenie przez to ze tamten byl za maly bo LS2 troche zaniza rozmiarowke, ale teraz przynajmniej glowa mnie nie boli po zdjeciu kasku.
Jeszcze jedna wazna roznica: Delta posiada wiecej otworow wentylacyjnych bo z tylu jest do wyciagania powietrza z kasku, na gorze jest 2 stopniowy wentylacyjny, z przodu jest taki wiekszy (zapewne trafiajacy na szybe) i sa jeszcze na szczece takie boczne nie regulowane, ale nie moge sie dopatrzyc otworow w sordku kasku do nich wiec nie wiem czy nie sa to tylko atrapy.
Jak by ktos byl zainteresowany i mial jakies pytania to smialo.
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
piotrass_77
Posty: 150
Rejestracja: 01 stycznia 2012, 20:27
Motocykl: 535 rocz.91
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: piotrass_77 »

ale się naczytałem :)
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: elcede »

elcede pisze:
elcede pisze: Niestety pogoda taka ze narazie nie sprawdzilem jak z glosnoscia.
Dzisiaj korzystajac z troche lepszej pogody i cieplejszego dnia, wyprowadzilem maszyne (co prawda troche blota jeszcze u mnie na podworku i umazalem troche lale, ale mysle ze mi wybaczy :P).
Jesli chodzi o wygode to jest duzo lepiej do poprzedniego (spowodowane przez roznice w rozmiarze) chociaz w poprzednim kasku byla wkladka jak by kask byl za duzy a w tym jednak nie ma).
Jesli chodzi o zamykanie szczeki to takie zatrzasniecie jedna reka nie zawsze sie udaje, narazie opracowalem na to patent taki ze trzymam ta dzwignie od otwierania przy zamykaniu i jak dociagne do konca to puszczam i wtedy ladnie zaskakuje (i to wszystko jedna reka wiec nie jest zle). Otwieranie dziala bardzo sprawnie i szybko i co najwazniejsze przy maksymalnym otwarciu szczeki czuc ze klinuje sie w tym polozeniu wiec sama sie nie zamknie. Troche ciezko chodzi otwieranie szybki, ale moze to sie wyrobi (chociaz porownojac do kasku typu jet firmy NITRO ktory do tej pory uzywalem to tam troche lepiej jest to rozwiazane bo zabki sa do srodka a blokuje je taki sprezysty plastik). Jesli chodzi o parowanie szybki to nie jest zle na postoju troche paruje, ale wystarczy tylko ruszyc i od razu widac dzialanie nawiewu na szybke. Mam tylko problem z odgadnieciem w ktorym polozeniu suwaka z przodu otwory wentylacyjne sa otwarte, ale moze znajde jakas instrukcje do tego kasku.
Blenda to bardzo fajna sprawa, co prawda nie zaslania calego obrazu tak jak okulary, ale moze to i lepiej bo akurat tam gdzie popadaja lusterka widze normalnie. Otwieranie i zamykanie blendy bez problemu w rekawicach.
No i ostatecznie jazda:
Fajne jest to ze zanim rusze i wyprowadze moto z garazu to moge otworzyc szczeke i mam lepszy podglad na wszystko, a pozniej tylko zamknac i jechac. W czasie jazdy nie wieje za bardzo (dzisiaj akurat bylo u mnie bardzo wierznie wiec biore na to poprawke), jest oslonka od strony brody ktora mozna sobie na lato odpiac. Co do glosnosci to jest naprawde dobrze, szum oczywiscie jest, ale nie taki glosny i idzie wytrzymac, a jak wrzuce jakies sluchawki to bedzie znacznie lepiej. Odglosy motoru slychac glosniej niz ped powietrza przy predkosci okolo 80km/h. Obsluga wywietrznika na gorze, zarowno otwieranie jak i zamykanie jest bez problemowe w rekawicach.
I ostatnia rzecz: zapiecie kasku: bardzo fajnie i wygodnie zrobione, tylko raz trzeba je wyregulowac tak zeby bylo nam najwygodniej a pozniej juz tylko zapinanie (rowniez w rekawicach) jest bardzo proste, to samo jesli chodzi o rozpiecie kasku. Dodatkowo do paskow przyczepione sa takie materialowe podkladki ktore izoluja pasek od szyi, wiec nic nas nie podraznia. Jak za taka cene to jestem zadowolony. Moze kiedys jak bede mial wiekszy budzet to moze wymienie na cos markowego i bede sie dziwil jak moglem jezdzic w czyms takim, ale na chwile obecna po krotkiej przejazdzce jestem zadowolony.
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
PaTi
Posty: 108
Rejestracja: 03 marca 2012, 19:34
Motocykl: Mandaryna ! :)
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: PaTi »

No i dzisiaj pojawił się dylemat. Odwiedziliśmy z Authiliusem sklep moto-akcesoria.pl we Wrocławiu z zamiarem przymierzenia kasków integralnych: Caberg V2 407 i Caberg V2RR. Krótka rozmowa z konsultantem i już po chwili przymierzaliśmy kask Caberg HyperX z odpinaną szczęką. Wszystko niby git, ale ta odpinana szczęka nie wzbudziła w nas jakiegoś specjalnego zaufania. Lekka, plastikowa.. A cena samego kasku wyższa o jakieś 200 zł od planowanego wydatku w tym temacie. Zaczęłam się zastanawiać, czy popełnię jakiś błąd jeśli zdecyduję się jednak na kask integralny? Postawić na bezpieczeństwo i kupić integralny czy posłuchać kolesia ze sklepu i wpasować się kaskiem z odpinaną szczęką w jakiś wizualny wygląd motocyklisty?
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Grim »

A czym dokładnie was gość ze sklepu przekonał? (pamiętajcie że w jego interesie jest sprzedać wam jak najdroższy kask ;) ).
Ciężko jednoznacznie powiedzieć co wybrać na linii kask integralny -> kask otwarty, zależy od preferencji samego użytkownika. Zawsze ciekawym półśrodkiem są kaski szczękowe ;)

HyperX to fajna skorupa, przymierzałem niedawno i szczęka wydawała się jedną z lepszych (przymierzałem podobnego HJC i Nolana N43 Air, uważam że znacznie gorsze wypinane szczęki mają). Ale na pewno nie jest to porównywalna ochrona twarzy do kasków integralnych. Sam szukam sobie kasku, choć raczej szczękowca - w integralach mam klaustrofobię ale za bardzo lubię swoją twarz na otwarty ;).

Nie pytajcie ludzi o typ kasku bo każdemu co innego pasuje, znajdą się tu i zwolennicy orzechów ;)
Integral to wyższe bezpieczeństwo, zdecydowanie cichsza jazda ale ograniczone pole widzenia i mniejsza "wygoda" (ja sobie papierosa mogę zapalić bez zdejmowania kasku, pogadać, napić się, wystarczy podnieść szczękę. A przy wyższej temperaturze na światłach czy po mieście uniesiona szczęka jest błogosławieństwem).
vel Socjopata
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: leszekk »

Co do wypinanej szczęki - jej subtelny wygląd może mylić - ktoś kto to projektował z pewnością wykonał stosowne obliczenia a wszywka z potwierdzeniem zgodności ze stosowną normą zapewne to potwierdza. Na pewno integral sprawia wrażenie solidniejszej ochrony, tylko przed czym? Większość tragicznych wypadków motocyklowych swoją genezę ma nie w tym, że ktoś szczękę sobie podrapał tylko dlatego, że leb się komuś od korpusu za bardzo oddzielił lub przekręcił w niewłaściwą stronę. Żaden kask przed tym nie chroni (zwłaszcza, jeśli jeździmy szybciej niż 30 km/h). Tak więc kieruj się cechami funkcjonalnymi, których oczekujesz a nie opiniami doradzaczy.
Dobry kask integralny ma prawo być cichszy od innych, może zapewniać lepszą izolację przed chłodem. Zły integral będzie hałasował przy każdej prędkości, będzie Ci zawiewało tak, że po każdej przejażdżce będziesz zatoki leczyć a mimo to podczas jazdy będziesz się dusić bo będzie Ci powietrza brakować. Dobry szczękowy da Ci poczucie bezpieczeństwa i komfort. Wypinana szczęka w upalne lato pozwoli delektować się powiewem wiatru na twarzy.
Może po prostu musisz sobie pooglądać i poprzymierzać więcej kasków aż trafisz na ten jedyny. Ja bym na Twoim miejscu spojrzał jeszcze na Nolan'a 43E AIR z regulowaną szybą. Może tani nie jest ale ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
ODPOWIEDZ