kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
HARM
Status: Offline

kaski

Post autor: HARM »

Powiedzcie mi koledzy i koleżanki jakie macie kaski? Nosze się z zamiarem kupienia dobrego kasku (bezpieczeństwo i stylistyka, wygoda)i chcę wiedzieć jaki kask kupić , otwarty zamknięty, jakiej firmy :wink:
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

Ja mam otwarty taki najwyklejszy ale już wypatrzyłem na motobajzlu Nolana i w styczniu będzie już na mojej głowie, bo w styczniu następny motobazar. http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=19285
Obrazek
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: StesiU »

moj kask to tez nic szczegolnego, nie jest to jakas znana marka (Aero) i nie kosztowal gory zlotych ale pomimo tego jestem z niego bardzo zadowolony, dobrze lezy, nic nie uciska, nie powiem ze dobrze wycisza bo jest to kask otwarty ale od czego sa zatyczki do uszu :D

powodzenia w poszukiwaniach
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
Awatar użytkownika
zundapp600
Posty: 285
Rejestracja: 09 września 2007, 12:34
Motocykl: Virago Xv-750
Lokalizacja: Biłgoraj
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: zundapp600 »

A ja za namową bardziej doświadczonych Kolegów kupiłem od razu kask który ma mi służyć długo i dobrze . wybór padł na NOLANA . Jest to kask otwarty z daszkiem i jestem bardzo zadowolony. Dla żony tez taki kupiłem i mówi że jest OK :grin:

http://zundapp.net.pl
warrior_trooper
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: warrior_trooper »

ja teraz mam taka prowizorke troche ale jak bedzie kasa to marzy mi sie cos takiego http://www.motocykle.katowice.pl/opis.php?id=4991
Awatar użytkownika
jarrett80
Posty: 373
Rejestracja: 05 września 2007, 10:04
Motocykl: ZZR1200
Lokalizacja: Radomsko
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: jarrett80 »

StesiU witaj w klubie użytkowników kasków Aero :smile: . Na swój nie narzekam, jak za pieniądze, które kosztuje, to jakość naprawdę przyzwoita.
Ktokolwiek myśli, że życie jest sprawiedliwe, jest fałszywie poinformowany - John F. Kennedy
artekr
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: artekr »

heja!

a co powiedzie na ten?, tez szukam czegos przyzwoitego, problem tylko w tym ze online nie przymierze


http://www.extremesupply.com/nolanhelme ... outlaw.htm
artekr
Status: Offline

taniej w usa!!!

Post autor: artekr »

sa firmy ktore przesylaja dany towar bezposrednio do klienta, a dziala to tak ze kupujac na internecie podajesz ich adres w usa, sklep wysyla to do nich a oni do ciebie ups-em i nawet doliczjac koszt wysylki oszczedzasz sporo kasy bo jak widac tutaj w polsce taki kask 700zl a w usa 180$ czyli jakies 500zl. jedyny minus to brak gwarancji i zwrotu.
pozdrawiam!
artur
Awatar użytkownika
buchalter
Posty: 474
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: Honda VTX 1300C
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 61
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: buchalter »

artekr pisze:a co powiedzie na ten?, tez szukam czegos przyzwoitego, problem tylko w tym ze online nie przymierze
http://www.extremesupply.com/nolanhelme ... outlaw.htm
Mam poprzedni model NOLAN N41. Jestem bardzo z niego zadowolony (choć innych nie miałem i trudno mi porównywać). Możesz przymierzyć w Polsce, bez kupowania (jeśli sprzedawca będzie miał taki model i rozmiar), a kupić wysyłkowo.
HARM
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: HARM »

cały czas mnie to męczy za każdym razem kiedy pomyślę o kasku bo bardziej podobają mi się szczękowe (zamknięte) jestem w rozterce bo nie mam pojecie czy taki zamknięty kask tego typu jak ten http://www.polo-motorrad.de/group/1083/ ... ils.0.html pasowałby do motocykla? co o tym myślicie?
demid
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: demid »

co do zamknietych to moim skromnym zdaniem nawet tak dobry jak arai nie pasuje do choppera... przynajmniej a bym takiego nie zalozyl...
osobiscie mam otwarty, moze nic szczegolnego bo taki http://moto.allegro.pl/item245503508_ka ... b_mat.html
ale jest calkiem niezly... a jak bede mial zbedne pieniadze to napewno jakis lepszy zakupie...
adames23
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: adames23 »

a ja mam kask bądz helm niemiecki nazwijmy go i jestem zadowolony z ceny bo na allegro takie kosztuja 69zł + gogle gratis jedyne czego sie obawiam to fakt ze raczej nie posiada atestu
warrior_trooper
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: warrior_trooper »

wg mnie uzytkownicy choperow nie maja jakiegos obowiazku jezdzic w otwartych kaskach roznie dobrze wygladaja kaski szczekowe (no i sa bezpieczniejsze) to zalezy od gustu kierowcy . Sadze ze szczekowki bardzo ladnie komponuja sie z virazkami oby tylko kolor sie nie gryzl z kolorem motocykla i zeby kask nie był jakis roznoklolorowy a poza tym czemu nie :cool: i zawsze to troche cieplej :razz:
HARM
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: HARM »

no właśnie adames23 niemiecki ma super styl tyle że raczej bezpieczeństwo jest ważniejsze a z kolorem kasku do barwy motoru to rzecz jasna jak pisał warrior_trooper
Awatar użytkownika
jaroga
Posty: 978
Rejestracja: 12 września 2007, 11:35
Motocykl: XX 1100
Lokalizacja: Piertanie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: jaroga »

Ja w lipcu kupiłem N42 CLASSIC N-COM C03.
Kupiłem tutaj:
http://beniomotor.pl/produkt.html?id=785
- towar sprowadza bezpośrednio z Włoch, miła obsługa i koleś gwarantuję wymianę jeżeli będzie nie ten rozmiar. Kupywać trzeba trochę mniejszy rozmiar, bo jak mówią kask ma się jeszcze później dopasować. Mi udało się dopasować dla mnie i plecaczka za pierwszym razem. Kask ogólnie dobry, wyciszenie takie sobie, zachodzi parą rano (trzeba na przytwartej szybce jeździć - przynajmniej przy mniejszych prędkościach lub na skrzyżowaniu). Dobry patent z przyciemnianą dodatkową szybką. Ma możliwość zamontowania systemu komunikacyjnego ale tego jeszcze nie testowałem. Myślę, że jak na wydatek rzędu 550,- zł to jest dobry towar.
Monogamia to jakieś dziwne hobby ... :P
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wolbi »

warrior_trooper: zgadzam sie z Toba w kwesti kasku. Wielokrotnie widzialem ludzi na duzych chopperach w zamknietych kaskach i jakos nie zauwazylem by wygladalo to "dziwnie". Ale sa i tacy ludzie, ktorzy preferuja tylko otwarte kaski. Raz pewien (malo uczciwy) sprzedawca powiedzial mi ze na Virago to nawet by mi nie sprzedal pelnego kasku :twisted:
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

Myślę, że jak na wydatek rzędu 550,- zł to jest dobry towar.

Na motobazarze w łódzi był za 408 zł. Przymierzałem i jest super. W styczniu na następnym motobazarze go biorę !
adames23
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: adames23 »

to jest kwestia gustu ja posiadam 2 kaski otwarty jak i zamknięty ala na plastiki. Jak jezdze po miescie to wole kask w stylu niemieckim do tego gogle a jak gdzieś dalej to wiadoma sprawa że zamkniety. Tak na marginesie to nie ma to jak podmuch wiatru w zębach :mrgreen:
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Saszko »

...Po czym poznać wesołego motocyklistę?

Po komarach między zębami:)

A swoją drogą pytanie. Nosze okulary, no dobra, czasem noszę szkła kontaktowe, ale idzie mi o okulary. Kto ma jakieś doświadczenia na linii okulary-kaski?
...bo gogle motocyklowe to mi się raczej nie komponują :mrgreen:
krasnal
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: krasnal »

Dziadyga pisze:Kto ma jakieś doświadczenia na linii okulary-kaski?
Ja jeżdżę już 5 lat w okularach, kask Nolan N40 i nie mam żadnego problemu :grin: Kask ubieram z okularami na głowie.
warrior_trooper
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: warrior_trooper »

ja tez nosze okulary.Ten kask to zakladam nie zdejmujac ich ale to ten kask to tylko etap przejsciowy :razz: . Zamierzam kupic taki z otwierana szczeka zeby po załozeniu kasku mi okulary nie parowały bo wtedy sie rusza nic nie widzac. :roll:
Gość
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Gość »

Ja używam kasków Caberg.Jeden zamknięty typu DNA a drugi Riviera .Wszystko w macie.Na wiosnę planuję zakup Caberga Fredom -z otwarych ten podoba mi się najbardziej
Awatar użytkownika
Budzy
Posty: 129
Rejestracja: 04 września 2007, 17:30
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Budzy »

Ja noszę okulary od tego roku. Mam kask z szybką bezszczękowy. Zakładam go bez problemu. Do tego jeszcze owiewka w sumie 3xszkło. Idzie wytrzymać, a na pewno jest wygodnie. Na miasto podobnie jak kolega preferowałbym otwarty, szczególnie w gorące dni.
Awatar użytkownika
mariusz757
Posty: 580
Rejestracja: 04 września 2007, 20:32
Motocykl: R 1
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 48
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: mariusz757 »

na choperka bezszczekowy z szyba
jak jest chlodnie to kominiarke zakladam
a w upaly chysta na pysk i w droge :cool:
HARM
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: HARM »

ostatnio widziałem motocylkistę na drodze krajowej nr 6 w kasku zamkniętym Caberga na choperku może to był Gość
ODPOWIEDZ