Jakie okulary na moto?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jakie okulary na moto?

Post autor: leszekk »

buchalter pisze:
Flower pisze:a jak mam kask z szybą, to latam w przeciwsłoneczych z polaryzacją.
Kurcze. U mnie taki zestaw, stwarza dziwne efekty wizualne. Przeszkadza mi to i jednak wolę bez okularów.
Może szybę tez masz z polaryzacją?
Generalnie po to się te szkła z polaryzacją zakłada żeby takie efekty mieć - przekręcasz głowę lekko w bok i widzisz gdzie asfalt wyślizgany od połysku a gdzie jest nadzieja na chociaż minimalną przyczepność. Ogląd chmurek przez takie okulary pozwala nieco szybciej uświadomić sobie że zaraz dupę zamoczysz.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
buchalter
Posty: 474
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: Honda VTX 1300C
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Jakie okulary na moto?

Post autor: buchalter »

No to ja wiem. Kiedy w nich chodzę i jeżdżę puszką, wszystko jest w porządku. Taki dziwny efekt jest tylko w połączeniu z szybą w kasku. Znalazłem podobną opinię na forum shadow. Ten sam kask i okulary z polaryzacją. "Polaryzacja jakoś dziwnie interferuje z szybą kasku powodując, że obraz się kasztani i nie da się patrzeć". Kask Nolan N41. Czy szyba ma polaryzację? Nie znalazłem takich danych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Jakie okulary na moto?

Post autor: Arni »

buchalter pisze:Taki dziwny efekt jest tylko w połączeniu z szybą w kasku. "Polaryzacja jakoś dziwnie interferuje z szybą kasku powodując, że obraz się kasztani i nie da się patrzeć". Kask Nolan N41. Czy szyba ma polaryzację? Nie znalazłem takich danych.
Mam to samo w swoim sharku. Szyba polaryzacji niema (musiała by być przyciemniana), ale z pewnością ma jakiś filtr, który w połączeniu z filtrem polaryzacyjnym daje takie efekty.
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
mahaya26
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2012, 13:40
Motocykl: Virago 535 '87
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Jakie okulary na moto?

Post autor: mahaya26 »

Ja używam okularów kupionych na ALLEGRO za jakieś 80 zł oczywiście z filtrem polaryzacyjnym i rewelka, nawet po opuszczeniu szybki nie ma różnicy. Oczy się nie męczą refleksy nie odbijają, przede wszystkim jest bezpiecznie a i cena ich nie wygórowana, bodajże firma STOCKHOLM czy jakoś tak. polecam naprawdę warto.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 729
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 18:39
Motocykl: XV 750, Vulcan 1600
Lokalizacja: Mikołów
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Jakie okulary na moto?

Post autor: Winters »

Koledzy...koleżanki...

jak u Was jest z tym wianiem po twarzy w kasku.
Ja mam kask brytyjskiej firmy BOX Helmets, kask jest bardzo wygodny i solidnie wykonany, ma blendę....
Mam tylko problem, że jak przekraczam 100 ..120 km/h to pomimo blendy i zamkniętej szyby STRASZNIE WIEJE .... generalni tak.... że tracę widoczność..... CZY TO NORMALNE ?

Kask taki:

http://www.cyclenet-uk.com/index.php?ma ... 5td0ikdph1

Zastanawia mnie to, że ta guma u góry kasku nie dochodzi do szyby jak zamknę... jest szczelina 2mm.... może z tym egzemplarzem jest coś nie tak....po zamknięciu szyby głównej powinna się ona całkowicie uszczelnić u góry?

Dzięki z góry za pomoc.... :D
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jakie okulary na moto?

Post autor: alonso »

Może za duży masz ten kask skoro wieje?
A guma powinna uszczelniać choćby po to żeby Ci nie kapało na oczy.Szczelina pomiędzy uszczelka a szyba to po porostu badziewie.NO ale kask za 300 zł.dołożyłbyś 200 do jakiegos Nolana i nie byłoby takiego problemu.
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jakie okulary na moto?

Post autor: Qbeł »

Kask ma krótką szybę to i wieje
Obrazek
Dario
Posty: 52
Rejestracja: 27 listopada 2011, 18:05
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Jakie okulary na moto?

Post autor: Dario »

Kolego Winters , ja również jestem posiadaczem takiego kasku i też mi wieje ,że mało co wąsów mi nie urwie:)(za krótka szyba) ale jakoś się już przyzwyczaiłem. Jak nie chcę żeby wiało to śmigam samochodem.
Awatar użytkownika
wiewiur
Posty: 482
Rejestracja: 02 czerwca 2010, 21:06
Motocykl: VN800 Classic
Lokalizacja: Koszanowo k.Leszna
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Jakie okulary na moto?

Post autor: wiewiur »

według mnie to w kasku otwartym choćby kosztował 1000zł to i tak będzie wiało ;)
born to be wild !
ODPOWIEDZ