Lusterka

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Lusterka

Post autor: Grim »

Nie mogę znaleźć tu żadnego tematu do recyclingu więc założę nowy:

Miał ktoś kontakt z tanimi lusterkami z allegro? Chodzi mi o takie za 30 zł, jak te:
http://allegro.pl/duze-lusterko-lusterk ... 10792.html
http://allegro.pl/ir-lusterka-lusterko- ... 78030.html
http://allegro.pl/lusterka-lezki-chrom- ... 03569.html

Takie żeby pasowały mi gwinty sobie znajdę, chodzi mi o ogólne wykonanie i wytrzymałość.
Obecnie w moto mam lusterka tragicznie wyglądające i w dość marnym stanie. Ale że na cudowanie obecnie kasy nie mam, kupiłbym sobie takie za grosze na jeden sezon. Więcej mi od nich nie potrzeba, mają pokazywać co się dzieje za mną i wytrzymać przez wakacje, w przyszłym roku zainwestuję w ciekawsze, porządniejsze.

Jak ktoś coś takiego sobie zafundował i mu się sprawdza niech da znać (przy okazji najlepiej podając źródło nabycia), ze spokojniejszym sumieniem zakupię.
vel Socjopata
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1027
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: ZWIERZAK »

Podobne do tych owalnych miałem u siebie i strasznie były denerwujące bo co chwilę się przestawiały a przy szybszej jeździe nawet składały. Kupiłem w larssonie porządne i nie narzekam ale płaciłem dużo, chyba cos ok 200zł za dwa
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: goral »

Ja mam u siebie te owalne i jak za tą cenę nie ma na co narzekać ! Jak będziesz zakładał wszystkie gwinty daj na lock tajt i będzie w porządku . Poprzednie miałem za 70 euro i po roku zaszły rdzą przy gwintach pomimo dosyć częstego polerowania .A lustro też nie było wcale lepsze niż to za 30 zeta :D
Awatar użytkownika
mocarz
Posty: 242
Rejestracja: 09 października 2011, 00:29
Motocykl: virago xv535 93r
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: mocarz »

wyrwałem oryginalne do virci za 50 zyli od jednego naszych forumowiczów :wink:
Lubię popływać ...w zimnej wodzie :) więcej na www.poznan.morsy.pl
Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: joozek »

Jak na jeden sezon to suuuuper, ale montując nie zapomnij o kleju :mrgreen:
Aha są z plastiku, lustra też
Józek Obrazek
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: Grim »

ZWIERZAK mnie tu zniechęcił bo mówi że przy szybszej jeździe się składały, a to coś co na Virażce 250 się zdarzało jak słabo dokręciłem i niesamowicie irytowało.

Ale też alternatywy raczej nie mam, większej kasy obecnie nie ma. Pokleję ścierwa, muszą wytrzymać sezon ;)
Tylko te łezki takie w kit, najchętniej to bym okrągłe dopadł.
vel Socjopata
Awatar użytkownika
jamajka92
Posty: 97
Rejestracja: 03 maja 2011, 09:56
Motocykl: Virago XV 750 '96
Lokalizacja: Poniatowa
Wiek: 31
Kontakt:
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: jamajka92 »

Posiadam te z trzeciego linku, poza tym ze nie są oryginalne innych wad nie odnalazłem. Nic się nie odkręca nawet przy v-maxie :)
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: Grim »

A od sprzedawcy tego samego? (podejrzewam że mogą być różnice jakości nawet wśród tych najtańszych lusterek, w zależności od tego z jakiej drewnianej wietnamskiej chatki ów sprzedawca importuje)
vel Socjopata
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: Szymon »

takie jak z pierwszego linka mam juz cztery lata- kupione na motobajzlu.
Ja z te pieniądze to stosunek jakosci do ceny rewelacyjny. Chromowany plastik - ubytki czy rysy głownie z powodów mechanicznych ( kontakt z drzwami garażowymi , lusterkiem od Żuka, itp) za 30 PLN warto- na pewno pożyją dłużej niż rok.
Dobrze dokręcone nie zmieniają pozycji o czym pisze ZWIERZAK.
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: radar64 »

Potwierdzam,te z pierwszego linku są dobre ,Trzeci rok z nimi pomykam i ani drgną.Tyle ,że ja kupiłem w Hornecie za trochę więcej ,ale takie same.
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: Grim »

Czyli wychodzi na to że tanie lusterka nie są takie złe ;)
Dobra, to sobie jeszcze dobiorę takie by wizualnie najbardziej pasowały i te moje cmentarne na śmietnik idą ;)
vel Socjopata
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1027
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: ZWIERZAK »

Możliwe że ja miałem bardziej badziewne, ale w moim przypadku przestawiały się na przegubie przy samym lusterku i nie było możliwości dokręcenia. Ale sezon albo nawet dwa wytrzymałem więc tragedii też nie ma :)
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: wojok »

potwierdzam relację zwierzaka - typu z 1 linku opadały co chwilę, a w jakiś miesiąc po zakupie, przy kolejnej próbie poprawienia w trakcie jazdy zostało mi jedno w ręce. następne (tego samego kształtu) kupiłem za około 75 zł sztuka (dedykowane do V-maxa) i nawet szlif przeżyły i nie mogę mieć do nich żadnych zarzutów. tak więc, w mojej opinii, jak masz zmieniać tylko ze względów estetycznych, to przemęcz się i zakup dopiero, jak będziesz miał fundusze na coś lepszego.
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: elcede »

Ja posiadam takie jak te z linku nr. 3. Calkiem fajnie wygladaja, z tym ze troche male sa, no i plastikowy ten chrom (nie wiem jak lustro), ale po skreceniu nic sie nie przestawia, nawet jak lekko dokrece (rekawiczka a nie kluczem). Jedyny minus wg. mnie to troche male sa, sluza jedynie do zorientowania sie czy cos z tylu nie leci, ale przeciez do cofania nie sluza :P
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: hetman »

Może powiem coś niepopularnego ale mi się podczas jazdy bardzo niewygodnie korzysta z lusterek. Mam wrażenie, że bezpieczniej i szybciej jest przed zmianą pasa zerknąć za siebie niż przyglądać się w lusterku czy coś tam za mną jedzie bo motocykl to nie puszka że się jedzie jak po sznurku. Dla mnie mogłoby ich nie być ale być muszą.

Grim będziesz wyrzucał swoje stare lusterka ? Nadają się do czegoś jeszcze ? Nieśmiało planuję budowę.. chętnie przygarnę każdy "piece of junk" :wink:
Obrazek
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: Grim »

Przecież trzeba obie rzeczy czynić, glowy o 180 stopni nie obrócisz. Najpierw lusterko, by zobaczyć co się za Toba dzieje, potem głowa w bok by zobaczyć czy sie tam nikt nie czai. A potem dalej zerkac w lusterka bo czasem.... ;)

A co do tych moich - wrzuce zdjecia bo takich lusterek cmentarnych nie widzial chyba nikt ;) trzymaja sie niezle, funkcje spełniają, ale paskudne sa bo i pordzewiale i... Specyficzne ;)
vel Socjopata
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: hetman »

Wrzuć wrzuć, to może niejako "pod lusterka" wyjdzie mi jakiś rat rod :P
Obrazek
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: Grim »

Nie no, takie to bym sobie zostawił ;)
To jest raczej "kicz" przez wielkie K.

Zresztą mają "Kawasaki" napisane na lustrze. Jak odwiedzę motocykl to zrobię zdjęcie (choć pogoda nie zachęca).
vel Socjopata
kiniu
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: kiniu »

podłączam się do tematu... dziś nauczyłem się, że nie powinno się zostawiać kasku na lusterku... bo czasem można zdjąć kask razem z lusterkiem.

Aktualnie mam (miałem) lusterko wyglądające jak na linku nr 1. Aukcja jest dalej dostępna. I w zasadzie są to jedyne lusterka na Allegro, które wyglądają jak moje poprzednie. Nie wiem czy to jest oryginał czy nie (napisane z tyłu MPC i jakiś nr seryjny).

No i moje pytanie, czy ktoś je w końcu kupił? Bo nie wiem czy pasuje gwint do 535?

Jeszcze znalazłem taką opcję: http://www.czesci-moto.pl/p307,lusterka ... romie.html. Są trochę droższe. Ale nie wiem czy razem z ceną idzie jakość, czy tylko gość ma większą marżę.
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: Flower »

Pamiętaj, że jedno lusterko ma lewy gwint, bo ja musiałem na moto-akcesoriach adaptery kupować, bo kiedyś okazyjnie dostałem takie jak w pierwszym linku, ale obydwa miły prawe gwinty, więc nie mogłem zamontować. Generalnie wole je niż oryginalne, fakt te trochę wibrują i nie przeczytam rejestracji pojazdu jadącego za mną, jednak widać więcej, bo szerzej, co jeszcze bardziej zmniejsza ryzyko niespodzianki przy wyprzedzaniu.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
kiniu
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: kiniu »

ale miałeś dokładnie te? Bo jeśli trzeba coś się bawić, to wolę kupić od razu dobre :)

PS. Jaka w końcu ma być średnica gwintu? 8 czy 10 mm? Gość na aukcji nie pisze...
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: Flower »

z tego co pamiętam to średnica gwintu to 8 mm, miałem takie, ale u tego gościa jest opcja, żeby wziąć jedno z gwintem lewym, a drugie z prawym.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
kiniu
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: kiniu »

pytałem gościa z Allegro jaka jest średnica i gwint, ale nic nie odpisuje. Więc w końcu zamówiłem te ze sklepu czesci-moto.pl za 65zł. Uznałem, że droższe, to może będą trochę lepsze :) Dam znać jak się prezentują kiedy dojdą.
Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: joozek »

Gwint 10x1.25 czyli drobny skok. Prawe lusterko, montowane obok pompy hamulcowej, ma mieć lewy gwint. Większość podróbek do Yamahy taki ma. Te za 30zł też ... choć ja nie mam o nich dobrego zdania.
:idea:
Józek Obrazek
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Lusterka

Post autor: pisior »

a ja mam ,bo codziennie jadąc do pracy przechodze katorge ,mam 110 cm kiere ,a furtka z ogródka ma 90 , tanie i dobre na 3 miesiace :)
Obrazek
ODPOWIEDZ