Nawigacja na motor

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Nawigacja na motor

Post autor: Blunio »

leszekk pisze:to koszty będą bolesne nawet bez wyjeżdżania poza granice własnego miasta a co dopiero za granicę
To właśnie miałem na myśli.
Cpt. Nemo pisze: Tu trzeba cos bardziej madrego, i mozna to miec za darmo lub za grosze, oczywiscie mozna takze i miec to drogo jesli sie nie zna rynku.
I tak to rozumiałem, że nieumiejętnie posługując się tą dla niektórych dość tajemniczą wiedzą można sobie zrobić dziurę w portfelu (jak Mai w sakwie :mrgreen: ). Ale że jesteśmy prawie sąsiadami przedzieleni tylko lotniskiem to może się kiedyś u Ciebie zamelduję w potrzebie natury wyższej (czytaj - elektronicznej) :chopper:
:bravo:

Jeszcze parę problemów natury ogólnej do 'kapitana". Oprócz wspomnianej nawigacji Lark mam jeszcze smartfona HTC. Wgrałem do niego tę samą automapę co do nawigacji jak się chcę pobawić (bo na ogół poruszam się przetartymi ścieżkami) klikam w ikonkę autoruna pokazuję cel i naprzód :chopper:
Teraz pytanie - w takiej opcji chyba nie ma możliwości pracy on line. Czy trzeba mieć na przykład Nokie Lumie, które już fabrycznie wyposażone są w Nokia Mapy, czy też mogę zmodyfikować jakoś posiadany układ ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Nawigacja na motor

Post autor: Cpt. Nemo »

Blunio pisze: Czy trzeba mieć na przykład Nokie Lumie, które już fabrycznie wyposażone są w Nokia Mapy, czy też mogę zmodyfikować jakoś posiadany układ ?
Bardzo nie potrzeba miec Noki :)
Nokia w zasadzie nie ma nic do tego.
Wazny jest system smartfona. Ja uzywam androida ale sa wielbiciele windows 7 czy iphona.

1. AutoMapa klasyczna jedyne co umiala to sciagnac raz na jakis czas baze POI. Wspolczena, przynajmniej ta na androida umie pobrac sobie biezace utrudnienia w ruchu. Nie jest najlepsza w ostrzeganiu przed kontrolami i wypadkami, calkiem niezla przed radarami stacjonarnymi. Ma jedna z najlepszych map Polski. Wada jest powazna cena abonamentu AutoMapy, a bez tego nici z aktualizacji i aktualnych ostrzezen.

2. Drugą aktywną mapą jest NaviExpert. Wylicza na biezaco trase biorac pod uwage powstajace korki. Potrafi je inteligentnie omijac tak zreszta jak i aktualna AutoMapa. Mapy ma gorsze od AutoMapy lecz cene ( jak sie umie i uda kupic ) o wiele nizsza. Sprawna i nie najgorsza choc ostrzeganie o policji takie sobie.

3. Trzecia to Yanosik. Stworzona do wzajemnego ostrzegania sie przed policja, radarami i wypadkami - w czym jest chyba najlepszy w Polsce. Nawigacja to taki rozwijajacy sie dodatek do Yanosika, nie specjalnie idealny ale dzialajacy i uwzgledniajacy, przy planowaniu podrozy, biezace natezenie ruchu w tym korki. Mozna yanosika polubic a dodatkowo jest kompletnie bezplatny.

Nokia Maps owszem dziala na Nokiach ale nie ma jakichs szczegolnych zalet, wiec sie nia nie zajmuje.

Jesli do telefonu czy tableta wlozymy karte Aero2 to nie ma zadnej mozliwosci narazenia sie na zadne koszty i ma sie praktycznie staly bezplatny dostep do internetu na ogromnej czesci terytorium Polski.
Jesli kupimy jakiegos internetowego prepaida typu Orange Internet to tez nijak nikt nas nie ograbi na wiecej niz 20 zlotych.
Jak juz pisalem w nowych taryfach komorkowych prawie kazdy operator ma juz niewyczerpujaca sie paczke internetu ktory nie naraza na placenie tylko zwalnia po osiagnieciu limitu wiec tez i nie da sie zbankrutowac :) Trzeba tylko zapytac o tego typu taryfe biorac nowa czy przedluzajac stara.

Tak ze, reasumujac Panowie i Panie nie bojcie sie internetu w telefonach, bo potrafi niewiele kosztowac a w smartfonach jest wlasciwie rzecza niezbedna umozliwiajaca mile z nich korzystanie.
zapewnienie sobie w telefonie 500mb transferu miesiecznego jest w zasadzie wystarczajace na wiekszosc rzeczy, 1GB daje duza swobode w surfowaniu poza sama nawigacja, a 2 GB jest za duzo choc jesli ktos sporo telefonem sciaga i filmy oglada to moze byc OK.
Zaplacimy tyko dysponujac stara lub kompletnie bezinternetowa taryfa. Majate to na terenie kraju nie bedzie choc przy bardzo starych taryfach moze to byc kwota znaczaca. Warto wiec zadbac o tania i nowoczesna taryfe chocby tylko we wlasnym interesie :) Praktycznie wszystko za darmo i bez ograniczen mozna juz miec od 70 paru zlotych miesiecznie, wyzsza taryfa to chyba tylko ta ktora uwzglednia rate za kupiony telefon.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Nawigacja na motor

Post autor: Bynio »

Dodam tylko jeszcze że automapa ma funkcję traffic i jeżeli ma sie połaczenie z netem ( tyczy smartfonów) to na bierząco są obliczane dane trasy aby omijać np. korki.
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Nawigacja na motor

Post autor: Flower »

Jak ktoś ma nokię z symbianem (to starsze modele z seri N i E, bo nowe mają już Windowsa) to polecam Sygic Mobile (nie korzystałem z opcji podłączenia do internetu, wiec nie wiem jak działa) dobrze prowadzi, nie gubi satelitów, ale przy uruchamianiu musi znaleźć ich sporo, a w niektórych wystarczą 2, 3 satelity. Druga którą mogę polecić to oczywiście nawigacja Garmina, jak ktoś znajdzie w necie to i mapy się znajdą.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
Dawidek
Posty: 53
Rejestracja: 06 września 2012, 23:05
Motocykl: XV 535 2YL '00
Status: Offline

Re: Nawigacja na motor

Post autor: Dawidek »

W mojej opini najoptymalniejszym rozwiazaniem jest uzycie smartfonu. W telefonie z Androidem standardowa opcja sa mapy Google i Googlowa nawigacja (w PL, przy taryfie z Internetem w wersji online, poza granicami Polski i bez Internetu mozna pobrac mapy offline - jedyny wydatek wtedy to kasa na karte pamieci o sporej pojemnosci). Druga opcja, z ktorej korzystalem, to Aura Sygic; zjezdzilem z ta aplikacja pol Maroko i Gran Canarie i bylem mile zaskoczony potezna iloscia POI (np. hoteli, co mi pare razy tylek uratowalo). Trzecia opcja, ktora sie od czasu do czasu bawie, to Automapa na Androida (na razie w wersji PL tylko), w mojej opini troche lepsza niz ta dostepna na Windowsa mobilnego.
O kosztach nie wspominam, do testow wszystko mozna znalezc w Internecie ;)

Edyta: telefon zawsze mozna sprobowac wsadzic do tankbaga, np na mape ;)
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nawigacja na motor

Post autor: toooomelo »

Mapy z Google należą chyba do najgorszych.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawidek
Posty: 53
Rejestracja: 06 września 2012, 23:05
Motocykl: XV 535 2YL '00
Status: Offline

Re: Nawigacja na motor

Post autor: Dawidek »

toooomelo pisze:Mapy z Google należą chyba do najgorszych.
Ale sa ;) I sa legalnie darmowe i niemal z calego swiata :)
ODPOWIEDZ