ochraniacze na łokcie i kolana

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
nusia
Posty: 13
Rejestracja: 21 listopada 2012, 18:27
Motocykl: Honda Ntv 650
Lokalizacja: Kielce
Status: Offline

ochraniacze na łokcie i kolana

Post autor: nusia »

Chciałabym kupić sobie ochraniacze na łokietki i kolanka. Nie mam jednak pojęcia, które się sprawdzają w razie tzn draki.
Latałam sobie beztrosko tak przez wiele lat ale może czas pomyśleć o bezpieczeństwie.
Szczególnie natchnęło mnie na te ochraniacze gdy na drodze walczyłam z jakimś idiotą i musiałam ratować jakoś swoje życie

Liczę na waszą pomoc ;)
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2013, 15:18 przez nusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: ochraniacze na łokcie i kolana

Post autor: leszekk »

Czy masz na myśli ochraniacze luzem? Czy może Twoje ubranko do jazdy posiada jakieś kieszenie, gdzie można włożyć protektory?
Najpewniejszym rozwiązaniem są ubranka z protektorami umieszczonymi przez producenta - wówczas wszystko pasuje do siebie a ochrona powinna być w miarę skuteczna. Podobnie jest z ubrankami które uszyto z uwzględnieniem potrzeby włożenia protektora. Wówczas musisz tylko zadbać o to żeby protektor wszedł w kieszeń nań przewidzianą mając wybór co do samego protektora (materiału, z którego jest zrobiony).
Co do zewnętrznych jest to temat mi obcy, być może ktoś kto używa napisze więcej.
Podstawowe dla protektora (a w zasadzie dla Twojego bezpieczeństwa) jest to, żeby nie miał tendencji do niekontrolowanego przemieszczenia się. Co z tego, że będziesz mieć na łokciach ochraniacz gdy "gdyby coś" znajdzie sie nie na łokciu a gdzieś obok? Warto wybrać się do jakiegoś sklepu z szerszą ofertą i próbować znaleźć kilka rozwiązań i spośród nich wybrać to, co pasuje i do założonej koncepcji ochrony jak i do wymyślonego imidżu jeźdźca ;-)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: ochraniacze na łokcie i kolana

Post autor: podbiel »

Ile chcesz na to wydać. Leszku takie nakolanniki - nałokietniki robione są dla potrzeb ATV i cross więc z przemieszczaniem raczej nie ma problemu pod warunkiem odpowiedniego dobrania rozmiaru. Szukał bym na zawiasach bo te najtańsze bez to raczej lipa. Ceny od chyba 50 w górę. Miszczu śmiga na crossach może coś więcej podpowie.
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: ochraniacze na łokcie i kolana

Post autor: Miszczu »

Coś tam podpowiem :)
To znaczy na motocykl szosowy to nie bardzo wiem bo nie stosuje :oops: Natomiast na Crossa owszem.
co prawda ja stosuje pełną zbroje taką:
http://www.sklep.motox.pl/661-vapor-sui ... -4937.html
ale na choppera to nie bardzo :P więc proponuje to:
nałokietniki http://www.sklep.motox.pl/nalokietniki-c-23_26.html
nakolanniki http://www.sklep.motox.pl/nakolanniki-c-23_25.html
na pewno coś się znajdzie co ukryje się pod ubraniem :wink:
Powodzenia :D
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
nusia
Posty: 13
Rejestracja: 21 listopada 2012, 18:27
Motocykl: Honda Ntv 650
Lokalizacja: Kielce
Status: Offline

Re: ochraniacze na łokcie i kolana

Post autor: nusia »

Dzięki chłopaki :wink: Wciskali mi w sklepie jakieś tandetne ochraniacze, a poszukuję w miarę chroniących :D
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: ochraniacze na łokcie i kolana

Post autor: Blunio »

Sorry dziewczyno za wtrącenie, ale najlepszą ochroną motocyklisty jest - jego rozum. Oprócz tego polecam dobre wdzianko - czy to ze skóry czy tekstylne powinno mieć zamontowane ochraniacze. Ochraniacze luzem to raczej dla crossowców, którzy gleby zaliczają znacznie częściej niż stateczni viragowcy, majestatycznie z klekotem silnika pokonujący niezmierzone przestrzenie ... :chopper:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
elgora
Posty: 1016
Rejestracja: 30 października 2011, 12:19
Motocykl: zawsze coś jest
Wiek: 51
Status: Offline

Re: ochraniacze na łokcie i kolana

Post autor: elgora »

Blunio, jakbys miał osiemnastoletnie, kobiece nogi to też bys je chciał ochraniać :)
Awatar użytkownika
Silmavein
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2012, 18:59
Motocykl: XV700 '86
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta
Wiek: 34
Status: Offline

Re: ochraniacze na łokcie i kolana

Post autor: Silmavein »

Blunio ochraniacze luzem nie są tylko dla crossowców. To kwestia i wygody i bezpieczeństwa, podam dwa przykłady. 1.Jadąc po mieście celem załatwienia kilku rzeczy/na uczelnię/do pracy, dużo wygodniej jest założyć spodnie motocyklowe które nie mają ochraniaczy na kolana. Dojeżdżam do celu, mogę spokojnie zdjąć ochraniacze i wygodnie zrobić to co mam załatwić/wyspać się na wykładach/pracować. Później zakładam ochraniacze i bezpiecznie wracam do domu.
2.Jadąc w trasę mam spodnie skórzane, a pod nimi schowane ochraniacze. Na drodze jest piasek i przy dużej prędkości zaliczam szlif, oby nikogo to nie spotkało. Wówczas mam ochronę od uderzenia kolanem o asfalt, a gdyby skóra się przetarła, również od upieczenia na chrupko :wink:
Razem z moją miłą jeździmy w takich ochraniaczach http://www.larsson.pl/ochraniacze-kolan ... ,news.html To co mogę o polisportach powiedzieć to to, że zawias chodzi świetnie i bardzo dobrze dopasowują się do kolana. Nie czuje się w nich skrępowany, cena jest w porządku. Warto spróbować, bo jeśli się człowiek nie przekona do ochraniaczy to najwyżej wiele nie straci :)
---Peace&Love---
Obrazek
Awatar użytkownika
trooper
Posty: 8
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 21:53
Motocykl: VIRAGO vx 1100
Lokalizacja: Sokółka
Status: Offline

Re: ochraniacze na łokcie i kolana

Post autor: trooper »

Temat mchem porósł ale w razie konieczności mogę być Ochraniaczem dla Twoich nóg
Bóg dał nam rozum miedzy innymi po to byśmy czegoś nie wiedząc lub w coś wątpiąc .....mogli zapytać.
nusia
Posty: 13
Rejestracja: 21 listopada 2012, 18:27
Motocykl: Honda Ntv 650
Lokalizacja: Kielce
Status: Offline

Re: ochraniacze na łokcie i kolana

Post autor: nusia »

No proszę kolego jaki miły jesteś
ODPOWIEDZ