Sakwy - jak dbać?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 70
Rejestracja: 06 lutego 2013, 12:53
Motocykl: XV 500SE
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Status: Offline

Sakwy - jak dbać?

Post autor: pawcio »

Razem z moim XV dostałęm sakwy, brudne i zaniedbane. Udało i się je umyć, nie wyglądają źle, jednak przed sezonem chciałbym o nie zadbać. Czytałem o sposobach o smarowaniu olejkiem dla dzieci lub kremem nivea;))

jakie macie sposoby na dbanie o swoje sakwy?
Awatar użytkownika
pablo8118
Posty: 144
Rejestracja: 04 grudnia 2010, 23:23
Motocykl: Virago 535/FJR RP23
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Sakwy - jak dbać?

Post autor: pablo8118 »

Olejek dla dzieci jest rewelacyjny, lecz muszą po takiej konserwacji trochę się posuszyć, z uwagi na lepkość. Ja sam stosuję oliwkę bambino (z biedronki za 8zł 300 ml) wcześniej je myje susze i nakładam pędzelkiem 0,5 cala. Raz też stosowałem środek w sprayu Kaps nano. Polecił mo go szef tarburu u którego kupowałem sakwy i ubranie.Jest OK.
Uważam że jak posmarujesz oliwką dla dzieci będzie dobrze, po wyschnięciu nabiorą uroku.
Awatar użytkownika
czarodziej
Posty: 70
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:36
Motocykl: virago 1100 97r.
Lokalizacja: STARGARD
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Sakwy - jak dbać?

Post autor: czarodziej »

Witam popytaj u szewca o środek do konserwacji skóry ja u nich takowy kupiłem za 8zł. (oczywiście nie mówię o paście do butów) bardzo dobrze konserwuje wchłania się i nie brudzi nazwy nie pamiętam a pudełko mam w garażu jak nie zapomnę to jutro napiszę :nazdrowie: :chopper:
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Sakwy - jak dbać?

Post autor: Wesoly »

Kolega z tego wątku viewtopic.php?f=6&t=20988 poleca ten oto środek http://allegro.pl/renowacja-skory-fotel ... 35210.html i trzeba przyznać,że niezle mu to wyszło.
Sam się zastanawiam nad jego kupnem.
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
Redneck
Posty: 1412
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 23:09
Motocykl: Yamaha XTZ750 ST
Lokalizacja: UK, Coventry
Status: Offline

Re: Sakwy - jak dbać?

Post autor: Redneck »

patenty ktore stosowalem osobiscie i moge polecic. tych zlych nie podam chociaz tez takie byly :wink:
-krem typu nivea (zauwazylem ze im gesciejszy tym lepszy, a juz zupelnie wymiata krem do rak z flaga jakiegos skandynawskiego panstwa, nazwy zapomnialem :P )
-srodek w5 z idla do nablyszczania butow (taki bardziej podrozny sposob na szybko)
-wilgotne sciereczki do tylka niemowlaka
-srodek do skor 'bufallo' (chyba najlepsze na co trafilem)
-jakies szewskie mazidlo na bazie wosku pszczelego (strasznie drogie i dlugo schnie. efekt zajebisty-dlugo trzeba to polerowac po wyschnieciu)
-krem do skor kiwi (tak jak te pasty do butow)
-impregnat w sprayu do butow (jako srodek drugi po wyschnieciu jednego z w/w pierwszych)
We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going.
We believe in bucking the system that's built to smash individuals as bugs on a windshield.
We don't care what everyone else believes.
Amen.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Sakwy - jak dbać?

Post autor: pisior »

wazelina :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Sakwy - jak dbać?

Post autor: Cpt. Nemo »

tak naprawde to jesli sakwy sa ze skory to jedynym rozsadnym srodkiem uzywanym przez konserwatorow jest lanolina.
Mozna kupic w aptekach, ale nie kazda chce sprzedawac czysta lanoline, trzeba wymeczyc albo kupic gdzie indziej :)
Lanoline rozpuszczamy w benzynie ekstrakcyjnej i tym roztworem cierpliwie nasaczamy skore.
lanolina nie zamyka porow skory, czyni ja mocna i elastyczna. W odroznieniu od innych srodkow po ktorych skora z czasem traci swoje wlasciwosci i robi sie twarda i lamliwa. Lanolina nie jest droga, a jest naturalnym preparatem pozyskiwanym z runa owczego.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
virago750dar
Posty: 224
Rejestracja: 07 stycznia 2012, 10:27
Motocykl: r1150rt 750virago
Lokalizacja: wrocław
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Sakwy - jak dbać?

Post autor: virago750dar »

Ja polecam srodek do skor, okolo 9 zl, zakupiony w netto. Przecieram raz w miesiacu sakwy wygladaja jak nowe :D
darecki
Awatar użytkownika
Adziel
Posty: 1608
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 21:13
Motocykl: Yamaha xv 1000 GE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Sakwy - jak dbać?

Post autor: Adziel »

O swoją torbę trza zadbać :mrgreen: oliwka dla dzieci - najlepsza :rock: Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Sakwy - jak dbać?

Post autor: Cpt. Nemo »

Adziel pisze:oliwka dla dzieci - najlepsza :rock: Obrazek
Tak naprawde to nie bardzo :)
Z czasem zasycha tworzac twarda skorupe i zapychajac pory skory.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
czarodziej
Posty: 70
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:36
Motocykl: virago 1100 97r.
Lokalizacja: STARGARD
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Sakwy - jak dbać?

Post autor: czarodziej »

Witam ponownie preparat o którym pisałem wcześniej to WATERPROOF kosztuje niewiele a efekt jest bardzo dobry :bravo:
ODPOWIEDZ