JAKI NAMIOT???

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Silmavein
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2012, 18:59
Motocykl: XV700 '86
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta
Wiek: 34
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: Silmavein »

Tak bez podłogi to bym nie chciał, raz po ulewnych deszczach obudziliśmy się rano w statku miłości na środku małego prywatnego jeziora :D ale podłoga nie puściła ani kropelki.
---Peace&Love---
Obrazek
Awatar użytkownika
kruuger
Posty: 68
Rejestracja: 17 maja 2012, 11:53
Motocykl: 535-> 1100
Lokalizacja: Toruń/Warszawa
Wiek: 33
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: kruuger »

Mi na razie wystarczało dobre okopanie się, tzn wytworzenie rynny w okół namiotu i przysypanie ziemią jego brzegów.
Franz
Posty: 180
Rejestracja: 02 grudnia 2009, 11:34
Motocykl: Virago XV 1100, '99
Lokalizacja: Łódź / Zgierz
Wiek: 65
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: Franz »

Polecam Fjord Nansen Korsyka III, pojemny, po złozeniu mieści się idealnie na bagażniku a dodatkowo ma przedsionek o dług. 170 cm. Z Justyną trzymalismy tam cały moto-szpei i zostało jeszcze kupę miejsca na kucharzenie :) . Materiały też OK, mieszkaliśmy w nim przez 2,5 tygodnia z tego dwa tygodnie w deszczu - zero kłopotów :rock:
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: Mai »

GLIWICKI pisze:W zeszłym roku zanabyłem coś takiego
http://www.decathlon.pl/namiot-t2-zielo ... 49044.html
Ogólnie rzecz biorąc dobrze się sprawowal i spokojnie przetrwał nawałnicę z piorunami oraz ulewne deszcze.
Wada - mało miejsca do przechowywania klamorów i we dwie osoby śpi się w nim jak w przechowalni (podwójny materac praktycznie wypelnia całą przestrzeń podłogi i trzeba się obkładać sprzętem dookoła).
A kysz mi z tym mikrusem! :shock:

Nie można w nim nawet porządnie nóg wyciągnąć (razem z rękami :mrgreen:), a gdy się je wyciągnie, to tylko przytulając się potylicą do tylnej ściany :shock:. Dodatkowo wrażenie klaustrofobiczne potęguje fakt, że z powodu dużego skosu, leżąc na wznak wbija się wzrok w materiał zaledwie 5 cm wyżej... :frustrated:. Kaski, sprzęty, torby i inne przyległości też czują się klaustrofobicznie, mając za bezpośrednie sąsiedztwo ściśnięte jak sardynki ludzkie odwłoki, tudzież ewentualnie na zewnątrz miniaturowy przedsionek wielkości przedniej części stringów :shock:.

W tym namiocie nie można robić NIC, nie ma miejsca na osobowość, nie można wygodnie spać, gotować, przebierać się, nie mówiąc już o czynnościach, które zapewne Franz zacznie mi zaraz bezwstydnie imputować, a co do których bezwzględnie wypraszam sobie sybaryckie sugestie i niewybredne komentarze :!:

JA JUŻ TAM NIE CHCĘ!!!! :pomocy:

No i argument naczelny - tam się Viraży nie mieści :mrgreen:



:bikersmile: :bikersmile: :bikersmile:
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: Arni »

Mai, kupiłem podobny wiele lat temu w jakimś markecie za 24 czy 29zł i oprócz zalet, które wymieniłaś nie dość, że jest niewielki po spakowaniu to jeszcze działa do dziś dnia :mrgreen: Przeżył 10 Woodstocków oraz wiele zlotów :rock:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: Mai »

...

Aaaaa!!!! Karygodnie zapomniałabym dla równowagi i sprawiedliwości wspomnieć o jednej NIEZWYKLE WAŻNEJ zalecie tego piórnika na śledzie, bezsprzecznie świadczącej o jego niezwykłej trwałości i wręcz niezniszczalności:

WYTRZYMAŁ ARNIEGO :!: :!: :!: :mrgreen:


:hug:
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: Arni »

Mai pisze: piórnika na śledzie
WYTRZYMAŁ ARNIEGO :!: :!: :!: :mrgreen:
:hug:
Oooo przepraszam, Arni to nie byle śledź - rzekłbym nawet, że porządny waleń :mrgreen:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: GLIWICKI »

Arni pisze:Oooo przepraszam, Arni to nie byle śledź - rzekłbym nawet, że porządny waleń :mrgreen:
A do tego jakże skromny z niego waleń :mrgreen:

PS
Ten waleń to od wieloryba, czy też może...
:twisted: :twisted: :twisted:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: kapitanwasyl »

NIE MA lekkiego i mało zajmującego miejsca namiotu 2-3 osobowego , zapomnij . Wcześniej czy później zmokniesz pod taniochą z marketu a słońce po jakimś czasie dokona reszty (uv).

Ja mam taki http://www.decathlon.pl/namiot-t41-id_8171136.html polecam , ale niestety waga i rozmiar torby nie nadają sie na moto ...
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: Arni »

GLIWICKI pisze: A do tego jakże skromny z niego waleń :mrgreen:
jak zawsze :wink:

GLIWICKI pisze: Ten waleń to od wieloryba, czy też może...
oczywiście wieloryba :mrgreen:

kapitanwasyl pisze:NIE MA lekkiego i mało zajmującego miejsca namiotu 2-3 osobowego , zapomnij . Wcześniej czy później zmokniesz pod taniochą z marketu a słońce po jakimś czasie dokona reszty (uv).

Ja mam taki http://www.decathlon.pl/namiot-t41-id_8171136.html polecam , ale niestety waga i rozmiar torby nie nadają sie na moto ...
kiedyś obudziłem się rano i była w środku kałuża po opadach, ale odkąd wypróbowałem patent z folią malarską już problemu nie ma :P
Jego wytrzymałość jest dla mnie samego wielkim zaskoczeniem :mrgreen:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: kapitanwasyl »

Arni pisze:
kiedyś obudziłem się rano i była w środku kałuża po opadach, ale odkąd wypróbowałem patent z folią malarską już problemu nie ma :P
Jego wytrzymałość jest dla mnie samego wielkim zaskoczeniem :mrgreen:
Nom ... ale jak ide sobie po polu i widze jak co po niektórzy okrywają taką peleryną namioty to wygląda to dosyć dziwnie .
Nowością są zdaje sie odzienia z takich tanich plandek niebieskich , też dosyć często spotykane przeze mnie na polach. Z tym że te odziane są już na stałe . Ciekawe jaka patelnia panuje wewnątrz ?

A co do tanich iglo , miałem kiedyś a i owszem taki z "Jysk" jak go składałem po drugim sezonie a rozbijany był na dosyć długo to darł się jak papier toaletowy . Wykończyło go słońce a przemakał tylko po dotknięciu tropika .
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: Mai »

Arni pisze:
Mai pisze: piórnika na śledzie
WYTRZYMAŁ ARNIEGO :!: :!: :!: :mrgreen:
:hug:
Oooo przepraszam, Arni to nie byle śledź - rzekłbym nawet, że porządny waleń :mrgreen:
Arniiiiii, przeca na śledzie piórnik bo śledziami do gruntu mocowany, w żadnym razie nie obrażałabym tak Arniego walenia! :mrgreen:
Moby Dick wymięka :!: ;) :rock:

(co tym bardziej świadczy o wybitnej wytrzymałości namiotu, co by nie było off-topu :lol:)
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
grzegorz 6
Posty: 349
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 20:11
Motocykl: virago xv -1100
Lokalizacja: mielec
Wiek: 49
Status: Offline

Re: JAKI NAMIOT???

Post autor: grzegorz 6 »

Namiot malutki :roll: by się drugą osobą nakryć .Oczywiście do nacieplenia . :mrgreen:
Całkiem fajowy .
Obrazek
ODPOWIEDZ