Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Post autor: MAD »

W zeszłym roku kupiłem sakwy DRP. Świetnie wyglądają, a po sezonie mogę stwierdzić, że to naprawdę dobra jakość. Teraz w zimę postanowiłem je zmodernizować. Napisałem do DRP opisując, co bym chciał zmienić. Odpisali, że da się zrobić i poprosili o przysłanie sakw. Wysłałem paczkę Pocztą Polską. Po trzech tygodniach Poczta zawiadomiła mnie o zwrocie paczki gdyż adresat jej nie odebrał. Obejrzałem dokumenty na poczcie, a później na stronie internetowej Poczty, pokazującej status przesyłek rejestrowanych (zrzut poniżej).
Obrazek
duża wersja tutaj
Wkurzyłem się, że nie odebrali i wysłałem do DRP uprzejmy, ale lekko agresywny w tonie e-mail. Natychmiast odpowiedzieli ? ?Witamy. Niestety nie otrzymaliśmy nawet awizo. Proszę paczkę wysłać do nas kurierem DHL ? na nasz koszt ? proszę podać nasz nr klienta? i oczywiście podali ten numer. Paczkę wysłałem przedwczoraj, a wczoraj była już w DRP.
Zacząłem myśleć. Paczkę wysłałem na podany, ten sam adres co poprzednio. To jest adres salonu DRP w Chełmku. Salon jest czynny w tygodniu codziennie od 8-mej do 18-ej (sprawdziłem). Nie ma możliwości, aby w godzinach podanych przez listonosza nikogo tam nie było. Dlaczego Poczta kłamie? Wymyśliłem sobie kilka przyczyn i wszystkie dotyczą listonosza:
* paczka duża, bez podanej wartości, adresat to firma ? nie będzie napiwku, więc nie zaniosę
* adresat daleko, paczka duża i niewygodna mimo że lekka - nachodzę się, mały zarobek (z poczty), więc nie zaniosę
* ?.
Jak macie jakieś pomysły i doświadczenia to proszę je podać.



P.S. Jest potencjalnie jedna pozytywna rzecz w tym wszystkim. Jeśli przeróbka sakw będzie taj samej jakości, jak klasa DRP w podejściu do klienta to będę miał najlepsze sakwy na świecie. Czego i Wam życzę :wink: .
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2013, 20:06 przez MAD, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Authilius
Posty: 658
Rejestracja: 16 maja 2011, 16:53
Motocykl: Kawasaki VN 2000 '06
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Post autor: Authilius »

U nas do firmy listonoszowi nie chciało się nosić paczek i wrzucał tylko awizo i miał to gdzieś. Szefu zadzwonił na pocztę opierdzielił ich, że w biurze zawsze są ludzie i nie ma takiej możliwości, żeby kogoś nie było i że listonosz ma obowiązek paczkę dostarczyć, a nie wrzucać sobie awizo bo tak mu wygodnie. Od tamtej pory zmienił się listonosz i nowy przynosi paczuszki i listy z uśmiechem na twarzy i awizo nie widzieliśmy już od paru miesięcy.
'92 Yamaha Virago XV 535 - "Mandaryna"
'96 Kawasaki Vulcan VN 800A - "Wiśnia"
'08 Kawasaki Vulcan VN 900BB Classic - "Borówka"
'06 Kawasaki Vulcan VN 2000 Classic - "Truskawa"
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Post autor: pisior »

ja w firmie wysyłam , blache do ekspertyzy , blacha ma mieć wymiary 300x300 ,ale jak im śle blache 130 mm grubą ,to chyba listonosz takiej torby wytrzymałej nima :) ,ostatnio zwazyłem przesyłke 97 kilo ,a paczja 30X30x30 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Post autor: -waldi- »

MAD pisze:* adresat daleko, paczka duża i niewygodna mimo że lekka - nachodzę się, mały zarobek (z poczty), więc nie zaniosę
to masz odpowiedz. http://goo.gl/maps/P7AdN

W Chełmku poczta, a w/w odbiorca są w odległości 2km, jeżdzący listonosz rowerem po prostu olał temat :D za mały zarobek za doręczenie w stosunku do włożonej pracy.
W firmie DRP zawsze jest minimum te 4 - 6 osób i nie ma szans by byli nie obecni :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Post autor: MAD »

Waldi, znasz realia tamtych okolic i wygląda na to, że masz rację. Wysłałem pocztą, gdyż było najtaniej. Faktem jest, że teraz już nie jest - za drogę powrotną paczki musiałem zapłacić.
Nie jestem fanem Poczty Polskiej, nie tylko z powodu tej przesyłki. W ostatnich latach dwukrotnie uszkodzili mi zawartość paczek i nie udało mi się dostać odszkodowania. Zdarza mi się otrzymywać powtórne awizo bez pierwszego i oczywiście bez przesyłki.
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Post autor: MAD »

DRP podoba mi się coraz bardziej. Dzisiaj dostałem e-mail od nich.
drp_odp1.jpg
Dla jasności dodam, że aby dokonać zamówionych przeróbek muszą rozpruć prawie całe sakwy.

P.S. Mam głęboką nadzieję, że jakość przeróbek dorówna Ich podejściu do klienta :) . Dam Wam znać.
Awatar użytkownika
Garinol
Posty: 80
Rejestracja: 03 marca 2012, 20:12
Motocykl: Yamaha Virago XV 250
Lokalizacja: Smętowo
Status: Offline

Re: Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Post autor: Garinol »

Ciekawe. Paczki na poczcie wozi samochód, przynajmniej tak jest w Tczewie. W małych miejscowościach rzeczywiście listonosz, ale posiadający samochód. Teoretycznie to powinno dotrzeć.
Inną sprawą są praktyki kierowców :) Zdarzają się tacy, co wejdą do klatki, wrzucą aiwzo do skrzynki i nie zadzwonią do drzwi. Czasem z powodu ciężaru paczki, lub jej rozmiarów. Lub... kierowca wypisuje awizo już w urzędzie, a później wrzuca je listonoszowi do buchty, z której ten pobiera awiza powtórne. A jak wypisze je źle... To dociera do adresata w formie atomów we wdychanym powietrzu. Oczywiście kierowca wie, że nie powinien tak robić.

To oczywiśie czarny scenariusz dostawy. nie zdarza się często, ale można mieć takiego pecha. Ja miałem taki przypdek, może podobny i telefon odbiorcy w ostatnim momencie uratował sprawę. Wyjaśniało się kierowcy telefonicznie, gdzie mieści się firma w rejonie, jaki obsługiwał. Wysłałem komplet opon 15''.
Piłeś? Nie jedź. Nie piłeś? Wypij, ale również nie jedź.
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Post autor: MAD »

No i szczęśliwy koniec opowieści o dobrym DRP i złej Poczcie. Oczywiście dobro wygrywa. Dzisiaj kurier (opłacony przez DRP) przyniósł sakwy. Zrobione to co chciałem i tak jak chciałem. Dodatkowo DRP dołożyło prezent - firmowy, skórzany brelok.
Zdecydowanie podoba mi się DRP.

P.S. Być może w baśniach znanych z dzieciństwa jest jednak trochę prawdy.
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Post autor: Cpt. Nemo »

Garinol pisze:Ciekawe. Paczki na poczcie wozi samochód, przynajmniej tak jest w Tczewie.
W Warszawie paczki poczty faktycznie wozi samochod, tyle ze nie pocztowy a wspolpracujacy "kurier-dostawca" i oni najczesciej nawalaja. Jedyna wina poczty to jest tylko taka ze nieodpowiedzialnym ludziom daja taka prace i ich nie kontroluja.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Post autor: grzegorzbr2 »

A ja od kilku lat wysyłam większe przesyłki gabarytowo kurierem, a mniejsze przeważnie 20 - 35 kg. Pocztą Polską, przesyłki priorytetowe-pobraniowe. Jak do tej pory wszystko jest ok, przesyłki docierają do odbiorcy w ciągu dwu-trzech dni. :bravo:
Awatar użytkownika
grzegorz 6
Posty: 349
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 20:11
Motocykl: virago xv -1100
Lokalizacja: mielec
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Dobrze o DRP, źle o Poczcie

Post autor: grzegorz 6 »

Sam również nie narzekam na pocztę przesyłki dochodzą w miarę szybko jak i przychodzą .co prawda wkładają awiza a od 1 kwietnia podwyższę dali 23 % wat . jak wychodziła pobraniowa mała 20 zł to teraz 27 zł Już im w głowie się pokręciło .Można zrobić :shock:
ODPOWIEDZ