Kurtka, spodnie tekstylne

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorzbr2 »

Witam Wszystkich, nadchodzi wiosna i czas pomyśleć o ubiorze na moto. Chcę kupić strój dla mnie i dla mnie i dla plecaczka, zastanawiam sie nad tym zestawem tekstylnym, nadaje się na moto :?: , ktoś z Was nosił taki strój :?: Proszę o opinie użytkowników

http://allegro.pl/kurtka-spodnie-komple ... 40784.html
Awatar użytkownika
virago750dar
Posty: 224
Rejestracja: 07 stycznia 2012, 10:27
Motocykl: r1150rt 750virago
Lokalizacja: wrocław
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: virago750dar »

Mierzylem cos podobnego w lesznie ...pozytyw to taki ,ze podpinka i membrana jest wypinana ,natomiast negatyw to wstawki nubuka, mysle ze przy mocnym deszczu przepuszcza. Pozatym trzeba mierzyc ja z synem mierzylem z 5 kompletow, rozmiar podany nie ma nic wspolnego z rzeczywistym rozmiarem...no ale cena jest ok ,a cena czyni cuda i czlowiek jest wstanie przymknac oko:D
darecki
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 654
Rejestracja: 24 lutego 2012, 18:09
Motocykl: 0.9 litra szerszenia
Lokalizacja: Ziemięcice O/S
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: Martin »

używałem coś całkiem podobnego gdy pomykałem na moim big enduro ale sprzedałem razem z maszyną :) jest napewno praktyczny ale wydaje mi się że taki strój do choppera po prostu nie pasuje :cry:
" Nie będąc motocyklistą tracisz z życia tyle samo co abstynent i impotent "
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: Cpt. Nemo »

Troche glupawo wygladaja tekstylne szmaty na czopku :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorzbr2 »

Do :chopper: niebardzo :?:
Awatar użytkownika
Alicjana
Posty: 664
Rejestracja: 06 stycznia 2012, 00:47
Motocykl: XV535, BMW GS650
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: Alicjana »

Na czopek to skórzana kamizela na gołą klatę, kowbojki i wiatr we włosach :lol: . Temat był wielokrotnie wałkowany. I przeważnie dochodzono do wniosku, że bezpieczeństwo przede wszystkim. A motocykl to frajda z jazdy a nie rewia mody.
:rock: :rock: :rock:
Gdzie diabeł nie może tam babę na moto pośle
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: krzycho1978 »

ja mam coś podobnego i używam już 3 sezon chyba i sprawuje się bez zarzutu-nie jest o żadna rewelacja ale na początek wystarczy (kupione u tego dostawcy)
w tym sezonie ubieram żonkę już w coś z lepszej półki i z wiekszym doswiadczeniem podchodzę do kompromisu pomiędzy ceną/jakością
w kolejnym zmienię ciuchy dla siebie
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
MrScythe
Posty: 1212
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 22:16
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań/Krzywiń
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: MrScythe »

Stylówka przede wszystkim! ;D Jakbym chciał jeździć w dresach, to bym sobie E36 kupił. :shit:
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz 6
Posty: 349
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 20:11
Motocykl: virago xv -1100
Lokalizacja: mielec
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorz 6 »

No cóż sam dalej kompletuję mam już kurtki kaski ale spodnie to ciężko kupić byłem w 5 sklepach .Najlepsze jest to że rozmiar rozmiarowi nie równy nie da się kupić przes neta bo nie dopasuje do dupska .Każdy sprzedawca tak zachęca że jego najlepsze a co nie ma to szajs .fajne spodnie to około 400 -500 zł może i wyżej ale może coś doradzicie z firm .żeby nie przemakało nie przewiewało oczywiście tek styl. ,
rebelhorn są bardzo sztywne
ozony
modeka dość fajnie leżały na tyłku http://moto.allegro.pl/spodnie-tekstyln ... 04179.html
http://moto.allegro.pl/spodnie-motocykl ... 59794.html
niektóre mają pod materiałem nalew gumy niektóre nie .kto ma jakie spodnie co można zakupić by się nie wkurwiać później aha sprzedawcy fajnie ukrywają usterki szczególnie zwracać uwagę na zaczaski i zamki gdyż 2 pary już miałem zakupić i był uszkodzony zamek na podpince .
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorzbr2 »

Dzięki za zainteresowaniem tematem, chyba kupię kurtkę i spodnie ze skóry , dziś dzwoniłem do tej firmy
http://www.witleather.pl/index.html?sLang=s1 Chyba zamówię u nich kurtkę i spodnie dla mnie i plecaczka, szyją na miarę, gw. dwa lata, powyżej tysiaka dają rabaty i przesyłka gratis. Tematu jeszcze nie zamykam i wszelkie sugestie mile widziane.
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: sart »

Na nasze maszyny, skóry są jak najbardziej słuszne, ale:
- skóra w lecie jest "gorąca" bo nie przepuszcza powietrza
- jak jest zimno, to skóra jest "zimna"
- jak dobrze pada, to skóra naciąga tyle wody, że waży tonę i schnie kilkanaście dni

Ja jestem wielkim zwolennikiem skóry, ale przy jesiennych i wiosennych lotach preferuję tekstyl. W lecie można się jeszcze przemęczyć w skórze bo zawsze na postoju można zdjąć, ale poza sezonem latam w ciuchach thermo i kordurze.

Reasumując, jak latasz tylko w sezonie to kupuj skórę, jeśli latasz prawie cały rok, to uderzaj w teksy.

PS. Ja brykam w "szmatach" Modeki.
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: Blunio »

Powiem szczerze że jak się czyta TĘ OFERTĘ no to miód malina. Co prawda membrana to nie goretex, ale jest i do tego wypinana jak w modelach 10X droższych. Zamki YKK :P
Nie wiem gdzie jest "pies pogrzebany", bo o filantropię sprzedającego trudno posądzać :roll:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
grzegorz 6
Posty: 349
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 20:11
Motocykl: virago xv -1100
Lokalizacja: mielec
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorz 6 »

Komplet mój i mojej dr.poł.ze skór zostawię sobie na parady a tekstylia pójdą do jeżdżenia fakt komplet skorka prezentuje się spoko mam go 5 lat ale jak pożyczyłem u kolegi tekstyl to skóra się umywa pod każdym względem może tylko wizualizacja ale funkcjonalność to dekada do tyu . :chopper: szczególnie chodzi mi o deszcz ,zimno,wiatr ,gorąco .
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorzbr2 »

Moto kupilem pod koniec zeszłego sezonu, za dużo nie najeżdziłem i nie wiem jak się sprawdza latem skóra a jak tekstylie. Jesienią troszkę latałem w kurtce tekstylnej z podpinką i było w niej nawet ciepło.
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: sart »

Jak masz teksa, to kup skórę i pośmigaj w skórze. Jak Ci będzie odpowiadała skórzana kurtka, to dokupisz portki. Kup sobie ramonkę, jest uniwersalna i jak stwierdzisz że cosik jest nie tak, to zawsze w ramonce możesz pomykać w cywilu.
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorzbr2 »

Kurtkę teksa mam ale cywila, do latania na virce zakładałem ją z braku motocyklowej ale przy większej szybkości łapała powietrza i robiła się jak dynia.Chyba zakupie teksa i skórę, oj szarpnie po kieszeni :!:
Awatar użytkownika
grzegorz 6
Posty: 349
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 20:11
Motocykl: virago xv -1100
Lokalizacja: mielec
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorz 6 »

witam dopiero w 6 sklepie dopadłem spodnie REDLINE QUEST mam nadzieję że będą dobre przetestuję je w niedziele .składaja sie z 3 części spodnie ,membrama przeciwdeszczowa ,podszewka ocieplająca .wkłatki na kolana i biodra
fota poniżej
Ostatnio zmieniony 22 marca 2013, 14:07 przez grzegorz 6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorzbr2 »

Jeszcze raz wielkie Wam dzięki za podpowiedzi co do kurtek i spodni, dziś zamówiłem dla mnie coś takiego http://allegro.pl/kurtka-spodnie-komple ... 29121.html i takie http://www.witleather.pl/36,kurtka-moto ... yczna.html wraz z http://www.witleather.pl/26,spodnie-sko ... 01-10.html będą teksy i skóra, a dla mojej ślubnej to http://allegro.pl/damska-kurtka-spodnie ... 12655.html .Pozostały jeszcze do kupna buty,w moim guście są niskie za kostki i znowu nieoceniona Wasza pomoc.
Awatar użytkownika
Chudy
Posty: 10
Rejestracja: 20 października 2012, 10:44
Motocykl: Virago XV535 93'
Lokalizacja: Milicz
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: Chudy »

Ja dziś mierzyłem taki o to zestaw:
http://allegro.pl/kurtka-rebelhorn-illu ... 94977.html
http://allegro.pl/mottowear-combat-jean ... 94868.html
Oczywiście nie muszę chyba mówić, że chciałem przymierzać skórzane ciuchy. Jednak sprzedawca namówił mnie na przymierzenie. I zmienił mój pogląd na temat tego jak można się czuć w tekstylu. Przekonał mnie dając mi do przymierzenia na kurtkę tekstylną skórzaną kamizelkę (akurat mr-bike'a). Kurtka w połączeniu z kamizelką traci znamiona tekstylu i sprawia wrażenie dobrej skórzanej kurtki. Wygodnie, przyjemnie i stylowo. Sprzedawca zaliczył kiedyś ślizg, z którego ledwo wyszedł żywy (facet ze sklepu Strefa GP we Wroc) i jest bardzo przeczulony na punkcie bezpieczeństwa. Stąd taka propozycja.
Co sądzicie o takim komplecie?
Awatar użytkownika
grzegorz 6
Posty: 349
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 20:11
Motocykl: virago xv -1100
Lokalizacja: mielec
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorz 6 »

Witam sam przechodzę na tekstylia cały komplet skórę zostawiam ale będę jeździł na tekstylu przynajmniej nie zmarznę i mi dupsko nie przemoknie ale kupowałem z membraną przeciwdeszczową i podpinką a więc każde z 3 części by móc jeździć w lecie a jak wyjdzie zobaczymy . :chopper: oczywiście wstawki na biodra i kolana -ochraniacze są -
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorzbr2 »

Zakupy zrobione dla mnie i dla plecaczka http://allegro.pl/kurtka-spodnie-komple ... 05573.html , http://allegro.pl/damska-kurtka-spodnie ... 06672.html utargowałem przesyłkę pobraniową gratis, buty
http://allegro.pl/buty-wojskowe-nowe-ro ... 70648.html przy dwóch parach dali upust 10 zeta oraz przesyłkę pobraniową gratis, czekam jeszcze na komplet skórzany [ szyty na miarę] z tej firmy http://www.witleather.pl/index.html?sLang=s1 kurtka o symbolu 01\10 spodnie 001\10. Tekstylia uszyte solidnie, mają wyjmowane ochraniacze i odpinaną ocieplinę, są wygodne ale zobaczymy jak się spiszą w różnych warunkach na moto. Tylko co :frustrated: zima nie chce odejść :!: :twisted: :!:
Awatar użytkownika
grzegorz 6
Posty: 349
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 20:11
Motocykl: virago xv -1100
Lokalizacja: mielec
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: grzegorz 6 »

Witam :shock: mi już przyszły 2 komplety wygląda jeden z nich tak .Wiosny w tym roku nie będzie pewnie będziemy w tym jeździć lub od razu sezon letni . :roll:
Obrazek
zostało tylko rower wżąś i przetestować . :zimno:
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: podbiel »

Botki masz twarzowe do tego stroju.
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: Stilgar »

podbiel pisze:Botki masz twarzowe do tego stroju.
Buty najfajniejsze . Szukam i szukam po allegro i nigdzie nie mogę takich znaleźć. :cry:
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
Adziel
Posty: 1608
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 21:13
Motocykl: Yamaha xv 1000 GE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Kurtka, spodnie tekstylne

Post autor: Adziel »

Fajne, i mówisz że se to zakładasz i siedzisz se przed telewizorem ? :mrgreen: :rock:
Obrazek
ODPOWIEDZ