Jaki kask wybrać?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pandik »

Wpadnij do Czerwionki albo do mnie do pracy do Gliwic, kumpel ma do sprzedania taki kask. Używany, ale na chodzie.
Co do samego kasku to chyba gdzieś o nim pisałem. Daje rady ale jak dla mnie za głośny i za bardzo wieje (nie miałem jeszcze wtedy kominiary, teraz z pewnością komfort był by większy) jest lekki, trochę ciężko sięblendę opuszcza. Nie odradzam, nie polecam, taki kask jaka cena, osobiście po sezonie latania w garnku za 3stówki szarpnąłem się na nieco droższy i mam nadzieję że posłuży lata a w razie "czegoś" dobrze zadziała.
Kumpel za garnek chce stówkę.
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pandik »

Shark Raw opinia.
Trochę już polatałem i polecam. Kask zrobił się bardzo wygodny, co prawda na początku dociskałem go od czasu ręką z góry do głowy bo delikatnie dotykałem czubkiem brody o dół maski i delikatnie irytowało. Kask się ułożył i teraz jest ok. Z minusów: jak się jedzie w całkowitych ciemnościach to delikatnie może przeszkadzać przydymiona szybka, jak jest oświetlenie uliczne to nic nie przeszkadza (z drugiej strony oświetlenie w mojej wiśniówce tyłka nie urywa).
Kask gwiżdże na tych krawędziach kółek gdzie chowa się guma z gogli, dotykając lekko palcem ten obszar gwizd cichnie (może wymyślę sobie jakiś patencik). Kask szczególnie głośny jednak nie jest i mam wrażenie że nie robi się głośniejszy przy większych prędkościach, dochodzi do pewnego poziomu a potem już bez różnicy. Za to nic nie wieje po oczach górze głowy i uszach, jest komfortowo. Czuć powiew na szyji ale od tego jest chusta.
Jechałem w upale i było dobrze, wentylacja znakiem tego działa, jedynie przy ściąganiu zauważałem że mam nieco spocone czoło w miejscu gdzie styka się z rantem kasku, za to ten rant jest wykonany z miłego materiału i w czasie jazdy nic nie czuć. W sumie polecam, ładny i lekki.
Fakirion
Posty: 3
Rejestracja: 08 marca 2014, 15:37
Motocykl: Yamaha Virago xv 535
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Fakirion »

Dzięki Pandik za sugestie i odpowiedź:)
Póki co kupiłem sobie tego Boxa, zobaczę jak to się je :lol:
korzystając z fantastycznej sobotniej pogody zrobiłem rundkę pod Kędzierzyn.
W kasku faktycznie dość szumi, ale to pewnie cecha otwartych. Będę systematycznie udoskonalał strój, będzie ciszej. Dzięki za pomoc :rock:
CaesarRide
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 09:35
Motocykl: XV 750
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: CaesarRide »

Moimi kandydatami na nowy kask to Nolan N44, Airoh J105 lub Executive, ale rowniez taniej polki Naxa SX1 lub SX12. Czy możne ktoś poradzić gdzie na śląsku Cieszyńskim albo gdzieś niedaleko można dokonać oględzin tych kasków?
Awatar użytkownika
Jaku
Posty: 146
Rejestracja: 21 marca 2013, 10:35
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Jaku »

Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pandik »

Widzę Kamilek że celujesz w integrale, tak więc nic Ci nie polecę bo mam i polecam JETa ;) Jak już to może ten Shark? Sam mam Sharka i jestem zadowolony z wykonania, wygody i ciężaru.
Awatar użytkownika
Jaku
Posty: 146
Rejestracja: 21 marca 2013, 10:35
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Jaku »

każda pomoc będzie dobra :) sam tak po cichu celuje w sharka albo caberga
a integral dlatego ze juz mam półotwarty i do miasta sie nadaje ale tylko do miasta, szczękowy byłby tez ok gdybym palił albo mial okulary itp itd ^^
dlatego celuje w integrala, jezdzielm cały sezon prawie w zamkniętym rok temu więc się przekonałem
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pandik »

No integral ma swoje niezaprzeczalne zalety, weź jakiegoś tak zwanego markowego i powinieneś być zadowolony.
Awatar użytkownika
korkillus
Posty: 45
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 13:15
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Mielec
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: korkillus »

Chciałbym poprosić o sugestię w dobrze kasku. Zdecydowanie muszę wymienic tani, bardzo plastikowy kas na cos konkretniejszego. Dysponuję maksymalnie kwotą do 300 zlotych i chciałbym dostać kask zintegrowany, fajnie gdyby jeszcze dobrze wygladał:) czy ktoś zasugeruje jakiś konkretny model?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: leszekk »

Prawdę mówiąc, w proponowanym budżecie, to możesz kupić jedynie tani i bardzo plastikowy ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
korkillus
Posty: 45
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 13:15
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Mielec
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: korkillus »

leszekk pisze:Prawdę mówiąc, w proponowanym budżecie, to możesz kupić jedynie tani i bardzo plastikowy ...
zdaję sobie sprawę, że to nie jest super budżet. Jak na razie podoba mi się Lazer Bayamo który opinie ma ok i mieści sie niewiele wychodząc ponad 3 stówy. Chyba nie wszyscy posiadają kaski za tysiaka co?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: leszekk »

Nie wszyscy ;-)
Ale ... kask chroni to co masz najcenniejszego. Będziesz na sobie oszczędzał?
A jeśli tak, to wybierz się do sklepu, który posiada na półkach większy wybór modeli - i tych w Twoim budżecie i tych dwa razy droższych i tych do tysiąca. Weź ze sobą kartkę i coś do pisania.
Obejrzyj jakość wykonania kolejnych kasków. Przymierz, sprawdź działanie wszystkich funkcji typu wentylacja, blenda, zapinanie, rozpinanie, wkładanie, zdejmowanie (dość istotne przy integralu). Posiedź w wybranych kilku kaskach przynajmniej kilkanaście minut - sprawdź gdzie uwiera i czy da się z tym coś zrobić - przymierzaj kaski w TWOIM rozmiarze - ani "trochę ciaśniejsze bo się rozepchną" ani "trochę luźniejsze bo na jesieni trzeba będzie kominiarkę założyć - przymierzaj w kominiarce". Te, które nie dają Ci wystarczającego komfortu odkładaj i zapisuj na "czarną listę", te, które dobrze leżą i spełniają oczekiwania opisz "ku pamięci" - marka, dokładny opis modelu, rozmiar, wady, zalety (cenę olej). Potem na spokojnie, w domku, przy komputerze poczytaj co inni piszą o tym kasku, który Tobie wydaje się być atrakcyjny UŻYTKOWO. Dobrze, żebyś w tym momencie pozostał z dwoma-trzema kandydatami. Jeśli wybrałeś kask, o którym inni piszą ostrzegawczo, że to najgorszy badziew na świecie od czasów wyprodukowania Shuberta, możesz przystąpić do konfrontowania swoich marzeń z rzeczywistością. Wyszukaj w ofertach internetowych najtańszą ofertę dla każdego z tych kasków, możesz także sprawdzić oferty rynku wtórnego - czasem ktoś kupił niewłaściwy rozmiar, kolor ... Jeśli na liście pozostały Ci kaski z przedziału cenowego 800-1000 (zakładam, że wyżej nie ma sensu celować), nie ma ofert używek a nie zamierzasz kupować kasku droższego niż motocykl, to popatrz czy dana marka nie produkuje modelu zbliżonego w swych funkcjach ale w niższej klasie (być może sklep nie miał go w ofercie).
Jak już dokonasz tak gruntownej analizy to zamawiaj w internecie i gotowe. Możesz dodać komentarz w tym wątku dlaczego wybrałeś ten, nie inny model, co było dla Ciebie najważniejszymi cechami użytkowymi i jak wybrany kask spełnił Twoje oczekiwania.
Powodzenia w poszukiwaniach.
Aha - czarny kask pomaga w rwaniu lasek ale w upalny dzień jest męczący. Biały kask czasem w kierowcach puszek powoduje moment zawahania - a może to policja?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
korkillus
Posty: 45
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 13:15
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Mielec
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: korkillus »

Świetna rada. Dziękuję!
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 729
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 18:39
Motocykl: XV 750, Vulcan 1600
Lokalizacja: Mikołów
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Winters »

Fakirion pisze:Dzięki Pandik za sugestie i odpowiedź:)
Póki co kupiłem sobie tego Boxa, zobaczę jak to się je :lol:
korzystając z fantastycznej sobotniej pogody zrobiłem rundkę pod Kędzierzyn.
W kasku faktycznie dość szumi, ale to pewnie cecha otwartych. Będę systematycznie udoskonalał strój, będzie ciszej. Dzięki za pomoc :rock:
Ja mam ten kask i jestem bardzo zadowolony.... faktycznie jak jest wiaterek to trochę wieje ale może być.
Dobra jakość wykonania i stosunkowo niska cena.... ja spokojnie mogę go polecić...
Awatar użytkownika
klosikdark5
Posty: 35
Rejestracja: 29 maja 2013, 18:38
Motocykl: xv 1100 1995r.
Lokalizacja: Strzegom/Żagań
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: klosikdark5 »

a co sadzicie o kaskach z podnoszonymi szczekami bo jakos sie nie natknalem tutaj na takie a przeciez nie tylko integrale i otwarte istnieja :)
Niektóre wypadki biorą się stąd ,że jeździmy dzisiejszymi pojazdami z jutrzejszą prędkością po wczorajszych drogach a inne z braku wyobraźni.
Awatar użytkownika
Proton
Posty: 233
Rejestracja: 09 stycznia 2014, 20:53
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: okolice Gdańska
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Proton »

Temat był poruszany w niejednym poście - choćby kila wyżej.

Polecam stronę http://sharp.direct.gov.uk/ gdzie można sobie poczytać o testach wielu kasków, w tym i szczękowców
XV 535 ->-> XV 750

Obrazek
aris1414
Posty: 93
Rejestracja: 13 marca 2011, 16:58
Motocykl: Virago 535 DX
Lokalizacja: Leszno
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: aris1414 »

Witam. Przymierzam się do zakupu drugiej skorupy i chciałbym coś lepsiejszego niż mój Ozone. Przeglądając allegro natknąłem się na AGV New Citylight. Miał ktoś styczność z tym modelem?

Możecie polecić coś innego do 400zł?
Awatar użytkownika
Damian i Mizi
Posty: 1240
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 03:01
Motocykl: Custom Suzuki VL1500
Lokalizacja: Saint Tropez
Wiek: 52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Damian i Mizi »

a ja teraz przymierzam się do Bell Custom 500 w wersji Good Times :rock:

Obrazek
:rock: O mój boże, o mój boże, a ja jeżdżę na motorze :rock:
wejdz i zobacz https://plus.google.com/u/0/photos/1035 ... 7713?hl=pl
Awatar użytkownika
MrScythe
Posty: 1212
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 22:16
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań/Krzywiń
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: MrScythe »

No i to jest kask na motocykl, a nie hełm astronauty. :) Zajebisty orzech.
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrews66
Posty: 144
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, 23:36
Motocykl: stuki puki 1200
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Andrews66 »

Obrazek

Tyle mojej wypowiedzi w temacie kasków otwartych i jetów.
Awatar użytkownika
Alicjana
Posty: 664
Rejestracja: 06 stycznia 2012, 00:47
Motocykl: XV535, BMW GS650
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Alicjana »

@Andrews66 -
Piękna puenta. Jestem gotowa uwierzyć, że specjalnie czekałeś, aż dyskusja rozwinie się na 9 stron.

:rock: :rock: :rock:
Gdzie diabeł nie może tam babę na moto pośle
Awatar użytkownika
Damian i Mizi
Posty: 1240
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 03:01
Motocykl: Custom Suzuki VL1500
Lokalizacja: Saint Tropez
Wiek: 52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Damian i Mizi »

Andrews66 pisze: Tyle mojej wypowiedzi w temacie kasków otwartych i jetów.
to naprawde masz malo do powiedzenia, ciekawe czy tak samo mysleli goscie ktorzy mieli kask integralny i to z najwyższej półki, a i tak sie pożegnali z życiem... co byś im powiedział?
By w ogole nie wsiadali na moto i by jezdzili tylko puszką z poduszkami powietrznymi?
A co jesli auto miało poduszki i pomimo tego kierowca też juz jest u aniołków? itp, itd...
:rock: O mój boże, o mój boże, a ja jeżdżę na motorze :rock:
wejdz i zobacz https://plus.google.com/u/0/photos/1035 ... 7713?hl=pl
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Qbeł »

Damian i Mizi pisze:
Andrews66 pisze: Tyle mojej wypowiedzi w temacie kasków otwartych i jetów.
to naprawde masz malo do powiedzenia,
No , ale co tu więcej mówić patrząc na obrażenia kasku. Gdyby ten ktoś jechał w kasku otwartym ,to pewnie by go mocno bolało. Kask otwarty zwyczajnie mniej chroni głowę w momencie zdarzenia niż kask zamknięty , ale też w zwiazku z łatwiejszym zdejmowaniem lepiej chroni kierowcę od obrażeń wtórnych w wyniku zdejmowania kasku po zdarzeniu np. przez pogotowie ratunkowe.
Osobiście jeżdżę w otwartym , bo tak mi pasuje , ale wiem , że ... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mai »

Gdyby nie kask integralny, w wyniku wypadku nie miałabym teraz dolnej połowy twarzy. Kask był rąbnięty i uszkodzony dokładnie w miejscu, gdzie w orzeszku lub w półotwartym miałabym gołą żuchwę.

Potem ostrożność mnie opuściła i przeszłam na kask półotwarty (bo tak niby bardziej chopperowo). Ale to się na powrót zmieni... tym razem już na dobre.

Kiedy tylko zbiorę pieniądze, kupuję porządny kask integralny.
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
Damian i Mizi
Posty: 1240
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 03:01
Motocykl: Custom Suzuki VL1500
Lokalizacja: Saint Tropez
Wiek: 52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Damian i Mizi »

Kto jest taki przewrażliwiony, niech w domu siedzi i nie jezdzi ani rowerem, ani autem, o motorze nawet nie wspomnę, nawet w integralnym za górę forsy :)
Księżniczka Diana zginęła w opancerzonym Mercedesie S-klassa... i co tu jeszcze dodać? :P
:rock: O mój boże, o mój boże, a ja jeżdżę na motorze :rock:
wejdz i zobacz https://plus.google.com/u/0/photos/1035 ... 7713?hl=pl
ODPOWIEDZ