Jaki kask wybrać?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: tylust »

Damian i Mizi pisze:Kto jest taki przewrażliwiony, niech w domu siedzi i nie jezdzi ani rowerem, ani autem, o motorze nawet nie wspomnę, nawet w integralnym za górę forsy :)
Księżniczka Diana zginęła w opancerzonym Mercedesie S-klassa... i co tu jeszcze dodać? :P
... bo nie miała zapiętych pasów.... :wink:

Natomiast generalnie rozumiem Twój punkt widzenia. Jeśli założymy, że jeździmy dla przyjemności.... a sami nakładamy na siebie coraz to liczniejsze ograniczenia: super pancerny kast, ciuchy, ochraniacze, cztery warstwy itp.... czy to ciągle jest przyjemność , czy wyścig zbrojeń ?

W USA ciągle są stany gdzie można jeździć bez kasku... czy tam dochodzi do większej liczby wypadków ? Pewnie NIE... Ale czy jak już dojdzie do wypadku to koleś bez kasku ma większe szanse na podłapanie kontuzji ? Pewnie TAK

Niestety jazda na motocyklu w Polsce to ciągle sport ekstremalny gdzie duża część uczestników ruchu zachowuje się tak jakby chciała cię zabić...
Tomek
Awatar użytkownika
Ciastek9000
Posty: 384
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:54
Motocykl: Yamaha XV750
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Ciastek9000 »

Damian i Mizi pisze:Kto jest taki przewrażliwiony, niech w domu siedzi i nie jezdzi ani rowerem, ani autem, o motorze nawet nie wspomnę, nawet w integralnym za górę forsy :)
Księżniczka Diana zginęła w opancerzonym Mercedesie S-klassa... i co tu jeszcze dodać? :P
Idąc tym tokiem myślenia to po co zakładać ciuchy z protektorami, przecież to takie niewygodne i tylko przeszkadza. Najlepiej w koszulce i jeansach jeździć. Wg mnie co innego mieć uraz przy wypadku a co innego prosić się o uraz.
Ja osobiście w szczękowym pomykam i wszystkim polecam.
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: GLIWICKI »

Damian i Mizi pisze:(...)i co tu jeszcze dodać? :P
Ty już najlepiej nic...

Nonszalancja ponad zdrowym rozsądkiem jest raczej mało rozsądnym postępowaniem :roll:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mai »

Damian i Mizi pisze:Kto jest taki przewrażliwiony, niech w domu siedzi i nie jezdzi ani rowerem, ani autem, o motorze nawet nie wspomnę, nawet w integralnym za górę forsy :)
Mówię za siebie i powiem jeszcze raz... bez integrala byłabym teraz kaleką, a może i w ogóle by mnie nie było... I tej lekcji będę się trzymać.

A Tobie Damian mogę tylko szczerze życzyć, jak i zresztą wszystkim z podobnym podejściem, żeby nigdy nie zdarzyło wam się tego żałować... ani żadnemu z waszych bliskich.
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pandik »

Godka ku szkubaniu.
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

Ciastek9000 pisze: Idąc tym tokiem myślenia to po co zakładać ciuchy z protektorami, przecież to takie niewygodne i tylko przeszkadza. .
Nio włąsnie, po co?! A może warto sie zastanowić kiedy i w jakiej sytuacji te wszystkie poancerze są potrzebne. Wiele zalezy od okoliczności.
Jak jadę w trasę to ubieram skórę z protektorami i Nolana, jak jeźdźę bulwarowo to zdarza mi sie jeździć w bluzie, kamizelce, jeansach i a'la hitlerowskim topku na czerepie. Tyle, że jak wyjeźdźam z domu w bluzie i jeansach to nie zapierdalam jak oszalały leming tylko jeźdźę adekwatnie do do ubioru. Spacerowo. (i prędkości mam zbliżone do skuterowych, a czasem rowerowych).
GLIWICKI pisze:Ty już najlepiej nic...
Nonszalancja ponad zdrowym rozsądkiem jest raczej mało rozsądnym postępowaniem
Ej Artur, przesadzasz i to mocno. Jak sobie pyrkam 50 km/h po mieście to tez mam te pancerze ubierać? Rowerzestę tez byś ubrał w protektory, kaski rodem z gwiezdnych wojen, żółwie, zbroje i Bóg wie co jeszcze?
Dlaczego nie wzbudza emocji zapierniczający rowerzysta ( a znam takich co potrafią bujnąc się do 80km/h), który jako jedyne zabezpieczenie ma styropianowa czapkę? A motocyklista to już musi być ubrany jakby brał udział w pokazach kaskaderskich lub wybierał się na eksplorację Marsa, bo jak nie, to jest świr, czubek, samobójca, dawca i..., jak to określiłeś?,.... nonszalancki mało rozsądny ... ktoś?

Jest trochę racji w tym , że jak ktos się boi latać na motocyklu to powienien siedziec w domu. Nie można przesadzać w żadną stronę. A w tej chwili jest ogromne przegięcie w stronę tzw. bezpieczeństwa.
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: GLIWICKI »

skipbulba pisze:Ej Artur, przesadzasz i to mocno. Jak sobie pyrkam 50 km/h po mieście to tez mam te pancerze ubierać? Rowerzestę tez byś ubrał w protektory, kaski rodem z gwiezdnych wojen, żółwie, zbroje i Bóg wie co jeszcze?
Dlaczego nie wzbudza emocji zapierniczający rowerzysta ( a znam takich co potrafią bujnąc się do 80km/h), który jako jedyne zabezpieczenie ma styropianowa czapkę? A motocyklista to już musi być ubrany jakby brał udział w pokazach kaskaderskich lub wybierał się na eksplorację Marsa, bo jak nie, to jest świr, czubek, samobójca, dawca i..., jak to określiłeś?,.... nonszalancki mało rozsądny ... ktoś?
Nie chcę się z Tobą wdawać w kolejne dyskusje akademickie i wykazywanie "wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą". Marzenka zginęła jadąc z prędkością 45 km/h :(
Rób co uważasz za stosowne...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

Wybacz Artur, ale co to wnosi? Jak wyciągasz taki argument to Ci zadam takie pytanie, czy jechała bez kasku? Bez kurtki? Co to ma do rzeczy?! Widziałem ludzi, którzy zgineli jadąc po bulwarze w Sopocie na rowerze. Chcesz wyciągnąc z tego wniosek, że rowerzyści w parku w Sopocie powinni jeździć w kobinezonach z protektorami i w kaskach oid Shoei'a? A co z tymi co się zabili spadając ze schodów? uwierz mi to nie są rzadkie przypadki. Jak Cie pierdzielnie debil w mercedesie zapierdzeilający 120, to żadne protektory czy kaski Ci nie pomogą. Pomoże najwyżej szczęście albo Anioł Stróż...
To nie jest dyskusja akademicka, bo w wyniku takich argumentów tworzy się durnowate przepisy, wymogi, obowiązki. Np. o obowiązkowym jeżdżeniu w odblaskowych kamizelkach 24 godziny na dobę. Możesz uznac to za zbrodnicza nonszalancję, ale predzej sprzedam motorsa niż ubiore takie coś na siebie .
Oczywiście, że zrobię co będę uważał za stosowne. Zawsze tak robię.

Tak w ogóle to chyba dyskusja nie na temat w tym temacie, więc raczej EOT. Tworzyć nowego wątka nie ma sensu, wiec w sumie może po prostu wywal te posty, które nic nie wnoszą do tematu "Jaki kask wybrać?".
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: GLIWICKI »

No i każdy przedstawił swoje racje. Dla mnie temat zamknięty...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
archie
Posty: 1197
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:13
Motocykl: XV 1100 '95
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: archie »

Panowie. Kask ma znaczenie przy mniejszych prędkościach.
Marzence właśnie kask odebrał życie.
Awatar użytkownika
Damian i Mizi
Posty: 1240
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 03:01
Motocykl: Custom Suzuki VL1500
Lokalizacja: Saint Tropez
Wiek: 52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Damian i Mizi »

GLIWICKI pisze:
Damian i Mizi pisze:(...)i co tu jeszcze dodać? :P
Ty już najlepiej nic...
Nonszalancja ponad zdrowym rozsądkiem jest raczej mało rozsądnym postępowaniem :roll:
pozwól, ze to ja bede decydował czy zabierać głoś czy nic nie pisać.
pozwól, ze to ja bede wyrażał moje własne zdanie kiedy ja tego bede chciał, a nie kiedy ty sobie tego zyczysz...
mam nadzieje, że jesteś "wzorem" do naśladowania, że jezdzisz w najlepszych zbrojach, że nie przekraczasz 50km/h w miescie i przestrzegasz przepisów ruchu drogowego jak nikt inny.
Mai pisze:
Damian i Mizi pisze:Kto jest taki przewrażliwiony, niech w domu siedzi i nie jezdzi ani rowerem, ani autem, o motorze nawet nie wspomnę, nawet w integralnym za górę forsy :)
Mówię za siebie i powiem jeszcze raz... bez integrala byłabym teraz kaleką, a może i w ogóle by mnie nie było... I tej lekcji będę się trzymać.
A Tobie Damian mogę tylko szczerze życzyć, jak i zresztą wszystkim z podobnym podejściem, żeby nigdy nie zdarzyło wam się tego żałować... ani żadnemu z waszych bliskich.
ja wiem ze mówisz o sobie, ale czy jak robiłaś prawko A, to czy nie informowano cie ze to duzo niebezpieczniejsze niż jazda puszką?
sadze ze wiedziałas na co sie piszesz, a pomimo to i tak chciałas jezdzić na dwóch kółkach, bo to czysta frajda...
ale czy nadal staje sie to frajdą zakladając na siebie coraz wiecej ochraniaczy, kurtki z protektorami, coraz lepsze i "bezpieczniejsze" kaski?
idąc tym tokiem myslenia, ryzyko jest nawet wejsc do drewnianego kościoiła, bo a nóż widelec cegła mu na łeb spadnie...
GLIWICKI pisze: Marzenka zginęła jadąc z prędkością 45 km/h :(
Rób co uważasz za stosowne...
jaki z tego wniosek?
W ogóle nie jezdzić motorem...
Taka powinna być twoja puenta!!!
:rock: O mój boże, o mój boże, a ja jeżdżę na motorze :rock:
wejdz i zobacz https://plus.google.com/u/0/photos/1035 ... 7713?hl=pl
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mai »

Powiedział co wiedział...

Nie nawołuję do zakładania na siebie zbroi pełnopłytowej i sama nie noszę... wystarczy odblaskowa kamizelka... Życie jest ważniejsze od wizerunku.
A pełny kask w niczym nie odbiera frajdy z jazdy.
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
Damian i Mizi
Posty: 1240
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 03:01
Motocykl: Custom Suzuki VL1500
Lokalizacja: Saint Tropez
Wiek: 52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Damian i Mizi »

Mai pisze:Powiedział co wiedział...

Nie nawołuję do zakładania na siebie zbroi pełnopłytowej i sama nie noszę... wystarczy odblaskowa kamizelka... A pełny kask w niczym nie odbiera frajdy z jazdy.
To twoje zdanie, moje to takie, że nie ma absolutnie żadnej przyjemności z jazdy w kasku integralnym!
A nie nawołujesz do zakladania takiej zbroi, bo nie miałas widocznie takiego incydentu jak z kaskiem... podejrzewam, że jak byś miała (czego absolutnie nie życze) nawoływałabyś jak teraz do kasku :)
nie myslałaś o kasku z aibag-em i kamizelki?
i żeby nie było, to wcale sie teraz nie nabijam i nie kpie z ciebie :nazdrowie:
:rock: O mój boże, o mój boże, a ja jeżdżę na motorze :rock:
wejdz i zobacz https://plus.google.com/u/0/photos/1035 ... 7713?hl=pl
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: pisior »

a ja jestem tak piękny ,że musze pokazac swoje lico , po zlocie już nie tak piękne ,to zamykam szczenne :) jak dla mnie to tylko szczenna :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mai »

Damian i Mizi pisze:A nie nawołujesz do zakladania takiej zbroi, bo nie miałas widocznie takiego incydentu jak z kaskiem... podejrzewam, że jak byś miała (czego absolutnie nie życze) nawoływałabyś jak teraz do kasku :)
Miałam, właśnie przy okazji incydentu z kaskiem. Jednak nie nawołuję do pełnych protektorów, co kto lubi i z czym czuje się bezpieczniej, kamizelka odblaskowa jest wygodniejsza. I zapobiega przyczynom, a nie dopiero skutkom. Wtedy jej na sobie nie miałam.

Mam wrażenie, że mnie nie rozumiesz. Nie jestem z tych radykałów bez centymetra kwadratowego nieosłoniętego ciała ma motocyklu. Ale jestem za złotym środkiem - swojemu aniołowi stróżowi trzeba pomóc.
Damian i Mizi pisze:nie myslałaś o kasku z aibag-em i kamizelki?
Bez komentarza...
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
Damian i Mizi
Posty: 1240
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 03:01
Motocykl: Custom Suzuki VL1500
Lokalizacja: Saint Tropez
Wiek: 52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Damian i Mizi »

Mai pisze:...kamizelka odblaskowa jest wygodniejsza. I zapobiega przyczynom, a nie dopiero skutkom.
Damian i Mizi pisze:nie myslałaś o kasku z aibag-em i kamizelki?
Bez komentarza...
Kamizelka z aibag-iem moze być w kolorach odblaskowych...
dlaczego "bez komentarza"?! nie doczytałaś, lub nie chciałas zacytować, że napisałem, że nie kpie i nie nabijam sie z ciebie?! :roll:
Obie te rzeczy są tak skonstruowane, że absolutnie nie przeszkadzają w jezdzie, a są po to, by było bezpieczniej!
:rock: O mój boże, o mój boże, a ja jeżdżę na motorze :rock:
wejdz i zobacz https://plus.google.com/u/0/photos/1035 ... 7713?hl=pl
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: GLIWICKI »

Damian i Mizi pisze:pozwól, ze to ja bede decydował czy zabierać głoś czy nic nie pisać.
pozwól, ze to ja bede wyrażał moje własne zdanie kiedy ja tego bede chciał, a nie kiedy ty sobie tego zyczysz...
Ależ rób co uważasz za stosowne. Z każdym słowem lepiej poznajemy Ciebie i Twoją filozofię życiową :mrgreen:

A co do zabezpieczeń, to niechaj każdy sam podchodzi do tematu ze zdrowym rozsądkiem...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: tylust »

Obrazek

chyba nie trzeba tłumaczyć na polski...

Pozostaje pytanie czy zakładamy kask, aby mieć z głowy Policję i obowiązek wynikający z przepisów czy też po ta aby w razie wypadku nas ochronił ?
Tomek
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: HaCaT »

Ja mam do kolegów upierających się przy swoich zadaniach, że jazda w T-shirtach, trampkach, jetach etc. jedno pytanie - czy kiedykolwiek mieliście wypadek na motocyklu? I nie mam na myśli łagodnych gleb, szlifów, paciaków itd.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: pisior »

ja glebłem z predkości ok 80 km/h , mialem na sobie ,slabej jakości kask otwarty , kurtke z protektorami ,diny i trampki , spadlem na plecy i udarzylem tylem kasku , w bani sie zakreciło, skora moge powiedziec ,że uratowała przed zadrapaniami , dziny nie ruszone , trampki spadły ,znaczy jeden ten ,ktorą pietą walłem w asfalt , klucicie sie o zbroje, a wypadek jest kwestją przypadku na co spadniesz podczas niego , można miec super ochraniacze ,a odboje przy drodze utną Ci nogi , każdy ma prawo latac w czym chce i trzeba to uszanowac , na siłe nic sie nie da , po tym wszystkim ,nadal jeźdze w orzeszku dzinach i koszulce , na trase ubieram sie już lepiej
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: leszekk »

HaCaT pisze:Ja mam do kolegów upierających się przy swoich zadaniach, że jazda w T-shirtach, trampkach, jetach etc. jedno pytanie - czy kiedykolwiek mieliście wypadek na motocyklu? I nie mam na myśli łagodnych gleb, szlifów, paciaków itd.
Miałem kontakt z glebą przy ok. 50 km/h a odziany byłem w koszulkę i krótkie majtki, na łbie kask kolarski składający się z pięciu cienkich pasków skóry. Dodam, że przejechały po mojej nodze jeszcze dwa rowery. Po trzech tygodniach strupy zeszły ale blizny od kostki do barku pozostały na ponad 30 lat. Nauczyło mnie to respektu dla prędkości, przysporzyło pewnych objawów klaustrofobii ale nie sprawiło, że potrzebuję się ubierać w nałokietniki, nagolenniki, kaski gdy jadę po śmietanę na róg (obojętne czy na rowerze czy motocyklem). Na rower zakładam rękawiczki i okulary - bo tak. Na motocykl poza kaskiem - cokolwiek dopasowanego do okoliczności. Aha - w klapkach ani na motocyklu ani na rowerze nie jeżdżę.
Dodam, że w krajach, gdzie wymóg jazdy w kasku nie jest respektowany zbyt rygorystycznie (np. Grecja) wolę jechać z gołą głową ale wolniej niż szybko a w opakowaniu.
Póki co - wierzę, że rozsądek i Opatrzność wystarczą. A na dłuższe trasy - pełne opakowanie żeby było ciepło i wygodnie
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

HaCaT pisze:Ja mam do kolegów upierających się przy swoich zadaniach, że jazda w T-shirtach, trampkach, jetach etc. jedno pytanie - czy kiedykolwiek mieliście wypadek na motocyklu? I nie mam na myśli łagodnych gleb, szlifów, paciaków itd.
Tak miałem, dwa poważne wypadki. Masz jeszcze jakieś pytania?
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Odp: Jaki kask wybrać?

Post autor: Stilgar »

Ja tylko jedno słowo w tej sprawie. Na to forum wchodzi wielu młodych motocyklistów. Opinie starszych kolegów są dla nich istotne. Mam więc propozycje abyście mieli to na uwadze.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D za pomocą Tapatalk 2
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
adler
Posty: 796
Rejestracja: 18 lutego 2010, 22:27
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: gdzieś na wsi
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: adler »

pisior pisze:a ja jestem tak piękny ,że musze pokazac swoje lico , po zlocie już nie tak piękne ,to zamykam szczenne :) jak dla mnie to tylko szczenna :)
I tu się z Tobą zgadzam w 100 %... :D
dupa nie motór...a ciągnie
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pandik »

Godka przy szkubaniu. Fajnie żeście temat mega offtopem zajechali.
ODPOWIEDZ