Jaki kask wybrać?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: HaCaT »

Johny89 pisze:Sharp przeprowadza testy przy prędkości 30km/h. A hjc cl-max to kask szczękowy a s900 to integral więc nie ma co tu ze sobą porównywać.
Proszę bardzo, pierwszy z brzegu szczękowy AGV Longway, wykonany z termoplastiku
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/agv-longway

Nadal uważam, że nie ma co generalizować.
Awatar użytkownika
Johny89
Posty: 192
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 10:52
Motocykl: Virago 535, X-11
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Johny89 »

To poczytaj:
http://www.motogen.pl/Testy-kaskow-SHARP,9506.html
Podsumowanie:
"Jak pokazują wyniki SHARP-a, bezpieczeństwo nie idzie w parze z ceną. Są kaski zarówno tanie i bezpieczne, jak i drogie, które wypadają słabo. Czy te wyniki są w ogóle warte uwagi? Sami musicie zadecydować. Naszym zdaniem nie warto kierować się tylko i wyłącznie tymi wynikami. Brak testów na obszarze szczęki i pomiary dokonywane przy bardzo małej prędkości nie odzwierciedlają warunków drogowych."
Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: HaCaT »

Johny89 pisze:To poczytaj:
http://www.motogen.pl/Testy-kaskow-SHARP,9506.html
Podsumowanie:
"Jak pokazują wyniki SHARP-a, bezpieczeństwo nie idzie w parze z ceną. Są kaski zarówno tanie i bezpieczne, jak i drogie, które wypadają słabo. Czy te wyniki są w ogóle warte uwagi? Sami musicie zadecydować. Naszym zdaniem nie warto kierować się tylko i wyłącznie tymi wynikami. Brak testów na obszarze szczęki i pomiary dokonywane przy bardzo małej prędkości nie odzwierciedlają warunków drogowych."
Tyle w temacie.
no i? przecie ten kto to napisał ten artykuł, nie wysnuł żadnych wniosków popartych faktami. Znasz lepsze źródło informacji na temat testów bezpieczeństwa? Super, to się nimi podziel. Na pewno inni także skorzystają.

Acha mam na myśli informacje płynące z niezależnych ośrodków badawczych, nie szkolenia dystrybutorów próbujących wcisnąć Ci swój towar do sklepu.

Peace :cool:
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4144
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: leszekk »

Johny89 pisze:To nie są moje ustalenia. To jest to co się nauczyłem na szkoleniach i informacjach które sam zdobyłem bo spędzam przy tym 8-9 godzin dziennie, i codziennie wchodzi na rynek coś nowego itp.
Szkolenia i informacje (jak rozumiem marketingowe) to dobry punkt wyjścia. Weryfikacja tej wiedzy na podstawie doświadczenia w badaniach wytrzymałościowych (niekoniecznie kasków motocyklowych), uzupełnienie o akademicki wsad z materiałoznawstwa, wytrzymałości materiałów, poparte odrobiną zdrowego rozsądku (zwanego przez niektórych cynicznym podejściem do wszystkiego wokół) i długie lata spędzone na motocyklach pozwoliłyby Ci nabrać bardziej otwartego spojrzenia na te tematykę ;-)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Johny89
Posty: 192
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 10:52
Motocykl: Virago 535, X-11
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Johny89 »

Poczytajcie o testach kasków HIC. Mało kto o nich wie a specjalistami w tych testach są między innymi chirurdzy czy lekarze od czaszki i mózgu (nie wiem jak się nazywają) a zwłaszcza ich opinie o brytyjskim SHARPIE.
Awatar użytkownika
jaroga
Posty: 978
Rejestracja: 12 września 2007, 11:35
Motocykl: XX 1100
Lokalizacja: Piertanie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: jaroga »

leszekk pisze:...

Kaski otwarte - w momencie kontaktu z przeszkodą rzeczywiście dają słabsza ochronę. Ale dają większą szansę na uniknięcie kontaktu (lepsza percepcja bodźców zewnętrznych pozwala na przewidywanie sytuacji na drodze).
Leszek, Ty tak poważnie? :shock:

Jeździłem 5 sezonów w otwartym kasku nolana, teraz 3 sezon w integralu shoei'a.
W ramach komentarza do Twojej wypowiedzi powiem tylko tyle, że gdybym wiedział na początku swoje przygody z motocyklami, to od pierwszego dnia jeździłbym tylko w integralu, bez względu czy na armaturze, czy też na szlifierce.

Pozdrawiam, :nazdrowie:
Monogamia to jakieś dziwne hobby ... :P
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4144
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: leszekk »

No widzisz, a ja nie potrafię się zmusić ... Muszę widzieć, muszę słyszeć, muszę czuć. Jak bym miał do jeżdżenia dla przyjemności zakładać integrala to bym sprzedał motocykl i poprzestał na jeździe puszką.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: _CioneK_70 »

leszekk pisze:No widzisz, a ja nie potrafię się zmusić ... Muszę widzieć, muszę słyszeć, muszę czuć.
I ja mam to samo..... z jednej strony przyjemność a z drugiej rozsądek..... też nie mogę się zmusić.... :|
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
micitanka
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2015, 18:42
Motocykl: kawasaki
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: micitanka »

Jak chcesz dmuchanie wiatru to polecam i pozdrawiam.
micitanka
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2015, 18:42
Motocykl: kawasaki
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: micitanka »

Kupiłam nowe zabudowane , sobie i mojej mamie, czasem ją zabieram na przejażdżki.
Awatar użytkownika
Alicjana
Posty: 664
Rejestracja: 06 stycznia 2012, 00:47
Motocykl: XV535, BMW GS650
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Alicjana »

leszekk pisze:Weryfikacja tej wiedzy na podstawie doświadczenia w badaniach wytrzymałościowych (niekoniecznie kasków motocyklowych), uzupełnienie o akademicki wsad z materiałoznawstwa, wytrzymałości materiałów, poparte odrobiną zdrowego rozsądku (zwanego przez niektórych cynicznym podejściem do wszystkiego wokół) i długie lata spędzone na motocyklach pozwoliłyby Ci nabrać bardziej otwartego spojrzenia na te tematykę ;-)
Powołaj się jeszcze na Metodę Elementów Skończonych oraz teorię naprężeń zredukowanych ( do wyboru: Hubera, Misesa, whoever). Wszak akademicki wsad każdej szanującej się uczelni technicznej obejmuje je najpóżniej na II roku studiów.

Z tą większą percepcję zapewnioną przez kask otwarty to też pojechałeś :):):)

Moi Drodzy,
Leszek was wkręca, a wy daje się podpuszczać i szukacie kontrargumentów na argumenty coraz niższego lotu ( lub odwrotnie :lol: )
Aha, przy okazji-
Janusz Korwin-Mikke jest zdecydowanym przeciwnikiem jakichkolwiek kasków, właśnie ze względu na ograniczoną percepcję.
Jeździ Junakiem 50ccm.
Gdzie diabeł nie może tam babę na moto pośle
Awatar użytkownika
barg
Posty: 814
Rejestracja: 15 września 2011, 23:44
Motocykl: XV 700 '84 ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: barg »

kamilk9 pisze:U mnie najlepiej sprawdził się kask Kask NOLAN N21 VISOR ASSO . Staram się, aby moje akcesoria motocyklowe były praktyczne i wygodne a ten kask jest bardzo wygody, ma miękkie wykończenie w środku
Dobry wieczór kamilk9. Jak gdzieś wchodzę to tak robię - witam się ale może ja staroświecki jestem.
A do zamieszczania reklam to jest wiele miejsc w internecie - również darmowych.
Pozycjonuj też w katalogach albo za zgodą administratora a nie na partyzanta.
Milczę zawzięcie i czekam na znak by mogło być pięknie, bo nie jest aż tak.
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Wesoly »

Kolega kamilk9 zapewne ma motocykl marki yamacha :lol2:

kamilk9

Posty: 1
Dołączył(a): 11 wrz 2015, 23:40
Motocykl: Yamacha
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mai »

Post użytkownika kamilk9 usunięty ze względu ukryty link/spam, sam użytkownik "ostrzeżony".


:chopper:
... bo Motocykl to stan umysłu.
góral.tz
Posty: 93
Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 12:16
Motocykl: 1100 USA Gold
Lokalizacja: KLI, ELA, PO
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: góral.tz »

Ja po poszukiwaniech i godzinach przemyśleń kupilem LS2 TRACK czarny mat i musze powiedzieć że jest ok :cool:
To nie prędkość zabija, lecz nagła jej utrata. ...
Awatar użytkownika
Flar
Posty: 92
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 23:48
Motocykl: Xv700
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Flar »

Właśnie przerabiałem temat zakupu kasku i powiem Wam że można czytać testy i opinie a potem człowiek idzie do sklepu i jedna wielka dupa...

Upatrzyłem sobie Caberga Stunt. Fajny , lekki i zgrabny. Tylko że mi przycina płatki uszu. Wymierzyłem w sobotę chyba z 20 różnych modeli kasków i okazało się że na mój łeb pasuje mało co. Finalnie zwyciężył Shark S900.
Jak kilka lat temu kupowałem otwarty, takich problemów nie było. Przymierzyłem, pasował i kupiłem. Widać z integralami/szczękowcami jest nieco inaczej. Tutaj podstawa to poprzymierzać bo każdy ma inny kształt skorupy.
Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
rochaz
Posty: 23
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 16:18
Motocykl: 535 z 1991,granatowa
Lokalizacja: Szczecinek
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: rochaz »

Moja decyzja padła na ls2 569.1 z wypinaną szczeną. Kolega taki ma i jest gicior ale jego rozmiar M i z wpiętą szczęką brodą dotykam owej szczęki... Pytanie może głupie, bo mnie nie przeszkadza broda na szczenie ale czy przy wywrotce nie będzie bolało bardziej?
Dzisiaj to jest 5.03.2016, jest... 535 z 1991...
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4144
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: leszekk »

rochaz pisze: Pytanie może głupie, bo mnie nie przeszkadza broda na szczenie ale czy przy wywrotce nie będzie bolało bardziej?
Jak nie pęknie to nie będzie.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Qbeł »

Obrazek
Awatar użytkownika
rochaz
Posty: 23
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 16:18
Motocykl: 535 z 1991,granatowa
Lokalizacja: Szczecinek
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: rochaz »

Dzisiaj to jest 5.03.2016, jest... 535 z 1991...
Awatar użytkownika
rochaz
Posty: 23
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 16:18
Motocykl: 535 z 1991,granatowa
Lokalizacja: Szczecinek
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: rochaz »

Szukałem, się cykałem i po przymiarce kilkunastu wybrałem i polecam, naprawdę fajny. AIROH executive.
https://www.youtube.com/watch?v=KDszdRqJ5f8
Dzisiaj to jest 5.03.2016, jest... 535 z 1991...
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: pisior »

siedze i dlubie w nosie , i dalej niewiem co mam wybrać , na ruszt poszly schuberty C3 i C3 PRO , WARTO TO TO KUPIĆ , obecnie latam w nolanie N90 , przeleciałem sie kilka razy w C3 ale o rozmiar za dużej ,i było lepiej jak w moim nolanie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: 2007XV1700 »

polecę Ci szuberta ze względu na wyciszenie i dopasowanie elementów. ale te kaski od środka zieją styropianem i trzeszczą.

jeśli C3 to tylko pro. ulepszona skorupa i jeszcze lepsze wyciszenie.
Awatar użytkownika
stas
Posty: 1353
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 20:48
Motocykl: FJR 1300
Lokalizacja: Krosno
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: stas »

leszekk pisze:No widzisz, a ja nie potrafię się zmusić ... Muszę widzieć, muszę słyszeć, muszę czuć. Jak bym miał do jeżdżenia dla przyjemności zakładać integrala to bym sprzedał motocykl i poprzestał na jeździe puszką.
Polecam NOLANA jako firmę wiem bo przetestowałem :mrgreen: spoko głowa cała :mrgreen:
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Snake »

:motorcycle:

Taki stary kotlet ten wątek, ale chyba wciąż aktualny.

Czy ktoś z szanownego grona korzysta lub korzystał z BELL ROGUE – ORZECH ZE SZCZĘKĄ?

Wiem, wiem kwestia bezpieczeństwa i tak dalej. Ale nie o to pytam.
Jestem ciekawy jak się sprawdza przy jeździe? Jak wypada z goglami? Spostrzeżenia, opinie? Takie tam?
Tak może sobie chcę kupić. Z czasów PRL już mam, a chciałbym z duchem czasu coś z XXI wieku by zakryć łysiejący czubek głowy.

:kawa:
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
ODPOWIEDZ