Jaki kask wybrać?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Snake »

Baca pisze: 19 marca 2019, 18:01 Ja dostałem taki (jak w moim linku powyżej) i też kupę gadżetów. Do jazdy wokół komina w sam raz,a macha zajebista, można kolędować w niej na Święta,he,he!
Dokładnie, w niektórych stanach w U,S można smigać bez kasku,sam to sprawdziłem, ale dziwne uczucie jak czujesz wiatr we włosach! :mrgreen:
I o to się zaiste rozchodzi :chopper:
Póki coś tam na głowie jest i ma jak hulać miedzy resztką kłaków :rock:
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Piotrek9007 »

Nie chopperowy, ale bardzo bezpieczny, funkcjonalny, wygodny, a na dalekie trasy to ważne
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Baca »

Jak ja bym na chopperze w kasku szczękowym wyglądał ? Szczękowce są do ścigaczy i turystyków, a otwarte do chopperów! Mam jedno i drugie,ale używam kasku tylko otwartego, a robię w nim długie trasy, za 2 dni Hiszpania i też w kasku otwartym mnie mylić z orzeszkiem. :D :chopper:
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Piotrek9007 »

To jest Twoje zdanie, miałem otwarty i więcej go nie chce. Większość znajomych właśnie w takich szczękowych kaskach lata na cruiserkach
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: MarcinS »

Za czasów studenckich na uczelni było grono motocyklistów. Jeden z nich jeździł na Shadowce 750 i dla zachowania stylu w markowym, ale otwartym kasku. Pecha miał chłopak, bo zdarzyło mu się, że wymusił ktoś na nim pierwszeństwo i zaliczył glebę tak niefortunnie, że stracił przednie zęby. :? Z ubezpieczenia dostał nowe, ale od tamtego czasu wolał kaski "z twarzą".

Ja sam mam "szczękowca" z homologacją do jazdy otwartej, ale jeżdżę z zamkniętą szczęką. Szczękowca wybrałem tylko dlatego, że łatwiej zakłada się okulary. Może jestem przewrażliwiony, ale dla mnie w Polsce sama jazda motocyklem już jest ryzykiem, więc bezpieczeństwo ubioru stawiam ponad "stylem".
Do tego podczas jazdy muchy rozbryzgują się na kasku, a nie na zębach. :D :nazdrowie:
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Piotrek9007 »

MarcinS popieram, a jak chcesz wiatru złapać to szczena to góry i już wieje ale nie raz jest tak ze warunki w naszym klimacie są jakie są na jazdę i często latam w zamkniętym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Marek. »

A co w tym kasku daje ruchoma szczęka, bo nie za bardzo widzę jej funkcjonalność? Na pewno zwiększa ciężar i...
Znajomy używa czegoś podobnego (nie pamiętam firmy) i tłumaczył mi że bezpieczniejszy, ok ale tylko wówczas gdy opuszczę szczękę i będę używał jak kasku pełnego.
Tylko kiedy mam opuszczać szczękę?
Jak będę wiedział że będę miał wypadek?
Coś na zasadzie: jak bym wiedział że się wywrócę to bym się położył?
Już lepszy wybór to pełny bez bajerów, bo przynajmniej lżejszy, ale to moje zdanie.
No, może wygodniejszy przy zakładaniu dla okularników, więcej zalet nie widzę a pytam serio w czym on jest lepszy od pełnego?
:motorcycle:
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: 2007XV1700 »

J.P. W niczym. W ogóle szczękowe są bez sensu. Nie kupuj. Szkoda kasy. Lepszy fullface.
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: MarcinS »

Jak wspomniałem - ja wybrałem ze względu na okulary. I tyle. Inaczej zostałbym przy integralnym. Mam integralnego Airoha (najzwyklejszy) i przy zakładaniu okularów było trochę "gimnastyki". Szczękowca mogę założyć na upartego bez zdejmowania okularów.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Piotrek9007 »

Nawet tak prosta rzecz jak po nosie się podrapać w trakcie jazdy to masz jak kiedy szczenę podniesiesz.
Jak lecisz po mieście, stajesz na światłach, chcesz się napić, coś komuś powiedzieć kto jedzie obok, złapać powietrza na otwartym kasku- podnosisz i tyle. Jak chcesz mieć ciszej jak szybciej lecisz na trasie itp to zamykasz Wiele jest zalet ale jak komuś nie pasuje szczękowy to na siłę nie kupi. Najwięcej podejrzewam do powiedzenia ze szczękowy do niczego będą mieli Ci co nigdy w takim nie jeździli albo mieli jakiś tani model i narzekają. Prawda jest taka że jazdy bierze kask pod swoje potrzeby i charakter jazdy. Jeden lubi rybki drugi pipki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Top Gun »

2007XV1700 pisze: 20 marca 2019, 20:03 J.P. W niczym. W ogóle szczękowe są bez sensu. Nie kupuj. Szkoda kasy. Lepszy fullface.
No i ktoś prawdę powiedział :bravo:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

Dlaczego prawdę? To akurat nieprawda. Szczękowiec jest praktyczny, szczególnie jeśli jeździ się duzo i daleko. Integrale są dobre ale mało praktyczne, jety są praktyczne ale nie za dobre Modułowce (z wypinaną szczeką) to taki ni pies ni wydra. Jak miałem Nolana 43 air to szczęke wpiąłem chyba ze dwa razy przez dwa lata. O dziwnych topkach mandatochronach w rodzaju a'la hitlerowskich nawet nie mówię. W szczękowcu szczeke sie zapina zawsze w czasie jazdy, więc rozważania typu "kiedy mam zamknąc szczeke? Jak będę przewidywał wypadek?" są bez sensu. Jeżdżę duż i daleko (ci co mnie pamiętają to wiedzą), mam Schubertha C3. To najlepszy kask jaki kiedykolwiek miałem. Cichy (cichszy niż wiekszość integrali), lekki, szczelny, a przy tym praktyczny. Jeżdżę też na co dzien, w zasadzie w sezonie nie używam innego środka transportu. Nie wyobrażam sobie ściągnia garnka za każdym razem jak chce napić się wody, zapalić, dogadać z blandynka na stacji, wyjąśnić gliniarzowi dlaczego jest głupi itp. (mądrym gliniarzom nie tłumaczę - takie sci-fi dla purystów legalistów). Moim zdaniem tylko szczękowiec, ale porządny. Za mojego nowego Schubertha C3 dałem miesiąc temu 1200zł, więc dramatu nie ma, a warto.

PS. I nie ma co przeceniać kwestii bezpieczeństwa. Życie z natury nie jest bezpieczne :)
PPS. 2007XV1700, tak wiem co to sarkazm :)
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Snake »

Na nasze drogi to nie wiem czy zbroja by pomogła:)

Każdy z was ma rację. Każdy kask ma plusy i minusy. Każdemu co innego jeden Kryśka inny Maryśka, a czy nie można mieć tyle kasków ile kobita butów w szafie? Na każdą okazję? Na dłuższe wypady, na krótsze czy do spożywczaka czy na zlot, czy na paradę. Bezpieczeństwo wiadomo najważniejsze. A na Festynach latam w kapeluszu. :nazdrowie:
Załączniki
comment_ek9z22eWxRgOYCL0TmOiKPZ97TGZF0Er.jpg
comment_ek9z22eWxRgOYCL0TmOiKPZ97TGZF0Er.jpg (142.92 KiB) Przejrzano 3757 razy
rycerz-xxi-wieku.jpg
rycerz-xxi-wieku.jpg (75.18 KiB) Przejrzano 3760 razy
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
Awatar użytkownika
pero
Posty: 226
Rejestracja: 19 kwietnia 2014, 18:45
Motocykl: Wild Star 1600
Lokalizacja: k. Strzelec Op.
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: pero »

skipbulba pisze: 21 marca 2019, 09:04 Za mojego nowego Schubertha C3 dałem miesiąc temu 1200zł, więc dramatu nie ma, a warto.
Można wiedzieć gdzie za taką cenę kupiłeś? (zakładam że nówka)
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Marek. »

@2007XV1700
Wow, ale wybuch inteligencji i merytorycznych argumentów, aż nie wiem do czego się przyczepić, więc skomentuję to tylko J.P.

@skipbulba
I to są argumenty, przychodzi mi jeszcze do głowy fotografia (lustrzanką), bo w integralu odpada.
:nazdrowie:

Każdy wybiera to co mu pasuje, kierując się bezpieczeństwem, swoimi potrzebami czy też wyglądem a forum traktuje jako grono osób które w ramach dyskusji coś podpowie.
Niestety w internecie jest cała masa cebuli, która dalej niż czubek własnego nosa nie widzi i forum traktuje jako możliwość rozładowania frustracji a nie pola do dyskusji i niestety mają swoich klakierów.
Awatar użytkownika
Hessus
Posty: 355
Rejestracja: 22 października 2016, 19:59
Motocykl: XV 1100, DL650
Lokalizacja: Czę100chowa
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Hessus »

Snake pisze: 21 marca 2019, 11:58 Każdy kask ma plusy i minusy. Każdemu co innego jeden Kryśka inny Maryśka, a czy nie można mieć tyle kasków ile kobita butów w szafie? Na każdą okazję? Na dłuższe wypady, na krótsze czy do spożywczaka czy na zlot, czy na paradę. Bezpieczeństwo wiadomo najważniejsze. A na Festynach latam w kapeluszu. :nazdrowie:
Może nie tyle co kobiety butów ale na każdą okazję / warunki mam

Obrazek
Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Top Gun »

maxiiii pisze: 19 marca 2019, 08:43
Top Gun pisze: 19 marca 2019, 08:13 Ale ładny, amerykański taki :nazdrowie:
Bardzo często właśnie tylko o to chodzi.
Jak o to chodzi to znalazłem do kompletu :lol:
Obrazek
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

pero pisze: 23 marca 2019, 06:14
skipbulba pisze: 21 marca 2019, 09:04 Za mojego nowego Schubertha C3 dałem miesiąc temu 1200zł, więc dramatu nie ma, a warto.
Można wiedzieć gdzie za taką cenę kupiłeś? (zakładam że nówka)
W Gdańsku, w Motoklanie. Mieli bardzo fajną promocję na początek roku :)
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

Snake pisze: 21 marca 2019, 11:58 Na nasze drogi to nie wiem czy zbroja by pomogła:)

Każdy z was ma rację. Każdy kask ma plusy i minusy. Każdemu co innego jeden Kryśka inny Maryśka, a czy nie można mieć tyle kasków ile kobita butów w szafie? Na każdą okazję? Na dłuższe wypady, na krótsze czy do spożywczaka czy na zlot, czy na paradę. Bezpieczeństwo wiadomo najważniejsze. A na Festynach latam w kapeluszu. :nazdrowie:
Mam dwa Schuberthy c3, Nolana N 44, Nolana N43 Air, jakiegos jeta, kilka braincup'ów ze starych czasów i.... jeżdże tylko w Schubertch'cie :)
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
pero
Posty: 226
Rejestracja: 19 kwietnia 2014, 18:45
Motocykl: Wild Star 1600
Lokalizacja: k. Strzelec Op.
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: pero »

skipbulba pisze: 28 marca 2019, 08:53 W Gdańsku, w Motoklanie. Mieli bardzo fajną promocję na początek roku :)
Daleko do Gdańska mam :) A chętnie skorzystałbym z takiej okazji.
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

Ale miesiąc temu kumpel uyargowal za 1400. Wyjściowa cena 1750 więc też bez dramatu za kask klasy premium. Moim zdaniem warto, bo to tylko 3 stówy drożej niż szczękowe Nolany, a różnica gigantyczna :)
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
niciacia
Posty: 34
Rejestracja: 12 sierpnia 2016, 08:53
Motocykl: Yamaha DragStar 1100
Lokalizacja: Tuchola
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: niciacia »

Przejrzałem całe 19 stron i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, a może to moja fanaberia a nie problem. Mam kask LS2 Track i mam wrażenie, że strasznie mi łbem trzęsie tak koło 90-100 i wyżej. Może ktoś mi rozjaśnić w głowie - czy to już tak jest czy może mój kask ma taką zaletę :evil: . Przy dłuższym jechaniu po takim telepaniu głową to już i oczy mniej widzą. Przymierzam się do nowego zakupu, właśnie z tego powodu, ale nie chcę kupić kolejnego, który będzie mi łbem szarpał, bo może to już taka przypadłość kasków otwartych. Może ktoś z koleżeństwa zechce moją głupotę skomentować? :frustrated:
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. :shit:
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1886
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: robson »

Załóż deflektor na szybe w mopliku za 150zl do 250zl i mozesz latac w topku.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
niciacia
Posty: 34
Rejestracja: 12 sierpnia 2016, 08:53
Motocykl: Yamaha DragStar 1100
Lokalizacja: Tuchola
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: niciacia »

Kurde, może to i pomysł, ale trochę mi zeszpeci moto. Czyli wg Ciebie to nie jest problem kasku ??
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. :shit:
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1886
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: robson »

Zmienilem moto z virago z szybą duża bez deflektora,na turystyka i jest tam szyba i deflektor i powiem tyle,bajka głową nie ruszy. Szum jest bo wracalem 400km w kasku exo 100 scorpion i w domu bylem prawie gluchy. Jaki kask bys nie ubral zawsze cos szumi mniej lub barsziej ale deflektor urywa struge niedobrych zawirowań tych co rzucają kąskiem.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
ODPOWIEDZ