Jaki kask wybrać?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Blunio »

robson pisze: 12 czerwca 2019, 14:30 Zmienilem moto z virago z szybą duża bez deflektora,na turystyka i jest tam szyba i deflektor i powiem tyle,bajka głową nie ruszy. Szum jest bo wracalem 400km w kasku exo 100 scorpion i w domu bylem prawie gluchy. Jaki kask bys nie ubral zawsze cos szumi mniej lub barsziej ale deflektor urywa struge niedobrych zawirowań tych co rzucają kąskiem.
Jest dokładnie jak pisze Kolega Robson. Też używałem reflektora i to był najlepszy pomysł :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: SpyAmericano »

Odgrzebię troszkę temat Obrazek Czy ktoś ma może kask Bell Broozer Solid? https://www.4ride.pl/kaski-motocyklowe/ ... l-01f.html
Szukam kasku dla siebie i ten mi wpadł w oko, ale zastanawiam się czy to będzie dobry wybór. Chciałbym kupić kask modułowy lub szczękowy który by fajnie pasował do stylu Virago 750 Obrazek

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: 2007XV1700 »

Kask z ABSu to nie jest dobry kask.
Z opisu "super lekki" 1350 też nie do końca jak na jet'a z dopinaną osłoną twarzy
Do tego mała i wąska szyba która mocno zawęża pole widzenia.
Sprawdź kask Laser Monaco Evo Pure Carbon
Skorupa węglowa, podnoszona szczęka, szyba z fotochromem w zestawie głośność na poziomie średniej klasy integrali.(daleko mu do schuberth'a C3 ale nie ma tragedii)
Lekki z dobrą wentylacją i dużo bezpieczniejszy od plastikowych kasków ;)
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: SpyAmericano »

@2007XV1700 dzięki za odpowiedź Obrazek Lazer widzę fajnie zbajerowany Obrazek Dwie kwestie tylko mi się niestety nasuwają:
1. Wygląd na Virago wydaje mi się zbyt sportowy, ale to subiektywne odczucie,być może błędne Obrazek
2. Cena jest niestety troszkę wyższa niż zakładałem Obrazek Trochę się spłukałem na zakup Yamahy i na kask chciałbym przeznaczyć 1000zł (+-100). Przydała by mi się jeszcze jakaś kurtka, ale na razie nie mam ani pomysłu ani kaski na kurtkę. A zakup też będzie ciężki, bo mam duże wymiary i nie będzie łatwo znaleźć kurtkę która nie będzie za mała Obrazek

Optycznie (wiem że to nie najlepszy wyznacznik Obrazek) najbardziej podobały mi się właśnie ten Bell z pierwszego postu i Scorpion Exo-combat (https://www.4motos.pl/pl/p/Kask-SCORPIO ... -Matt/5769). Ale podejrzewam że skoro Bell nie jest zbyt dobrym wyborem, to Scorpion tym bardziej. Kojarzysz może jakieś inne modele warte uwagi w cenach do max 1100zł? Obrazek

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: _CioneK_70 »

Ja mam używam i nie narzekam. Airoh Executive....Nie wiem co Łukasz powie....ale ja zadowolony jestem....😁👍
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Top Gun »

Udaj się do sklepu i przymierz różne kaski. Patrz na to żeby Tobie leżał i nie powodował irytacji, bo tu uciska, a tam zasłania :chopper:
Co do pierniczenia o głośności :roll: Nie spotkałem jeszcze tak cichego kasku żeby nie używać stoperów :D
Ostrzegam też przed kolorem czarnym (w szczególności matowym). Mózg się gotuje jak trzeba w upał dłuższą trasę pokonać :motorcycle:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: SpyAmericano »

Teraz trochę ciężko jest z tym mierzeniem,bo część sklepów nie chce dawać kasków do mierzenia z uwagi na COVID... Niemniej pytam o konkretne kaski dla tego, żeby mieć już obrane jakieś modele do przymiarki. O tym żeby unikać czarnych kasków z uwagi na słońce nie pomyślałem szczerze mówiąc Wręcz celowałem w czerń,bo ogólnie ubieram się na czarno, a motocykl mam bordowo czarny, więc też by pasowało

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 881
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Piter7011 »

Top Gun pisze: 03 czerwca 2020, 14:24
Ostrzegam też przed kolorem czarnym (w szczególności matowym). Mózg się gotuje jak trzeba w upał dłuższą trasę pokonać :motorcycle:
Jaka to ta dłuższa trasa ? Czasem się czegoś używa i jest dobre aż do czasu gdy spróbuje się innego -lepszego .
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pablo_kat »

Piter7011 pisze: 03 czerwca 2020, 15:39
Top Gun pisze: 03 czerwca 2020, 14:24
Ostrzegam też przed kolorem czarnym (w szczególności matowym). Mózg się gotuje jak trzeba w upał dłuższą trasę pokonać :motorcycle:
Jaka to ta dłuższa trasa ? Czasem się czegoś używa i jest dobre aż do czasu gdy spróbuje się innego -lepszego .
Miałem Nolana otwartego czarnego... i teraz mam shoeia szczękowego BIAŁEGO.
Podczas wakacji na południu europy nie dawałem rady. Reszta ekipy białe kaski i w miarę spoko, a mi się głowa gotowała. Biały kask przy dotyku chłodny, a na czarnym można było jajko smażyć, więc o żadnym chłodzeniu głowy nie ma mowy.
Wytrzymałem z tym czarnym 3 duże wyjazdy: Rumunia, Korsyka i ostatnio lazurowe wybrzeże, ale po ostatnim powrocie była decyzja o białym, ze względu na temperatury i szczękowym, ze względu na intercom. Jednak otwarty "trochę" za głośny na intercom jest :P Nawet mój plecaczek stwierdził, że chyba się zestarzałem, że na biały wymieniłem i nie patrzę na lans i wygląd, może coś w tym jest. Biały jeszcze nie przećwiczony w maks temperaturach ;) Ale moto dalej bez szyby, bo musi wyglądać :P
Załączniki
11.JPG
11.JPG (91.1 KiB) Przejrzano 4526 razy
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 881
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Piter7011 »

Pablo_kat pisze: 03 czerwca 2020, 17:25
Piter7011 pisze: 03 czerwca 2020, 15:39
Top Gun pisze: 03 czerwca 2020, 14:24
Ostrzegam też przed kolorem czarnym (w szczególności matowym). Mózg się gotuje jak trzeba w upał dłuższą trasę pokonać :motorcycle:
Jaka to ta dłuższa trasa ? Czasem się czegoś używa i jest dobre aż do czasu gdy spróbuje się innego -lepszego .
Miałem Nolana otwartego czarnego... i teraz mam shoeia szczękowego BIAŁEGO.
Podczas wakacji na południu europy nie dawałem rady. Reszta ekipy białe kaski i w miarę spoko, a mi się głowa gotowała. Biały kask przy dotyku chłodny, a na czarnym można było jajko smażyć, więc o żadnym chłodzeniu głowy nie ma mowy.
Wytrzymałem z tym czarnym 3 duże wyjazdy: Rumunia, Korsyka i ostatnio lazurowe wybrzeże, ale po ostatnim powrocie była decyzja o białym, ze względu na temperatury i szczękowym, ze względu na intercom. Jednak otwarty "trochę" za głośny na intercom jest :P Nawet mój plecaczek stwierdził, że chyba się zestarzałem, że na biały wymieniłem i nie patrzę na lans i wygląd, może coś w tym jest. Biały jeszcze nie przećwiczony w maks temperaturach ;) Ale moto dalej bez szyby, bo musi wyglądać :P
To dalej mogę w czarnym bo na razie takie wyprawy mi nie grożą
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pablo_kat »

Piter7011 pisze: 03 czerwca 2020, 17:34 To dalej mogę w czarnym bo na razie takie wyprawy mi nie grożą
Dopóki jest ci dobrze i wygodnie oczywiście :) Czarny ładniejszy ;)
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: 2007XV1700 »

Zobacz ten LS2 FF399 albo ff900
Poczytaj opinie itd.
W testach SHARP kaski LS2 osiągają wysokie noty
"nie będzie łatwo znaleźć kurtkę która nie będzie za mała" ręce do kolan czy boiler?
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: SpyAmericano »

Bojler

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: 2007XV1700 »

Przyjedź na Smerzyn przywiozę Ci ramone
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: SpyAmericano »

Wątpię żebyś miał aż tak dużą

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Marek. »

...się podepnę :lol: .
A co mi powiecie o LS2 FF324 Metro Evo Solid
Obrazek
Poszukuję kasku szczękowego ale z daszkiem. Niestety, gdy słonce jest nisko nad horyzontem, blenda na niewiele się zdaje. Chyba dla tego że światło musi przejść przez trzy szyby (jestem okularnikiem :cool: ) są mega refleksy.
Ten LS ma nieco dziwną szybę, wygląda jak by była nieco kanciasta. Nigdy się z tym nie spotkałem.
W pobliskim sklepie nie maja tego modelu i nie mogę sprawdzić jak się przez to patrzy.

A może znacie coś podobnego ale o mniej sportowym wyglądzie, najlepiej z podobnej półki cenowej?
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: MarcinS »

SpyAmericano sprawdz sobie kask Caberg Duke II:
http://www.kaskcaberg.pl/17-duke-ii

Skorupa z poliwęglanu, pinlock w zestawie, homologacja na obie pozycje i 5 gwiazdek SHARP.
Mam, używam, nie narzekam. Zaznaczam jedynie, że to mój drugi kask w życiu, więc ekspertem w temacie nie jestem.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: SpyAmericano »

@MarcinS fajny, tylko rozmiarówki niestety brakuje na mnie Z tego co wynika z przymiarki kilku modeli HJC, AIROH i Nolan muszę mieć kask 63-64. Mniejsze chcą mi mózg wycisnąć uszami

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: joozek »

SpyAmericano pisze: 04 czerwca 2020, 10:36 ... muszę mieć kask 63-64. Mniejsze chcą mi mózg wycisnąć uszami Obrazek

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
ten polecam, i rozmiar będzie dobry
https://allegro.pl/oferta/ls2-ff399-szc ... 7348321d45
Józek Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: leszekk »

Swojego czasu niskobudżetowe kaski produkował Nolan. Mam i używam czasem N43E-Air i w zasadzie jedno na co można narzekać, to hałas. Ale hałas to dla motocyklisty rzecz, którą trzeba polubić (chyba, że ktoś woli polubić koreczki 3M do uszu). Teraz chyba N44 jest w ofercie ze szczękowców. Można z tego wystrugać i otwarty kask z daszkiem i szczękowca.
W moim N43 cenię to, że zakładanie kasku można podzielić na dwie fazy - zakładanie skorupy (z odpiętą szczęką i uniesioną szybą) - można to zrobić z okularami na nosie a następnie wpięcie szczęki. Przy zainstalowanym systemie komunikacji to bardzo przydatne rozwiązanie.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: SpyAmericano »

@joozek nie mierzyłem jeszcze LS2, ale to może być sensowny pomysł. Mierzyłem całkiem fajnego Airoh Rev 19 XXL i rozmiarowo pasuje idealnie. Lekko przewyższa moją zamierzoną cenę zakupu, ale zastanawiam się nadal.
W lepszej cenie mierzyłem HJC i90 XXL, był troszkę ciaśniejszy ale też do zaakceptowania. Nie wiem która marka była by bardziej warta uwagi.
Nolany też mierzyłem, ale trasznie mnie za szczękę ściskają, więc raczej tego producenta muszę odpuścić.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: _CioneK_70 »

SpyAmericano pisze: 05 czerwca 2020, 12:08 @joozek nie mierzyłem jeszcze LS2, ale to może być sensowny pomysł. Mierzyłem całkiem fajnego Airoh Rev 19 XXL i rozmiarowo pasuje idealnie. Lekko przewyższa moją zamierzoną cenę zakupu, ale zastanawiam się nadal.
W lepszej cenie mierzyłem HJC i90 XXL, był troszkę ciaśniejszy ale też do zaakceptowania. Nie wiem która marka była by bardziej warta uwagi.
Nolany też mierzyłem, ale trasznie mnie za szczękę ściskają, więc raczej tego producenta muszę odpuścić.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Polecam iroh rev.....airoh dobra marka.....też się przymierzam do tego modelu.....jakbyś był na Smerzynie będzie Rafał organizator który ten kask ma i testuje...coś więcej będzie mógł powiedziec
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: SpyAmericano »

@_CioneK_70 na Smerzynie mnie na pewno nie będzie, trochę za daleko niestety Czyli nie tylko mi się ten kask spodobał Pytanie tylko czy on jakkolwiek pasuje do klasycznej linii Virago 750?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: joozek »

Piotrze, nie dostrzegłeś w nim podobieństwa :| Iroh rev = = = LS2 valiant
Józek Obrazek
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: _CioneK_70 »

joozek pisze: 06 czerwca 2020, 00:14 Piotrze, nie dostrzegłeś w nim podobieństwa :| Iroh rev = = = LS2 valiant
Dostrzegłem...😁 Ale używam teraz Airoh to i pewnie zostałbym przy tej marce....😋
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
ODPOWIEDZ