Jaki kask wybrać?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Odp: Jaki kask wybrać?

Post autor: GLIWICKI »

Stilgar pisze:Ja tylko jedno słowo w tej sprawie. Na to forum wchodzi wielu młodych motocyklistów. Opinie starszych kolegów są dla nich istotne. Mam więc propozycje abyście mieli to na uwadze.
Rutyna i przesadna pewność siebie są zgubne. Jako starsi/mądrzejsi(?)/bardziej doświadczeni powinniśmy dawać przykład, a nie brylować ekstrawagancją :roll:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 729
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 18:39
Motocykl: XV 750, Vulcan 1600
Lokalizacja: Mikołów
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Winters »

Może to i temat z kaskiem w tle ale.... pewnego dnia chciałem zawrócić i zjeżdżałem na pobocze.. po czym sie okazało że krawężnik jest dużo wyższy niż myślałem.... tak więc prawie skręciłem nogę..... I SWOJE MEGA CHOPPEROWE KOWBOJKI zamieniłem na profesjonalne buty motocyklowe ze wzmocnieniami i protektorami..... tak więc zmiana myślenia przez naukę.... :lol:
Jeśli ktoś pisze, że miał poważne wypadki - a przy tym nie zostawił skóry na chodniku lub nie leżał 2 miesiace w szpitalu z pękniętym kręgosłupem to TYLKO MIAŁ SZCZĘŚCIE... bo gdyby tylko ucierpiał jak powyżej..to natychmiast zmienił by swoje podejście do ubioru..... jeśli nie to po prostu była by to głupota lub skłonności samobójcze... :(

Co do kasku to jeżdżę w otwartym ale poważnie myślę o szczękowcu. Spodobał mi się kask Waldiego gdzie można szczękę podnieść do góry w zależności od trasy i warunków..... są również wersje z demontowalną szczęką...to tez ciekawe rozwiązanie....
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2014, 10:25 przez Winters, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jaroga
Posty: 978
Rejestracja: 12 września 2007, 11:35
Motocykl: XX 1100
Lokalizacja: Piertanie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: jaroga »

Jak ja lubię Was czytać :nazdrowie:
Monogamia to jakieś dziwne hobby ... :P
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Odp: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

GLIWICKI pisze:. Jako starsi/mądrzejsi(?)/bardziej doświadczeni powinniśmy dawać przykład, a nie brylować ekstrawagancją :roll:
Sądzisz, że pisze to co piszę żeby brylowac ekstrawagancją? Naprawdę tak sądzisz? Dlaczego uważasz posiadanie innych poglądów niż Twoje jedynie słuszne za brylowanie czymkolwiek?
Winters pisze:Jeśli ktoś pisze, że miał poważne wypadki - a przy tym nie zostawił skóry na chodniku lub nie leżał 2 miesiace w szpitalu z pękniętym kręgosłupem to TYLKO MIAŁ SZCZĘŚCIE... bo gdyby tylko ucierpiał jak powyżej..to natychmiast zmienił by swoje podejście do ubioru..... jeśli nie to po prostu była by to głupota lub skłonności samobójcze...
Hmm, zarzucasz mi głupotę i skłonności samobójcze to nie ładnie, ale odpowiem Ci w ten sam deseń: Głupotą jest wiara w to, że ciuchy, protektory i inne bzdety uratują Cię w przypadku powążnego wypadku. A co do skłonności samobójczych, to może przesiądź się na hulajnogę? Chociaż bez protektorów i integralnego kasku możesz mieć lęki :D samo jeżdżenie motocyklem jest proszeniem się o kłopoty, więc jeśli jeździsz motocyklem to nie praw, prosze, mi morałów o skłonnościach samobójczych czy głupocie.

Ja uważam, że każdy jeździ w czym chce i w czym czuje się dobrze i wystarczająco bezpiecznie. I nikomu nie mówię w czym ma jeździć. Natomiast protestuje i zwalczam nachalną propagandę tzw. bezpieczeństwa, która niewiele ma wspólnego z bezpieczeństwem, a wiele z pustym gadaniem. Nie zgadzam się z tezą, ajkoby Ci co latają opancerzeni jak średniowieczny rycerz to okazy niczym nie skażonego rozsądku, a ci co latają w jetach, kowbojkach i jeansach to samobójcze świry, debile i nieodpowiedzialni idioci. A taki pogląd próbują niektórzy lansować.

Pomijam ten drobny drobiazg, że to moja prywatna sprawa w czym sie wypiernicze i co sobie uszkodzę.

Artur weź wydziel to w osobny wątek, bo jak widać dyskusja nie opada, a zaśmiecamy wątek "kaskowy" o co słusznie pretensje ma Pandik.
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 729
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 18:39
Motocykl: XV 750, Vulcan 1600
Lokalizacja: Mikołów
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Odp: Jaki kask wybrać?

Post autor: Winters »

skipbulba pisze: Głupotą jest wiara w to, że ciuchy, protektory i inne bzdety uratują Cię w przypadku powążnego wypadku. [/i]
.. może nie uratują ale mogą wpłynąć na mniejsze obrażenia... zbyt wiele takich opisów już czytałem na tym forum...przy butach, kurtkach, kaskach..itp.
Ps. tutaj nikt nikomu nic nie każe, tylko każdy wyraża swoje opinie.
Ostatnio zauważyłem jak wielu motocyklistów zakłada kamizelki i pasy odblaskowe, że już nie wspomnę o motocyklistach z krajów ościennych... to tez o czymś świadczy....jednak bezpieczeństwo górą.
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

Winters pisze: może nie uratują ale mogą wpłynąć na mniejsze obrażenia... zbyt wiele takich opisów już czytałem na tym forum...przy butach, kurtkach, kaskach..itp.
Ty czytałeś, a ja przez lata zbierałem motocyklistów z asfaltu :)
Winters pisze:Ostatnio zauważyłem jak wielu motocyklistów zakłada kamizelki i pasy odblaskowe, że już nie wspomnę o motocyklistach z krajów ościennych... to tez o czymś świadczy....jednak bezpieczeństwo górą.
No cóż nachalna propaganda działa niezależnie czy jest słuszna czy nie :)
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Odp: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mai »

Winters pisze:.. może nie uratują ale mogą wpłynąć na mniejsze obrażenia... zbyt wiele takich opisów już czytałem na tym forum...przy butach, kurtkach, kaskach..itp.
Ps. tutaj nikt nikomu nic nie każe, tylko każdy wyraża swoje opinie.
Ostatnio zauważyłem jak wielu motocyklistów zakłada kamizelki i pasy odblaskowe, że już nie wspomnę o motocyklistach z krajów ościennych... to tez o czymś świadczy....jednak bezpieczeństwo górą.
Zgadzam się z Tobą w pełni Winters... Przezorny zawsze ubezpieczony - niby frazes, ale założenie odblasków zwiększających naszą widoczność (a w przypadku wielu osób - kasku integralnego) w niczym nie przeszkadza i nie jest w żaden sposób uciążliwe, a zwiększa bezpieczeństwo. Lepiej zapobiegać niż leczyć, profilaktyka - zalecana wszędzie...
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

Najlepiej zwiększyć bezpieczeństwo rezygnując z użytkowania tak straszliwie niebezpiecznego srodka lokomocji jakim jest motocykl :)

Mai serdeńko, nie wiem jak inni, ale ja nikomu nie bronię zwiększać swojego bezpieczeństwa jak tylko uzna to za stosowne. Mam tylko inna opnię co do poziomu tego zwiększania i jakoś tak nie podoba mi się nakazywanie mi tego zwiększania. A , niestety, w tym kierunku to zmierza.
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pandik »

Godka ku szkubaniu po raz 3.
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

Pandik pisze:Godka ku szkubaniu
Pandik, obiecuję nie napisac już w tym wątku ani słowa więcej jeśli przetłumaczysz mi to na język polski :D
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mai »

Skipbulba pisze:Najlepiej zwiększyć bezpieczeństwo rezygnując z użytkowania tak straszliwie niebezpiecznego srodka lokomocji jakim jest motocykl :)

Mai serdeńko, nie wiem jak inni, ale ja nikomu nie bronię zwiększać swojego bezpieczeństwa jak tylko uzna to za stosowne. Mam tylko inna opnię co do poziomu tego zwiększania i jakoś tak nie podoba mi się nakazywanie mi tego zwiększania. A , niestety, w tym kierunku to zmierza.
Skipu misiaku nie wiem gdzie widzisz nakaz, wyrażam swoje zdanie mogące co najwyżej posłużyć za radę dla ewentualnych świeżaków szukających wypowiedzi opiniotwórczych - m.in. a propos tego jaki kask wybrać (godka dla Pandika ;) ) - popieram to jakimś tam doświadczeniem, motórzyści o zdaniu całkiem przeciwnym robią to samo, i tak na zmianę, kto będzie miał ostatnie słowo - a to opinie całkiem równoważne.

Nikomu nie narzucam swojego zdania, po prostu bardzo nie chcę, żeby coś się komuś stało. A wiem, że nie mam na to bezpośredniego wpływu, więc przynajmniej powiem "głośno" to co myślę i stąd może te moje posty wyglądają jak zalecenia, chociaż mówię za siebie i cały czas to podkreślam.
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Qbeł »

skipbulba pisze:
Winters pisze: może nie uratują ale mogą wpłynąć na mniejsze obrażenia... zbyt wiele takich opisów już czytałem na tym forum...przy butach, kurtkach, kaskach..itp.
Ty czytałeś, a ja przez lata zbierałem motocyklistów z asfaltu :)
Temat ciekawy i tak z ciekawości zapytam: czy przez te lata zbierania motocyklistów z asfaltu nigdy sie nie zdarzyło , nigdy sie nie spotkałeś z sytuacją , że kask i odzież ochronna uratowały komuś życie lub jedynie zminimalizowały obrażenia?
Obrazek
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: HaCaT »

skipbulba pisze: Mai serdeńko, nie wiem jak inni, ale ja nikomu nie bronię zwiększać swojego bezpieczeństwa jak tylko uzna to za stosowne. Mam tylko inna opnię co do poziomu tego zwiększania i jakoś tak nie podoba mi się nakazywanie mi tego zwiększania. A , niestety, w tym kierunku to zmierza.
buntowniku :) mimo, że twierdzisz, że nikomu nie zabraniasz dbać o własne bezpieczeństwo to wszędzie gdzie pojawia się ten wątek gwałcisz ludzi swoimi racjami. Skoro jest Ci to obojętne to po co to robisz. Wierzysz w to, że nasi ustawodawcy śledzą fora i czytają co tu jest wypisywane? Bzdura.
Proszę Cię zanim znowu będziesz przekonywać, że jazda bez odpowiednich ciuchów jest super i wcale nie jest niebezpieczna poczytaj trochę faktów na temat zmniejszania ryzyka. Zasięgnij opinii ekspertów, posłuchaj motocyklistów, skorzystaj ze szkoły bezpiecznej jazdy etc. Wbrew pozorom to nie jest papka dla mas, która ma za zadanie zwiększyć popyt na ubrania motocyklowe.
BTW nie twierdzę, że dobry ubiór jest w stanie nas ochronić przed urazami, ale na pewno zmniejsza ryzyko ich powstawania.
Teraz odniosę się do własnego doświadczenia (absolutnie nie chcę nikogo pouczać) - gdybym nie miał integralnego kasku, nie miałbym tak pięknej buźki jak teraz :) Gdybym miał lepsze buty nie miałbym zmiażdżonych kości stopy, nie musiałbym przechodzić długiej rehabilitacji i zapewne nie musiałbym myśleć o tym że za jakieś 10 lat wstawią mi artrodezę bo nie będę mógł normalnie chodzić. Ja już wyciągnąłem wnioski. Tyle o mnie.

Życzę wszystkim bezpiecznej jazdy! :cool:
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: tylust »

Wracając do tematu, warto chyba pamiętać, że kask czy odpowiednie ciuchy to przede wszystkim elementy tzw. bezpieczeństwa biernego - czyli korzyści płynące z ich posiadania poznajemy dopiero w momencie wypadku (tak jak np. airbagi czy pasy w autach).... Jednocześnie rynek akcesoriów dzisiaj jest tak bogaty, a materiały na tyle nowoczesne, że trudno mówić, że ciuchy czy integralny kask w jakiś drastyczny sposób ograniczają swobodę czy wygodę.

Natomiast zawsze znajdzie się grupa motocyklistów, która stwierdzi np., że prawdziwą swobodę w upale zapewnia wyłącznie koszulka i szorty. Ja to przyjmuję całkiem spokojnie i nawet z częściowym zrozumieniem... Tylko proszę jednocześnie nie mówić, że to nie wpływa na wzrost urazowości w przypadku choćby najdrobniejszej kolizji czy choćby przewrotki na parkingu.... o poważniejszych kraksach nie wspominając. Chyba każdy z nas zna historie kolegów czy koleżanek co to ZAWSZE się ubierali, a RAZ pojechali bez kurtki czy rękawic i akurat ten jeden raz skończył się wywrotką i obrażeniami
Tomek
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pandik »

skipbulba pisze:
Pandik pisze:Godka ku szkubaniu
Pandik, obiecuję nie napisac już w tym wątku ani słowa więcej jeśli przetłumaczysz mi to na język polski :D
Hehe. Kiedyś "baby" skubały wieczorami pierze na kołdry i poduszki, o czym przy tym gadać skoro robią to już dziesiąty wieczór z rzędu? A no o zagadnieniach typu: kisić ogórki w laczach czy w szlafroku ;)

Załóżcie temat pt: bezpieczeństwo i tam się nawzajem przekonujcie do swoich racji, tutaj chciałem poczytać nieco opinii o tym czy innym kasku, który być może chciał bym nabyć ale za miast tego mam dyskusję na temat wyższości ferii zimowych nad letnimi. Polityka-Religia-Bezpieczeństwo trójkąt bermudzki.
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 686
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Kargul »

hmmm
Nasuwa mi się taka myśl. W tego typu tematach (kaski, kurtki, buty itp.) może warto przedstawić zalety i wady jednych w stosunku do innych. A podarować sobie epitety w stylu idiota ze skłonnościami samobójczymi. Chyba nie po to powstają tego typu tematy, aby siebie na wzajem obrażać. A każdy sam musi znaleźć swój kompromis pomiędzy bezpieczeństwem wygodą, stylem oraz możliwościami finansowymi.

Inna sprawa, że moim zdaniem jest brakiem konsekwencji kupowanie wypasionego kasku ze względu na bezpieczeństwo, a rezygnacja z pozostałych zabezpieczeń chroniących w razie "W".

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: tylust »

Pandik pisze:
Załóżcie temat pt: bezpieczeństwo i tam się nawzajem przekonujcie do swoich racji, tutaj chciałem poczytać nieco opinii o tym czy innym kasku, który być może chciał bym nabyć ale za miast tego mam dyskusję na temat wyższości ferii zimowych nad letnimi. Polityka-Religia-Bezpieczeństwo trójkąt bermudzki.
a pro po widziałem, że Shark wypuścił wersję Twojego garnka ze szczęką ? Przymierzasz się ?

Obrazek
Tomek
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Odp: Jaki kask wybrać?

Post autor: GLIWICKI »

skipbulba pisze:Dlaczego uważasz posiadanie innych poglądów niż Twoje jedynie słuszne za brylowanie czymkolwiek?
Czytaj proszę ze zrozumieniem :roll:
Winters pisze:Ps. tutaj nikt nikomu nic nie każe, tylko każdy wyraża swoje opinie.
Dokładnie tak...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mai »

Kargul pisze:Inna sprawa, że moim zdaniem jest brakiem konsekwencji kupowanie wypasionego kasku ze względu na bezpieczeństwo, a rezygnacja z pozostałych zabezpieczeń chroniących w razie "W".
I tak i nie. Zmiażdżoną rękę można przeżyć, zmiażdżoną głowę nie za bardzo. Moje ryzyko i taki właśnie kompromis między bezpieczeństwem a wygodą (swoją drogą fajnie to okresliłeś).
Choć i to się może zmieni jak będzie mnie stać.

Sorry za OT.
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pandik »

tylust pisze: a pro po widziałem, że Shark wypuścił wersję Twojego garnka ze szczęką ? Przymierzasz się ?
Jakby ta szczena była do demontażu to kto wie ;) Poczytam se o nim.
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Forest »

Kolego Jaku
Mam już 2 sezon Shark S700 ale chyba wersję okrojoną bo mam mechanizm opuszczania blendy ale nie mialem jej od nowości. Kask kupiłem za 330 zł, wiec może dlatego.
Generalnie jestem zadowolony, do 100 km/h jest mi w nim komfortowo. Potem (nie mam porównania) słychać wiatr ale nie uprzykrza mi to jazdy. Prędzej pęd powietrza, który odpycha mi głowę do tyłu.
Bo nie mam szybki w moto.

Polecam go ale warto zaznaczyć, że paruje mi w nim szyba, gdy jadę przez wilgotne rejony.

Ja za to mam pytanie - http://online4-biker.com/pl/p/R-PHA-MAX ... -RYAN/1013

HJC - R-PHA - ktoś go używa? Coś się dzieje potem z kaskiem czy ciągle wszystko gra jak należy?
Dość drogi ale ma wszystko, co mi potrzebne - deflektor na nos ale i tak ma antyfoga na stałe. Zabezpieczenie podbródka, by nic od dołu nie wiało, a czasem miałem wrażenie, że mi to przeszkadza np podczas deszczu.
Możliwość jazdy w okularach i miejsce na głośniki do komunikacji.
I najważniejsze podnoszoną szczękę. Ale cena to 1500 ok.

A drugi to http://allegro.pl/kask-ls2-easy-gloss-w ... 29618.html
LS2 EASY GLOSS WHITE FF370 - po prostu tańsza alternatywa ale pewnie już nie taka fajna.
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 686
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Kargul »

Pandik mam pytanko odnośnie SARKa RAW. Można w tym kasku latać bez tej maski (z samymi goglam). Bo właśnie zastanawiam się nad zakupem i jestem ciekawy czy jest możliwość na przykład w cieplejsze dni po mieście tak polatać
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: tylust »

A co myślicie o kaskach ze szczęką, którą można obrócić o 180 stopni i zapiąć z tyłu ? Jak SHARK Evoline

Obrazek

LS2 ma też chyba podobny model - tańszy :wink:
Tomek
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pandik »

Kargul pisze:Pandik mam pytanko odnośnie SARKa RAW. Można w tym kasku latać bez tej maski (z samymi goglam). Bo właśnie zastanawiam się nad zakupem i jestem ciekawy czy jest możliwość na przykład w cieplejsze dni po mieście tak polatać
Pewnie można tyle że ciężko się ją wpina i też chyba ciężko wypina (na takie 4 bolczyki) i nie jestem pewien czy po kilku takich operacjach coś by się tam nie wyłamało. Sam mykam w masce a jak ciepło to maska z goglami w górę i okulary na pysk.
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

Forest pisze:Polecam go ale warto zaznaczyć, że paruje mi w nim szyba, gdy jadę przez wilgotne rejony.
A nie ma mozliwości zamontowania Pinlocka? To naprawdę skuteczne rozwiązanie jeśli chodzi o parowanie.

PS. nie będę kontynuował dyskusji o ubieraniu się w tym wątku.
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
ODPOWIEDZ