KASK z mp3/komunikacją

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
BarteZ
Posty: 40
Rejestracja: 09 marca 2014, 15:35
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiek: 36
Status: Offline

KASK z mp3/komunikacją

Post autor: BarteZ »

Witam, zastanawiam się nad kupnem kasku - czy ktoś używa kasków z komunikacją z pasażerem? (wtedy trzeba mieć takie dwa) Ile takie kaski kosztują? I czy taki kask ma w sobie zawsze odtwarzanie mp3? Polecicie jakieś konkretne kaski?

PS: na co zwracać uwagę przy zakupie takiego kasku i czy są to kaski zasilane czymkolwiek? trzeba je jakoś ładować?
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: tylust »

Skoro ceny interkomów bezprzewodowych oscylują w granicach 500-1000 zł bez kasków to kasku ze zintegrowanym fabrycznie interkomem pewnie nawet bym nie szukał :wink: Ewentualnie po taniości interkom z łącznością kabelkiem, ale tu możesz pogadać co najwyżej z plecaczkiem, a nie kolegą na drugim moto
Tomek
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: Pandik »

Jak z plecaczkiem to po kabelku ;)
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: grzegorzbr2 »

Ja używam sluchaweczki bezprzewodowe Midliand BTX1, polecam
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: leszekk »

Dla tych, którzy nie do końca liczą się z kosztami niezłym rozwiązaniem jest Nolan z n-com'em. Dla kierowcy zestaw bluetooth, dla pasażera może być kablówka, może być bluetooth. Z tym, że poza kaskiem za 7-8 stówek musisz wydać drugie tyle na zestaw do kasku. Można kupić uniwersalne zestawy bluetooth w cenach od 150 zł (a może i taniej) ale nie wiem czy to się sprawdza w praniu a wygląd też może zniechęcić. Ale zasięgu 300-500 metrów jak n-com nie mają.
Tanich kablówek nie analizowałem.
Jak każdy aktywny układ elektroniczny urządzenia wymagają zasilania. Zwykle jest to akumulatorek wklejony gdzieś w kasku, który trzeba co jakiś czas ładować. Wspomniany n-com bluetooth przy słuchaniu radia wystarcza na 2,5-4 godzin, przy rozmowach nie mam danych. Oznacza to, że na dłuższą trasę musisz sobie wyprowadzić gdzieś zasilanie i podpinać kabelkiem do kasku.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 54
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: Qbeł »

Obrazek
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: Stilgar »

Z tańszych kasków fajny jest PROBIKER KX5 Z-LINK 2.0 ,kask szczękowy z wbudowanym już systemem komunikacji Bluetooth. Kask kosztuje jakieś 800 zika, miałem możliwość pobawić się nim u nas w firmie.
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
jaroga
Posty: 978
Rejestracja: 12 września 2007, 11:35
Motocykl: XX 1100
Lokalizacja: Piertanie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: jaroga »

Może przed wydaniem niemałej kasy warto się zastanowić, czy to jest naprawdę Tobie potrzebne. :wink:

Uwierz mi, że nasłuchasz się "plecaczka" wystarczająco przed wyjazdem na każdym postoju jak również u celu, na pewno chcesz tego jeszcze w czasie jazdy? :mrgreen:
Monogamia to jakieś dziwne hobby ... :P
Awatar użytkownika
archie
Posty: 1197
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:13
Motocykl: XV 1100 '95
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 51
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: archie »

jaroga pisze:Może przed wydaniem niemałej kasy warto się zastanowić, czy to jest naprawdę Tobie potrzebne. :wink:

Uwierz mi, że nasłuchasz się "plecaczka" wystarczająco przed wyjazdem na każdym postoju jak również u celu, na pewno chcesz tego jeszcze w czasie jazdy? :mrgreen:
opinię opierasz na własnych doświadczeniach? :mrgreen:
Awatar użytkownika
jaroga
Posty: 978
Rejestracja: 12 września 2007, 11:35
Motocykl: XX 1100
Lokalizacja: Piertanie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: jaroga »

Jak najbardziej. :mrgreen:
Na początku nawet się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem, bo mieliśmy nolany przygotowane pod n-com, ale mi przeszło i do tej pory jest ok, dogadujemy się bez słów :wink:
Monogamia to jakieś dziwne hobby ... :P
Awatar użytkownika
BarteZ
Posty: 40
Rejestracja: 09 marca 2014, 15:35
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiek: 36
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: BarteZ »

Skoro to takie drogie to chyba sobie odpuszczę, myślałem, że to kwestia 400zł za kask i nie będzie problemu. Rozumiem, że z samym odtwarzaczem mp3 nie ma kasków? Dzięki za opinie w ogóle Panowie:)
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: leszekk »

Jeśli zainstalujesz słuchawki w kasku i podepniesz się po kablu to mp3 będziesz miał na pokładzie. Tyle, że to najmniej potrzebny gadżet. Dużo istotniejsza jest nawigacja, komunikacja (telefon) czy rozmowa z pasażerem/innym pojazdem. Na latanie wokół komina to zbędny wydatek, na większą turystykę rzecz niemal niezbędna. Nadmiar kabli życie utrudnia stąd rozwiązania bezprzewodowe - jest zapotrzebowanie, cena rośnie.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 54
Status: Offline

Re: KASK z mp3/komunikacją

Post autor: Qbeł »

Bartez , muzyki posłuchasz jak wrócisz , o "plecaczku" juz powiedział Jaroga , z kolegą motocyklistą pogadasz na postoju , a koniec jezyka za przewodnika i nie musisz się obwozić z jakimis nawigacjami - przy okazji poznajesz ludzi.
Obrazek
ODPOWIEDZ