Kilka słów o zamiennikach manetek

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Tomek_gnr
Posty: 98
Rejestracja: 13 października 2014, 12:45
Motocykl: XV125 '97
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 37
Status: Offline

Kilka słów o zamiennikach manetek

Post autor: Tomek_gnr »

Stwierdziłem, że nie zaszkodzi podzielić się niedawnymi doświadczeniami

Jako że jest zima i dzieci się nudzą (nie moje na szczęście, raczej myśle o sobie) to postanowiłem wymienić to gumowe fabryczne oblechostwo na kierownicy na jakieś bardziej estetyczne manetki. Zażyczyłem sobie tzw ISO grips i stwiedziłem po przejrzeniu tego co jest dostępne że zamówie sobię takowe za 130 zł na allegro, oczywiście zamienniki Kuryakyna. Zdjęcia na aukcji spoko, obiecująco wszystko fajnie - funkiel nówka :cool: Paczka przychodzi i okazuje się że nie jest już tak różowo. Okazuje się że produkt, który bądź co bądź taki tani nie jest to zwykłe badziewie. Pierwsza sprawa to skazy w odlewie samej manetki, pomiędzy gumami wgłębienia widoczne na zdjęciach, dodatkowo ślad łączenia połówek przy końcach, zupełnie jak w plastikowym modelu do sklejania, tylko ze tam skalpel załatwia sprawę :P W oryginalnej manetce Kuryakyna jest taki fajny wzorek na końcu przed samym kapslem, tutaj mamy tylko wgłębienie, podobnie śrubki które są na tym kapselku, w tym przypadku byly to tylko wgłębienia. Chrom gdzieniegdzie już miał małe rude kropki i skazy tzn powierzchnia nie byla idealnie gładka. Nastepna sprawa to guma, dużo lekkich przetarć, w kilku miejscach małe uszkodzenia. Robili toto chyba ze starych chińskich zmielonych klapek. Podsumowując, dostałem kupę, którą mało kto do swojego moto by chciał założyć. Nie testowałem tego coprawda ale podejrzewam że z trwałością też by było kiepsko :roll:

Skończyło się na tym że manetki odesłałem i zamówiłem oryginalne Kuryakyny. Nie wiem czy wszystkie te zamienniki z allegro to taka kupa, ale przestrzegam przed zakupem, jeśli juz sie zdecydujecie to lepiej to obejrzeć na żywo jednak bo inaczej można się przejechać :wink:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Kilka słów o zamiennikach manetek

Post autor: grzegorzbr2 »

Ha, ha a co sie spodzuewał za taka kaskę, obkręć se izolacja , bedzie jeszcze taniej.
Jak widze taki badziew to nawet nie zwracam na takie g...o uwagi
Awatar użytkownika
Fidel
Posty: 120
Rejestracja: 08 lutego 2008, 19:58
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Suwałki
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Kilka słów o zamiennikach manetek

Post autor: Fidel »

Tanie? To gówno nie powinno kosztować więcej niż 5 zyla - za kilogram oczywiście :) Osobiście takiego czegoś bym nie kupił... jednak - dzięki Tomek za tę uwagę, lepiej uczyć się na czyichś błędach :)
Caramba!
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Kilka słów o zamiennikach manetek

Post autor: domin75 »

Tomek dzięki za info. Myślałem jakiś czas temu o wymianie ale czytając Twój post i uwagi Grzegorza temat odpuszczam bo skoro dobre zaczynają się od wielokrotności kwoty 130 bo za tyle jest badziew to bez przesady a na oryginalne nie narzekam.
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
Tomek_gnr
Posty: 98
Rejestracja: 13 października 2014, 12:45
Motocykl: XV125 '97
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Kilka słów o zamiennikach manetek

Post autor: Tomek_gnr »

Domin za ok. 300 można kupić oryginalne Kuryakyn ;) a dużo dają do estetyki bo niestety te fabryczne u nas są takie niezbyt piękne te gumy.
Awatar użytkownika
marito
Posty: 185
Rejestracja: 27 września 2013, 12:49
Motocykl: Virago 125, GSR 600
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Kilka słów o zamiennikach manetek

Post autor: marito »

Panowie musiałbym wymienić manetki w swojej 125-tce bo te co mam są paskudne i za grube na moje krótkie palce. Mógłby ktoś polecić jakieś? Aha 300zł nie mam na zbyciu więc muszą być zdecydowanie tańsze.
ODPOWIEDZ