Rollbag

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Hasiu
Posty: 78
Rejestracja: 05 lutego 2015, 19:31
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Mikołów
Wiek: 35
Status: Offline

Rollbag

Post autor: Hasiu »

Czołem brygada!

Ktoś wozi może rollbaga na Virażce z Was? Po dzisiejszym powrocie z dwudniowego wypadu z plecaczkiem doszedłem do wniosku, że takowy by się przydał. Ma ktoś jakieś opinie na ten temat? Spostrzeżenia, ktoś coś chwali, ktoś odradza? Na allegro widziałem Louisa 50L za 99zl, a 75L za 110. Z jednej strony dycha nie robi wielkiej różnicy, z drugiej 75L czy to nie za dużo?

Czekam na Wasze odpowiedzi ;)

PS. Wiem, że są jeszcze kufry! :D
Jak masz czas i chęci, zapraszam do wspólnych wojaży
Przepraszam za ew. błędy , korzystam jedynie z urządzeń mobilnych z braku komputera :]
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: _CioneK_70 »

Witaj,
Ja swego czasu miałem i mam do tej pory takowy z Louis'a ale ile litrów nie pytaj bo kupowałem w latach 98-97 zeszłego wieku :D więc już nie pamiętam... Sprawdził mi się na Janku i w początkowym okresie Viragowania... Można upchać wiele rzeczy jak leci ale później dla mnie problemem jak jechałem z plecakiem było zawsze ja go przymocować żeby nie zasłaniał kierunków i itp..... Tak więc obecnie jednak kufer na stałe i sobie chwale... Ale rolka też dobra .... :wink:
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
Hasiu
Posty: 78
Rejestracja: 05 lutego 2015, 19:31
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Mikołów
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: Hasiu »

Ok, o takie opinie właśnie mi chodziło! ;) Poczekam, może ktoś jeszcze coś dopowie :)
Jak masz czas i chęci, zapraszam do wspólnych wojaży
Przepraszam za ew. błędy , korzystam jedynie z urządzeń mobilnych z braku komputera :]
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: Qbeł »

Rollbag w podróżach solo położony na siedzonku pasażera jest super opartkiem. Poza tym duża pojemność i wodoszczelność są atutem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hasiu
Posty: 78
Rejestracja: 05 lutego 2015, 19:31
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Mikołów
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: Hasiu »

Ok, a jak z pojemnościami? Czy 75l to nie za dużo? Myslę tutaj bardziej o dwóch osobach, bo solo to wiadomo ;) Dodam, że przyszła małżonka lubi zabierać suszarkę, deskę do prasowania, pół tuszy wieprzowej i zapasową oponę do Ursusa. Tylną ma się rozumieć :mrgreen:
Jak masz czas i chęci, zapraszam do wspólnych wojaży
Przepraszam za ew. błędy , korzystam jedynie z urządzeń mobilnych z braku komputera :]
Awatar użytkownika
TuMarzena
Posty: 2391
Rejestracja: 04 lutego 2014, 08:05
Motocykl: Viraży jakich mało;)
Lokalizacja: LBI
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: TuMarzena »

Po zakupie Virażki ubraliśmy ją w sakwy i kufer i po pierwszym wypadzie w trasę stwierdziłam, że ten "wielbłąd" musi zwiększyć ładowność :mrgreen:
Kupiliśmy torbę Louisa 75l i wcale nie jest za duża, nawet teraz , gdy latamy na 2 moto :lol:
zapakujesz tyle ile Ci trzeba , resztę worka zwijasz i nic Ci po pustym kufrze nie lata :wink:
a pakowanie wygląda tak :

z kufrem
9.06.2013 (3).jpg
z torbą Louisa na 1 moto...który osiołek więcej wiezie :P ?
100_5548.JPG
i na dwa moto
100_6726.JPG
20150425_164431.jpg
PRZYJACIEL TO KTOŚ,KTO DAJE CI TOTALNĄ SWOBODĘ BYCIA SOBĄ /Jim Morrison/

3098

JEŚLI KIERUJE TOBĄ PASJA POZWÓL ROZUMOWI TRZYMAĆ LEJCE /Benjamin Franklin/
Awatar użytkownika
vidharr
Posty: 712
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 16:51
Motocykl: 535 '89, VFR 800Fi
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: vidharr »

Jesli chodzi o pojemnosc to juz musisz sam wybrac. Ja na 535 jak jezdzilem ze swoja na urlop to mialem dwie boczne sakwy po ~15l a zamiast kufra/rollbaga pakowalem dwie torby podrozne. Jedna ze sztywnyn dnem dobrze lezala na bagazniku, druga przytroczona do gory. Jak sam jezdzilem to dwie boczne sakwy i jakis nieduzy plecak.
Na VFR jak jechalismy nad moze to mialem w sumie 130l bagazu (kufry boczne 2x20l + centralka 52l + tankbag 38l) i zmiescilem w to spiwory, garnitur z kiecka na wesele, butow do zmiany (moje polbuty i 2 albo i3 pary plecaczka) i nawet jaska (sic!).
Z doswiadczenia moge ci powiedziec tylko tyle: wez wiekszy, zwlaszcza jak plecaczek nie moze sie obejsc bez polowy mieszkania ;)
Sława!!
XV 535 '89 USA Obrazek || VFR 800Fi (RC46) 2000 Obrazek
Awatar użytkownika
vidharr
Posty: 712
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 16:51
Motocykl: 535 '89, VFR 800Fi
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: vidharr »

Py.Sy.
W przypadku rolbaga/worka z wiekszego zrobisz mniejszy, na odwrot juz ciezko ;)
Sława!!
XV 535 '89 USA Obrazek || VFR 800Fi (RC46) 2000 Obrazek
Awatar użytkownika
Hasiu
Posty: 78
Rejestracja: 05 lutego 2015, 19:31
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Mikołów
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: Hasiu »

No i elegancko! :) O takie odpowiedzi mi chodziło ;) Jak zwykle pomocni i chwała Wam za to ;) Nie ukrywam, że fotki pomogły ;)
Jak masz czas i chęci, zapraszam do wspólnych wojaży
Przepraszam za ew. błędy , korzystam jedynie z urządzeń mobilnych z braku komputera :]
Awatar użytkownika
Booxi
Posty: 98
Rejestracja: 28 kwietnia 2013, 08:16
Motocykl: Virago 535DX 98'
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: Booxi »

Próbował ktoś jakiegoś innego mocowania Rollbaga niż na półeczce za oparciem ? Wybieram się z plecaczkiem na tydzień po PL ale dowiedziałem się jak bardzo niepoważny jestem sądząc, że ona spakuje się w jedną sakwę... kasy na tuning moto mam niewiele i zdecydowałem jednak kupić gmole niż oparcie z półeczką i teraz mam problem bo nie wiem gdzie dać rollbag :/
Awatar użytkownika
vidharr
Posty: 712
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 16:51
Motocykl: 535 '89, VFR 800Fi
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: vidharr »

No to dałeś ciała ;)

Ciężko będzie to sensownie zamocować. Dać się da tylko że to będzie prowizorka jak jasna cholera i średnio wygodne przy mocowaniu.

Warunek konieczny: oparcie na tylnej kanapie, choćby najmniejsze (ale wskazane wysokie ;p)

Nie wiem jak jest siedzenie mocowanie w deiksie ale ja u siebie miałem taką metalową obejmę/łuk nad błotnikiem do której siedzenie było mocowane na 2 śrubach. Możesz spróbować (o ile masz) między siedzenie a obejmę przykręcić kawałek płaskownika tak żeby choć trochę za oparcie wystawał. Na tym oprzeć rollbag (tylko nie przesadzaj z ciężarem bo może być bubu) i na sztywno do siedzenia związać (linką/pasem holowniczym i dobrze zacisnąć).

Jak dobrze pogłówkujesz to będzie się trzymać ale wygoda jazdy z takim czymś średnia i proponuję nie szarżować za bardzo...
Sława!!
XV 535 '89 USA Obrazek || VFR 800Fi (RC46) 2000 Obrazek
Awatar użytkownika
leczmo
Posty: 1295
Rejestracja: 30 kwietnia 2014, 23:22
Motocykl: Virago 535/VTX 1300
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: leczmo »

Pozostaje tylko wsadzić go między Ciebie, a plecaczka pod warunkiem, że oboje jesteście szczupli i nie lubicie się przytulać.:wink:
Awatar użytkownika
Booxi
Posty: 98
Rejestracja: 28 kwietnia 2013, 08:16
Motocykl: Virago 535DX 98'
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: Booxi »

oparcie mam ale jest dziwne i nic co znalazłem na internecie nie podejdzie do niego. Zastanawiałem się nad patentem takim jak tutaj http://www.christiancentaur.riders.pl/xv535/page4.html - z rurkami przedłużającymi ramę. Jutro gadam z majstrem od nierdzewki, wystarczy mi, że zrobi z jakiegoś pręta literkę U która przedłuży ramę i będzie idealnie :)
andrzejkoziol11
Posty: 3
Rejestracja: 10 sierpnia 2015, 14:50
Motocykl: yamaha
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: andrzejkoziol11 »

Według mnie dużo lepiej sprawdza się kufer i poleciłbym każdemu. Ale wiem że niektórzy kupują też rollbag i są zadowoleni.
____________________
Skuteczne filmy do reklamy tv - http://aimart.pl/film-reklamowy.html
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2015, 12:33 przez andrzejkoziol11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: al99 »

no to i jo dodam kilka słów. Jeśli już masz sisibar tz oparcie dla plecaczka to i jak podejrzewam bagażnik też posiadasz. Wystarczy dosztuchać kratkę poprzeczną/lub z panela podłogowego dociąć pod wymiar .chodzi o usztywnienie poprzeczne. Co do patentu mocowania , to śrubunek z obejmami i ze 4szt wypustki takie jak w przycvzepach towarowych do zapięcia pasami stykną. Co tym prostym patentem osiągniesz? Tano.sztywno,stabilnie, mobilnie itd itp,,,ale w chopperku nic nie zastąpi tylnego kufra i w dalekich trasach na nim właśnie mocuje się dodatkowo wałek bąć rolbag, namiot itd itp. wygoda,komfort w jednym.Pozdrowionka

p.s proponował bym aby w przypadku prośby o pomoc co i jak można i co ważne gdzie zamontować ,,,wciepywać foto swojej maszyny aby pomoc i uwagi dotyczące zadanego pytania mogły być bardziej rzeczowe i w swoim zamysle przemyślane. nikt wróżką nie jest i motunga z drugiej strony PL sobie za bardzo nie wyobrazi co w nim już jest a czego nie ma zamontowanego. Ot takie przemyślenia :motorcycle:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: grzegorzbr2 »

Ja na wypady we dwoje pod namiot sprawilem sobie kuferbaga mego patentu o pojemnosci 65L. Bardzo praktyczny, montaż i demontaż z centralnego kufra w jedną minutkę. Jestem z niego mega zadowolony, więcej można poczytać i oblukać tu:
viewtopic.php?f=6&t=24605
Załączniki
20140822_110524.jpg
20140822_110706.jpg
20140822_104946.jpg
20140822_111756.jpg
20140822_111725.jpg
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: al99 »

i to się nazywa przydatna informacja udokumentowana fotami :bravo:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
SE-MEN
Posty: 487
Rejestracja: 07 sierpnia 2010, 18:50
Motocykl: XV 535 VIRAGO 98
Lokalizacja: Konstancin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: SE-MEN »

mam pytanie ile ważył bagaż który miałeś na bagażniku ?
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Rollbag

Post autor: grzegorzbr2 »

SE-MEN pisze:mam pytanie ile ważył bagaż który miałeś na bagażniku ?
Do kogo zadajesz pytanko i o jaki bagaźnik masz na mysli
ODPOWIEDZ