Skóra czy Cordura?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych

Skóra czy Cordura

Czas głosowania minął 22 marca 2008, 19:17

Skóra
25
76%
Cordura
8
24%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: Marecki »

Zdecydowałem się na skórę, ale nie wykluczam w przyszłości drugiej (dodatkowej) kurtki z cordury :)
Jednak nie o tym chciałem pisać tylko mam propozycję (prośbę) aby koledzy w kilku słowach opisali ciuchy które posiadają .
Opisy na stronach internetowych sklepów są bardzo kiepskie żeby nie powiedzieć żenujące,
a o załączonych zdjęcia to już w ogóle szkoda gadać .
Kilka plusów, kilka minusów, jakaś własna ocena - myślę że jak już ktoś się zdecyduje i wybierze "skórę czy cordure"
to mały opis od użytkownika pozwoli mu podjąć decyzję odnośnie konkretnego modelu kurtki lub spodni .

Spróbuję zapoczątkować tą "nową świecką tradycję" i opiszę moje ciuchy :)

Jakiś czas temu miałem tradycyjną ramoneskę - była gruba, ciężka i strasznie niewygodna .
Niestety nie pamiętam jakiej firmy była ta kurtka :(
Nie wiem czy trafiłem na taki mało komfortowy egzemplarz, ale czułem się w niej jak w zbroi .
Rękawy bez zakładek, wszyte bezpośrednio w plecy - wyciągniecie rąk na kierownicę powodowało naciągnięcie całej kurtki na plecach,
a z przodu robił się "drugi brzuch".
Końcówki rękawów za szerokie (był co prawda zamek błyskawiczny) nie mieściły się w rękawice .
Podpinka niezbyt dopasowana, przypinana dookoła zamkiem błyskawicznym,
niestety wnętrze i rękawy podpinki były bez mocowania - zdejmując kurtkę rękawy wywlekały się na lewą stronę co mnie osobiście bardzo irytowało .
Niezadowolony sprzedałem ją razem z poprzednim motocyklem :(
Tyle moich kiepskich doświadczeń ze skórą .

Jak każdy biegałem sporo po sklepach i przymierzałem różne ciuchy ,
aż w końcu przypadkiem trafiłem na Buse Memphis .
Wcześniej oglądałem ją na kilku stronach internetowych, ale specjalnie mi się nie podobała z resztą zobaczcie sami :

Obrazek

kilka linków do przypadkowych sklepów z googla :
http://www.motoakcesoria.com/index.php? ... 29&ci=1057
http://www.hjm-motorradtuning.de/shop/i ... ts_id=1098
http://www.topmoto.cz/inshop/scripts/de ... nd=4259562
http://www2.buese.com/websitev3/html/en ... be=schwarz
http://www.burnout-shop.de/motorrad/Led ... ::610.html
http://www.zweirad-grisse-shop.de/sess/ ... -A-XX%3D29
 
Jednak "na żywo" kurtka wygląda zupełnie inaczej !
Jest wykonana z dosyć miękkiej skóry (o grubości 1,2-1,4 mm) o delikatnej fakturze ,
jest w miarę lekka i prezentuje się znacznie lepiej niż na reklamówkach .

Obrazek


Wygodna, nie ogranicza ruchów i ładnie dopasowuje się do ciała .
Wyciągnięcie rąk nie powoduje naciągania skóry na plechach - rękawy mają wstawki / zakładki .

Obrazek


Podpinka ładnie dopasowana , przypinana na zamek błyskawiczny
oraz dodatkowo w kilku miejscach na rzepy i zatrzaski .
(m.in. pod pachami oraz wewnątrz rękawów)

Obrazek


W pasie jest delikatny ściągacz oraz dodatkowa regulacja na paskach przypinanych na rzepy .
Kurtka jest trochę dłuższa niż typowa ramoneska - dół kurtki można dopasować paskami po bokach.

Obrazek


Na ramionach i łokciach są wzmocnienia .
Rękawy ładnie zwężają się - zapinane na zamek błyskawiczny oraz rzep .

Obrazek


W kurtce są wewnętrzne kieszenie na ochraniacze - ramiona, łokcie i plecy (fabrycznie jest tam gąbka)

Obrazek


Kurtka ma dosyć skutecznie działającą wentylację - z przodu dwa małe zamki błyskawiczne z tyłu jeden długi przez całą szerokość pleców .

Obrazek

Obrazek


Trzy kieszenie z zewnątrz plus jedna wewnętrzna są wystarczające do schowania dokumentów, kluczyków, telefonu lub innych drobiazgów .

Obrazek


Kurtka jest zapinana na dosyć mocny zamek błyskawiczny (YKK) idący lekko pod kątem .
Pod kołnierzem znajduje się dodatkowy pasek skóry zapinany na rzep ochraniający szyję od wiatru .

Obrazek


Niestety kurtka nie jest tania bo w detalicznym sklepie wystawiona była za 800 zł :(
Po małych targach wziąłem ją za 700 zł  :)
W sklepach internetowych cena (PL) 770 zł, (DE) 220 euro

Żeby nie było tak słodko to są też wady :)
- można mieć trochę zastrzeżeń do szycia w niektórych miejscach - wystające nitki, niezbyt równe szwy .
- brak wzmocnienia zamka błyskawicznego - kurtka częściowo zakrywa tylną część ciała i siadając zamek z przodu trochę się naciąga co moim zdaniem prędzej czy później może uszkodzić (rozerwać) zamek .
Na szczęście można sobie z tym poradzić zakładając zatrzask w tym miejscu :
(tylko szkoda że producent o tym nie pomyślał)

Obrazek

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z zakupu tej kurtki .
Zapewne w miarę przejechanych kilometrów wyjdą nowe plusy lub minusy wtedy postaram się uzupełnić powyższy tekst .
Mam nadzieję że mój opis będzie przydatny i pomoże komuś podjąć decyzję na tak lub nie :)
Pozdrawiam
Marek
Obrazek
Awatar użytkownika
marko
Posty: 1309
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 19:56
Motocykl: Było Virago 535 i 1100 jest ROAD STAR 1700
Lokalizacja: Bielawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: marko »

Masz racje kurtka prezentuje się nieżle tylko ta cena :-( Ale z drugiej strony liczy się wygoda :rock: JA mam zwykłą skóre i to jest to :chopper:
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: sart »

Widzę że kolega Marecki, powinien w reklamie robić :bravo: :bravo: :bravo:
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: Marecki »

Hmmm.... no, cóż mogę powiedzieć .
Chciałem możliwie dokładnie pokazać wszystkie za i przeciw
bo moim zdaniem brakuje właśnie takich dokładnych opisów okraszonych zdjęciami ,
jeżeli wyszła z tego reklama to bardzo przepraszam .
(decyzję odnośnie pozostawienia tego opisu niech podejmie Moderator - ja się podporządkuję i zrezygnuję z dalszych opisów)

Na swoją obronę mam tylko to że przez jakiś czas dosyć aktywnie zajmowałem się modelarstwem
tam zawsze szczegółowo opisywaliśmy różne techniki, narzędzia, gadżety i tak mi już zostało :)
Pozdrawiam
Marek
Obrazek
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: pestek »

Marecki pisze:Hmmm.... no, cóż mogę powiedzieć .
Chciałem możliwie dokładnie pokazać wszystkie za i przeciw
...
decyzję odnośnie pozostawienia tego opisu niech podejmie Moderator - ja się podporządkuję i zrezygnuję z dalszych opisów)
Na swoją obronę ...
Marecki, świetny opis :bravo: , dzięki Ci za niego, i z niczego nie rezygnuj, sart przecież żartował, coś taki wrażliwy ;).
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: Marecki »

Zdaje się że po wczorajszym wieczornym lansie (a jeździłem do upadłego)
byłem zbyt zmęczony żeby poprawnie odczytać intencje Artura (sart) :oops:
W sumie nic się nie stało i mam nadzieję że więcej kolegów złoży "foto-oferty" swoich ciuchów :)
Pozdrawiam
Marek
Obrazek
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: BoPos »

Wiesz Marecki, podsunąłeś mi myśl po tak perfekcyjnym opisie że chyba należałoby stworzyć nowy dział, jak warsztat i inne. W końcu to ubrania oddzielą nas od asfaltu (tfu, tfu, tfu!). Odpowiednie ubrania są dla nas ważniejsze niż myślimy, i to nie z powodu 'lansu'. A jeszcze są ochraniacze, żółwie, bielizna, kominiarki, apaszki, rękawice, buty no i kaski - wystarczająco wiele na osobny dział.
Co panowie moderatorzy na to?
Awatar użytkownika
.:Łukasz:.
Posty: 228
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 09:06
Motocykl: Yamaha Road Star 1.7
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: .:Łukasz:. »

Ja posiadam kurtkę z Cordury z membraną firmy METRO. Dobierałem wyglądem tak by pasowała do choppera. Cóż mogę napisać - jest rewelacyjna!!! Ma wszyte ochraniacze na łokcie, barki, kręgosłup. Oddycha, nie przepuszcza wiatru, nie przemaka i ma dodatkową podpinkę na zimniejsze dni. Posiada różnego rodzaju ściągacze by dopasować ją jeszcze lepiej do wymagań indywidualnych. Dużo różnych kieszonek:) Rękawy posiadają ukryty zamek (od nadgarstków po za łokieć) dzięki któremu w upalne dni jego odsunięcie łapie powietrze i dodatkowo chłodzi przyjemnym wiaterkiem motocyklistę :bravo: Bardzo wygodna i lekka. Koledzy posiadający skóry patrzą z zazdrością gdy się telepią na trasie:) a ja cieplutko sobie popylam :mrgreen: Zdecydowanie polecam :!:
Łukasz
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: sart »

Soorki Marecki, jeśli źle zabrzmiał Mój dowcip :oops: , ale myślę że Twój pomysł z prezentacją ciuchów jest świetny. Sam się bardzo mocno zastanawiam nad zakupem czegoś lżejszego na lato niż skóra, bo chyba nie muszę nikogo przekonywać, że przy obecnych temperaturach, jazda w ciężkiej skórze to porażka ( na każdym skrzyżowaniu czuję jak mi się leje po rowie ), a nie bardzo wiem co kupić. Tak więc Panowie, proszę o więcej propozycji i opisów w stylu Mareckiego, może nawet z linkami do stronek gdzie można nabyć fajne i w miarę tanie łaszki.
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
MAC
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: MAC »

Marecki - Znalazlem BUSE MEMPHIS za 1070 zł w przecenie... chyba dlugo w tym sklepie leży, - 30% rabatu dają i się zastanawiam...
Jak się taka skóra zachowuje przy deszczu???
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: Marecki »

MAC pisze:Marecki - Znalazlem BUSE MEMPHIS za 1070 zł w przecenie... chyba dlugo w tym sklepie leży, - 30% rabatu dają i się zastanawiam...
Jak się taka skóra zachowuje przy deszczu???

Na PW odpisałem od razu, ale dopiero teraz zauważyłem że tu też zadałeś pytanie .
Pozwolę sobie zacytować odpowiedź z PW :

"Cena 1070 jest trochę wygórowana , ale jeżeli dostaniesz te 30 % upustu to będzie Ok.
Przeciętnie te kurtki kosztuję 800 zł (+/- 50zł.)

Ja za młodu już się najeździłem w deszczu dlatego teraz nigdy w deszczu nie jeżdżę ,
a jeżeli deszcz zastanie mnie w drodze to mam dodatkowy kombinezon przeciwdeszczowy .

W trasie jest Ok, latem można otworzyć wentylację na plecach i na klatce piersiowej .
Podpinka jest bardzo ciepła - dzisiaj byłem na małej przejażdżce i miałem na sobie tylko bieliznę termoaktywną i kurtkę z podpinką .

Koło zamka błyskawicznego założyłem dodatkową napę , ale pewnie czytałeś o tym na forum ."

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 9:37 am ]
Po prawie trzech sezonach używania kurtki Buse Memphis chyba można napisać już małe podsumowanie .
W kilku miejscach na krawędziach skóry pojawiły się bardzo drobne otarcia lica, ale to chyba normalne .
Wszystkie szwy trzymają dobrze, nic się nie pruje, zamki błyskawiczne są Ok.
Kieszenie są całe, nic się nie wydarło, wszystkie rzepy trzymają dobrze .
Patent z dodatkowym zatrzaskiem na dole zamka błyskawicznego sprawdza się bardzo dobrze.
Staram się nie jeździć w deszczu, ale jak to zwykle bywa kilka razy dałem się złapać na małe H2O :)
Nie były to jakieś wielkie ulewy, 1-1,5 godzinki jazdy w deszczu. Kurtka zniosła to bardzo dobrze i nie przemokła.
Nawet w chłodne dni nie używam zapięcia kołnierza pod szyją, jakoś mi z tym niewygodnie .
Raz na rok smaruję kurtkę oliwką Bambino .
Kurtka ogólnie wygląda prawie jak nowa i z czystym sumieniem mogę ją polecić :)
Pozdrawiam
Marek
Obrazek
ODPOWIEDZ