Skóra czy Cordura?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych

Skóra czy Cordura

Czas głosowania minął 22 marca 2008, 19:17

Skóra
25
76%
Cordura
8
24%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
kasia-jaro
Posty: 1037
Rejestracja: 02 października 2007, 19:26
Motocykl: wigry 3
Lokalizacja: Pcin Dolny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: kasia-jaro »

Antek pisze:do tej pory tylko kurtki turystyczne i kościołowe
he he u moich rodziców na strychu leży gdzieś moja papa punkowa
z czachą irokezem i z napisem THE EXPLOITED i powiem Ci że też
skubana ciągnęła mnie tylko że do dołu a nie do góry :rock:
Obrazek
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: samurai »

Antek pisze:o k... tacy to koledzy z was naśmiewć sie tylku umiecie :razz: cwaniaki ż nie jedna kurtke motocyklowa już przymieżyli
Przepraszam ja sobie wypraszam :mrgreen: - własnie ze ja przymierzyłem tylko JEDNA i kupilem ja (uzywka) a jak wpadlem do sklepu to zwatpilem i juz nie przymierzałem
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: pestek »

Aktywowałem powtórnie ankietę, bo 20 głosów to mało miarodajny wynik :)
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
torba76
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: torba76 »

Przymierzam się właśnie do zakupu ubranka, no i na początek kupię kurtkę z cordury (za jakiś miesiąc będzie też i skóra jak finanse pozwolą). Co do spodni to chciałbym od razu kupić skórzane - no i tu moje pytanie czy to nie będzie głupio wygladało: spodnie ze skóry a kurtka z cordury? Co sądzicie o takim zestawieniu? Czy w spodniach ze skóry jest ciepło tak przy temperaturze do +15 stopni?
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: robson »

Co do spodni ze skóry to powiem że jest zimno nawet jak ubierzesz kalesony. Jazda w kurtce z kordury i spodnie skóra spoko nikt ci nic nie powie.Dodam tylko że przy zimniejszych dniach warto założyć całą kordurę jest wygodniejsza i cieplejsza.Do spodni skórzanych obowiązkowo szelki bo są ciężkie i spadają :) warto kupić dłuższe spodnie ze skóry przy chodzeniu trzeba troszkę podwinąć ale po wejściu na moto są w sam raz i nie podwiewa tak,no chyba że założysz wyższe buty.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
torba76
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: torba76 »

w takim razie na początek cordura - spodnie i kurtka, potem ramoneska (do jeansów - tych kupować nie muszę bo akurat jestem szczęśliwym posiadaczem :)), no i na końcu spodnie ze skóry do kompletu. Taka będzie kolejnośś, a prędkość zakupów w zależności od funduszy.

Jak najbardziej się zgadzam że skóra bardziej pasuje do choppera, ale w końcu motor bardziej pasuje do lata. Chcąc z przyjemnością i bez uszczerbku dla zdrowia pojeździć w chłodniejsze dni wybieram kolejność zakupu ubrań tak jak wyżej napisałem. Pozdrawiam!
Lego
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: Lego »

Mysle ze to zalezy wszystko od Ciebie i jak podchodzisz do tematu. Wiadomo ze etos Choppermana to twardziel jedzacy drut kolczasty i sikajacy po samochodach policyjnych wiec raczej nie ma w nim miejsca na jazde w kalesonach...z drugiej strony ktos moglby powiedziec ze mamy XXI wiek i technika poszla tak do przodu ze nie musimy jezdzic w tym co bylo w latach '60. Tylko biorac pod uwage ten wlasnie drugi tok myslenia wynika ze po co sie meczyc na chopperze skoro mamy XXI wiek i jest masa fajnych motocykli ktore maja 100 razy lepsze hamulce...przyspieszenie...sa wygodniejsze i lepiej sie prowadza.

Tak wiec swoj wlasny styl musisz wypracowac sam bo z jednej strony szlachetne zdrowie a z drugiej jakos trzeba wygladac :mrgreen:
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: pestek »

robson pisze:Co do spodni ze skóry to powiem że jest zimno nawet jak ubierzesz kalesony.
Ja mam na tyle szerokie spodnie ze jeansy mogę pod spod założyć, no i gruba skóra, dlatego nie marznę nawet przy chłodnej temp.
Co do szelek, nawet o tym nie pomyślałem... trochę sie zsuwają, ale zazwyczaj dopiero jak zejdę z moto i dużo chodzę. Na zlot o tym pomyślę.
torba76 pisze:w takim razie na początek cordura - spodnie i kurtka, potem ramoneska (do jeansów - tych kupować nie muszę
Mi sie tez zdarza w upał w mieście bez skóry jeździć, ale z tymi jeansami to pamiętaj że ich ścieralność to w cm można liczyć. Z tymi skórzanymi nie czekaj za długo, chyba ze cordure założysz do skóry.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

robson pisze:Co do spodni ze skóry to powiem że jest zimno nawet jak ubierzesz kalesony. Jazda w kurtce z kordury i spodnie skóra spoko nikt ci nic nie powie.Dodam tylko że przy zimniejszych dniach warto założyć całą kordurę jest wygodniejsza i cieplejsza.Do spodni skórzanych obowiązkowo szelki bo są ciężkie i spadają :) warto kupić dłuższe spodnie ze skóry przy chodzeniu trzeba troszkę podwinąć ale po wejściu na moto są w sam raz i nie podwiewa tak,no chyba że założysz wyższe buty.

Robson święte słowa!!!! zwłaszcza z tą długością spodni wszystkim polecam sugestie robsona, ja gdybym poczytał wcześniej nie byłoby problemu z wiatrem w jajkach :)))
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
selwinek
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: selwinek »

Jak dla mnie to skóra super wygląda i super pasuje do virago ,ale mimo to kupiłem Cordure, jest w niej poprostu ciepełko,a w sumie ,źle też nie wygląda.
Grabarz
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: Grabarz »

Mnie kumpela namawiała na Cordure ale po przemyśleniach postawiłem na 'zbroję' ze skóry. Chyba efekciarz jestem ale jak coś mi oka nie cieszy to tego nie chcę :razz: :rock:
Awatar użytkownika
Niedziel
Posty: 271
Rejestracja: 04 września 2007, 00:30
Motocykl: Virago 1100 96
Lokalizacja: Warszawa/kołobrzeg
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: Niedziel »

Ja mam cordure i 2 skory a wlasnie poluje na trzecia i dochodze do wniosku ze mam cos nie tak na punkcie kurtek kupuje kupuje a i tak jezdze w jednej a reszta wisi w szafie. :rock:
Obrazek
RadaR
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: RadaR »

Tak sobie czytam i dalej niezdecydowany jestem i chyba padnie na opcje to i to .
Przy okazji mam pytanie :?: , czy może ktoś polecić jakiś sklep na Śląsku gdzie jest duuuży wybór kurtek , bo w Częstochówce nie za wiele można zobaczyć.
Wiem że jest alegro i sklepy internetowe ale ja jak nie przymierze i nie pomacam to jakos nie teges.
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: ARCHER »

RR pisze:Przy okazji mam pytanie :?: , czy może ktoś polecić jakiś sklep na Śląsku gdzie jest duuuży wybór kurtek ,
W Tychach spokojnie polecam SUZI MOTO
SUZI - MOTO
43-100 Tychy ul. Dzwonkowa149 tel. 032/227 90 00 fax. 032/329 86 22 http://www.suzi-moto.pl
sprzęt i naprawy. Kupowałem u nich "plastikową odzież. Obsługa ok, nawet niewielkie rabaty, duży wybór typów i rozmiarów odzieży. (++)
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: samurai »

Ja zawsze będę wierny skórze - jakieś takie mam przekonania że na choppa tylko ze skórą
RadaR
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: RadaR »

No skóra juz jest , trafiłem na wyprzedaż :grin: , teraz moge myśleć czy aby kodury nie zakupić
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: Strażak »

no ja po powrocie z Kletna zaczynam szukać ubranka textylnego bynajmniej na taka pogodę, kurtka ze skóry 2 dzień wisi na wieszaku w przewiewnym miejscu i jeszcze jest wilgotna :(
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: jaroz »

oczywiście że skóra. nawet sobie pozwoliłem na zakup. powiem szczerze że tak w ciemno patrząc i porownując ceny. no i znalazłem piekną ramoneske za 400 złotych z przesyłką uwierzycie? z początku myślałem że to jakaś lipa bedzie a z drugiej strony to nie musiałaby być aż tak super na moto. no i dxziś dostałem. otworzyłem paczkę. REWELACJA!! w Polsce za takie pieniądze kupisz używkę, a ze świńskiej skóry jest droższa. prawdziwa cielęca to powyżej 550 a ceny dohcodzą nawet do 800. a tu proszę taka niespodzianka. mało tego producent robi te skóre specjalnie dla motocyklistów i wyposażona jest w specjalne kieszenie na dodatkowe ochraniacze (łokcie, barki i kregosłup) a co najważniejsze to sama skóra I klasa.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: strazak »

jaroz jeszcze sie pochwal gdzie kupiłeś takie cudo
ADAM
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: jaroz »

sorry, zapomniałem zapodać linka. już się poprawiam http://stores.ebay.co.uk/NORFOLK-LEATHER-CENTRE
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: tacim »

Kupiłem dzisiaj z wyprzedaży kurtkę firmy PADANA za 391 zł bardzo mi się podoba- w skórach źle się czułem. Jutro testy bo dzisiaj lało.
wideo5
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: wideo5 »

ja doraźnie kupiłem przed kilkoma dniami probike breeze z kordury na lato za 500 zł - to poniżej ceny katalogowej Louisa. spodnie jak i kurtka mają wszystkie ochraniacze i funkcje klimawent. rewelacja jesli skwar się leje z nieba a ciebie opływa chłodne powietrze. też wychodzę z założenia że jeśli virago to skóra tak więc czekam cały czas na okazję by kupić coś ciekawego ze skórki.
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: sart »

wracając do tematu, powiem tak: miałem ten sam problem,wybrałem skórę bo zajefajnie wygląda i daje poczucie bezpieczeństwa. Po zlocie w Zdworzu jestem pewien, że dokonałem trafnego wyboru, a mianowicie: ostatnie 130km, a jechaliśmy 380km, przyszło jechać w totalnej ulewie i co, i nic sucho wszędzie, jedynie dostałem ze 3-4 krople wody w "jajka" bo poleciało na szwie. Zgodzę się, że mokra skóra, jest dość ciężka, ale przecież jedziemy, a nie dymamy na piechotę. Pytanie zasadnicze brzmi - lepiej mieć szlifa na mokrej drodze, w lekkiej Cordurze czy ciężkiej skórze, skoro i w jednej i w drugiej jest sucho. Miłego wyboru :mrgreen:
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: Feldek »

sart pisze:Pytanie zasadnicze brzmi - lepiej mieć szlifa na mokrej drodze, w lekkiej Cordurze czy ciężkiej skórze, skoro i w jednej i w drugiej jest sucho. Miłego wyboru
Z dwojga złego wolałbym nie mieć szlifa wogóle...niezależnie od tego czy sucho, mokro, skóra czy cordura :wink:
A tak pół żartem, pół serio to puchowa kurtka zimowa całkiem fajnie się przy szlifie spisuje :wink: Tak z doświadczenia...
A wracając do tematu to cordura praktyczniejsza na upalne i deszczowe dni...ale na Virażkę tylko skóra. Bez dyskusji wogóle :mrgreen:
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Berek
Status: Offline

Re: Skóra czy Cordura?

Post autor: Berek »

Skórkę DIFI mam :cool: 3 szlify 1 na mokro i 2 na sucho...żyję nic nie uszkodzone.
Zaleta skóry :-) ZAWSZE ZAJEBIŚCIE PACHNIE!!!
ODPOWIEDZ