Kask Rocc Classic Pro

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
ZbyszekVX1000
Posty: 4
Rejestracja: 01 października 2015, 20:44
Motocykl: Virago XV1000
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów/Łomianki
Wiek: 55
Status: Offline

Kask Rocc Classic Pro

Post autor: ZbyszekVX1000 »

Witam, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kaskiem Rocc Classic Pro? Wizualnie wygląda całkiem dobrze, nie wiem jak w użyciu.
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Kask Rocc Classic Pro

Post autor: Darek Adamczewski »

Nie mam wprawdzie tego modelu, ale Rocc 180 z blendą i szybą, ale ogólnie wykonanie jest podobne. Skorupa niedroga, na oko dość przyzwoicie wykonana. Jak przystało na otwarty dość głośno i trochę podwiewa, więc bez kominiarki to nawet latem nie jeżdżę, ale każdy lubi co innego. Po roku niezbyt intensywnej jazdy nie widać wytarć lub zmechacenia wyściółki. Wiosną wyłożyłem się i zaliczyłem koziołka w rowie walnąwszy głową o pobocze. Jak widać żyję i kontaktuję, więc kask spełnił swoje zadanie :) i poza trochę porysowanym lakierem i szybą służy dalej. Latem kupiłem szczękowca LS dla żony. Droższy i podobno lepszy, ale mimo nominalnie większego rozmiaru jest ciaśniejszy. Jeżdżąc jesienią stwierdziłem, że jest ciszej i znacznie mniej podwiewa - wiadomo, szczęka osłania lepiej. Jeśli Ci pasuje, to kupuj. Wygląda fajnie i nie kosztuje majątku, więc jak pojeździsz i uznasz, że "to nie to", to kupisz lepszy. Jeżdżąc bez szybki, tylko z blendą licz się z dość odczuwalnym owiewaniem "paszczy", ale jak pisałem każdy lubi coś innego.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
Redneck
Posty: 1412
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 23:09
Motocykl: Yamaha XTZ750 ST
Lokalizacja: UK, Coventry
Status: Offline

Re: Kask Rocc Classic Pro

Post autor: Redneck »

A czy moglbys cos wiecej powiedziec o tym szczekowym LS?
We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going.
We believe in bucking the system that's built to smash individuals as bugs on a windshield.
We don't care what everyone else believes.
Amen.
Awatar użytkownika
v824
Posty: 728
Rejestracja: 01 grudnia 2015, 19:34
Motocykl: virago 535dx
Lokalizacja: Kielce/Tumlin
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Kask Rocc Classic Pro

Post autor: v824 »

Witam, ja posiadam Lazer mambo, bardzo fajny, wygodny, z blendą i daszkiem , długa gwarancja, polecam, .http://allegro.pl/kask-lazer-mambo-evo- ... 21003.html
v8
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Kask Rocc Classic Pro

Post autor: Darek Adamczewski »

Pytasz o LS? No cóż, nie jest to tzw. "górna półka", ale jeśli wychodzi się z założenia, że to sprzęt jest dla nas, a nie my dla sprzętu, to będzie OK. Mam LS2 -370 easy. Z zewnątrz może się podobać, ma system wietrzenia, szczęka, szyba i blenda chodzą w miarę precyzyjnie. Wnętrze dość wygodne. Co do trwałości wyściółki nic powiedzieć nie mogę, bo na głowie był w sumie z kilka godzin, ale w dotyku miła i wygląda na porządną. Zrobiłem pewien błąd, bo skusiłem się kupnem w necie. Wiedząc jaki rozmiar kupiłem wcześniej i korzystając z tabeli podanej przez sprzedawcę zmierzyłem sobie i żonie makówki i zamówiłem coś ponad wymiar większego niż powinno być dla żony i takie, że na mnie też powinno być OK. Oj naiwności ludzka! Na żonkę pasuje, syn też nie narzeka, ale mnie trochę ciśnie na skroniach nad uszami w okolicy gdzie w kasku są zawiasy szczęki. Teraz wiem, ze oprócz obwodu czachy ważniejszy jest kształt. Widać moja makówka jest bardziej szeroka w linii uszu.Tak więc, jeśli Ci się LS spodoba, to albo zamów sobie od razu min. rozmiar większy, albo kupuj w jakimś sklepie, gdzie możesz przymierzyć ale cena wtedy będzie ok. 20% wyższa. Ja w sierpniu dałem 355 zł (wiem, że wielu złapie się za głowę i krzyknie ze zgrozy), ale na więcej nie mogłem sobie pozwolić. Pozdro!
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
ZbyszekVX1000
Posty: 4
Rejestracja: 01 października 2015, 20:44
Motocykl: Virago XV1000
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów/Łomianki
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Kask Rocc Classic Pro

Post autor: ZbyszekVX1000 »

Może się komuś to przyda. Obejrzałem w realu i przymierzyłem w\w kaszkiet i niestety wielkie rozczarowanie. Wykonanie dość tandetne, szczególnie wykończenie, na dodatek blenda jest tak spasowana że opada nawet od mrugnięcia okiem.
Na zdjęciach wyglądał fajnie i klasycznie, niestety rzeczywistość okazała się jak zwykle inna. Dziś oglądałem LS2 Bobber i raczej zdecyduję się na niego. Niestety nie ma blendy i jest prawie dwa razy droższy ale cóż......kasą sobie czaszki nie owinę.
Awatar użytkownika
Redneck
Posty: 1412
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 23:09
Motocykl: Yamaha XTZ750 ST
Lokalizacja: UK, Coventry
Status: Offline

Re: Kask Rocc Classic Pro

Post autor: Redneck »

Darek Adamczewski pisze:Pytasz o LS? No cóż, nie jest to tzw. "górna półka", ale jeśli wychodzi się z założenia, że to sprzęt jest dla nas, a nie my dla sprzętu, to będzie OK. Mam LS2 -370 easy. Z zewnątrz może się podobać, ma system wietrzenia, szczęka, szyba i blenda chodzą w miarę precyzyjnie. Wnętrze dość wygodne. Co do trwałości wyściółki nic powiedzieć nie mogę, bo na głowie był w sumie z kilka godzin, ale w dotyku miła i wygląda na porządną. Zrobiłem pewien błąd, bo skusiłem się kupnem w necie. Wiedząc jaki rozmiar kupiłem wcześniej i korzystając z tabeli podanej przez sprzedawcę zmierzyłem sobie i żonie makówki i zamówiłem coś ponad wymiar większego niż powinno być dla żony i takie, że na mnie też powinno być OK. Oj naiwności ludzka! Na żonkę pasuje, syn też nie narzeka, ale mnie trochę ciśnie na skroniach nad uszami w okolicy gdzie w kasku są zawiasy szczęki. Teraz wiem, ze oprócz obwodu czachy ważniejszy jest kształt. Widać moja makówka jest bardziej szeroka w linii uszu.Tak więc, jeśli Ci się LS spodoba, to albo zamów sobie od razu min. rozmiar większy, albo kupuj w jakimś sklepie, gdzie możesz przymierzyć ale cena wtedy będzie ok. 20% wyższa. Ja w sierpniu dałem 355 zł (wiem, że wielu złapie się za głowę i krzyknie ze zgrozy), ale na więcej nie mogłem sobie pozwolić. Pozdro!
bardzo dziekuje, Darku :uklon: czuje sie ostatecznie przekonany :) mysle, ze raczej nabede osobiscie, bo tez mam 'nieforemny' baniak.
We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going.
We believe in bucking the system that's built to smash individuals as bugs on a windshield.
We don't care what everyone else believes.
Amen.
Awatar użytkownika
BeeGees
Posty: 143
Rejestracja: 02 lutego 2009, 20:50
Motocykl: virago535 Vulcan1500
Lokalizacja: Krotoszyn
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Kask Rocc Classic Pro

Post autor: BeeGees »

No właśnie z tym rozmiarem LS-a też tak miałem. Myślałem żeby w ciemno zamówić w rozmiarze mojej łepetyny ale, że miałem okazję przymierzyć właśnie w tym rozmiarze okazał się cholernie ciasny. Tak więc poczekam na jakąś przymiarkę numer większy.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask Rocc Classic Pro

Post autor: 2007XV1700 »

Darek Adamczewski pisze:Wiosną wyłożyłem się i zaliczyłem koziołka w rowie walnąwszy głową o pobocze. Jak widać żyję i kontaktuję, więc kask spełnił swoje zadanie :) i poza trochę porysowanym lakierem i szybą służy dalej.
Taki światowy i wyedukowany człowiek z Ciebie a jeździsz w powypadkowym kasku?

Przecież kask po lądowaniu głową w rowie nadaje się juz tylko na półkę do postawienia ku przestrodze...

Przemyśl to.
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
ODPOWIEDZ