Naklejki

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Golomp
Posty: 42
Rejestracja: 13 lutego 2016, 13:37
Motocykl: Szerszeń 650/ xv 535
Lokalizacja: Olkusz
Wiek: 30
Status: Offline

Naklejki

Post autor: Golomp »

Hej.
To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość gdyż nie byłem pewny gdzie go umieścić. W sumie ani to warsztat ani to tuning...
Przechodząc do sedna. Na moim przednim błotniku zaczyna o sobie dawać znać rdza. Nie obejdzie się bez grubszej interwencji. Malowanie nie sprawi mi kłopotu jednak nigdzie w internetach nie mogę trafić na naklejkę jaka jest naklejona jak się domyślam oryginalnie. Macie może jakiś ciekawy pomysł gdzie można taką nabyć, ewentualnie patent gdzie dorobić, zamówić? Oryginał odpada 200zl ++.
Z góry dzięki i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Naklejki

Post autor: Blunio »

Przyznam się ze nie kojarzę żadnych naklejek na błotniku. IMHO wystarczy porządnie pomalować i ewentualnie dać szparunek.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Golomp
Posty: 42
Rejestracja: 13 lutego 2016, 13:37
Motocykl: Szerszeń 650/ xv 535
Lokalizacja: Olkusz
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Naklejki

Post autor: Golomp »

http://zapodaj.net/66d106b894009.png.html

U mnie szparunek zawiera się właśnie w tej naklejce. Tak czy siak muszę ją zerwać bo też swoje przeżyła :P.
Zdecyduje się chyba rzeczywiście na samo malowanie i szparunek też "lakierniczy" a nie naklejaniec. Tak koniec końców to sugerujesz, że taka naklejka może nie być oryginalnym rozwiązaniem? Ciężko mi porównywać bo nie widziałem zbyt wiele Virago na żywo i nigdy nie zwracałem uwagi na sam błotnik. :oops:

Co do samego malowania. Używałeś/ ktoś inny kiedyś może "baranka" w sprayu? Chciałbym zabezpieczyć błotnik od wewnątrz. Jest to dobre rozwiązanie? Macie może jakieś sprawdzone i trwałe typy? :roll:
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Naklejki

Post autor: Top Gun »

Masz na myśli tylny błotnik?
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Golomp
Posty: 42
Rejestracja: 13 lutego 2016, 13:37
Motocykl: Szerszeń 650/ xv 535
Lokalizacja: Olkusz
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Naklejki

Post autor: Golomp »

Właśnie przedni. Zaznaczony obszar na zdjęciu w linku to całość naklejka. Zajmuje w sumie 3/4 powierzchni błotnika. Ma troche jaśniejszy odcień niż lakier i na brzegach imituje szparunek.
Na stronce yamahy jest to numerowane jako "2".
https://yamaha-czesci.pl/wyszukiwarka/f ... 268/504297

Z tyłu natomiast mam normalny lakier + naklejony szparunek (tylko linia) + literki "yamaha". :?
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Naklejki

Post autor: jacek64 »

Spróbuj uderzyć tam gdzie robią reklamy z folii. Jest trochę z tym dłubania ale wytną Ci. Inna rzecz to cena - u mnie za dorobienie szparunka na boczek w Gl-u chciał 100,-. Możesz też się pobawić samemu. Na papier przezroczysty nanieś krzywizny, potem na kolorowy, ręka artystyczna do poprawek i masz. :mrgreen:
ODPOWIEDZ